Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Ryder Cup 2025 – kapitánem týmu Evropy byl jmenován Angličan Luke Donald

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Ryder Cup 2025 – kapitánem týmu Evropy byl jmenován Angličan Luke Donald (Golf.cz)

(rydercup.com) Donald byl podruhé jmenován kapitánem Evropy pro Ryder Cup 2025 na hřišti Bethpage Black v New Yorku.

Pětačtyřicetiletý Angličan se do této role vrací poté, co letos dovedl Evropu k vítězství 16½ – 11½ nad Spojenými státy v Ryder Cupu 2023 v Marco Simone Golf and Country Clubu v italském Římě.

Stane se prvním opakovaným kapitánem Evropy od doby, kdy tuto roli vykonával Bernard Gallacher ve třech po sobě jdoucích Ryder Cupech v letech 1991, 1993 a 1995.

Donald bude usilovat o to, aby se stal teprve druhým kapitánem, který dovedl Evropu k vítězství doma i venku, po Tonym Jacklinovi, kterému se to podařilo v Muirfield Village v Ohiu v roce 1987 a který udržel Ryder Cup po vítězství svého týmu o dva roky dříve v The Belfry v Anglii v roce 1985.

„Jsem potěšen a poctěn, že jsem dostal šanci opět vést tým Evropy v Ryder Cupu. Velké příležitosti se v životě nenaskytnou příliš často a já jsem přesvědčen, že když se naskytnou, je třeba se jich chopit oběma rukama – tohle je jeden z takových okamžiků.“

„Jako hráč jsem měl to štěstí, že jsem v průběhu let zažil v Ryder Cupu mnoho úžasných okamžiků, a tak přidat k tomu roli vítězného kapitána, vytvořit si vazby s dvanácti hráči, jako se nám to podařilo v Itálii, a dosáhnout takového výsledku, jakého jsme dosáhli, bylo opravdu velmi výjimečné.“

„Ryder Cup pro mě hodně znamená, takže být znovu kapitánem a mít šanci vytvořit další historii tím, že se stanu teprve druhým evropským kapitánem, který zvítězil zpětně, je vzrušující.“

„Není pochyb o tom, že být kapitánem mimo domov je těžký úkol. Ale já jsem se během své kariéry nikdy nevyhýbal výzvám a právě to je věc, která mě motivuje. Nemohu se dočkat, až v roce 2025 přivedu do Bethpage další dvanáctičlenný tým.“

Donald byl jedním z hráčů posledního evropského týmu, který vyhrál na americké půdě v Medinah Country Clubu v roce 2012, kdy vedl tým Josého Maríi Olazábala ve dvouhře a zajistil první modrý bod v jednom z nejslavnějších comebacků v historii soutěže, která se hraje každé dva roky.

Celkem čtyřikrát reprezentoval Evropu v Ryder Cupu jako hráč, přičemž ve všech čtyřech případech byl součástí vítězného týmu a z 15 zápasů si připsal 10,5 bodu.

V roce 2018 pak působil jako vicekapitán pod vedením Thomase Bjørna, v roce 2021 pod vedením Pádraiga Harringtona a v roce 2023 se stal poprvé kapitánem na soutěži v Římě.

Donald má za sebou také působivou individuální hráčskou kariéru, když byl celkem 56 týdnů světovou jedničkou, zatímco v roce 2011 se stal prvním hráčem v historii, který se ve stejném roce dostal do čela žebříčku money list na European Tour (nyní DP World Tour) a PGA TOUR.​

rydercup.com

The post Ryder Cup 2025 – kapitánem týmu Evropy byl jmenován Angličan Luke Donald appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom