Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ARCHIV - Podpora 19.jamky (novinky, náměty a připomínky) do konce roku 2019

Stav
Uzamčeno.
Rád bych se vás zeptal, jakým způsobem sledujete fórum, jestli primárně a pouze jen novinky a nebo už pokukujete spíše po sledování jen těch, co vás zajímají a tedy pak např. automatické importy "můžete" vesele ignorovat... ? Díky za zpětnou vazbu. Jde mi především o používání přes internet, tapatalk má využívání jiné a tam jsou (nebo by měli být) uživatele zvyklí si zaškrtávat témata, oblasti - které sledují a ostatní ponechávat svému osudu.
Já sleduju všechny novinky v okně vpravo, k tomu mikroshoty a galerie. Případně vyhledávám i ve starších, když mě napadne, že to, co hledám, by tam mohlo být:)
V práci a doma většinou přes internet, jinak tapatalk.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Nová automaticky naším robotem importovaná témata:
  • Galerie 19.jamky - info-auto-import nových obrázků a komentářů z obrázkové "Galerie 19.jamky"
  • Blogy členů 19.jamky - info-auto-infoimport nových příspěvků a komentářů z "Blogů členů 19.jamky"
Proč takto?
  • pro uživatele Tapatalku apod - kteří mohou sledovat jen fórum (aby o ni nového nepřišli a mohli reagovat i galerii či blogu)
  • pro rss účely - tzn. pro odběratele různých rss čteček (pár jich taky je)
  • importováno max dvakrát denně, pokud je nový obsah
Díky @jan za navedení na cestu, jak toto vyřešit. Prosím o případné připomínky...
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Nevím, jestli to nefunguje jen mě, nebo je to vlastnost:
V tapatalku vidím ty importovane příspěvky z blogu, ale zkrácené. Když kliknu na pokračovat ve čtení ( nebo tak nějak), otevře se mi úvodní stránka tapatalku a číst nemám co.
 
Nevím, jestli to nefunguje jen mě, nebo je to vlastnost:
V tapatalku vidím ty importovane příspěvky z blogu, ale zkrácené. Když kliknu na pokračovat ve čtení ( nebo tak nějak), otevře se mi úvodní stránka tapatalku a číst nemám co.

Ahoj Jardo, jo, tohle řeším. Zkrácené - není problém to asi prodloužit, kdyby byl zájem? To udělat mohu, přišlo mi to spíše jako notifikace a "pseudoperex" k přesměrování na blog, aby se to tam dalo okomentovat, olajkovat, což v tom importu úplně nejde (protože to dělá robot). Takže bylo by lepší to tam mít celé?

Ad problém s adresami - stejný je u galerie. Musím to nějak vyřešit, je to (pro mě naprosto nečekaná vlastnost v tapatalku, kterou řeším s podporou tapatalku). Problém je v tom, že tapatalk bere správně odkazy pouze na jinou doménu, tedy kamkoli jinam, než "www.19jamka.cz", protože jakmile je to 19jamka.cz/cokoli - tak to vnímá jako jiné téma fóra jamky. Vera večer jsem jim poslal dotaz, co s tím, když mi nedají brzy vědět, tak to budu odkazovat zpět na jamku přes jinou doménu, nějakýho zkracovače... pár dní prosím, ber to zatím jako info, že je něco nového a pak jít na web a kliknout na ikonu blog ručně.
 
Celé to tam být nemusí, ale když kliknu na odkaz, tak bych to rád přečetl. Klidně ať se mi otevře webová verze jamky, to je mi celkem fuk.
 
Řeším problém s galerii, blogem a dalšími budoucími nadstavbami. Především kvůli uživatelům tapatalku, kterých z aktuálních 160 uživatelů sleduje fórum cca 35+. Minimálně tito uživatele neví, že se něco nového v galerii (atd) objeví, protože nechodí na jamku přes web. Cílem není podporu tapatalku vypnout (kdyby to nějakého trolla napadlo :). Tapatalk umí číst pouze forum a jeho témata. Tedy, vytvořil bych feedy, obdobné automatickému importu z LevnéhoGolfu i z galerie 19jamky, atp. S tím ale trochu souvisí to, že už někdy těch témat je pro každého moc a je trochu komplikované sledovat vše, jak se dělo dříve.

Tedy, "Novinky fóra" zobrazují z principu všechny novinky ze všech témat, i z těchto automatických importů a abyste je neměli mezi novinkami, musíte je přečíst. Vhodnější postup je mít "jen" oblíbená témata a ostatní nesledovat. Potom v horní liště navigační kliknout na "Sledovaná témata". Toto se dá řešit i v nastavení Preferencí každého účtu, že automaticky každé téma, kam reagujete, se stane Vaše sledované (a případně zapnout/vypnout notifikaci na email)...

Rád bych se vás zeptal, jakým způsobem sledujete fórum, jestli primárně a pouze jen novinky a nebo už pokukujete spíše po sledování jen těch, co vás zajímají a tedy pak např. automatické importy "můžete" vesele ignorovat... ? Díky za zpětnou vazbu. Jde mi především o používání přes internet, tapatalk má využívání jiné a tam jsou (nebo by měli být) uživatele zvyklí si zaškrtávat témata, oblasti - které sledují a ostatní ponechávat svému osudu.
Já podle času. V rychlosti vpravo nahoře podle vlaječky s číslem ;) když prokrastinuju, pak čtu všechno odshora dolů :oops:
 
Co se způsobu sledování fóra týče v mém případě, používám tapatalk z jednoho jediného důvodu - mám rychlý přístup k neprectenym tématům v rámci celého fóra. Nechápu, proč bych si měl někde něco zaskrtavat, není důvod.
Navíc i když téma přečtu, mám v tapatalku záložku, kde jsou příspěvky řazeny chronologicky v rámci celého fóra, když se chci vrátit k něčemu, co jsem před chvilkou četl, nemusím hledat v jakém podforu se to nachází.
Možná to jde i ve webovém rozhraní, ale moc jsem to nezkoumal.
Teď mě samozřejmě vadí, že v tapatalku není přístup ke všemu, tak se chystám prozkoumat to webové rozhraní, ale je to pro mě méně přehledné a pomalejší zatím.
 
@requo Dotaz od tupého uživatele: existuje tu možnost rychle se orientovat v tématech (vláknech, či jak se tomu správně říká) ? Nějaký přehledný strom, něco jako mapa stránek....Když hledám téma, které chci řešit, abych nemusela rozklikávat postupně všechny nadpisy na hlavní stránce?
 
Ad Tapatalk a import z Galerie a blogu:

Už by to mělo být funkční, i v Tapatalku. Tzn. odkazy z importu galerie a blogu nasměrují na web, kde je možno přečíst, zobrazit, komentovat. Bohužel nejde automaticky uživatele do prohlížeče přihlásit, tedy, pokud to takto využívejte, přihlašte se na www.19jamka.cz i v prohlížeči a zaškrtněte zůstat přihlášen, mělo by vás to po několik dní ponechat přihlášeného, jednou za čas, když nepřistoupíte na web, tak vás to zase vykopne (tuším měsíc). Funguje už? @JardaK

Výstřižek.JPG
 
Co se způsobu sledování fóra týče v mém případě, používám tapatalk z jednoho jediného důvodu - mám rychlý přístup k neprectenym tématům v rámci celého fóra. Nechápu, proč bych si měl někde něco zaskrtavat, není důvod.
Navíc i když téma přečtu, mám v tapatalku záložku, kde jsou příspěvky řazeny chronologicky v rámci celého fóra, když se chci vrátit k něčemu, co jsem před chvilkou četl, nemusím hledat v jakém podforu se to nachází.
Možná to jde i ve webovém rozhraní, ale moc jsem to nezkoumal.
Teď mě samozřejmě vadí, že v tapatalku není přístup ke všemu, tak se chystám prozkoumat to webové rozhraní, ale je to pro mě méně přehledné a pomalejší zatím.

Na webu by to mělo jít podobně, tapatalk asi bude rychlejší, v něčem - jeho hlavní výhodu vnímám, že grupuje více různých fór dohromady, proto se mi ho nechce odříznout, byť pro mně je to práce navíc, se snažit to přizpůsobovat i pro potřeby tapatalku. Ale holt, vnímám, že pro mnohé je to nástroj užitečný. :) Je to hodně o zvyku, samozřejmě základní nevýhoda webového rozhraní v mobilu je, že zobrazuje spoustu nepotřebných info (hlavička, grafika atp) - snad se k tomu jednou dostanu to přizpůsobit a výrazně zjednodušit. Ona by šla udělat i aplikace na mobil přímo jamky, tam je ale obdobný problém jako u tapatalku, spoustu věcí ta aplikace neumí, tzn musela by se individuálně dodělávat, a výhody to moc nemá. Takže do budoucna vidím nejlepší cestu asi tím, že by se maximálně optimalizovala webová rozhraní pro mobil. Kdyby někdo se chtěl na to vrhnout, pomoc uvítám. :)

@requo Dotaz od tupého uživatele: existuje tu možnost rychle se orientovat v tématech (vláknech, či jak se tomu správně říká) ? Nějaký přehledný strom, něco jako mapa stránek....Když hledám téma, které chci řešit, abych nemusela rozklikávat postupně všechny nadpisy na hlavní stránce?

Úplně nerozumím, co máš na mysli? Myslíš zobrazit všechny kategorie a témata na jedné stránce rozbalené? Hm, teď to tu není, cca témat je teď už 600, když jich bude tisíce, bude to asi taky k ničemu? Nebo? Určitě by to nějak udělat šlo, potřebuji inspiraci, co by si potřebovala a pak tomu zkusím najít řešení. Další možností je vyhledávání nahoře...
 
Otázka: Aktuální HCP na 19.jamce u profilu?

Byl by o to zájem? Bohužel nějaké api na to tady není, ale dokážu si představit poloautomatizované řešení, že by si každý dobrovolně (tzn. nikoli povinně) v profilu zadal své číslo u čgf, následně bych dokázal asi dotáhnout údaje z čgf, které jsou veřejně dostupné a pak je zobrazovat nějak buď v profilu uživatele, nebo pod ikonkou (zatím nevím). Představuji si údaje (HCP, jméno, možná i členství) - prostě to, co je viditelné na čgf.

Výhodu by to mělo pro nás, společnou hru (zadávání na teetime atp). mno. Samozřejmě znovu opakuji, volitelně. Pokud by se líbilo, a využili byste, stačí k tomuto postu dát Shot, náměty a názory vítány.
 
Na webu by to mělo jít podobně, tapatalk asi bude rychlejší, v něčem - jeho hlavní výhodu vnímám, že grupuje více různých fór dohromady, proto se mi ho nechce odříznout, byť pro mně je to práce navíc, se snažit to přizpůsobovat i pro potřeby tapatalku. Ale holt, vnímám, že pro mnohé je to nástroj užitečný. :) Je to hodně o zvyku, samozřejmě základní nevýhoda webového rozhraní v mobilu je, že zobrazuje spoustu nepotřebných info (hlavička, grafika atp) - snad se k tomu jednou dostanu to přizpůsobit a výrazně zjednodušit. Ona by šla udělat i aplikace na mobil přímo jamky, tam je ale obdobný problém jako u tapatalku, spoustu věcí ta aplikace neumí, tzn musela by se individuálně dodělávat, a výhody to moc nemá. Takže do budoucna vidím nejlepší cestu asi tím, že by se maximálně optimalizovala webová rozhraní pro mobil. Kdyby někdo se chtěl na to vrhnout, pomoc uvítám. :)



Úplně nerozumím, co máš na mysli? Myslíš zobrazit všechny kategorie a témata na jedné stránce rozbalené? Hm, teď to tu není, cca témat je teď už 600, když jich bude tisíce, bude to asi taky k ničemu? Nebo? Určitě by to nějak udělat šlo, potřebuji inspiraci, co by si potřebovala a pak tomu zkusím najít řešení. Další možností je vyhledávání nahoře...
Dík. Takhle stačí. Netušila jsem,že toho je tolik. Dotaz byl protože občas hledám téma, nemůžu najít a pak najdu pod kategorií, kde bych to nehledala. Budu víc používat vyhledávání, máš pravdu.
 
Díky své aktivitě na fóru, ukecanosti a tak vítám do týmu 19.jamky další oběť: @jan
Honzo, díky Takže i na něj lze směřovat dotazy, pocity a bolístky... atp.

Aktuální tým 19jamky:

Jakékoli dotazy, náměty a připomínky k chodu fóra patří sem: Připomínky uživatelů
 
V následujících dnech se bude trochu měnit titulní stránka, s cílem dosáhnout trochu větší přehlednosti a toho, aby na titulce bylo to nejdůležitější z různých sekcí webu. Takže se neděste a trpělivost. Než se to usadí. :)

Aktuálně nově přibyl pohled na kalendář akcí a našich událostí. U témat v sekci "Naše turnaje a akce NAŽIVO" je možné události navázat na konkrétní data, která jsou pak viditelná takto na webu. Je to zatím takto, primárně pro web. Napojení na kalendáře google atp dodělám později. Jinak Kalendář je dostupný i z odkazu v horní liště, měsíční přehled. Agendový (řádkový) dodělám později.

Výstřižek.JPG

Náměty a připomínky k titulce i kalendáři do tématu: https://www.19jamka.cz/threads/namety-a-pripominky.452/
 
NOVÉ: ROZCESTNÍK ODKAZŮ 19.JAMKY!
(https://www.19jamka.cz/rozcestnik/)

Sice mi říkali, nedělej to, nedávej odkazy jinam, co by si jim pomáhal... a já si stejně melu svou A JUST TU BUDE! Otevřel jsem na 19.jamce katalog golfových odkazů - pro každého zdarma. Má především sloužit nám, golfistům, abychom měli dobré odkazy pohromadě a mohli se k nim vyjadřovat. Takže klidně přidávejte odkazy, které uznáte za vhodné, z golfového prostředí, i když zrovna nejste majitelem daného webu. Samozřejmě pokus se však majitel pak přihlásí, odkaz na něj převedu. Takže víte o golfovém webu, který by mohl být komunitě užitečný? Český či zahraniční? Šup sem s ním!
  • Hodnocení odkazů: Nebojte se odkaz ohodnotit (v podrobnostech k odkazu), pokud možno objektivně, pomůžete tím ostatním. :)
  • Záložky v rozcestníku: taková obdoba oblíbených. Kliknutím na "Přidat do záložek" u odkazu si zařádíte odkaz do svých záložek. Máte to tak pěkně pohromadě i odjinud.
Tak bumbum, šampaňské a tak a ať nám to slouží!

Výstřižek.JPG

Podněty a připomínky sem: https://www.19jamka.cz/threads/namety-a-pripominky.452/
 
Drobný tip, pro ty, co nemohou najít svá oblíbená témata:
  • po přihlášení u fóra máte možnost zobrazit buď všechna témata, nová nebo sledovaná
    • NOVÉ: defaultně zobrazí vše na celém fóru, co jste nepřečetli
    • SLEDOVANÉ: zobrací to, co jste označili, že chcete sledovat, defaultně nepřečtené, nebo po jednom kliknutí vše vámi sledované (obdoba záložek či oblíbených)
  • každé téma je možno zařadit do vašeho individuálního seznamu sledovaných kliknutím na "SLEDOVAT" (viz příloha), odeberete ho zase pomocí "NESLEDOVAT")
  • v nastavení v preferencích si můžete zvolit, zdali chcete automaticky přidávat témata do sledovaných, pokud do nich zareagujete a dostávat i automatické notifikace na email, pokud někdo přidá něco nového
Já to třeba využívám docela dost, nových témat je tu vcelku dost a už chvilku nesleduji úplně vše, ale jen to zajímavé a podstatné pro mě. Taková témata si tedy "SLEDUJI" přednostně. A když je víc času, chuti, tak projdu ty ostatní. Takže... kdo se někdy v obsahu ztrácí jako já a neví, kde zrovna to bylo, SLEDUJTE témata pro sebe zajímavá. Pak je najdete rychle a snadno.
 
Koukám do kalendáře pro domlouvání hry a vyadá to, že se nějak moc neujal. Pokud na základě zápisu nevznikne komentář do fóra, tak se asi nerozjede.
 
U mě je to dáno časem kdy se rozhodnu, že jdu hrát. Což bývá tak půl hodiny před teetime. To mi přijde zbytečné psát do kalendáře. Turnaj na který se přihlásím bych tam mohl zapsat. Co vy na to?
 
NOVÉ: GOLFOVÝ RECEPTÁŘ na 19.jamce

Výstřižek.JPG


Otevírám golfový receptář na 19.jamce. Jedná se o novou sekci, kde je místo pro všechny DIY (tedy stylem udělej si sám) návody, postupy ale i recepty (např. na domácí energetické sušenky - viz první GOLF recept od @doktordee) nás golfistů pro další golfisty. Každý nový GOLF recept založí zároveň i téma pro diskusi ve fóru, kde je to pravé místo na různé upřesnění, modifikace, dotazy atp. Co všechno je možno zadávat? Cokoli, co vám přijde přínosné pro ostatní, vytváříme si to pro sebe, takže např:
  • osvědčené golfové tréninky (kolik, čeho a jak často)
  • oblíbená a osvědčená rozcvička (10x shyb, 50x kli, 10km běh pře devítkou :)
  • recepty na povedená golfová jídla
  • golfové pomůcky aneb vyrob si sám domácí odpaliště se sítí
  • nápady na golfové tréninkové domácí pomůcky
  • pravidla netradičních golfových her
  • ...
Zapojme se, máte něco, co může pomoci ostatním? Trvale? Přidejte svůj návod. Míčky vám budou létat lépe.
A bude za to i odznáček. :)


Náměty a připomínky sem...
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom