Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Může caddie použít stín praporku, aby pomohl hráči přečíst putt?

zdarovka

Aktivní člen
Jméno
Petr
Klub
PCG, ČGK
Přikládám překlad zajímavého článku (přeloženo přes deepl)

Otázka:
Jsem caddie. Na nedávném turnaji byli moji kluci příšerní putteři - nikdy se netrefili do linie, kterou jsem jim dal. Na poslední jamce měl jeden z nich dvoumetrový put, který musel začít na levém okraji. Vytáhl jsem fangli a podržel ji ve vzduchu tak, aby jeho stín tvořil čáru od jeho míčku k levému okraji jamky. Za předpokladu, že to není legální, ale co když stín odstraním těsně předtím, než golfista puttuje míček?
-Maddox Miller-Jones, prostřednictvím e-mailu


Odpověď
Maddoxi, máš pravdu, když se bojíš vlastního stínu, protože nechat hráče puttovat, když je stín stále na místě, by bylo porušením Pravidla 10.2b(2), které se týká rad a jiné pomoci. Tvůj člověk za to dostane obecný trest dvou úderů ve hře na rány a ztrátu jamky ve hře na zápasy.

To znamená, že použití stínu k upozornění na linii před provedením úderu je v pořádku - vlastně je to více než v pořádku, je to přímo geniální.
 
To znamená, že použití stínu k upozornění na linii před provedením úderu je v pořádku - vlastně je to více než v pořádku, je to přímo geniální.
Moc nechapu, co je na tom genialni? Caddy muze hraci ukazovat a radit cokoli, pokud odstoupi pred tim, nez hrac zaujme postoj. K cemu je mi stin, kdyz stejne zmizi driv, nez si stoupnu k micku?
 
Dle mého to může být asi napomocne v tom, že hráč přímo vidí nějakou čáru, nežli třeba jenom bod co mu caddie ukáže
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom