Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

The Masters 2024

Na netu jsem zahlédl informaci (já to nepočítal), že hráči LIV na letošním The Masters měli dohromady celkové skóre +54 🤭
„Náhoda? Nemyslím si.”

Je vidět, že Saudové mají ten marketing dobře zvládnutý 😂
Zatím bych to nepřeceňoval. Např. Thomas, Clark, Spith, Hovland, Harman a Burns - hvězdy PGA TOUR a vesměs vítězové majorů nastříleli + 49. No a když ještě přidáme McIlroye +4, Fitzpatricka +4 a Lowryho + 8, účastníky Ryder Cupu...!? Uvidíme na dalších Majorech, kde třeba tak moc neovlivní počasi výsledky, jak si LIV povede?
 
Sám woods měl +16.
Asi by bylo seriózní sem dát spíš průměrné skóre hráčů LIV a těch ostatních, nebo procento kolik jich prošlo cutem z těch co tam byli nebo jiný porovnatelný údaj. Když už teda někdo myslí, že je potřeba to porovnávat. Takto je to jen👎
Nebýt LIV, neměl by Bosák a spol o čem blábolit jak jsem včera slyšel.
Tak Woods, jak všichni víme, má „1 a půl" nohy, takže nejlepší „disabled" golfista na Masters 😉

Ale to ode mne nebyl hejt, spíš jen taková zajímavost.
 
@JardaK

Tak trošku statistiky




Celkem hráčůCUT% CUT
All896067,42 %
PGA715171,83 %
LIV13861,54 %
AM5120,00 %
TOP 15
PGA1173,33 %
LIV426,67 %
 
Sám woods měl +16.
Asi by bylo seriózní sem dát spíš průměrné skóre hráčů LIV a těch ostatních, nebo procento kolik jich prošlo cutem z těch co tam byli nebo jiný porovnatelný údaj. Když už teda někdo myslí, že je potřeba to porovnávat. Takto je to jen👎
Nebýt LIV, neměl by Bosák a spol o čem blábolit jak jsem včera slyšel.
Nerozumím tomu, proč zde nebyl pochopen Mirkův vtip. Zcela jasný záměr. Mě pobavil :)

Ke statistikám - Masters 2024 - TOP5
PGA players - 5
LIV players - 0
 
Nerozumím tomu, proč zde nebyl pochopen Mirkův vtip. Zcela jasný záměr. Mě pobavil :)

Ke statistikám - Masters 2024 - TOP5
PGA players - 5
LIV players - 0
Protože reaguješ na můj příspěvek, odpovím ti. Ne všichni jsme stejní a co jednoho baví nebo pobaví, druhého ne. Tos nevěděl? 😉 Tomu asi netřeba rozumět, stačí to akceptovat..
 
Sám woods měl +16.
Asi by bylo seriózní sem dát spíš průměrné skóre hráčů LIV a těch ostatních, nebo procento kolik jich prošlo cutem z těch co tam byli nebo jiný porovnatelný údaj. Když už teda někdo myslí, že je potřeba to porovnávat. Takto je to jen👎
Nebýt LIV, neměl by Bosák a spol o čem blábolit jak jsem včera slyšel.
Bosák mě svými opakovanými narážkami na LIV dost zklamal:down:.......nevím, jestli tohle má zapotřebí.
Jinak pro mě je objektivní údaj to, že v TOP 10 byli 3 hráči LIV ze třinácti zůčastněných (+ T12 Reed) a 8 hráčů PGA z cca šedesátipěti zůčastněných (po odečtu amatérů a seniorů). Jednoduchými počty je tak jasné, že to pro LIV žádný neúspěch nebyl, ba naopak..........Ale v rámci objektivity je třeba říci , že loni to bylo lepší, protože hráči LIV obsadili čelní příčky v TOP 5. Takže je docela možné, že ta tendence může být pro LIV sestupná.
 
Bosák mě svými opakovanými narážkami na LIV dost zklamal:down:.......nevím, jestli tohle má zapotřebí.
Jinak pro mě je objektivní údaj to, že v TOP 10 byli 3 hráči LIV ze třinácti zůčastněných (+ T12 Reed) a 8 hráčů PGA z cca šedesátipěti zůčastněných (po odečtu amatérů a seniorů). Jednoduchými počty je tak jasné, že to pro LIV žádný neúspěch nebyl, ba naopak..........Ale v rámci objektivity je třeba říci , že loni to bylo lepší, protože hráči LIV obsadili čelní příčky v TOP 5. Takže je docela možné, že ta tendence může být pro LIV sestupná.
Osobně si myslím, že porovnávání výkonů hráčů podle toho kde hrají je jen takové blábolení o ničem. Dá se to postavit i obráceně, najdeš i mezi hvězdami PGA pár hráčů, kteří tam zahráli šrot. Nebo Niemann z LIV se zlomeným prstem zahrál docela ok.
To plivání na hráče LIV od komentárorů jen ukazuje jejich úroveň. Rorymu už to došlo a drží klapačku, jiným holt ne.
Jsem přesvědčen o tom, že i hráči LIV dávají do přípravy maximum a nezaslouží si žvásty od různých tlučhubů (ti dva v tv opakovaně mleli o penězích, až by člověk myslel, že závidí). Šrot může zahrát každý nezávisle na přípravě nebo počtu kol turnajů, kde hraje..
 
Dobře si na vidle naběhl Clark, komentoval hráče LIV, že hrají jen 54 jamek, aby se mu pak na sítích smáli, že on odehrál jen 36.
No o tom tam páni komentátoři půl kola mleli, jak to Clark "natřel" směrem k Dechambeu. A pak, když bylo jasné, že neprojde, najednou říkali, že měl radši mlčet..
 
Ale tak dozvěděl jsem se pár zajímavosti, co jsem ani netušil, vlastně bych měl pouze 2 výhrady - hejtovani LIV a kecy o penězích. Ne že bych měl čas sledovat jiné sporty, ale řeší třeba u hokeje nebo fotbalu dokolečka peníze? Za to ode mě :down:
 
Dobře si na vidle naběhl Clark, komentoval hráče LIV, že hrají jen 54 jamek, aby se mu pak na sítích smáli, že on odehrál jen 36.
Ono to nabíhání „na vidle" je vzájemné. Hráči LIV se zase měli před turnajem vyjádřit, že o titulu rozhodne play-off mezi hráči LIV a že LIV obsadí prvních 5 míst.

Osobně si myslím, že vznik LIV spíše úrovni profi golfu škodí (i když to možná zpočátku vypadalo jinak).
Jak se to projevilo na zvýšení zájmu o golf celosvětově asi v současné době není nikdo schopen kvantifikovat.

Na jedné straně profíci říkají, jak musí na své výkonnosti tvrdě makat (a já tomu i věřím, když jsem viděl např. Schefflera, jak po 3. kole byl na drivingu až do večera) a že potřebují turnajovou hru pro udržení výkonnosti. Na druhé straně se DJ a Koepka měli vyjádřit, že oceňují na LIV to, že díky menšímu zápasovému vytížení mají více času na rodinu a jiné činnosti a koníčky (já to tedy čtu tak, že nemusí tolik trénovat).

Obecně bude vždy a u každého sportu určitá nevraživost, pokud budou dvě profi „špičkové" soutěže či ligy.
 
Taky sem teda na prvni dobrou ten vtipek nepochopil a uz psal kolik ze hracu pga zahralo vubec pod par a pak mi to doslo.;)

Naopak myslim ze v ostatnich sportech nejaka nevrazivost mezi ligami a soutezemi neni. Nevrazivost by mela byt z logiky veci v te stejne konkretni lize, coz na pga tour neni videt krom vyjimek typu extremne pomalych hracu a podvodniku. A mezi liv a pga jsou hraci porad kamaradi, jen teda Rory mel ze zacatku nejaky noticky co ma rikat na tiskovkach a to je tak cely. To jen pisalci a komentatori do toho vrtaj protoze “drama” tahne.
 
Na druhé straně se DJ a Koepka měli vyjádřit, že oceňují na LIV to, že díky menšímu zápasovému vytížení mají více času na rodinu a jiné činnosti a koníčky (já to tedy čtu tak, že nemusí tolik trénovat).
Tomu jak to čteš nerozumím. Nikdy jsem sport na nejvyšší úrovni nedělal, ale zkusím si představit co to znamená. Objem tréninku je nějaký, dejme tomu individuální pro každého jiný, ať hraje kde chce, aby udržel výkonnost furt stejný.
A teď hraješ na PGA, téměř každý týden. 4 dny hry, nejspíš tréninkové kolo den před, musíš tam dojet a odtamtud odjet. Vidím cca 6 dní. Trénink během toho a mezitím. Kolik hrají ročně turnajů - 30? Prostor pro to vidět ženu a děti tam moc nevidím, v tom je chápu.
Kolik je LIV turnajů nevím, ale odhaduju, že možná půlka, kterou by hrál hráč na PGA? Takže méně cestování, méně hotelů, víc rodiny.
Proč by to mělo znamenat méně tréninku fakt nechápu.
 
Tomu jak to čteš nerozumím. Nikdy jsem sport na nejvyšší úrovni nedělal, ale zkusím si představit co to znamená. Objem tréninku je nějaký, dejme tomu individuální pro každého jiný, ať hraje kde chce, aby udržel výkonnost furt stejný.
A teď hraješ na PGA, téměř každý týden. 4 dny hry, nejspíš tréninkové kolo den před, musíš tam dojet a odtamtud odjet. Vidím cca 6 dní. Trénink během toho a mezitím. Kolik hrají ročně turnajů - 30? Prostor pro to vidět ženu a děti tam moc nevidím, v tom je chápu.
Kolik je LIV turnajů nevím, ale odhaduju, že možná půlka, kterou by hrál hráč na PGA? Takže méně cestování, méně hotelů, víc rodiny.
Proč by to mělo znamenat méně tréninku fakt nechápu.
Chápat to nemusíš.

Pokud se více věnuji rodině a jiným záležitostem, tak je to zcela přirozeně na úkor tréninku (mluvíme o špičkových golfistech - profících). A není to jen trénink golfových dovedností, ale v současné době posilovna, běh, tělocvična. K tomu se přidává potřebný čas na regeneraci (ne doma s rodinou na gauči) pod tím nejlepším lékařským dohledem, mentální příprava ...
Navíc mluví o tom, že se potřebují udržovat v herním rytmu - v soutěžním herním rytmu. Na PGA nehrají každý týden, obvykle hrají 2 turnaje v řadě, pak 1-2 týdny „volno", ale v té „přestávce" dohánějí to, co v tréninku při turnajovém režimu nestihli. A opravdu se ti špičkoví golfisté věnují přípravě běžně 12 hodin denně.
Takže více se věnovat rodině, znamená ubrat na něčem výše uvedeném, což v delším časovém úseku zákonitě vede k poklesu výkonnosti.
 
Tak bych si tipnul ze Scheffler bude jednim z tech kteri se budou do budoucna zcela pochopitelne chtit vice venovat rodine nez treninku a turnajum.
 
Tak bych si tipnul ze Scheffler bude jednim z tech kteri se budou do budoucna zcela pochopitelne chtit vice venovat rodine nez treninku a turnajum.
Taky mě to napadlo, že má LIV ojedinělou příležitost ho zlákat, až se mu to malé narodí.......A pak si řekne Rory, že se na to může vy.rat, aby tam dělal kašpara (už tak si z něho utahovali, že se z PGA stává "Rorytour"😀), podepíše to LIV taky a celá PGA to může zabalit.......
 
Asi se to blíží

1713257366641.png
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom