Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Berete si golfovou buginu?

Co ovlivňuje vaši volbu vzít si buginu?

  • Buginu si nikdy nevezmu, bez ohledu na cokoli

    Hlasy: 12 40,0%
  • Cena - jsem ochoten zaplatit jen určitou částku (doplním v komentáři)

    Hlasy: 4 13,3%
  • Aktuální rozpoložení a situace ve flightu (počasí, únava, spoluhráči,...)

    Hlasy: 14 46,7%
  • Vzít si buginu mne napadne, jen když o ně zavadím očima

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    30

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
7,4
Protože obnovujeme vozový park v Hořehledech, přemítám nad problematikou cenotvorby. Pro elektrickou buginu, kterýma nahradíme stávající motorové, je totiž nejlepší když pravidelně jezdí a nabíjí se. A tak bych je rád trochu víc roztočil. Budu rád, když se zamyslíte nad vaší případnou motivací vzít si buginu a případně vyjádříte podrobnosti v diskuzi. Děkuji!
 
Většinou chodím sám takže bugy nemá cenu. Jedinou výjimkou je, když chci vzít s sebou děti, ale to zas vyžaduje co nejprazdnejsi hřiště a jinde než na domácím hřišti by mi stejně asi neprošlo dělat si z každého třetího bunkeru pískovište apod. dětské aktivity 🤷🏻‍♂️😅
Druhou výjimkou bylo, když je bugy povinna (v zahraničí a na novém hřišti s mapou), součástí green fee (Dysina o víkendu) anebo když bych spěchal
 
Buginu si bereme s manželkou zpravidla třetí až pátý den na vícedenním golfovém tripu (1x až 2x ročně), ale také podle charakteru hřiště (kopce, délka). Nebo když někde hrajeme 2 hráči za 1 fee tak tam část ušetřených peněz zase necháme právě za buginu. Jinak chodíme pěšky.

Jízda s buginou je ovšem můj denní chleba, takže mi není vzácná. Naopak si samozřejmě všímám, v jakém technickém stavu je kde mají a v jaké čistotě je hráčům přistaví. Buginu vždycky vrátím bez odpadků - vytáčí mě, když ji hráči vrátí s prázdnými lahvemi, plechovkami, vajgly, obaly od oplatek či svačin a přitom odpadkový koš je hned vedle místa pro jejich vrácení.

V anketě mi chybí možnost:
o Podle chatrakteru hřiště.
 
Buggy si zatím neberu. Uvidíme časem s ohledem na zdraví.

Ale co se týče ceny, tak pro mne je akceptovatelná cena cca 500,- Kč
 
Mně bugyna vlastně moc nebaví. Resp buď všichni Buggy na hřišti, nebo nikdo :) trochu přeháním, ale když je prázdné hřiště tak asi proč ne. Na druhou stranu, rád se procházím, přijde mi, že to k tomu patří. Vlastně nejraději mám Buggy , když ji nemusím řídit a jen se většinou vezu a řídí někdo jiný.

Zároveň k původní otázce - na 9j o víkendu a krátké hřiště bych si asi Buggy moc nebral. Na kopcovitou 18j s dlouhými přechody kdyžtak spíš. Ale pokud bych se rozhodl vydat na golf, což je pro mě zážitek, tak ho "urychlovat" buggynou zatím nemusím.

A jinak elektro chválím - ten randal z motoru na golfu nemusím :)
 
Upraveno:
Bugynami nijak neopovrhuji, obzvlášť u hráčů, kterým delší chůze už nemusí prospívat a nebo by to prostě ušli s obtížemi (děti, senioři). Sám se ale snažím provozovat golf více "kardio" sportovně a k tomu se buggy nehodí.
 
bugynu nemám rád, hrál jsem v ní za život asi 4 x, z asi 1100 her - to je asi 4 promile (tak asi tak)
vždy to bylo vynucené okolnostmi nebo nebylo na výběr
jinak cena za 18 jamek by měla být max 500 - 600
 
Bugynu beru jen ve dvou - a to dost vzácných - případech.......1/ když je povinná (týká se víceméně jen zahraničí) a 2/ když to kvůli charakteru hřiště jinak skoro nejde (např. Adamstal, Kácov - Forest apod.). Obě možnosti v anketě chybí......
 
Zatím se snažím hrát všechna hřiště bez bugyny. Je pravdou, že už jsem měl párkrát namále, že to nedojdu. Naposledy v létě na Ostravici a potom na Dýšině. No na Kaskádě vlastně také. Tam mi ale půjčil Libor @Dalibor7 elektrický vozík jeho paní, tak jsem to s vypětím všech sil zvládl. Díky vám jamkaři, budu moci novou sezónu začít s el. vozíkem. To by mi mělo dost pomoci, abych byl svěžejší po dohrání :cool:
Jednou jsem hrál na bugyně Kácov. Turnaj na 27 jamek. Bez bugyny bych tam byl ještě nyní :D
Co se týče ceny za 18 jamek, 500-600 kč by se mi líbilo ;)
 
Beru si buggy jen, kdyz ji dostanu "zdarma" - viz treba nektera hriste v CGK pro dva hrace. Na Kacove ji obcas davali i jednomu hraci a to bylo hodne prijemne, hodne to urychlilo hru, rekl bych az moc - dokonce jsem mel po 18 jamkach pocit, ze to proste slo az moc rychle a ze jsem si to sice uzil diky te buggy jinak, ale proste ne tak, jako kdybych si to v klidu prosel. Ted uz se na Kacove striktne drzi dvou osob z CGK, takze tim chodim pesky :) Kazdopadne me buggy rusi, jeste, kdyz jedu sam, tak to jde, ale jak nas hraje vic, tak to proste neni ono, porad jezdit sem a tam - lepsi je jit pesky hned smerem ke svemu mici a premyslet o dalsi rane a ne o tom, kde mam zaparkovat.... a proste si hriste vic uziju a pamatuju, kdyz to jdu pesky.
 
Chodit a handikepy dolů!

Screenshot_20231222_084650_X.jpg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom