Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tempo švihu

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Víte jaké máte tempo švihu? Řešíte své tempo? Vše kolem tohoto ladného pohybu podporující ladný švih - a podporující hlavně dlouhý a rovný... a oku lahodící. :)

"Další věc, na kterou nesmíte zapomínat, je tempo. Určitě už jste někdy hráli pod tlakem, snažili se udržet skóre nebo jste chtěli přestřelit dlouhý úsek riskantní ranou. Jak vypadal váš drive? Z vlastní zkušenosti mohu říct, že čím víc se to člověk snaží "narvat", tím horší výsledek se obvykle dostaví. Naopak, pokud hrajete v klidu a uvolněně, dokážete odpálit krásnou rovnou ránu, která nastoupá a doletí opravdu daleko. Samozřejmě, pokud dokážete udržet správné tempo i při silové agresivní ráně, pak jen směle do toho. Jediný rozdíl je v tom, že většina z nás ve švihu obyvkle udělá nějakou chybu a pomalejší švih tělu umožní chybu zkorigovat nebo eliminovat. Pokud mluvím o udržení tempa, nemám na mysli pomalý nápřah. Švih má správné tempo, pokud v něm najdete určitý rytmus. Může být pomalejší nebo rychlejší, ale pokud byste jen zpomalili nápřah a výrazně zrychlili po cestě k míči, váš švih si správné tempo neudrží. Každý z nás si pro sebe musí najít to správné tempo, se kterým se bude perfektně trefovat."

Zdroj: http://www.golfovezpravy.cz/rady-a-navody/jak-trenovat/navod-na-driver.html

Tak jak jste na tom, co vy a vaše tempo? Máte změřeno? Vyvíjelo se to u vás nějak? Máte nějaké inspirativní vzory? Tipy, jak cvičit správně tempo... Videa, diskuse, dotazy k tempu sem.
 
Podívášli se na toto video názorně vidíš rozdíl , am vs pro( uvolněné zápěstí), nápřah a spouštění do určité doby shodné. Potom am pokračuje stejnou rychlostí do impaktu, kdežto uvolněné zápěstí cca grip nad koleny nebo ve výšce kolen jakoby pustí hůl / uvolní zápěstí a nechá projít hlavu do impaktu= generuje energii švihu / spouštění do jednoho bodu a to impaktu.
Jednoduchy cvik je s hooodně měkým až gumovým shaftem , aby byl neustále rovný / nebo lomící shaft.

 
Švihání s gumovým shaftem na driveru dělá. Musím říct, že si dávám hodně záležet, aby tempo bylo pomalé a konzistentní. Když si pak vezmu svůj normální driver a držím se pomalého a konstantního tempa, délka ran se prodlouží.
 
Ano ono ty ruce na gripu jdou pocitově jako by stejnou rychlostí , jen od kolen uvolním zápěstí a nechám pracovat hlavu hole. Je to úplně stejné jako u tenisu , když budete hrát rukama bude vás bolet loket u tenisu, rameno u golfu, je to úplně stejný princip posunout energii švihovou do cíle tj místa impaktu , tj jako by prásknuti bičem, kdy práci , jasný zvuk, cinknutí míčku o face hole vykoná hlava hole, kdy letí do místa( impakt) jakoby samovolně v uvolněním zápěstí.
 
Ano ono ty ruce na gripu jdou pocitově jako by stejnou rychlostí , jen od kolen uvolním zápěstí a nechám pracovat hlavu hole. Je to úplně stejné jako u tenisu , když budete hrát rukama bude vás bolet loket u tenisu, rameno u golfu, je to úplně stejný princip posunout energii švihovou do cíle tj místa impaktu , tj jako by prásknuti bičem, kdy práci , jasný zvuk, cinknutí míčku o face hole vykoná hlava hole, kdy letí do místa( impakt) jakoby samovolně v uvolněním zápěstí.
Úplnej Hank Haney.
Teoreticky to máš zvládnutý, teď ještě převést do praxe. To mi připomnělo, že jsme ještě neviděli tvůj švih na videu. A kvůli karanténě asi ještě dlouho neuvidíme :(.
 
Podívášli se na toto video názorně vidíš rozdíl , am vs pro( uvolněné zápěstí), nápřah a spouštění do určité doby shodné. Potom am pokračuje stejnou rychlostí do impaktu, kdežto uvolněné zápěstí cca grip nad koleny nebo ve výšce kolen jakoby pustí hůl / uvolní zápěstí a nechá projít hlavu do impaktu= generuje energii švihu / spouštění do jednoho bodu a to impaktu.
Jednoduchy cvik je s hooodně měkým až gumovým shaftem , aby byl neustále rovný / nebo lomící shaft.

Extrémní zpoždění rukou má např. Garcia.
Čím déle se podaří udržet zalomení zápěstí, tím vyšší rychlost hlavy hole do impaktu lze následně vygenerovat.
K tomu, abych v impaktu prošel “skrz” míč ještě v sestupné části oblouku mi pomáhá koukat na přední část míčku (blíž k cíli).
Pokud člověk kouká na míček zezadu, tak pak do míčku vlastně jen „plácne” a nepředá mu dostatek energie. Právě v tomto pomáhají Trackman nebo Flightscope, které vám ukážou tzv „smash factor”,
čím je vyšší, tím efektivněji jste míčku předali energii.
 
Úplnej Hank Haney.
Teoreticky to máš zvládnutý, teď ještě převést do praxe. To mi připomnělo, že jsme ještě neviděli tvůj švih na videu. A kvůli karanténě asi ještě dlouho neuvidíme :(.
Mirku : Zapomněl jsem ještě uvést , že u nápřahu se nadechuješ a toho uvolnění rukou vydechuješ aby to bylo celé správně protože tam je to místo kdy nejen fyzická, ale i mentální síla je směřována k jednomu místu a to ideálnímu impaktu.
 
Mirku : Zapomněl jsem ještě uvést , že u nápřahu se nadechuješ a toho uvolnění rukou vydechuješ aby to bylo celé správně protože tam je to místo kdy nejen fyzická, ale i mentální síla je směřována k jednomu místu a to ideálnímu impaktu.
Na to dýchání se teď soustřeďuju
a musím uznat, že to má néco do
sebe.🏌️‍♂️
 
Jak to tempo udržujte? Chápu, že to je o cviku, ale v práci mi to dělá problém. Slyšel jsem i pár slovních pouček.... Třeba Coca-Cola.

Snažím se soustředit na pomalý naprah, nahoře se zastavím, občas... No a pak to stejně narvu. Mám pocit, že když je to pomalé i dolů, že se vlastně nic neděje a je spousta času na přemýšlení, co jsem ještě zapomněl udělat. Takže raději rychle narvat, ať míček už letí!
 
ačkoli mi připadá, že čekám v nápřahu věčnost, je to pořád ještě málo :)
a když fakt vyčkám.. :up:
 
Jak to tempo udržujte? Chápu, že to je o cviku, ale v práci mi to dělá problém. Slyšel jsem i pár slovních pouček.... Třeba Coca-Cola.

Snažím se soustředit na pomalý naprah, nahoře se zastavím, občas... No a pak to stejně narvu. Mám pocit, že když je to pomalé i dolů, že se vlastně nic neděje a je spousta času na přemýšlení, co jsem ještě zapomněl udělat. Takže raději rychle narvat, ať míček už letí!
Pokud začneš švih od nohou (správný přenos váhy a práce boků), tak to přestaneš rvát. Ruce začnou zpětný pohyb přirozeně zpožděně a budeš plynule zrychlovat do impaktu.
A drill na plynulé zrychlení rukou do impaktu?
Vem si hůl do ruky obráceně (chyť ji za krček) a začni normálně švihat. Soustřeď se na to, abys slyšel „zasvištění” hole až vlevo od pozice míčku.
To tě odnaučí to rvát, protože pokud to chceš „narvat” tak zrychlíš rukama moc brzo a „zasvištění” uslyšíš vpravo od pozice míčku a to je špatně.
Pozn.: u leváků to je obráceně - hůl musí svištět vpravo od pozice míčku
 
Kdo se chce rychle nebo rychleji naučit golf doporučuji pročíst INGOLF, tam zjistíte, že zvládnout tempo je jednodušší pro tanečníky, Jinak existují tzv” metronomy” pro golfisty. Pokud máte taky zařazeno do golfové přípravy posilování cviky , tak tam taky zařaďte dýchání se zastavením ( použijete při zastavení v nápřahu) před expanzí cviků spojenou s výdechem .
 
Kdo se chce rychle nebo rychleji naučit golf doporučuji pročíst INGOLF, tam zjistíte, že zvládnout tempo je jednodušší pro tanečníky, Jinak existují tzv” metronomy” pro golfisty. Pokud máte taky zařazeno do golfové přípravy posilování cviky , tak tam taky zařaďte dýchání se zastavením ( použijete při zastavení v nápřahu) před expanzí cviků spojenou s výdechem .
„Metronom” pro golfisty? 🤔

Já mám v mobilu staženou appku „metronom”, je to (alespoň pro mne) zcela dostačující.
A jak najít to správné nastavení? Začneš na nízké frekvenci a postupně zrychluješ až se dostaneš do svého „ideálního” tempa. Pak stačí si tuto frekvenci zapamatovat a při dalším tréninku ji rovnou nastavit.
 
Jinak ten, kdo má apple watch, tak si může stáhnout appku, která mu bude měřit a vyhodnocovat jeho švihové tempo.
 
@Mirek_62 , určeno aby ses nedivil a rozšířil sis obzor .
C8DC438F-053C-4AED-8A82-4460F17355B8.png
 
Mirku : Zapomněl jsem ještě uvést , že u nápřahu se nadechuješ a toho uvolnění rukou vydechuješ aby to bylo celé správně protože tam je to místo kdy nejen fyzická, ale i mentální síla je směřována k jednomu místu a to ideálnímu impaktu.
Pokud už se zaměřit na dech, tak při celém švihu vydechuj! Fakt z Tebe nemůžu...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom