Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Děkujeme!

Sám sis odpověděl - ČGF stanovila pravidla, takže o co ti jde? Že „profíci nebudou mít co žrát”?
Tak nabídni svoje služby pro zmíněný „projekt”. Myslím, že @mkopcak toho má i tak dost na práci a rád si alespoň trochu odpočine. A určitě klubu nebude vadit zaplatit ti stejnou částku za trénování jako jemu. Jen jestli tobě se bude zdát ta částka odpovídající tvé „ceně na trhu práce”.

Ty voe hlavně ať mi @Trenér nic nenabízí, z toho by se Hořehledy už nevzpamatovaly.
Trenéři v Hořehledech pracují zdarma bez nároku na odměnu, protože milují svou práci a svůj klub!
 
co si myslis o amaterskem statutu?? podle me je to totalni blbost a prezitek
V okamžiku, kdy se zruší kategorie "amatér", tak máš pravdu a já si to přeji taktéž, nicméně jsem se dostal k interpretaci amatérského statutu po precedensu Katky R. naší dlouhodobé reprezentanky. Ta si dala v USA požadavky na reprezentaci univerzity s odůvodněním, co měla v Čechii a hned ji odebrali amatérský statut. Ten dotyčný mi ukázal stanovisko v dopise, kde bylo jasně definované co amatér smí a nesmí. Tak především nesmí brát ŽÁDNÉ PENÍZE ZA HRU A ANI TRÉNOVÁNÍ GOLFU. Limit 400 liber je nastavený na materiální odměny v této hodnotě. Proto si myslím, že se tak trochu krom pravidel, jedná také i o čest, kterou by amatér měl mít, protože jinak není "amateur", ale něco jiného, třeba jako @Válec Ivo , který to dle mého názoru udělal správně, chtěl si brát peníze, odevzdal amatérský statut. Pod svícnem je největší tma a pod Kokšínem ještě větší!!!
 
nicméně jsem se dostal k interpretaci amatérského statutu po precedensu Katky R. naší dlouhodobé reprezentanky. Ta si dala v USA požadavky na reprezentaci univerzity s odůvodněním, co měla v Čechii a hned ji odebrali amatérský statut
Prosím o bližší vysvětlení, nechápu
 
Prosím o bližší vysvětlení, nechápu
Napsal jsem to dost jasně, nevím co nechápeš. Podmínky v ČR znamenaly v USA odebrání amatérského statutu. Co jsem se dozvěděl, tak Čechie ji refundovala výlohy na dopravu a ještě nějaké náležitosti, to v USA amatér nesmí. (což bylo uvedené ve zprávě, co všechno nesmí)
 
Napsal jsem to dost jasně, nevím co nechápeš. Podmínky v ČR znamenaly v USA odebrání amatérského statutu. Co jsem se dozvěděl, tak Čechie ji refundovala výlohy na dopravu a ještě nějaké náležitosti, to v USA amatér nesmí. (což bylo uvedené ve zprávě, co všechno nesmí)
Takže všichni, co hrají např. za univerzity, tak si platí letenky, ubytování na turnajích, golfové vybavení atd. ze svého?
 
V okamžiku, kdy se zruší kategorie "amatér", tak máš pravdu a já si to přeji taktéž, nicméně jsem se dostal k interpretaci amatérského statutu po precedensu Katky R. naší dlouhodobé reprezentanky. Ta si dala v USA požadavky na reprezentaci univerzity s odůvodněním, co měla v Čechii a hned ji odebrali amatérský statut. Ten dotyčný mi ukázal stanovisko v dopise, kde bylo jasně definované co amatér smí a nesmí. Tak především nesmí brát ŽÁDNÉ PENÍZE ZA HRU A ANI TRÉNOVÁNÍ GOLFU. Limit 400 liber je nastavený na materiální odměny v této hodnotě. Proto si myslím, že se tak trochu krom pravidel, jedná také i o čest, kterou by amatér měl mít, protože jinak není "amateur", ale něco jiného, třeba jako @Válec Ivo , který to dle mého názoru udělal správně, chtěl si brát peníze, odevzdal amatérský statut. Pod svícnem je největší tma a pod Kokšínem ještě větší!!!

- @Válec Ivo, toho Iva Válce bych zas tak nezmiňoval. On si sice jednou ( 2012 ) si nechal jednou amatérský status odebrat, záhy mu byl však vrácen. A ač tu na fóru deklaroval svojí novou žádost o neamatérský status, neučinil tak nebo mu nebylo vyhověno ( vysoce nepravděpodobné )
- v USA se amatérský status striktně dodržuje. Pokud by se tak striktně dodržoval i u nás, bylo by u nás neamatérů stovky, možná tisíce. Právě to, že amatérský status lze poměrně obtížně dodržovat je jeho velkou slabinou.
 
Pod svícnem je největší tma a pod Kokšínem ještě větší!!!

Milý pane Daňku, ve světle nařčení, které zde zcela veřejně prezentujete, Vás žádám o předložení důkazů. Nemůžete-li tak učinit, vyzývám Vás k omluvě.
 
1. Ze zákona jsou všechny stanovy z.s. zveřejněny na www.justice.cz, není nic složitého si je dohledat. Než začneš vynášet jakékoli soudy nebo domněnky, bylo by vhodné znát podmínky. Do té doby je to jen pouhé mlácení prázdné slámy.
2. + 3. No tak to jsi ho použil špatně, protože pokud oba mluvíme česky, tak se asi shodneme na tom, že stejné nejsou.

stanovy jsem hledal jen zběžně na stránkách klubu protože vím, že v čele klubu je právník, tak jsem nikdy nepochyboval, že stanovy neporušujete. Stanovy najít umím.
Nyní tedy bez domněnek a pochyb :
- akce je zcela v souladu se stanovami.
- Vaši členové mohou dle stanov včas zaplatit a pak maximálně tak držet h..u a krok .Takže je vlastně všechno Ok.
 
- @Válec Ivo, toho Iva Válce bych zas tak nezmiňoval. On si sice jednou ( 2012 ) si nechal jednou amatérský status odebrat, záhy mu byl však vrácen. A ač tu na fóru deklaroval svojí novou žádost o neamatérský status, neučinil tak nebo mu nebylo vyhověno ( vysoce nepravděpodobné )
- v USA se amatérský status striktně dodržuje. Pokud by se tak striktně dodržoval i u nás, bylo by u nás neamatérů stovky, možná tisíce. Právě to, že amatérský status lze poměrně obtížně dodržovat je jeho velkou slabinou.
To jsem měl také na mysli.
Takže všichni, co hrají např. za univerzity, tak si platí letenky, ubytování na turnajích, golfové vybavení atd. ze svého?
To nevím, ale takhle postupovali v případě, že si něco platila sama a následně to refundovali.
 
To nevím, ale takhle postupovali v případě, že si něco platila sama a následně to refundovali.
Nevíš, ale píšeš, jak je ČGF a jeho systém podpory nečestný a v nesouladu s amatérským statusem.

Takže chyba byla spíš v tom, že jí to refundovali.
Kdyby jí to platili hned sami a poskytli jako „naturální” plnění, tak by to asi bylo OK.
Tudíž přišla o am. status jen kvůli nesprávnému postupu, ne kvůli podpoře ze strany klubu.
Ono to tak totiž na těch univerzitách funguje - řekneš, co potřebuješ a oni ti to poskytnou.
Ostatně to tak popisoval Šimon Zach v článku v GD - „Když něco potřebuji, tak to řeknu koučovi a ráno to mám k dispozici nebo zařízené. Materiální zajištění je na úplně jiné úrovni, než v českých klubech. Mám k dispozici vše, co ke svému golfovému růstu potřebuji”. (Doslovně si to nepamatuji, ale bylo to v tomto smyslu).
 
Nevíš, ale píšeš, jak je ČGF a jeho systém podpory nečestný a v nesouladu s amatérským statusem.

Takže chyba byla spíš v tom, že jí to refundovali.
Kdyby jí to platili hned sami a poskytli jako „naturální” plnění, tak by to asi bylo OK.
Tudíž přišla o am. status jen kvůli nesprávnému postupu, ne kvůli podpoře ze strany klubu.
Ono to tak totiž na těch univerzitách funguje - řekneš, co potřebuješ a oni ti to poskytnou.
Ostatně to tak popisoval Šimon Zach v článku v GD - „Když něco potřebuji, tak to řeknu koučovi a ráno to mám k dispozici nebo zařízené. Materiální zajištění je na úplně jiné úrovni, než v českých klubech. Mám k dispozici vše, co ke svému golfovému růstu potřebuji”. (Doslovně si to nepamatuji, ale bylo to v tomto smyslu).
To nerozporuji, ani jsem neseděl v komisi, jen jsem o tom napsal.
 
Každá, byť i dobře míněná nabídka, bez kontroly splnění podmínek je problém. Lidé jsou bohužel zvyklí obcházet cokoliv a tím se z toho stává nabídka na členství a hru pro všechny, kdo mají zájem. Tedy o devalvaci hodnoty členství v klubu.
 
Každá, byť i dobře míněná nabídka, bez kontroly splnění podmínek je problém. Lidé jsou bohužel zvyklí obcházet cokoliv a tím se z toho stává nabídka na členství a hru pro všechny, kdo mají zájem. Tedy o devalvaci hodnoty členství v klubu.

Čím přesně je členství ve smyslu této akce znehodnocováno? Neber to jako útok, snažím se to pochopit. Platíš si každý rok vstup na hřiště za nějakých podmínek, které jsou pro TEBE zajímavé a výhodné, chceš je využít. Jak toto rozhodnutí ovlivňuje to, že je ten vedle tebe má za jiných podmínek? Jak víš, že dalších 150 hráčů v klubu nehraje za jiných podmínek než ty? Řešíš stejně i ostatní sporty - např. jezdíš na kole, které sis musel koupit. Má to kolo menší hodnotu, když ho tvůj soused dostal zadarmo?

Já to vidím obráceně - golf obecně zkomírá (chápu, to nemusí golfistu zajímat, ale musí to zajímat mne, jakožto jeho správce). Vymýšlí si všemožné akce na to, jak lidi ke golfu přilákat, jak jim ukázat jeho krásy. A toto je jedna z mnoha těch cest. Není absolutně promyšlená, je to "hurá" nápad, který vzniknul během jednoho dne. Možná je uplně blbej, jako spousta jinejch, který jsem vymyslel. Ale já ho chci zkusit, protože si myslím, že může pomoci "nám" i "jim".

A především - pokud této akce využije 10 lidí, překročí to mé očekávání.
 
Jakmile dáš něco všeobecně zdarma, tak se to vždy setká s negativní odezvou u těch, co plně platili. To je prosté fungování lidské psychiky, které nelze změnit. Je nutné to řádně zdůvodnit, aby lidská duše našla klidu. To doporučuji vzhledem ke zkušenostem za dlouhá léta poskytování služeb.

Proto jsem se zarazil nad poslední větou. Cituji tě: "Golf je založen na férovosti, čestnosti a dodržování pravidel. Proto nebudeme nijak kontrolovat ani lustrovat zájemce o naše poděkování, protože věříme, že každý z nich si ho zaslouží." Je to v rozporu s tvým názorem z pátku: "Az bude ceska mentalita na urovni te rakouske, muzeme takova opatreni cinit. Kazdy den (ano, kazdy) se ve svem svete potkavam s lidmi, kteri chteji domluvena pravidla obchazet a porusovat."

Já se za léta práce s lidmi kloním k té druhé větě. Proto by cokoliv zadarmo mělo být pro lidi potřebné nebo zasloužilé a mělo by být kontrolováno, aby to někdo nezneužíval. Jinak je ta dobrá myšlenka devalvována. A tím i hodnota členství v klubu. Tak jsem to myslel. Tedy neshazuji celou myšlenku, pouze by to chtělo učesat ;)

Jinak jsme zajedno, také myslím, že to více než 10 lidí nebude. A přál bych si aby jich bylo víc, protože pouze dostatečný počet platících umožní v budoucnu poskytovat dobré služby za rozumnou cenu. Natolik mi to ekonomicky myslí;)

A jako útok jsem to rozhodně nebral. Naopak ti dlouhodobě fandím :up:
 
Upraveno:
Čím přesně je členství ve smyslu této akce znehodnocováno? Neber to jako útok, snažím se to pochopit. Platíš si každý rok vstup na hřiště za nějakých podmínek, které jsou pro TEBE zajímavé a výhodné, chceš je využít. Jak toto rozhodnutí ovlivňuje to, že je ten vedle tebe má za jiných podmínek? Jak víš, že dalších 150 hráčů v klubu nehraje za jiných podmínek než ty? Řešíš stejně i ostatní sporty - např. jezdíš na kole, které sis musel koupit. Má to kolo menší hodnotu, když ho tvůj soused dostal zadarmo?

Já to vidím obráceně - golf obecně zkomírá (chápu, to nemusí golfistu zajímat, ale musí to zajímat mne, jakožto jeho správce). Vymýšlí si všemožné akce na to, jak lidi ke golfu přilákat, jak jim ukázat jeho krásy. A toto je jedna z mnoha těch cest. Není absolutně promyšlená, je to "hurá" nápad, který vzniknul během jednoho dne. Možná je uplně blbej, jako spousta jinejch, který jsem vymyslel. Ale já ho chci zkusit, protože si myslím, že může pomoci "nám" i "jim".

A především - pokud této akce využije 10 lidí, překročí to mé očekávání.
No, podobné pohledy na věc jako má @Jarek jsem zaznamenal už víckrát. Primárně jde podle mě o vstupní poplatek. Pokud někdo dal za vstupní poplatek desítky tisíc, bere ho jako investici. S tím, ze až bude končit nebo přecházet jinam, prodá ho a část peněz se mu vrátí.
Tím pádem se ho podobné aktivity klubů dotýkají, protože prostě neprodá, nebo za mnohem méně než koupil. Svět se mění i v tomto, už jsem tady někde psal, že považovat vstupní poplatek za investici je v dnešní době poněkud hloupé, ale je to pochopitelné. Spousta klubů toto zohledňuje třeba v hracích poplatcích, kdo platil vysoký vstup, má je obvykle nižší.
Každopádně mluvit o tomto v souvislosti s Hořehledy, při jejich každoroční akci na vstup do klubu vpodstatě za "suché z nosu", je divné...
 
- @Válec Ivo, toho Iva Válce bych zas tak nezmiňoval. On si sice jednou ( 2012 ) si nechal jednou amatérský status odebrat, záhy mu byl však vrácen. A ač tu na fóru deklaroval svojí novou žádost o neamatérský status, neučinil tak nebo mu nebylo vyhověno ( vysoce nepravděpodobné )
- v USA se amatérský status striktně dodržuje. Pokud by se tak striktně dodržoval i u nás, bylo by u nás neamatérů stovky, možná tisíce. Právě to, že amatérský status lze poměrně obtížně dodržovat je jeho velkou slabinou.
lžeš, žádost jsem na svaz poslal a po urgenci mi bylo vyhověno. Nikdo mi nikdy amatérský status nevrátil.
 
lžeš, žádost jsem na svaz poslal a po urgenci mi bylo vyhověno. Nikdo mi nikdy amatérský status nevrátil.

Dle technického serveru CGF :
- v roce 2012 jsi se vzdal amatérského statusu, na vlastní žádost, bylo Ti vyhověno, aktivní EGA HCP byl změněn na neamatérský status
- při roční HCP kontrole na konci roku 2013 Ti pět naskočil aktivní EGA hendikep ( změna z neamatérského statusu ),
Tedy je to přesně tak, jak jsem psal

Vzhledem k tomu, že turnaje nehraješ je v podstatě jedno, zda máš či nemáš aktivní HCP nebo neamatérský status. Jestli Ti byl
vrácen aktivní HCP třeba automaticky ( po roce ) nebo chybou, to nevím, netvrdil jsem, že sis o vrácení zažádal. Jasné je ale to, že v současné době máš HCP aktivní (více než 6 let. )
 
Dle technického serveru CGF :
- v roce 2012 jsi se vzdal amatérského statusu, na vlastní žádost, bylo Ti vyhověno, aktivní EGA HCP byl změněn na neamatérský status
- při roční HCP kontrole na konci roku 2013 Ti pět naskočil aktivní EGA hendikep ( změna z neamatérského statusu ),
Tedy je to přesně tak, jak jsem psal

Vzhledem k tomu, že turnaje nehraješ je v podstatě jedno, zda máš či nemáš aktivní HCP nebo neamatérský status. Jestli Ti byl
vrácen aktivní HCP třeba automaticky ( po roce ) nebo chybou, to nevím, netvrdil jsem, že sis o vrácení zažádal. Jasné je ale to, že v současné době máš HCP aktivní (více než 6 let. )
ty máš starosti..... užij si to
 
@wasp @Sarkafarka @Trenér
nechapu, proc na tom hledate nejaka negativa a hned ryjete, misto toho abyste ocenili tento krok, nikdo jiny to u nas zatim neudelal, ze by zavist?? :D
Proč závist??? Já žádnému golfovému hřišti nešéfuji, nemám důvod Hořehledům závidět...
Když ale nedávno pomáhal(stále pomáhá) Teetime včetně některých hřišť s nimi spolupracujících, čuchali jste parazity na sto honů... Když to někoho napadne u vašeho kamaráda, nic takového se zmínit nesmí???
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom