Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ARCHIV - Podpora 19.jamky (novinky, náměty a připomínky) do konce roku 2019

Stav
Uzamčeno.
třeba je to tím, že se sezona teprve rozjiždí?
 
Když ony ty "rychlé" hry jsou spíše o náhodě než o nějaké domluvě. Většinou den dva dopředu je málo. Předpokládám, že to většina má už jiný program. Třeba ten víkend na Hluboké mě zaujal. Takže bych to spíše viděl, že se domluví někde nějaká parta a dá to do kalendáře, jestli se někdo nepřidá.

Turnaje na které přihlásím už budu házet do tohoto kalendáře. Uvidíme. Co uvidíme.
 
Když ony ty "rychlé" hry jsou spíše o náhodě než o nějaké domluvě. Většinou den dva dopředu je málo. Předpokládám, že to většina má už jiný program. Třeba ten víkend na Hluboké mě zaujal. Takže bych to spíše viděl, že se domluví někde nějaká parta a dá to do kalendáře, jestli se někdo nepřidá.

Turnaje na které přihlásím už budu házet do tohoto kalendáře. Uvidíme. Co uvidíme.
Ty "rychlé hry" asi opravdu leda do mikroshotů, ale i větší naplánované akce, které se dají do kalendáře, by nebylo špatné, kdyby měly avízo mikroshotem...aspoň mně to tak připadá
 
Moc se mi to v praxi zatím nepozdává, je to prostě dvojí zadávání. Ad hoc hry nejsou moc šťastné, ty jsou mikroshotové, bohužel pro tapatalk zatím nepoužitelné.
Turnaje a větší akce, ala parta lidí - to už je zajímavější. Zkusit to vypropagovávat sem, a následně pak do mikrokalendáře? mně i napadla jednoduchá stránka, která by neměla kalendářovou formu, ale prostě jen řádkový výpis ala Agenda od dnešního dne. Podobně, jako turnaje v mobilu čgf...

Kalendář na větši akce je zatím tu:
https://www.19jamka.cz/kalendar/
 
Ahoj , na rezervaci používám TEE TIME, s kamarády jsme na TT KAMARÁDI s prodanými ručičkami, když se jeden zabukuje, druhy ihned dostane mail, z něj sms na mobil. To by mohl bytí , první kontakt. Dále si můžete ,...sms ap mail vlákno, nebo se jen prostě
Přihodíte??
 
Nejsem dost technologicky zdatný abych si to z tvého popisu představil.
Ta stránka by bylo speciální téma a první komentář by byl seznam výzev ke hře a tím, že přidám komentář se objevím v tom seznamu nahoře?
Nebo to prostě bude v tom tématu jeden komentář za druhým, jen se budou neaktuální odmazávat?
 
Ahoj , na rezervaci používám TEE TIME, s kamarády jsme na TT KAMARÁDI s prodanými ručičkami, když se jeden zabukuje, druhy ihned dostane mail, z něj sms na mobil. To by mohl bytí , první kontakt. Dále si můžete ,...sms ap mail vlákno, nebo se jen prostě
Přihodíte??

Tak tomu jsem neporozumněl, kde to je? "TT kamarádi" nemohu nalézt?

---

Obecně řešíme několik věcí dohromady a pro každého něco, co tedy by se nám všem pozdávalo nejvíce:

1) mám už rezervaci na konkrétní čas a konkrétní hřiště - teetime a mikroshoty
2) jdu na konkrétní turnaj v konkrétní čas a hřiště (příp. pořádám) - moc neřešeno
3) nevím, kam jdu, ale chci jít si někam zahrát v nejbližší době (tzn. dnes, max zítra) - aktuálně asi nejvíce přes mikroshoty
4) hledám kohokoli, kdo by si šel zahrát dlouhodobě

Problémy:

a) musí to být jednoduchý
b) musí to optimálně přečíst každý, vhodný přehled mého okolí, nejbližších dnů atp
c) bylo by dobré určit, zveřejnění všem, nebo jen svým přátelům? (které nějak nastavím)
d) má to být pouze oznámení, nebo rovnou možná i diskuse k tomu?

Obecně co sleduji: pokud něco není používáno, tak pak motivace vkladačů je samozřejmě nízká. V duchu: proč bych zadával pořád něco, když na to jednou, dvakrát, třikrát nikdo nereaguje? Jak toto vyřešit? Např. fórum čte několik stovek různých lidí denně, registrovaných je cca 170 denně, za den se přihlásí 20-50 z registrovaných, z toho napíše někam něco 10-20 lidí. Takže zatím jsem nenašel nástroj, který by umožnil jednoduše splnit všechny požadavky a být využívaný pravidelně... nejvíce se chytla naprosto otevřená a volná forma mikroshotů.

?
 
Tak tomu jsem neporozumněl, kde to je? "TT kamarádi" nemohu nalézt?

---

Obecně řešíme několik věcí dohromady a pro každého něco, co tedy by se nám všem pozdávalo nejvíce:

1) mám už rezervaci na konkrétní čas a konkrétní hřiště - teetime a mikroshoty
2) jdu na konkrétní turnaj v konkrétní čas a hřiště (příp. pořádám) - moc neřešeno
3) nevím, kam jdu, ale chci jít si někam zahrát v nejbližší době (tzn. dnes, max zítra) - aktuálně asi nejvíce přes mikroshoty
4) hledám kohokoli, kdo by si šel zahrát dlouhodobě

Problémy:

a) musí to být jednoduchý
b) musí to optimálně přečíst každý, vhodný přehled mého okolí, nejbližších dnů atp
c) bylo by dobré určit, zveřejnění všem, nebo jen svým přátelům? (které nějak nastavím)
d) má to být pouze oznámení, nebo rovnou možná i diskuse k tomu?

Obecně co sleduji: pokud něco není používáno, tak pak motivace vkladačů je samozřejmě nízká. V duchu: proč bych zadával pořád něco, když na to jednou, dvakrát, třikrát nikdo nereaguje? Jak toto vyřešit? Např. fórum čte několik stovek různých lidí denně, registrovaných je cca 170 denně, za den se přihlásí 20-50 z registrovaných, z toho napíše někam něco 10-20 lidí. Takže zatím jsem nenašel nástroj, který by umožnil jednoduše splnit všechny požadavky a být využívaný pravidelně... nejvíce se chytla naprosto otevřená a volná forma mikroshotů.

?
Něco mě napadlo, ale nevím, jestli to dokážu vysvětlit. Určitě to nevyřeší nic radikálně, ale přijde mi to jako snazší cesta k tomu se někam po něčem podívat. Tak úvod k nepochopení by byl a teď se pokusím napsat co myslím. ( a taky nevím nakolik je to technicky složité).
Dala bych odkaz, ale honem si nemůžu vybavit, kde jsem to viděla - na stránkách ( jakýchsi) byl vpravo nahoře čtverec s kalendářem. Jako šachovnice a tam byl jen barevně jinak vyznačený den, kdy se mělo něco dít. Takže se jen najelo myší na ten označený čtvereček a vyjel obdélník s popisem akce ten den. Když se na to kliko, tak tam byly podrobnosti. V kalendáři se dalo po měsících listovat tam a zpátky. Takže někde tam, kde jsou mikroshoty, kdyby byl takový kalendář - a teď mluvím za sebe - tak bych zvědavě myší projela přes označené dny a koukla kde se co chystá - bez nutnosti rovnou odcházet ze stránky kde jsem.
 
Řeknu jak bych si to představoval já. Je pondělí. Kouknu na předpověď. Zjistím že od čtvrtka do něděle má být hezky. Ve čtvrtek odpoledne bych si rád šel zahrát, ale nikam daleko. V sobotu jede manželka fitnes víkend do Prahy tak mám volno a můžu jí tam odvézt a zůstat v praze nebo jet kamkoliv trochu dál. Spusím si 19.jamku a zmáčknu "Nové". Vidím, že je něco nového v tématu "Pojď si zahrát". Kouknu tam a zjistím, že je tam jedna výzva ke hře na středu nebo čtvtrek odpoledne na Barboru a jedna na čtvrtek nebo pátek odpoledne v Bítozevsi. Odpovím autorovi a domluvíme si čas a kdo udělá rezervaci. Na sobotu tam je jen nabídka na moravu, což je daleko. Tak tam přidám strukturovaný komentář ve stylu:

20.5. +1 (10-16)
Most +100
Přes noc zůstávám v Praze, tak můžem zajít na pivo

Kdokoliv se na můj komentář podívá ví že vyzývám ke hře 20.5. nebo 21.5. vpodstatě kdykoliv během dne v dojezdové vzálenosti 100 km od Mostu a že mám volno i druhý den a večer se můžu zmazat.
 
Něco mě napadlo, ale nevím, jestli to dokážu vysvětlit. Určitě to nevyřeší nic radikálně, ale přijde mi to jako snazší cesta k tomu se někam po něčem podívat. Tak úvod k nepochopení by byl a teď se pokusím napsat co myslím. ( a taky nevím nakolik je to technicky složité).
Dala bych odkaz, ale honem si nemůžu vybavit, kde jsem to viděla - na stránkách ( jakýchsi) byl vpravo nahoře čtverec s kalendářem. Jako šachovnice a tam byl jen barevně jinak vyznačený den, kdy se mělo něco dít. Takže se jen najelo myší na ten označený čtvereček a vyjel obdélník s popisem akce ten den. Když se na to kliko, tak tam byly podrobnosti. V kalendáři se dalo po měsících listovat tam a zpátky. Takže někde tam, kde jsou mikroshoty, kdyby byl takový kalendář - a teď mluvím za sebe - tak bych zvědavě myší projela přes označené dny a koukla kde se co chystá - bez nutnosti rovnou odcházet ze stránky kde jsem.
To zní rozumně a logicky. Třeba by mohly být i různé barvy pro jednotlivé kraje? Abych rovnou věděl, jestli se bude dít něco poblíž mě.
 
Něco mě napadlo, ale nevím, jestli to dokážu vysvětlit. Určitě to nevyřeší nic radikálně, ale přijde mi to jako snazší cesta k tomu se někam po něčem podívat. Tak úvod k nepochopení by byl a teď se pokusím napsat co myslím. ( a taky nevím nakolik je to technicky složité).
Dala bych odkaz, ale honem si nemůžu vybavit, kde jsem to viděla - na stránkách ( jakýchsi) byl vpravo nahoře čtverec s kalendářem. Jako šachovnice a tam byl jen barevně jinak vyznačený den, kdy se mělo něco dít. Takže se jen najelo myší na ten označený čtvereček a vyjel obdélník s popisem akce ten den. Když se na to kliko, tak tam byly podrobnosti. V kalendáři se dalo po měsících listovat tam a zpátky. Takže někde tam, kde jsou mikroshoty, kdyby byl takový kalendář - a teď mluvím za sebe - tak bych zvědavě myší projela přes označené dny a koukla kde se co chystá - bez nutnosti rovnou odcházet ze stránky kde jsem.

Kalendář tu je, ale problém je, že ho nikdo nepoužívá. Já do něj napsal něco asi třikrát a nic a ani v ostatních zápisech, co tam byli se nikdo nepřidal. Možná je to proto, že není hned při ruce, jak píšeš. Spíš mi ale přijde, že ten kalendář je takovej málo akční a neosobní. Kdo ví? Třebas kdyby se to zkusilo, tak jak jsem psal před chvílí , tak by se to chytlo víc, ale taky je to jen taková fabulace ....
 
Kalendář tu je, ale problém je, že ho nikdo nepoužívá. Já do něj napsal něco asi třikrát a nic a ani v ostatních zápisech, co tam byli se nikdo nepřidal. Možná je to proto, že není hned při ruce, jak píšeš. Spíš mi ale přijde, že ten kalendář je takovej málo akční a neosobní. Kdo ví? Třebas kdyby se to zkusilo, tak jak jsem psal před chvílí , tak by se to chytlo víc, ale taky je to jen taková fabulace ....
Podle mě všechno co je na hlavní stránce má větší šanci, že se do toho někdo podívá.
 
Kalendar se da importovat do google kalendare a ten mit v dostupne stale pres aplikaci na mobilu
 
Souhlas s @doktordee na PC jsem kalendář ještě nikdy neotevrel. V telefonu je super a když přemýšlím o hře, tak se kouknu jestli tam na daný termín někdo něco má. Ale je pravda, že jsem zkusil zadat par termínu do kalendáře a bylo to bez reakce. Na microshot naopak vždy přišla nějaká reakce a parťáka na spolhru jsem našel.
 
Pročítám to tu a přemýšlím, díky za názory. Pokusím se reagovat na většinu podnětů.
  • @Dana Zobrazení "malého" kalendáře není problém, je to pouze zobrazení nějakých dat. Problematické potom je, že vlastně každý den,když by se to chytlo, tak bude nějaká událost a na první pohled nemáš přehled, jestli přibylo něco nového. Tzn. každé okýnko by bylo vyplněné/zbarvené - tzn. nepřehledné. Ale proč ne, je to jeden ze způsobu zobrazení nějakých strukturovaných dat. (plugin kalendář z Hořehled viz příloha)
  • @Jerry Strukturovaný zápis "20.5. +1 (10-16) Most +100 " to mě přijde dobré a představit si to dokážu, trochu se bojím té validace, ale šlo by to určitě při dodržení minimálních pravidel dobře udržovat a čerpat z toho údaje i do kalendáře
  • @doktordee a spol: tady vím, že pro fórum mnozí využívají tapatalk, tzn. něco, co umí aktivně pracovat pouze s vlákny fóra (témata). Tzn. že pokud se to nebude propisovat/zapisovat do tématu, tak to oni neuvidí. Stejně tak je to pro ně nástroj, kam mohou přidat něco vcelku rychle
Pak zazněly i kraje a jejich rozlišení. Co takhle? Samostatné téma pro každý kraj (resp. dvojkraje až tří kraje, co jsou u sebe), a psát to primárně tam, já bych pak na titulku z toho udělal nějaký sumární přehled, s tím, že by se domluvil speciální znak, který by uváděl novou "poptávku". Tak, aby ve vlákně byla příp. možná i diskuse, které se ne vždy dá zabránit... ale ta se pak na titulku propisovat nebude. Formu zobrazení bych zkusil vymyslet. Hlavní by tedy bylo:
  • skupiny sousedících krajů - jedno vlákno (tak, aby se dali lépe sledovat mé okolí)
  • zapisování poptávek na hru - pomocí nějaké úvodního znaku - pokud to tak nebude, tak z toho nedokážu rozumě udělat výpis toho aktuálního od konkrétního data
  • diskuse v tématu možná, ale né nutná - nebude se propisovat do přehledu
?
 

Přílohy

  • Výstřižek.PNG
    Výstřižek.PNG
    43,8 KB · Zobrazení: 264
Tak tomu jsem neporozumněl, kde to je? "TT kamarádi" nemohu nalézt?

---

Obecně řešíme několik věcí dohromady a pro každého něco, co tedy by se nám všem pozdávalo nejvíce:

1) mám už rezervaci na konkrétní čas a konkrétní hřiště - teetime a mikroshoty
2) jdu na konkrétní turnaj v konkrétní čas a hřiště (příp. pořádám) - moc neřešeno
3) nevím, kam jdu, ale chci jít si někam zahrát v nejbližší době (tzn. dnes, max zítra) - aktuálně asi nejvíce přes mikroshoty
4) hledám kohokoli, kdo by si šel zahrát dlouhodobě

Problémy:

a) musí to být jednoduchý
b) musí to optimálně přečíst každý, vhodný přehled mého okolí, nejbližších dnů atp
c) bylo by dobré určit, zveřejnění všem, nebo jen svým přátelům? (které nějak nastavím)
d) má to být pouze oznámení, nebo rovnou možná i diskuse k tomu?

Obecně co sleduji: pokud něco není používáno, tak pak motivace vkladačů je samozřejmě nízká. V duchu: proč bych zadával pořád něco, když na to jednou, dvakrát, třikrát nikdo nereaguje? Jak toto vyřešit? Např. fórum čte několik stovek různých lidí denně, registrovaných je cca 170 denně, za den se přihlásí 20-50 z registrovaných, z toho napíše někam něco 10-20 lidí. Takže zatím jsem nenašel nástroj, který by umožnil jednoduše splnit všechny požadavky a být využívaný pravidelně... nejvíce se chytla naprosto otevřená a volná forma mikroshotů.

?
TT Kamarad je ten, který je oboustranně, tj. Máš ty i tvůj kamarád ve vybraných v menu vyhledat hráče podané ručičky.
 

Přílohy

  • image.png
    image.png
    45,1 KB · Zobrazení: 250
Strukturovaný zápis "20.5. +1 (10-16) Most +100 " to mě přijde dobré a představit si to dokážu, trochu se bojím té validace, ale šlo by to určitě při dodržení minimálních pravidel dobře udržovat a čerpat z toho údaje i do kalendáře

Ještě mě napadlo, pokud by bylo možné konkrétnímu tématu přidělit něco jako šablonu pro komentáře, tak by sis ten strukturovaný zápis dokázal vlastně vynutit a pak bys data z toho dokázal zpracovávat celkem obstojně. Lze něco takového?
 
Pročítám to tu a přemýšlím, díky za názory. Pokusím se reagovat na většinu podnětů.
  • @Dana Zobrazení "malého" kalendáře není problém, je to pouze zobrazení nějakých dat. Problematické potom je, že vlastně každý den,když by se to chytlo, tak bude nějaká událost a na první pohled nemáš přehled, jestli přibylo něco nového. Tzn. každé okýnko by bylo vyplněné/zbarvené - tzn. nepřehledné. Ale proč ne, je to jeden ze způsobu zobrazení nějakých strukturovaných dat. (plugin kalendář z Hořehled viz příloha)
  • @Jerry Strukturovaný zápis "20.5. +1 (10-16) Most +100 " to mě přijde dobré a představit si to dokážu, trochu se bojím té validace, ale šlo by to určitě při dodržení minimálních pravidel dobře udržovat a čerpat z toho údaje i do kalendáře
  • @doktordee a spol: tady vím, že pro fórum mnozí využívají tapatalk, tzn. něco, co umí aktivně pracovat pouze s vlákny fóra (témata). Tzn. že pokud se to nebude propisovat/zapisovat do tématu, tak to oni neuvidí. Stejně tak je to pro ně nástroj, kam mohou přidat něco vcelku rychle
Pak zazněly i kraje a jejich rozlišení. Co takhle? Samostatné téma pro každý kraj (resp. dvojkraje až tří kraje, co jsou u sebe), a psát to primárně tam, já bych pak na titulku z toho udělal nějaký sumární přehled, s tím, že by se domluvil speciální znak, který by uváděl novou "poptávku". Tak, aby ve vlákně byla příp. možná i diskuse, které se ne vždy dá zabránit... ale ta se pak na titulku propisovat nebude. Formu zobrazení bych zkusil vymyslet. Hlavní by tedy bylo:
  • skupiny sousedících krajů - jedno vlákno (tak, aby se dali lépe sledovat mé okolí)
  • zapisování poptávek na hru - pomocí nějaké úvodního znaku - pokud to tak nebude, tak z toho nedokážu rozumě udělat výpis toho aktuálního od konkrétního data
  • diskuse v tématu možná, ale né nutná - nebude se propisovat do přehledu
?
nojo, ale pokud by to bylo to co myslím, tak by jen stačilo přejiždět nad tím myší a člověk by rychle vyeliminoval třeba podle lokality co ho nezajímá, čili v "titulku", který by se po najetí myší objevoval by muselo být místo a čas ( Česká Lípa, 20.5.) a po rozkliknutí by člověk zjistil podrobnosti.
 
Rozpracovaná ukázka, podívejte se na to. Viz výsledný kalendář zatím mimo: https://r.19jamka.cz/_scripts/hrajeme.php
  • prozatím jen pro Střední Čechy a Prahu (další kraje, jak to alespoň trochu bude více fungovat)
  • v kalendáři se zobrazují události, které teprve nastanou, historie jen pár dní
  • pohledy: měsíc, týden, den, agenda
  • při najetí myši se zobrazí toho víc (první řádek z fóra z daného postu)
  • Zadávání: FORUM -> Pojdme si zahrát -> Střední Čechy + Praha -> téma Kalendář (Střední Čechy + Praha)
    • dá se dát do sledovaných témat
    • každá akce nový příspěvek v tomto tématu
    • do kalendáře je možno zadávat i přes tapatalk a na události bežně reagovat, nebo poslat autorovi zprávu, do kalednáře se propíči jen takové události, které mají před datem znak hvězdičky
Př:

Jdu hrát *25.5., někde v okolí Prahy, přidá se někdo?
*Turnaj *zítra Hořehledy
Někdo Zbraslav *30.6?

Vždy se vypíše do kalendáře pouze první řádek, při kliknutí na událost v kalendáři to hodí na příspěvek do fóra k další domluvě. povolené formáty s hvězdičkou jsou:

datum:
*dnes, *dneska, *zitra, *zítra, *25.7, *25.6.2017...
druh (barva v kalendáři): *turnaj, *túra, *hra, *akce

Názory? Možno v tématu vyzkoušet, pokud něco máte reálného, je tam můj skutečný pokus na zítra do Motola. Následně bych se to snažil dostat zobrazení na titulku atp.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom