Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Turnaj v České Lípě - vyhlášení před příchodem posledních

Já Vám nevím, stejně tak jako jedna vlaštovka nedělá jaro, tak asi ani jeden nepovedený turnaj by neměl zkazit pověst rezortu.
Já v Lípě hrála turnajů docela dost a vždycky v naprosté pohodě. Jen jednou jsme se tam a poté tady na fóru trochu poštěkali kvůli longestu :)
Fakt je, že i to je možná důvodem, že jsme tam od té doby byli na turnaji jen jednou. Stejně ale věřím, že to bylo jen nedorozumění a že bude líp. Chystáme se tam na turnaj v pondělí tak doufám ,že se tam s @raybit a @Dana uvidíme.
Zas na druhou stranu, kdo nic nedělá, nic nezkazí a bez turnajů by to nebylo ono :)
 
Já Vám nevím, stejně tak jako jedna vlaštovka nedělá jaro, tak asi ani jeden nepovedený turnaj by neměl zkazit pověst rezortu.
Já v Lípě hrála turnajů docela dost a vždycky v naprosté pohodě. Jen jednou jsme se tam a poté tady na fóru trochu poštěkali kvůli longestu :)
Fakt je, že i to je možná důvodem, že jsme tam od té doby byli na turnaji jen jednou. Stejně ale věřím, že to bylo jen nedorozumění a že bude líp. Chystáme se tam na turnaj v pondělí tak doufám ,že se tam s @raybit a @Dana uvidíme.
Zas na druhou stranu, kdo nic nedělá, nic nezkazí a bez turnajů by to nebylo ono :)
Tady jde především o princip. Navíc když si hru zaplatil. A když si každý řekne cosi o vlaštovce, pak takových případů bude jen přibývat. [emoji19]
 
Ale jasně, že jo. Ale ono to možná bude nějak jinak asi i z pohledu druhé strany. Pokud se mi něco nelíbí a neumím se ozvat hned, tak potom už toho moc prostě nevyřeším. Solfronkovi z Lípy znám a věřím, že se k tomu postaví čelem, pokud je to jejich chyba.
 
Myslím, že tu nikdo nechce nic řešit. Jak jsi psala je pozdě. Nicméně vznést dotaz jak by to mělo být, jak a kdy co řešit je určitě namístě.
 
Já Vám nevím, stejně tak jako jedna vlaštovka nedělá jaro, tak asi ani jeden nepovedený turnaj by neměl zkazit pověst rezortu.
Já v Lípě hrála turnajů docela dost a vždycky v naprosté pohodě. Jen jednou jsme se tam a poté tady na fóru trochu poštěkali kvůli longestu :)
Fakt je, že i to je možná důvodem, že jsme tam od té doby byli na turnaji jen jednou. Stejně ale věřím, že to bylo jen nedorozumění a že bude líp. Chystáme se tam na turnaj v pondělí tak doufám ,že se tam s @raybit a @Dana uvidíme.
Zas na druhou stranu, kdo nic nedělá, nic nezkazí a bez turnajů by to nebylo ono :)
v pondělí? ne v úterý 1.5.?
 
Určitě ti budu přát aby jsi celou tour vyhrál a aby jsi si v golfu užil každé rány a každého spoluhráče, který za to bude stát. No a aby jsi se mohl turnajově otrkat, tak ti nabízím 5.5.18 Wilson Open turnaj na Malevilu....jo a jako malou náhradu za nepředaný pohár by to bylo zdarma a to jak fee tak startovné. Kdyby jsi měl zájem, tak napiš
Diky moc za nabidku. Bohuzel 5.5. musim pracovat :/
 
Diky moc za nabidku. Bohuzel 5.5. musim pracovat :/
Škoda, já taky nemohu neboť budu s rodinou na druhé straně republiky, ale kdyby se ti "udělalo volno", tak se přihlaš a dej mi vědět. Zařídím zbytek
 
@raybit Prosím tě, šel jsem včera ve fligtu s šéfredaktorem Golf Digestu a zmínil jsem mu tvůj příběh z turnaje. Celkem dost ho to zaujalo, a jakmile budeš mít vyjádření z klubu a případně z čgf, tak mu máme dát vědět. Prý by to stálo za zveřejnění. [emoji6][emoji106]
Mno nejsem si jistej, jestli to chci takle moc rozmazavat, abych byl v casaku :/
 
@raybit Prosím tě, šel jsem včera ve fligtu s šéfredaktorem Golf Digestu a zmínil jsem mu tvůj příběh z turnaje. Celkem dost ho to zaujalo, a jakmile budeš mít vyjádření z klubu a případně z čgf, tak mu máme dát vědět. Prý by to stálo za zveřejnění. [emoji6][emoji106]
Mno nejsem si jistej, jestli to chci takle moc rozmazavat, abych byl v casaku :/
Se pak nediv, že se to děje, když se to nerozmázne:(
 
Se pak nediv, že se to děje, když se to nerozmázne:(
Ja vim, ona by byla jina situace. kdybych se na tom hristi nemusel ukazat, aspon nejaky cas, ale kdyz tu obden trenuju atd.
 
Se pak nediv, že se to děje, když se to nerozmázne:(
Ja vim, ona by byla jina situace. kdybych se na tom hristi nemusel ukazat, aspon nejaky cas, ale kdyz tu obden trenuju atd.
Jakože když jsi jejich stálý klient, tak se máš bát, držet hubu a krok? Takhle to chápeš?
Kdy už se to tady naučíme, že bát se mají ti, co se chovají blbě, podvádí a ne ti, co se brání?
 
Ten příběh není vůbec tak jednoznačný.
- 1. flight startoval z jamky ( dle startovky ) o 1:30 hodiny dříve než flight "raybit" z jamky 10. Za tento čas mohli
uhrát cca 4-5 jamek. To znamená, že pokud je dohnali, museli hrát o 4-5 jamek rychleji než flight "raybit". Hráli jste extrémně pomalu.

citát :... Zvolili jsme si ... že na nás nebudou čekat s vyhlášením. ...Přijde mi trošku smutné, že aspon těsně před začátkem vyhlášení bugynou se nepodívali, kde jsme...
-nejdříve domluvíte na tom, že na vás nebudou čekat s vyhlášením, a pak se divíte, že s vyhlášením nečekají... Jasně. ta nabídka působí jako určitá forma nátlaku, ale nepochybuji, že si rozhodčí a organizátoři mysleli, že jste domluvení a že domluva platí.

citát :... nebo doběhnem předchozí flight a škrtnem si jamky
- měli jste obrovský časový skluz. Flight před vámi byl o několik jamek.Hrozily vám tresty. Ta nabídka rozhodčího nebyla určitě pravidlově Ok, ale byla to pro vás výhodná. Kdyby postupoval správně bylo by to pro vás totiž dost krušné a nejsem si jist, že byste turnaj vůbec dohráli. Měl to řešit totiž tak, že byste dostali nařízeno dohnat předchozí flight a začal vám měřit čas na přípravu rány. Což by znamenalo, že byste po zbytek turnaje měli za zády rozhodčího se stopkami v rukou ( což je dost nepříjemné ). S největší pravděpodobností byste to nezvládli, takže byste postupně dostali napomenutí, trestné rány apod... jen pro upřesnění - turnaj nemusí mít nutně žádný časový limit. Důležité je, abyste byli v kontaktu s flightem před vámi. Pokud ztrácíte a dokonce několik jamek, máte velký problém...
 
Ten příběh není vůbec tak jednoznačný.
- 1. flight startoval z jamky ( dle startovky ) o 1:30 hodiny dříve než flight "raybit" z jamky 10. Za tento čas mohli
uhrát cca 4-5 jamek. To znamená, že pokud je dohnali, museli hrát o 4-5 jamek rychleji než flight "raybit". Hráli jste extrémně pomalu.

citát :... Zvolili jsme si ... že na nás nebudou čekat s vyhlášením. ...Přijde mi trošku smutné, že aspon těsně před začátkem vyhlášení bugynou se nepodívali, kde jsme...
-nejdříve domluvíte na tom, že na vás nebudou čekat s vyhlášením, a pak se divíte, že s vyhlášením nečekají... Jasně. ta nabídka působí jako určitá forma nátlaku, ale nepochybuji, že si rozhodčí a organizátoři mysleli, že jste domluvení a že domluva platí.

citát :... nebo doběhnem předchozí flight a škrtnem si jamky
- měli jste obrovský časový skluz. Flight před vámi byl o několik jamek.Hrozily vám tresty. Ta nabídka rozhodčího nebyla určitě pravidlově Ok, ale byla to pro vás výhodná. Kdyby postupoval správně bylo by to pro vás totiž dost krušné a nejsem si jist, že byste turnaj vůbec dohráli. Měl to řešit totiž tak, že byste dostali nařízeno dohnat předchozí flight a začal vám měřit čas na přípravu rány. Což by znamenalo, že byste po zbytek turnaje měli za zády rozhodčího se stopkami v rukou ( což je dost nepříjemné ). S největší pravděpodobností byste to nezvládli, takže byste postupně dostali napomenutí, trestné rány apod... jen pro upřesnění - turnaj nemusí mít nutně žádný časový limit. Důležité je, abyste byli v kontaktu s flightem před vámi. Pokud ztrácíte a dokonce několik jamek, máte velký problém...
Nějak si vynechal tu část, kde se dle Dana hrálo ve špatném tempu. Rozhodčí měl být tedy u všech pomalu hrajících flightu a ne pouze u posledního a buzerovat začátečníky. Docela dobře si umíš najít argumenty proč měl byt Raybit vlastně rád, že ho nevyloučili, ale dle mého soudu to nic nemění na tom, že turnaj nebyl zřejmě řízen v souladu s pravidly a po lidské stránce je to prinejmensim trapné.
A závěrem... je čas zjistit kdo jsi;)
 
Já tam tedy nebyl, tak se nemůžu k nikomu klonit ale životní zkušenost mi říká jedno. Reálná pravda je vždy někde mezi. Každý člověk vidí stejnou situaci ze svého úhlu a aniž by v tom byl zlý úmysl, tak ji vidí příznivěji pro sebe. Pořadatel se možná zachoval necitlivě, flight šel možná neobvykle pomalu a rozhodčí byl možná nedůsledný. Teď a tady už to nevyřešíme. A to je pro mě osobně dašlí poučení a proto jsem za tuto diskuzi a vlastně celou 19. jamku vděčný. Tím, že to tu probíráme a argumentujeme všichni získáváme zkušenost, jak se s podobnou situací vypořádat, až se do ní dostanem osobně.;):up:
 
Já tam tedy nebyl, tak se nemůžu k nikomu klonit ale životní zkušenost mi říká jedno. Reálná pravda je vždy někde mezi. Každý člověk vidí stejnou situaci ze svého úhlu a aniž by v tom byl zlý úmysl, tak ji vidí příznivěji pro sebe. Pořadatel se možná zachoval necitlivě, flight šel možná neobvykle pomalu a rozhodčí byl možná nedůsledný. Teď a tady už to nevyřešíme. A to je pro mě osobně dašlí poučení a proto jsem za tuto diskuzi a vlastně celou 19. jamku vděčný. Tím, že to tu probíráme a argumentujeme všichni získáváme zkušenost, jak se s podobnou situací vypořádat, až se do ní dostanem osobně.;):up:

- zcela souhlasím.
- "obětí" tohoto turnaje byla spíše Dana. Pokud někdo ve flightu nehraje poctivě a ty s tím nemůžeš nic dělat, protože se ostatní dívají jinde a nic nevidí a viník nic nepřizná, je to několika hodinové utrpení. Bohužel se to nestává jenom ji. Obecně má tento problém daleko větší přesah, než ojedinělý incident - neudělení ceny
- to, co se stalo Raybitovi, bylo sice nepříjemné, ale jak sám psal zahrál si hezky, zlepšil HCP. Pokud by rozhodčí postupoval správně, možná by také vyhrál a dostal i cenu, ale skoro jistě by všichni v jeho flightu došli znechuceni. Mám pocit, že z jeho mírné povzdechu "obrali mne o cenu", se to tady nafouklo tak, že se z toho stává článek pro Golf Digest, z čehož asi sám není zcela nadšený. Myslím, že v tomto případě měli tady již dávno napsat svou verzi pořadatelé turnaje. Pokud se jich případně Digest zeptá, odpoví a asi podobně jako jsem napsal výše. Myslím, že by měl Raybit tedy vědět, jak lze na celou věc naprosto legitimně pohlížet.
- ČGF + řízení turnaje - ČGF rozhodně nedokáže zařídit "opakování ceremoniálu". Pokud se dá, ale podnět k řešení na federaci, budou to řešit a tipuji, že v lepším případě klub dostane výstrahu, že pokud se budou opakovat nepravidlová rozhodnutí , nebude moci pořádat turnaje na úpravu HCP. V horším případě, bude kromě výstrahy, anulován i celý turnaj. Nemyslím si, že by Raybit o něco takového moc stál, takže povzbuzování ho k takové aktivitě vůči ČGF, asi není úplně moudré.
 
Upraveno:
Nic proti nikomu a a ničemu - přiznám se, že jsem úplně vyignoroval část v dohodě, že na ně NEBUDOU ČEKAT S VYHLÁŠENÍM. Díky @wasp za upozornění. Pokud ji přijali, pak popravdě povzdech není na místě. I když je pochopitelný. Kde tedy pravděpodobně byla ta prvotní chyba? Tempo se evidentně mělo řešit mnohem dříve. Neměli být pak DQ za pomalou hru a nebýt tak vůbec ve výsledcích, bez úpravy HCP? Tohle by mi asi vadilo více. Navíc když bych zjistil na jakém místě bych skočil. Mixovatr hcp do flighut? Když vím, že mám flight samá 54 více je hlídat / pomáhat?
 
Nic proti nikomu a a ničemu - přiznám se, že jsem úplně vyignoroval část v dohodě, že na ně NEBUDOU ČEKAT S VYHLÁŠENÍM. Díky @wasp za upozornění. Pokud ji přijali, pak popravdě povzdech není na místě. I když je pochopitelný. Kde tedy pravděpodobně byla ta prvotní chyba? Tempo se evidentně mělo řešit mnohem dříve. Neměli být pak DQ za pomalou hru a nebýt tak vůbec ve výsledcích, bez úpravy HCP? Tohle by mi asi vadilo více. Navíc když bych zjistil na jakém místě bych skočil. Mixovatr hcp do flighut? Když vím, že mám flight samá 54 více je hlídat / pomáhat?

- Prvotní chyba byla "domácí příprava". Pokud dám 4 začátečníky na konec spolu, tak tam musím předpokládat,
že budou hrát pomalu. Je to tak jak píšeš, měli jim radit a pomáhat od začátku. Popohánění je většinou kontraproduktivní. Ti hráči často zdržují jen proto, že neumějí dobře hrát. Pokud je někdo stresuje popoháněním, budou sice hrát rychleji, ale i mnohem více ran. Problém je i v tom, že někdy berou stbl. bod i třeba za 10 ran. Nařídit nedohrát jamku nelze, dokud má sebemenší naději bodovat a hráč má zájem hrát. Takže v tom flightu mohli teoreticky odehrát i 40 ran na jedné jamce a vše by bylo Ok.

- Okamžitá DSQ za pomalou hru v tomto případě by zřejmě byla chyba rozhodčího. Neměl dané tempo turnaje, o které by takové rozhodnutí mohl opřít a hráči nebyli předtím napomínáni. Musel by tak postupovat tak jak jsem psal výše ( měření, napomenutí, případné tresty ). Jeho problém však byl i ten, že byl jediný rozhodčí asi stále hrál a nikdo jiný je měřit a penalizovat nemohl. Takže se z toho snažil vybruslit "dohodou". Jsem přesvědčen, že to myslel v podstatě dobře a nechtěl je poškodit.

- hráči s vysokými HCP se můžou mixovat. U úplných začátečníků to obvykle naráží na dva problémy, nemají ještě golfové parťáky s nižšími HCP, kteří by s nimi šli dobrovolně. Pokud je pořadatel bude chtít dát k někomu, kdo je nezná, nebude se mu to líbit. Za nejlepší řešení považuji, když hráči s vysokými HCP hrají v menším flightu ( 3 nebo dokonce 2 ).
 
Samozřejmě že mixovat.
Jak nebude líbit? Jo já zapomněl, ono se běžně skládají fjaty na přání, ono se pak lépe chlapci domluví že...
U nás se běžně mixují flajty, nevím,že by to těm lepším vadilo. Možná se někdo najde, ale nějaké hlasité výkřiky jsem neslyšel.
Jak já byl vděčnej, když mi na prvních turnajích ti dobří ve flajtu pomohli, poradili, povzbudili. Neznal jsem tam nikoho.
Podle toho, co zde padlo od dvou účastníků toho turnaje to vidím tak, že v Lípě prostě něco smrdí. Můžete to probírat jak chcete, řešit že chudák rozhodčí vlastně neměl jinou možnost když hrál atd., ale způsob organizace a co se tam dělo je prostě chyba pořadatele podle mého názoru.
 
Samozřejmě že mixovat.
Jak nebude líbit? Jo já zapomněl, ono se běžně skládají fjaty na přání, ono se pak lépe chlapci domluví že...
U nás se běžně mixují flajty, nevím,že by to těm lepším vadilo. Možná se někdo najde, ale nějaké hlasité výkřiky jsem neslyšel.
Jak já byl vděčnej, když mi na prvních turnajích ti dobří ve flajtu pomohli, poradili, povzbudili. Neznal jsem tam nikoho.
Podle toho, co zde padlo od dvou účastníků toho turnaje to vidím tak, že v Lípě prostě něco smrdí. Můžete to probírat jak chcete, řešit že chudák rozhodčí vlastně neměl jinou možnost když hrál atd., ale způsob organizace a co se tam dělo je prostě chyba pořadatele podle mého názoru.
Mixovat flajty? Možná 54 + 30 apod. Ale abych řekl pravdu, pokud by mě nasadili do flajtu dva začínající HCP 54, a nebudou to moji kamarádi u kterých budu mít zájem jim první turnaj ulehčit, tak se z turnaje raději dobrovolně odhlásím. Já jsem už zvyklý hrát v jakémsi přirozeném tempu a takto bych se po drivu dostal ke své druhé ráně nejdříve za 15 minut a tak to zkrátka nejde hrát. Nechci aby to vypadalo jako že jsem namachrovanej singlíř, ale od toho jsou ty kategorie, aby spolu hráli výkonnostně sobě odpovídající hráči.
Rovněž nevidím nic špatného na flajtu na přání a pokud je to možné, tak si raději zahraji s někým koho znám, než s úplně cizími lidmi. Že se ve flajtech na přání podvádí? Buď vůbec nebo ne víc než ve flajtech sestavených podle HCP. Zkuste si zahrát i mezi kamarády o něco, nebo dokonce o peníze a uvidíte jak se všichni budou navzájem nenápadně hlídat. A každý prohřešek Vám dají patřičně "sežrat". Na druhou stranu - hra o peníze je naprosto nejjistější způsob jak se rozhádat i s těmi největšími kamarády.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom