Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Čipujete dřevem (hybridem)?

Čipujete dřevem (hybridem)?


  • Hlasovalo
    48

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
anketa-čip.png


Čipujete dřevem (hybridem)? Patří tato rána mezi váš golfový repertoár? A jedno jestli v okolí grýnu, případně když je potřeba se vyhrát z nepříjemné pozice s dlouhým doběhem. Jak jste na tom? Kdy případně tuto ránu volíte?

PS: Kdo pozná jamku/hřiště na doprovodném obrázku jako první? Není to složité :)

---

I na PGA se to hraje...

 
Upraveno:
Chipuji všemi železy. Což dost zlepšilo mou krátkou hru od doby, do které jsem na jakýkoli chip bral výhradně SW.
Hybrid ani dřevo na chipování nepoužívám, protože tyto hole nemám (nenosím) v bagu 😉
 
Zrovna dneska při jamkovce asi 4x hybridem. Vyhrál jsem 5/3, takže to asi pomohlo:).
 
Viděl jsem to, zkoušel jsem to, ale nevidím v tom žádný benefit. Maximálně u začátečníků, když potřebují dostat míček trošku do vzduchu třeba z fw před greenem a bojí se drbky železem, jinak v tom nevidím žádný benefit. Hlavní negativum je délka hole, kdyby byla kratší a měla lie jako putter, bylo by to top.
 
já bych v tom tedy benefit viděl, pokud je green do kopce a je relativně šance na dobrý roll balonku po greenu je hybrid vcelku dobrá volba.
Nejvíce se mi ale líbí rána z bunkeru Putterem, jak předváděl Seve...
 
já bych v tom tedy benefit viděl, pokud je green do kopce a je relativně šance na dobrý roll balonku po greenu je hybrid vcelku dobrá volba.
Nejvíce se mi ale líbí rána z bunkeru Putterem, jak předváděl Seve...
To je pořád lepší vzít ten putter, nebo delší železo.
 
Viděl jsem to, zkoušel jsem to, ale nevidím v tom žádný benefit. Maximálně u začátečníků, když potřebují dostat míček trošku do vzduchu třeba z fw před greenem a bojí se drbky železem, jinak v tom nevidím žádný benefit. Hlavní negativum je délka hole, kdyby byla kratší a měla lie jako putter, bylo by to top.
Musíš se dostat do odpovídající pozice, kde to má smysl. Já ho beru takřka výhradně v rafu, kdy však míček leží relativně nahoře, a kdy nemohu jít s ranou moc do vzduchu (větve).

Wedge jsou nepoužitelné, dlouhá železa a putter se utopí v rafu. Pro mne ideální volba, míček má skvělou dopřednou energii při minimální námaze.
 
Zobrazit přílohu 31367

Čipujete dřevem (hybridem)? Patří tato rána mezi váš golfový repertoár? A jedno jestli v okolí grýnu, případně když je potřeba se vyhrát z nepříjemné pozice s dlouhým doběhem. Jak jste na tom? Kdy případně tuto ránu volíte?

PS: Kdo pozná jamku/hřiště na doprovodném obrázku jako první? Není to složité :)

---

I na PGA se to hraje...

Albatross.....jamka 12
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom