Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Čí je to odpovědnost?

Dvojka je par 3 přes vodu a silnici máš v zádech.
Nespletl sis hřiště?
Sorry, jsem "volaaký zmetený", myslel jsem Mstětice a napsal Beřovice 🙈
 
Profesionál se sportem živí. Pak je vrcholový sportovec, který se tím neživí, ale funguje na úrovni republikových soutěží (třeba házenkáři Zubří - půlka má profi smlouvy a druhá půlka má zaměstnání a přitom hraje extraligu v házené). Mimo úroveň republikových soutěží jsou registrovaní sportovci a zbytek jsou amatéři.

Alespoň tak to je v Kooperativě.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Tak jinak - hookneš míč na dvojce v Beřovicích (levák ho šlajzne), proti jede cisterna, trefíš ji do předního okna, řidič se lekne, cisterna jde na bok a celý obsah jde ven.
Likvidace eko havárie a těch 60 mega ti nemusí stačit 😉
To je něco, co už by nešlo na moje bedra. Já bych řekl, že jsem odpovědný pouze za primární dopad nehody. To samý s tou čističkou - to by došlo ke znečištění pokaždý, co vypadne proud? To bysme tu byli jak v Černobylu. A pokud takovéhle zařízení nemá záložní generátor na výpadek proudu, tak ani nevím, jak dostali kolaudaci.

A případ s cisternou je stejný případ, jako kdybych řekl, že jsem nedejbože trefil ředitele firmy, byl 3 měsíce v bezvědomí a firma bez jeho existence nedokázala fungovat a zkrachovala, Následně mě žalovali o ušlý zisk a likvidaci firmy.... xd
 
A případ s cisternou je stejný případ, jako kdybych řekl, že jsem nedejbože trefil ředitele firmy, byl 3 měsíce v bezvědomí a firma bez jeho existence nedokázala fungovat a zkrachovala, Následně mě žalovali o ušlý zisk a likvidaci firmy.... xd
Tak přesně to mohou.

A s tou cisternou - to je reálný případ, kdy řidič OA zavinil nehodu, z cisterny unikl obsah a veškeré náklady na likvidaci ekologického znečištění šly za řidičem OA.
 
To je něco, co už by nešlo na moje bedra. Já bych řekl, že jsem odpovědný pouze za primární dopad nehody. To samý s tou čističkou - to by došlo ke znečištění pokaždý, co vypadne proud? To bysme tu byli jak v Černobylu. A pokud takovéhle zařízení nemá záložní generátor na výpadek proudu, tak ani nevím, jak dostali kolaudaci.

A případ s cisternou je stejný případ, jako kdybych řekl, že jsem nedejbože trefil ředitele firmy, byl 3 měsíce v bezvědomí a firma bez jeho existence nedokázala fungovat a zkrachovala, Následně mě žalovali o ušlý zisk a likvidaci firmy.... xd
Jak píše @Mirek_62 - je to tvá plná odpovědnost. Přesně takto jsme sestavovali pojistné limity - na 2 jamce zatáhneš míč na silnici, trefíš předním sklem řidiče a ten zabije všechny v autě jedoucí. Cena lidského života je cca 6 mil, tzn. jsme pojištěni na 25 mil. Snad nikdo netrefí autobus...
 
Jak píše @Mirek_62 - je to tvá plná odpovědnost. Přesně takto jsme sestavovali pojistné limity - na 2 jamce zatáhneš míč na silnici, trefíš předním sklem řidiče a ten zabije všechny v autě jedoucí. Cena lidského života je cca 6 mil, tzn. jsme pojištěni na 25 mil. Snad nikdo netrefí autobus...
Cena lidského života mladého člověka VŠ ve věku 25 let je odhadnut na cca 29 mil. Kč
 
Odpovědnost (nebo újma) je asi nejhůře likvidovatelné riziko v pojištění. Pamatuji si, když mi šéf likvidace v roce 2003 (když jsem nastoupil do pojišťovny) dával radu: "Nikdy neříkat klientovi, co se plní z pojištění odpovědnosti."

Navíc si musíte uvědomit, že nám NOZ (nový obč. zákoník) vnesl do posuzování viny z odpovědnosti nová pravidla. Kromě rozšíření plnění třeba na duševní útrapy, musí být prokázaná míra zavinění pojištěným. Příklad: dříve při uklouznutí v zimě pojišťovny platily za obce a města náhrady občanům - nově pojišťovny plní pouze v případě zavinění orgánů města nebo jím řízeným organizacím např. když neudělají ošetření chodníku v čase daným plánem zimní údržby. Jinak mají všichni smůlu - mají být opatrní. Naopak třeba ve škole si dítě v tělocviku při kotoulu zlomí ruku - pojišťovna (alespoň naše) zaplatí bolestné a další náklady rodičům dítěte, přestože z 99% je to způsobeno nešikovností dítěte a ne pochybením školy.

Proto i posuzování případné náhrady nelze jednoznačně specifikovat, kdo za co může. To, že hráč zahraje ránu nešikovně způsobí škodu někomu jinému na hřišti nebo mimo ovlivní spousta faktorů. Když ji zahrajete perfektně a náhlý poryv větru jí změní trajektorii na jiné místo dopadu přece hráč nemůže předpokládat. Hřiště také nemůže předpokládat, kam hráč zahraje svůj úder. Nikde jsem ani nezaznamenal, že by hřiště přesně určovalo místo dopadu jednotlivých úderů, atd.

Tady jenom se snažím demonstrovat složitost tohoto tématu.

Hezký večer všem
 
Odpovědnost (nebo újma) je asi nejhůře likvidovatelné riziko v pojištění. Pamatuji si, když mi šéf likvidace v roce 2003 (když jsem nastoupil do pojišťovny) dával radu: "Nikdy neříkat klientovi, co se plní z pojištění odpovědnosti."

Navíc si musíte uvědomit, že nám NOZ (nový obč. zákoník) vnesl do posuzování viny z odpovědnosti nová pravidla. Kromě rozšíření plnění třeba na duševní útrapy, musí být prokázaná míra zavinění pojištěným. Příklad: dříve při uklouznutí v zimě pojišťovny platily za obce a města náhrady občanům - nově pojišťovny plní pouze v případě zavinění orgánů města nebo jím řízeným organizacím např. když neudělají ošetření chodníku v čase daným plánem zimní údržby. Jinak mají všichni smůlu - mají být opatrní. Naopak třeba ve škole si dítě v tělocviku při kotoulu zlomí ruku - pojišťovna (alespoň naše) zaplatí bolestné a další náklady rodičům dítěte, přestože z 99% je to způsobeno nešikovností dítěte a ne pochybením školy.

Proto i posuzování případné náhrady nelze jednoznačně specifikovat, kdo za co může. To, že hráč zahraje ránu nešikovně způsobí škodu někomu jinému na hřišti nebo mimo ovlivní spousta faktorů. Když ji zahrajete perfektně a náhlý poryv větru jí změní trajektorii na jiné místo dopadu přece hráč nemůže předpokládat. Hřiště také nemůže předpokládat, kam hráč zahraje svůj úder. Nikde jsem ani nezaznamenal, že by hřiště přesně určovalo místo dopadu jednotlivých úderů, atd.

Tady jenom se snažím demonstrovat složitost tohoto tématu.

Hezký večer všem
Mám tě rád Franto, takže si to prosím neber nijak osobně.

Ale tohle je přesně to, proč mám s celým pojišťovnictvím problém a považuju ho z velké části za boudu na lidi.

Nikdo nikdy si přece nechce zlomit ruku při těláku nebo zabít někoho při hraní golfu. Vždy se to děje omylem, nešťastnou náhodou. A právě proto se pojišťuju, protože to nedokážu vždy ovlivnit. Protože kdybych dokázal, nepotřebuju pojistku.
 
Ale tohle je přesně to, proč mám s celým pojišťovnictvím problém a považuju ho z velké části za boudu na lidi.
Tak základním účelem každé pojišťovny je co nejvíc peněz vybrat a co nejméně peněz vyplatit.
Je to stejné jako u bank. Tam platí, co nejvyšší úroky u půjček a co nejnižší u vkladů.

Prostě byznys s prachama (cizíma) je ten nejlepší, co kdy někdo vymyslel.
 
Tak základním účelem každé pojišťovny je co nejvíc peněz vybrat a co nejméně peněz vyplatit.
Je to stejné jako u bank. Tam platí, co nejvyšší úroky u půjček a co nejnižší u vkladů.

Prostě byznys s prachama (cizíma) je ten nejlepší, co kdy někdo vymyslel.
Sorry, ale do téhle diskuse se nechci zaplétat. Každé podnikání má něco do sebe.

Chtěl jsem jenom přispět do osvěty.
 
Mám tě rád Franto, takže si to prosím neber nijak osobně.

Ale tohle je přesně to, proč mám s celým pojišťovnictvím problém a považuju ho z velké části za boudu na lidi.

Nikdo nikdy si přece nechce zlomit ruku při těláku nebo zabít někoho při hraní golfu. Vždy se to děje omylem, nešťastnou náhodou. A právě proto se pojišťuju, protože to nedokážu vždy ovlivnit. Protože kdybych dokázal, nepotřebuju pojistku.
Martine,
já jsem dlouho v této branži a už jsem si zvykl na spoustu věcí. To, že existují nějaké zákony, pojišťovna neovlivní. Proto jsem tam psal, že se posuzuje zavinění. Často to musí i rozhodnout soud. Zákony a pravidla pojištění nejsou jenom pro golf, ale vztahují se na spoustu dalších aktivit i mimo sport.

A mělo by platit, že pojištění by mělo pokrýt určitou míru nejistoty a rizika. A všechno taky pokrýt nelze.

A děkuji za vyznání, moc si toho vážím;)
 
A kdyz se teda zeptam uplne blbe @Francovka, ma cenu se pojistovat na golf nebo se to vzdycky da uhrat na vitr, slunce a vubec veci, ktere nemuzu ovlivnit?

Aneb existuje nejaka statistika, cisla a data kolik bylo pojistek na golf a kolik vyplacenych? Nebo nejaky konkretni priklady, at si clovek udela predstavu, co vsechno pojisteni realne pokryje, kdyz uz se neco prihodi?
 
A kdyz se teda zeptam uplne blbe @Francovka, ma cenu se pojistovat na golf nebo se to vzdycky da uhrat na vitr, slunce a vubec veci, ktere nemuzu ovlivnit?

Aneb existuje nejaka statistika, cisla a data kolik bylo pojistek na golf a kolik vyplacenych? Nebo nejaky konkretni priklady, at si clovek udela predstavu, co vsechno pojisteni realne pokryje, kdyz uz se neco prihodi?
Úplně blbě se neptáš:). Odpovědnost u nás v pojišťovně není jenom na golf či jiný sport nebo aktivitu. To znamená, že smysl to má vždycky, zvláště v zahraničí.
Statistiku nemám šanci zjistit.

Vesměs se plní opravdu úrazy, které způsobí jeden člověk druhému (mimo rodinu) - hlavně dětské, sportovní (lyžař srazí jiného, cyklista srazí chodce). Pak samozřejmě škody na věcech - spadne Vám sousedův mobil na zem (když kontrolujete fotky Vaší manželky), poškodíte na dovolené ubytovací zařízení, rozbijete něco v obchodě, v golfu třeba někoho srazíte bugynou nebo ji překlopíte a poškodíte. Taky pokousání psem se často řeší nebo pes vyběhne a zamotá se pod kolo...

Těch příkladů je hodně...
 
Úplně blbě se neptáš:). Odpovědnost u nás v pojišťovně není jenom na golf či jiný sport nebo aktivitu. To znamená, že smysl to má vždycky, zvláště v zahraničí.
Statistiku nemám šanci zjistit.

Vesměs se plní opravdu úrazy, které způsobí jeden člověk druhému (mimo rodinu) - hlavně dětské, sportovní (lyžař srazí jiného, cyklista srazí chodce). Pak samozřejmě škody na věcech - spadne Vám sousedův mobil na zem (když kontrolujete fotky Vaší manželky), poškodíte na dovolené ubytovací zařízení, rozbijete něco v obchodě, v golfu třeba někoho srazíte bugynou nebo ji překlopíte a poškodíte. Taky pokousání psem se často řeší nebo pes vyběhne a zamotá se pod kolo...

Těch příkladů je hodně...
Tak lyze a spol jsou jasny, ale me slo prave primo o golfove pojisteni, pac z toho co si psal vyse mi prislo, ze (krome toho kdyz zaparkuju bugynu do rybnika) tak se skoro vzdy da vymluvit na force majeure (vitr, slunce, vlezl mi na fairway, nevidel jsem ho za krovim apod.).
A jde mi spise o pojisteni v CR, do zahranici mam vzdycky cestovni/sportovni pojisteni.
 
Tak lyze a spol jsou jasny, ale me slo prave primo o golfove pojisteni, pac z toho co si psal vyse mi prislo, ze (krome toho kdyz zaparkuju bugynu do rybnika) tak se skoro vzdy da vymluvit na force majeure (vitr, slunce, vlezl mi na fairway, nevidel jsem ho za krovim apod.).
A jde mi spise o pojisteni v CR, do zahranici mam vzdycky cestovni/sportovni pojisteni.
Tak vždycky určitě ne.

Existují provozní řády hřiště, golfová pravidla, etiketa, Zelená karta - všechny určují pohyb na hřišti a chování hráčů během hry. Proč třeba zkušební švih na odpališti se nehraje proti hráčům? Aby nedošlo ke zranění! Proč se čeká, až odejde flight z dostřelu na stejné jamce, proč se křičí fore při zatažené ráně - no ze stejných důvodů!

To mám spíše problém s různými chodníky a cyklostezkami, které vedou přes hřiště. Tam by to byl asi větší problém. I když svým vstupem na toto území musí také respektovat určitá pravidla chování.

Tady je výňatek z Provozního řádu na Zbraslavi - ruku na srdce Kdo z Jamkařů nebo i jiných hráčů to čte...

  • Hráči jsou povinni dodržovat bezpečnost na hřišti, zejména neodpalovat míček, pokud je v zorném poli směru odpalu a dosahu připravované rány další osoba. Pokud letí míč směrem k jiným hráčům, upozorní na něj hlasitým voláním „FORE“ (fór), a to i v případě, že se nejedná o jeho vlastní míč.
  • Hráči jsou povinni brát ohled i na kolemjdoucí veřejnost pohybující se na veřejných cestách a cyklostezkách. Pokud se někteří kolemjdoucí pohybují v zorném poli směru odpalu, je zakázáno odpalovat. Toto se týká zejména jamek č. 4, 5 a 13.
  • Hráči jsou povinni pečovat o hřiště, neprovádějí cvičné švihy na odpalištích, opravují po odehrání míče případné poškození trávy (vyseknuté drny) po odehrání míče z bunkeru pečlivě uhrabou písek pečlivě vypichují stopy po dopadu míče na green (pitch marks), nevjíždějí cartem ani ručními vozíky na green, foregreen ani odpaliště, (na uvedená místa nepokládají ani své bagy).
  • Dodržují pravidla hry a chování tak, aby nedocházelo k poškozování zařízení sloužících k orientaci při hře (informační tabule, vzdálenostní kolíky, kameny na odpalištích aj.).
Jinak je zřejmé, že neexistuje žádná jednotná forma v rámci českých hřišť, protože při porovnání 3 Provozních řádů jsem narazil třeba na toto:
  • Barbora - Hráč a doprovod hráče vstupují na hřiště na vlastní nebezpečí.
  • Hořehledy - Návštěvník, který není účastníkem golfové hry ani doprovodem, nemá oprávnění vstupu do hřiště. Každý, kdo poruší toto ustanovení, tak činí výhradně na vlastní nebezpečí. (čili u hráčů to nevadí)
  • Zbraslav - ta o nebezpečí nemá ani slovo

Tak to jenom na dokreslení, že všechno není tak jednoduché jak vypadá...
 
Zatim jsem resil plnění z pojistky odpovědnosti 2x (ani jednou na golfu), pokazde s jinou pojistovnou, z toho jednou v tom byly pojistovny namoceny dve (jedna plnila vetsi cast z moji pojistky, druha mensi cast z pojisteni odpovednosti vinika, coz krylo moji spoluucast). Oboji dopadlo dobre, pokazde ale dost papirovani a e-maily a dokumenty, tak nejak za tri mesice hotovo a plneni vyplaceno. Bavime se o o skode za desetitisice Kc, cekam, ze u vyssich castek to budou zkoumat jeste vic. Takze jako uplne zbytecny produkt pro klienta bych to nevidel.
 
Zatim jsem resil plnění z pojistky odpovědnosti 2x (ani jednou na golfu), pokazde s jinou pojistovnou, z toho jednou v tom byly pojistovny namoceny dve (jedna plnila vetsi cast z moji pojistky, druha mensi cast z pojisteni odpovednosti vinika, coz krylo moji spoluucast). Oboji dopadlo dobre, pokazde ale dost papirovani a e-maily a dokumenty, tak nejak za tri mesice hotovo a plneni vyplaceno. Bavime se o o skode za desetitisice Kc, cekam, ze u vyssich castek to budou zkoumat jeste vic. Takze jako uplne zbytecny produkt pro klienta bych to nevidel.
Můj klient při kopání pilotů k plotu označil místo tak dobře, že firma, která to dělala, překopla optiku firmy Cetin. Půlka Vizovic byla 10 hodin bez internetu. Škoda 195.000 Kč jenom Cetinu se plnila z občanské odpovědnosti (stojí to asi 500 Kč). Tak si na dokreslení zbytečnosti pojištění...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom