Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Čí je to odpovědnost?

macdav

Guru fóra
Jméno
David
Přijmení
Machač
Klub
Black Bridge, ČGK
HI (HCP)
16,6
Při posledním příjezdu na parkoviště na Karlštejn jsem si říkal, jak by se řešila situace, pokud hráč trefí auto. Jde to čistě za hráčem, nebo je na to pojištěno hřiště? Podobné, ikdyž dost daleko je to na Ypsilonce na jedničce, nebo na Botranice je silnice hned vedle a jistě na mnoha dalších hřištích, kde fervej je poblíž příjezdové cesty, nebo silnice.
 
Při posledním příjezdu na parkoviště na Karlštejn jsem si říkal, jak by se řešila situace, pokud hráč trefí auto. Jde to čistě za hráčem, nebo je na to pojištěno hřiště? Podobné, ikdyž dost daleko je to na Ypsilonce na jedničce, nebo na Botranice je silnice hned vedle a jistě na mnoha dalších hřištích, kde fervej je poblíž příjezdové cesty, nebo silnice.
Záleží, jaké pojištění má resort sjednané. Ale myslím, že už se to tu řešilo dříve. Jsou tu mezi námi i pojišťováci, tak ti vědí, jak to je.
Nicméně osobní "pojistka na blbost" by to krýt měla.
 
Záleží, jaké pojištění má resort sjednané. Ale myslím, že už se to tu řešilo dříve. Jsou tu mezi námi i pojišťováci, tak ti vědí, jak to je.
Nicméně osobní "pojistka na blbost" by to krýt měla.
Dříve jsem se na to svého pojišťováka ptal a tvrdil mi, že pokud půjdu na hřiště "neorganizovaně" (nebude to turnaj), tak mi stačí pojištění odpovědnosti. Pokud to bude organizované (turnaj), tak to tato pojistka krýt již nebude.
Prodávám jak jsem nakoupil.
 
Někde bývá pojištěno hřiště na majetkovou újmu, třeba Slapy na domy kolem jamky č. 9. Ale doporučuji všem sjednat si ještě osobní pojištění na hole a je v tom zahrnuto i pojištění odpovědnosti za škodu na majetku, nebo újmu na zdraví. Mám golfplan a tam je majetek snad do 60 mil (to už by to člověk musel bouchat nonstop do bugatti)
 
Mám golfplan a tam je majetek snad do 60 mil (to už by to člověk musel bouchat nonstop do bugatti)
Trefíš transformátor, dojde k výpadku el. energie v celé vesnici, přerušení výroby, výpadku ČOV a tím i k znečištění ŽP - a 60 mega ti stačit nebude 😉
 
Trefíš transformátor, dojde k výpadku el. energie v celé vesnici, přerušení výroby, výpadku ČOV a tím i k znečištění ŽP - a 60 mega ti stačit nebude 😉
Už mám za sebou horší výpadky elektřiny než v Horní Dolní :D. Navíc v tomhle ohledu je to už docela pohádka
 
Náš resort je pojištěn jak z odpovědnosti, tak majetkově. Při rekreační hře jsou pojištěni resortem všichni hráči, při turnajové pouze členové klubu. Pro plnění je podmínkou mít viníka, tzn. když za mnou přijdete z parkoviště, že máte v okně zaseklou hůl, ale nemáte jejího majitele, nepomůžu vám.
 
Proc je rozdil v pojisteni normalni hry a turnaje?
Jde o organizovanou soutěž. Stejně jako jakékoli jiné pojištění ti ve většině případů řeší pouze rekreační provozování sportu. Chceš-li se pojistit i na soutěžní varianty (kde je větší předpoklad škody, zranění,...), musíš si připlatit. Viz koneckonců GolfPlan pro golfisty...
 
Jde o organizovanou soutěž. Stejně jako jakékoli jiné pojištění ti ve většině případů řeší pouze rekreační provozování sportu. Chceš-li se pojistit i na soutěžní varianty (kde je větší předpoklad škody, zranění,...), musíš si připlatit. Viz koneckonců GolfPlan pro golfisty...
Nevím, jestli jsme to tady už kdysi neřešili? Ale ten "předpoklad větší škody, zranění" bych fakt chtěl vidět jak je zdůvodněn. Jediné co mě napadá že je větší šance že mě trefí šlak z pomalé hry. Ale to zase nebude zranění....
Bavíme-li se o běžných turnajích, kterých se většina z nás zůčastní....skoro bych se i zdráhal to nazvat "soutěžní variantou".... Pokud by tím byly myšleny "federační ligy", soutěž to asi je, ale s tím větším předpokladem škody nebo zranění furt nevím....
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Už mám za sebou horší výpadky elektřiny než v Horní Dolní :D. Navíc v tomhle ohledu je to už docela pohádka
Tak jinak - hookneš míč na dvojce v Beřovicích (levák ho šlajzne), proti jede cisterna, trefíš ji do předního okna, řidič se lekne, cisterna jde na bok a celý obsah jde ven.
Likvidace eko havárie a těch 60 mega ti nemusí stačit 😉
 
Náš resort je pojištěn jak z odpovědnosti, tak majetkově. Při rekreační hře jsou pojištěni resortem všichni hráči, při turnajové pouze členové klubu. Pro plnění je podmínkou mít viníka, tzn. když za mnou přijdete z parkoviště, že máte v okně zaseklou hůl, ale nemáte jejího majitele, nepomůžu vám.
Tedy pořádat kurzy "Hod holí" těsně vedle parkoviště je od tebe velmi nezodpovědné 🤭
 
Nevím, jestli jsme to tady už kdysi neřešili? Ale ten "předpoklad větší škody, zranění" bych fakt chtěl vidět jak je zdůvodněn. Jediné co mě napadá že je větší šance že mě trefí šlak z pomalé hry. Ale to zase nebude zranění....
Bavíme-li se o běžných turnajích, kterých se většina z nás zůčastní....skoro bych se i zdráhal to nazvat "soutěžní variantou".... Pokud by tím byly myšleny "federační ligy", soutěž to asi je, ale s tím větším předpokladem škody nebo zranění furt nevím....
Realita je zcela podružná. Je to prostě soutěž. Povinné ručení taky platíš přestože auto stojí celý rok v garáži.
 
Realita je zcela podružná. Je to prostě soutěž. Povinné ručení taky platíš přestože auto stojí celý rok v garáži.
No právě. Takže si přestaňme namlouvat něco o "předpokladu větší škody nebo zranění při soutěžní hře" a přiznejme si, že je to tak "prostě proto" ;)
Povinné ručení samozřejmě neplatím, když auto stojí celej rok v garáži, pokud nejsem úplně pitomej....
 
Tak konkrétně u Kooperativy se výluka týká pouze PROFESIONÁLNÍ sportovní činnosti.
Čili případnou škodu při účasti na golfových turnajích mám pojištěnu.

  • 2) Z pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě za Vás dále nenahradíme újmu způsobenou:
    a) při profesionální sportovní činnosti,
 
Tak konkrétně u Kooperativy se výluka týká pouze PROFESIONÁLNÍ sportovní činnosti.
Čili případnou škodu při účasti na golfových turnajích mám pojištěnu.

  • 2) Z pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě za Vás dále nenahradíme újmu způsobenou:
    a) při profesionální sportovní činnosti,
Jeste bych si nasel co je to “profesionalni sportovni cinnost”.
 
Tak jinak - hookneš míč na dvojce v Beřovicích (levák ho šlajzne), proti jede cisterna, trefíš ji do předního okna, řidič se lekne, cisterna jde na bok a celý obsah jde ven.
Likvidace eko havárie a těch 60 mega ti nemusí stačit 😉
Nechtěl si napsat, druhá rána na jedničce? To jediné mi dává smysl.
 
Nechtěl si napsat, druhá rána na jedničce? To jediné mi dává smysl.
No, hezký drive na dvojce je možno poslat až k silnici 🤭
Wedží druhou na jedničce až na silnici? Leda levák sokytem 😉
 
Jeste bych si nasel co je to “profesionalni sportovni cinnost”.
4B9B23E6-FE7D-4D26-9A7F-BDFA611752AC.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom