Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pořadí jamek na 9-TI JAMKOVÉM hřišti při canon startu turnaje na 18 jamek

Pokud hráč hraje cannony jen na 18 jamkovém Prostě zvyk je železná košile. Ono to, že by se po 9. jamce na 9 jamkovém hřišti zapisovala 10.jamka, by totiž bylo taky logicky zdůvodnitelné. Byl by totiž zachován stejný princip zápisu na obou typech hřišť.
Jenže do lé logiky „háže vidle” právě hendikepový systém a indexace jamek.

Je totiž rozdíl, pokud hraješ na každý grýn jen jednou, nebo 2x. Chápu, že většině lidí to je jedno, protože jsou rádi za trefený grýn.
Ale sám určitě uznáš, že je v druhém kole určitá výhoda hrát (a hlavně patovat) na známou PIN pozici.
I proto při lichém hracím hendikepu je na 2. devítce o ránu méně.
 
Na turnaji na DEVÍTIJAMKOVÉM hřišti se startuje canon, hraje se 18 jamek. Začínám třeba na osmičce, zahraju 9, co budu hrát pak? Desítku, protože jamky se hrají v pořadí za sebou nebo jedničku, protože hrajeme první devítku? Prosím o vysvětlení podepřené nějakou pravidlovou autoritou, názorů už mám od spousty lidí, ale pořád to není nic směroplatnýho. Zkoušel jsem pravidlovou poradnu M. Johna, ale neodpovídá. Moc díky všem, kteří se ozvou, j.
Odpověď od M. Jona - a ta je směroplatná 🤭

 
Odpověď od M. Jona - a ta je směroplatná 🤭

to je super, ale mě už přesvědčili @Mirek_62 a @mkopcak :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom