Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Titulní stránka 19.jamky

Tohle je takové ošemetné. Každá komunita se vyvíjí, stejně jako každá jiná skupina a bohužel funguje, že ten kdo by na začátku, zpravidla není spokojen s vývojem - protože je to prostě jiné. I mně to občas mrzí. A pokud by mělo znamenat, že to už nefunguje vůbec - tak se na to osobně už vykašlu. Dlouhodobě to funguje skoro na všech fórech stejně - každý uživatel má různě dlouhé období aktivity, pak začne řešit i jinou bublinu a přestává tomu, co bylo rozumět - případně říká, že to není to, co to bývalo. To nemyslím nijak zle - stejně jako ty, mám zpětnou vazbu od dřívějších matadorů názory: jak by to mělo být, kdo by tu měl být a kdo ne. Problém je, že by to už nebyl nikdo, dost si ty názory jak na uživatele, tak na obsah protiřečí. :( Takže se snažím a možná mylně to spíše vnímat jako určitou generační obměnu.

Ještě doplním pro představu trochu statistiky (byť ji nepřikládám nijak dramatický význam) - průměrný počet aktivních uživatelů denně na Jamce v únoru v jednotlivé roky (to jsou ti, co jsou reálně přihlášeni):
  • únor 2017: 28
  • únor 2018: 49
  • únor 2019: 63
  • únor 2020: 65
Počty příspěvků je pravda, že za poslední dva měsíce dramaticky stouply, oproti předchozím měsícům na dvojnásobek.



No, ono se vcelku shodují, ale každý vidí problém v něčem jiným a v někom jiném. :)

Jeden by chtěl více moderování, druhý nemoderovat, jeden větší odbornost vláken, druhý větší volnost - protože je to prdel a právě kvuli tomu to čte, právě kvůli tomu pošťuchování. Jeden by chtěl pouze odborné rany profíků, dalšího potěší i dobře míněná rada a pochvala od lajka - na které se oni profíci dívají skrs prsty. Co s tím?

Odborníci versus laici, to je asi na práci moderátora. Ale upřímně, za sebe, jako relativně mladý uživatel (zde, nikoli věkem), oceňuju dostupnost různých pohledů - jakmile někdo rozhoduje, co je cenný obsah a co nikoli, vždycky to znamená nějaké ochuzení. A protože tady nejsou milióny příspěvků denně, myslím, že se v tom každý dokáže zorientovat.
 
Tohle je takové ošemetné. Každá komunita se vyvíjí, stejně jako každá jiná skupina a bohužel funguje, že ten kdo by na začátku, zpravidla není spokojen s vývojem - protože je to prostě jiné. I mně to občas mrzí. A pokud by mělo znamenat, že to už nefunguje vůbec - tak se na to osobně už vykašlu. Dlouhodobě to funguje skoro na všech fórech stejně - každý uživatel má různě dlouhé období aktivity, pak začne řešit i jinou bublinu a přestává tomu, co bylo rozumět - případně říká, že to není to, co to bývalo. To nemyslím nijak zle - stejně jako ty, mám zpětnou vazbu od dřívějších matadorů názory: jak by to mělo být, kdo by tu měl být a kdo ne. Problém je, že by to už nebyl nikdo, dost si ty názory jak na uživatele, tak na obsah protiřečí. :( Takže se snažím a možná mylně to spíše vnímat jako určitou generační obměnu.

Ještě doplním pro představu trochu statistiky (byť ji nepřikládám nijak dramatický význam) - průměrný počet aktivních uživatelů denně na Jamce v únoru v jednotlivé roky (to jsou ti, co jsou reálně přihlášeni):
  • únor 2017: 28
  • únor 2018: 49
  • únor 2019: 63
  • únor 2020: 65
Počty příspěvků je pravda, že za poslední dva měsíce dramaticky stouply, oproti předchozím měsícům na dvojnásobek.



No, ono se vcelku shodují, ale každý vidí problém v něčem jiným a v někom jiném. :)

Jeden by chtěl více moderování, druhý nemoderovat, jeden větší odbornost vláken, druhý větší volnost - protože je to prdel a právě kvuli tomu to čte, právě kvůli tomu pošťuchování. Jeden by chtěl pouze odborné rany profíků, dalšího potěší i dobře míněná rada a pochvala od lajka - na které se oni profíci dívají skrs prsty. Co s tím?
No jak říkáš, to jsem myslel. Netřeba si dělat velkou hlavu s tím. Proto jsem si i dal velký pozor nějak konkretizovat, čí nebo jaké příspěvky vadí mě. To je celkem můj problém a nějak se s tím vypořádám.
Ber to tak, že jsem to dlužil sám sobě, abych neměl blbej pocit, že jsem nijak nedal zpětnou vazbu.
 
No jak říkáš, to jsem myslel. Netřeba si dělat velkou hlavu s tím. Proto jsem si i dal velký pozor nějak konkretizovat, čí nebo jaké příspěvky vadí mě. To je celkem můj problém a nějak se s tím vypořádám.
Ber to tak, že jsem to dlužil sám sobě, abych neměl blbej pocit, že jsem nijak nedal zpětnou vazbu.

Cením si toho. :) A díky.

Jakoukoli ale ještě mnohem víc konstruktivní a konkrétní zpětnou vazbu (jako je od tebe a dalších) vnímám jako extrémně užitečnou. Ono hrozně blbě se vyhodnocuje, něco, co může být všem zřejmé a prostě z toho druhého pole to člověk nevidí. I kdyby to mělo znamenat jen vzájemné vyjasnění - tak pořád věřím tomu, že je to užitečné. A i když to nevede k rychlému řešení, vždy to zaseje nějaké semínko. :)

Zkusím něco vymyslet. Něco snad půjde snadno, něco musím vymyslet dlouhodoběji. Bohužel narážím i na omezení software, který se používá a zdrojů, co která změna přinese a jak je náročné ji v tomto prostředí dát dohromady.
 
Tohle je takové ošemetné. Každá komunita se vyvíjí, stejně jako každá jiná skupina a bohužel funguje, že ten kdo by na začátku, zpravidla není spokojen s vývojem - protože je to prostě jiné. I mně to občas mrzí. A pokud by mělo znamenat, že to už nefunguje vůbec - tak se na to osobně už vykašlu. Dlouhodobě to funguje skoro na všech fórech stejně - každý uživatel má různě dlouhé období aktivity, pak začne řešit i jinou bublinu a přestává tomu, co bylo rozumět - případně říká, že to není to, co to bývalo. To nemyslím nijak zle - stejně jako ty, mám zpětnou vazbu od dřívějších matadorů názory: jak by to mělo být, kdo by tu měl být a kdo ne. Problém je, že by to už nebyl nikdo, dost si ty názory jak na uživatele, tak na obsah protiřečí. :( Takže se snažím a možná mylně to spíše vnímat jako určitou generační obměnu.

Ještě doplním pro představu trochu statistiky (byť ji nepřikládám nijak dramatický význam) - průměrný počet aktivních uživatelů denně na Jamce v únoru v jednotlivé roky (to jsou ti, co jsou reálně přihlášeni):
  • únor 2017: 28
  • únor 2018: 49
  • únor 2019: 63
  • únor 2020: 65
Počty příspěvků je pravda, že za poslední dva měsíce dramaticky stouply, oproti předchozím měsícům na dvojnásobek.



No, ono se vcelku shodují, ale každý vidí problém v něčem jiným a v někom jiném. :)

Jeden by chtěl více moderování, druhý nemoderovat, jeden větší odbornost vláken, druhý větší volnost - protože je to prdel a právě kvuli tomu to čte, právě kvůli tomu pošťuchování. Jeden by chtěl pouze odborné rady profíků, dalšího potěší i dobře míněná rada a pochvala od lajka - na které se oni profíci dívají skrz prsty. Co s tím?
Tak to je super, nadšenců je víc a víc, i když s příchodem sezóny to zřejmě trochu opadne... ;-)
 
Používám pouze toto Zobrazit přílohu 10336, zvoneček a obálku.
Já k tomu ještě jednou za čas přidám "akce:komentáře" a "blogy:komentáře". Jo, a nechápu proč je "články:nové" a "blogy:komentáře", když vedle je logičtější "akce:nové" a"akce:komentáře". (to je rejpnuti místo opravování pravopisnych chyb tentokrát :devil:)
 
Já k tomu ještě jednou za čas přidám "akce:komentáře" a "blogy:komentáře". Jo, a nechápu proč je "články:nové" a "blogy:komentáře", když vedle je logičtější "akce:nové" a"akce:komentáře". (to je rejpnuti místo opravování pravopisnych chyb tentokrát :devil:)

No, máš pravdu. Zapomněl jsem to přejmenovat. Resp. aktualizací se na některá místa vrátila dřívější verze. Opravím to a sjednotím na blogy.
 
No, máš pravdu. Zapomněl jsem to přejmenovat. Resp. aktualizací se na některá místa vrátila dřívější verze. Opravím to a sjednotím na blogy.
:) ;) dík za jamku
 
Návrh titulky v 1.1

homepage test 1.1.PNG


- ten bílý pruh pod navigací bude jiný (stejné odkazy jako jsou na nyní na home, tzn. s odkazy na založení nových prvků webu - tady to mám vypnuté, ladím to v jiné části webu)
- v obdélníčcích rychlé odkazy na kategorie fóra, případně používaná vlákna, pravděpodobně s tématickou ikonou
- zelené obdélníky - pro @Jerry - rychlý odkaz na nové reakce... má to smysl, když by se to posunulo takhle nahoru? Jen upozorňuji, že ta tabulka s novými v návrhu zobrazuje poslední nové všechny reakce, ne ty, co používáš ty (já tam třeba mám mnou nepřečtené)
- blogy a články přesunuty dolů (zobrazuji se jako infa i v nových reakcích), možná bych info o jednom novém dal o do sidebaru na komentáře
- vypnout mikroshoty

naživo vidět možno tu: https://www.19jamka.cz/pages/home-test/

Názory? Jít tímto směrem? Co jinak?
 
Jak už tu někdo psal, já se orientuji jen dle zvonečku a pak aktuálních reakcí ve vlákně. Plus občas vyhledávám. Co bych třeba uvítal já je možnost označit všechny aktuální vlákna jako přečtená. Aby se mi to co nechci, nebo nemám čas číst odznačilo.
 
Já osobně hodnotím posun jednoznačně kladně. Ale ...

Pokud tomu správně rozumím, tak v lajně žlutých boxíků jsou by měly být obsaženy nejužívanější kategorie a záložky pod nima odkazují na nejaktuálnější příspěvky dle typu objektu. To by mi přišlo srozumitelné a líbí se mi to. Chápu ... zelenkavý boxík "Nové reakce" jsi tam asi dal, aby ses mi zavděčil :up: , ale nevyšlo ti to😜. Podle mě tam systémově nepatří. Na záložku "Nové reakce" tak jak je terazky na první stránce se na tabletu i svým nemotorným ukazovákem v pohodě trefím a vyhovovalo by mi to takto, jen...😇 . Pak by to ale chtělo aby v browse pod záložkami byla možnost přepout na nepřečtené a zaškrtávátko "přečíst vše". Naopak ale si myslím, že jako první záložku bych tam předpřidal volbu "Týká se mě" , což by byl právě obsah zvonečku.

Tak to by to za mě bylo "legendááááární" :cool::up:;)
 
Ten návrh 1.1 se mi líbí, jen bych ještě zmenšil ty žluté a zelené obdélníčky.
Já tedy jsem spíš pasivní než aktivní uživatel (protože nemám náladu procházet fóra, kde se to za chvíli začne hádat kvůli nesmyslům a většinou mezi stále stejnými lidmi). Jen kouknu, co je nového v některých diskuzích, občas někde přispěju a zase zmizím. Takže pro mě má největší význam sekce Nové reakce / Nové diskuze.
Abych se přiznal, mám problém s hledání některých starších diskuzí, protože nevím, kde přesně je mám hledat (v jaké sekci)

Jinak vpravo v sekci Články:Komentáře vidím příspěvky od ignorovaných, ale to zjistím až když tam vlezu, nedá se to nastavit, buď aby byl vidět autor, nebo aby se tam ignorovaní neobjevovali?
 
Díky za názory k 1.1., budu to takže drobnosti, co tu padly:

Já k tomu ještě jednou za čas přidám "akce:komentáře" a "blogy:komentáře". Jo, a nechápu proč je "články:nové" a "blogy:komentáře", když vedle je logičtější "akce:nové" a"akce:komentáře". (to je rejpnuti místo opravování pravopisnych chyb tentokrát :devil:)

Sjednoceno snad už všude na "blogy". Kdyby to někde ještě zbývalo a všimla si si toho, dej prosím vědět - někdy se ty překlady skládají a dost blbě se to hledá, pokud je to někde vnořené. :(

Co bych třeba uvítal já je možnost označit všechny aktuální vlákna jako přečtená

To lze. Viz Nové (pod vykřičníkem) a link "Vše přečíst"

Vše přečíst.PNG

Máš na mysli toto? Možná bych se mohl pokusit to dát i někam lépe, možná i na titulku? I když, tam si myslím, že to moc nepatří - ukliknutí se nedá dost dobře vrátit.

Na záložku "Nové reakce" tak jak je terazky na první stránce se na tabletu i svým nemotorným ukazovákem v pohodě trefím a vyhovovalo by mi to takto, jen...😇 . Pak by to ale chtělo aby v browse pod záložkami byla možnost přepout na nepřečtené a zaškrtávátko "přečíst vše". Naopak ale si myslím, že jako první záložku bych tam předpřidal volbu "Týká se mě" , což by byl právě obsah zvonečku.

Uf, oceňuji literární styl, ale trochu se v tom ztrácím... resp. zamilovávám se do pěkných přirovnání a nedokážu dobře pochopit podstatu sdělení schovanou za košatorozverným stylem. :)
  • Problém je, že ovládání je potřeba mít podobné jak na tabletu, tak ale i na mobilu, i na PC. Konkrétně "Nové reakce" v podřádku na titulce se nezobrazují jinak na titulce, ale v navigaci pod záložkou HOME. Proto ta zelenkava kostka, která se zobrazuje všude? Ale být tam nemusí.
  • Zaškrtávátko přečíst vše je, viz screen o kousek výše v odpovědi macdav?
  • Jako záložku "Týká se mě?" Tzn. stejný odkaz, jako když klikneš na zvoneček? Zvoneček jsou notifikace, všechny - napříč celým forém - upozornění, lajky fora, ale i soukromých zpráv, různé notifikace vyplývající z osobního nastavení? Ale možná jen nerozumím, co máš na mysli...

Ten návrh 1.1 se mi líbí, jen bych ještě zmenšil ty žluté a zelené obdélníčky.
Já tedy jsem spíš pasivní než aktivní uživatel (protože nemám náladu procházet fóra, kde se to za chvíli začne hádat kvůli nesmyslům a většinou mezi stále stejnými lidmi). Jen kouknu, co je nového v některých diskuzích, občas někde přispěju a zase zmizím. Takže pro mě má největší význam sekce Nové reakce / Nové diskuze.
Abych se přiznal, mám problém s hledání některých starších diskuzí, protože nevím, kde přesně je mám hledat (v jaké sekci)

Jinak vpravo v sekci Články:Komentáře vidím příspěvky od ignorovaných, ale to zjistím až když tam vlezu, nedá se to nastavit, buď aby byl vidět autor, nebo aby se tam ignorovaní neobjevovali?
  • obdélníky doladím
  • hledání: jasné, chápu... :(
  • hádání uživatelů a vzájemné honění ega: budu to muset řešit, řešení se mi už pomalu rýsuje, ale bude mi chvilku trvat to zrealizovat, ale to kdyztak v jinem vlakne.
  • ignorovani uživatelů komentářů u článků: Bohužel nyní to nelze. Je to podrobně rozebíráno v nějaké diskusi (nj, já ty návody nejsem schopen/najít čas sepsat) - ignorování není standardní funkce fóra. Je to dodělávaný plugin, který umí obsluhovat jen "fórum". Komentáře u článků nezvládne - protože je to jiný plugin zase od jiného výrobce. Mám to ale poptáváno, jako opravu. Ale díky za tento bod, poznamenám si to, jakmile budu řešit komentaře mimo "fórum". Pokud by se podařilo vyřešit "hádání" uživatelů, nic by nebránilo komentáře u článků vyřešit jako diskusi (kterou by pak ignorace tím pádem pokrývala). Má to akorát nevýhodu, že bude složitěji řešitelné, aby se komentáře článků dali samostatně dohledat v Nových - tak jako nyní.
 
Upraveno:
Uf, oceňuji literární styl, ale trochu se v tom ztrácím... resp. zamilovávám se do pěkných přirovnání a nedokážu dobře pochopit podstatu sdělení schovanou za košatorozverným stylem. :)
  • Problém je, že ovládání je potřeba mít podobné jak na tabletu, tak ale i na mobilu, i na PC. Konkrétně "Nové reakce" v podřádku na titulce se nezobrazují jinak na titulce, ale v navigaci pod záložkou HOME. Proto ta zelenkava kostka, která se zobrazuje všude? Ale být tam nemusí.
  • Zaškrtávátko přečíst vše je, viz screen o kousek výše v odpovědi macdav?
  • Jako záložku "Týká se mě?" Tzn. stejný odkaz, jako když klikneš na zvoneček? Zvoneček jsou notifikace, všechny - napříč celým forém - upozornění, lajky fora, ale i soukromých zpráv, různé notifikace vyplývající z osobního nastavení? Ale možná jen nerozumím, co máš na mysli...
Chápu. Zkusím znova a lépe beze slov. Tak to jsem to myslel.
1583849040899.png
 
? články je něco jiného než blogy?
Screenshot 2020-03-10 15.39.21.png
 
Chápu. Zkusím znova a lépe beze slov. Tak to jsem to myslel.
Zobrazit přílohu 10349

Hm, tak tohle je problém. Už rozumím. To nejde - resp. ne jednoduchým nastavením. Tento přehled na titulní stránce slouží pouze pro zobrazování vláken jako takových, neumí pracovat s něčím, jako "nepřečtené" a nevím v tuto chvíli, jak toho dosáhnout. Ten modul k tomu není vůbec určen.

Titulní stránka je především myšlena jako přehledová, pro osobní sledování a fungování by měla sloužit dle myšlenek tvůrců fóra "Nové reakce" pod kategorií "Fórum", kde si nastavíš, jestli chceš sledovat "nepřečtené", nebo tebou "sledované" atd. Viz obr.

Výstřižek.PNG

Odkudkoli z fora se tam dostanes, je to odkaz hned nahoře... ? Vykřičník vedle zvonečku (ok, ten jde na posledni prispevky, tak zalozka vedle - ale s tim bych se asi popral, nějak)

Problém těch notifikací - tam vubec nerozumím tomu, co je na mysli. Resp. k čemu je to lepší, než současný zvoneček? Zvoneček a notifikace se netýkají jen "příspěvků ve fóru".
 
Mě se osobně nelíbí, že by měly z hlavní stránky zmizet blogy, respektive měly by se ztratit ze zorného pole. Jednak proto, že jejich psaní věnují lidé nemalé úsilí a druhak proto, že barevně dotvářejí podobu stránky. Přesun k barevným čtverečkům je pro mne návrat v designu webu o 10 let zpět.
 
Mě se osobně nelíbí, že by měly z hlavní stránky zmizet blogy, respektive měly by se ztratit ze zorného pole. Jednak proto, že jejich psaní věnují lidé nemalé úsilí a druhak proto, že barevně dotvářejí podobu stránky. Přesun k barevným čtverečkům je pro mne návrat v designu webu o 10 let zpět.

Barevne ctverecky takto nejspis nebudou, je to jednoduche zobrazeni - ber to jako takový pseudosíťový model rozvržení pro znázornění představ. Jinak ohledně toho ze to je retro - ani ne. Resp. bylo to driv, ale funguje to i nyni. Viz "metro" styly. Jejich vyhodou je, ze je to standardizovane a kazde zarizeni je umi zobrazit stejne kvalitne - bez ztraty tvaru a pozice. :) Ale chápu. Btw. na mě třeba osobně působí příliš retro a konzervativně celá 19.jamka, jenom bohužel jí musím udržovat a to se u usedlých a standardizované tvarů řeší lépe, i s ohledem na to, co fórum, jako celek umožňuje (myšleno software). Není problém navrhnout bombastickou titulní stránku, je problém ji navrhnout tak, aby byla v rámci software, který ty funkce skládá, to bylo použitelné.

Ad blogy a články - přemýšlím nad tím. To je relevantní námitka, zvlášť, když jsi autor mnohých za poslední léta. Oponentura - je jich tolik a podařilo se jim dát takový život, aby měli mít ten hlavni prostor, tak jak ho mají teď? Bohužel děje se, že jejich současnou frekvencí je tam často stejný obsah 7-14 dní, což je výhodné pro článek, možná zbytečné pro další uživatelé fóra.

Některá jiná fóra to potom řeší tak, že titulní stránka, hlavní doména nemá vlastně s fórem nic společného - právě z těchto důvodů. Titulní stránka jsou články, obsah řekněme redakční a forum je pak samostatné bez balastu kolem v podčásti fórum.
 
Některá jiná fóra to potom řeší tak, že titulní stránka, hlavní doména nemá vlastně s fórem nic společného - právě z těchto důvodů. Titulní stránka jsou články, obsah řekněme redakční a forum je pak samostatné bez balastu kolem v podčásti fórum.

A přesně tak to vnímám i tady a líbí se mi to!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom