Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Můj švih, kuby97

kuby97

Člen fóra
Jméno
Štěpán
Klub
Český golfový klub
HI (HCP)
37.1
Ahoj, tak po roce a měsíci na jamce a skoro stejný době co hraju golf, jsem se odhodlal k tomu nahrát svůj švih :D
HCP 37.6
Podle mě, je můj největší nešvar to, že se pří nápřahu skláním k míči.
K trenérce občas zajdu, ale bohužel mi práce neumožňuje si plánovat tréninky skoro měsíc dopředu jak to potřebuje trenérka, tím pádem jí nenavštěvuju tak, jak by bylo třeba, proto budu rád za každou zpětnou vazbu a tip na zlepšení.
Díky!

7 i

7 i SM
 
Rychlé postřehy:

1. Kulatá záda = víc to taháš rukama než trupem a tělem

2. Skoro se mi zdá, že bys snesl delší hole

3. Příliš strmý nápřah nad hlavu + oddělení pravého lokte od trupu + přešvih -> šviháš z venku dovnitř -> fade/ šlajz
 
Doplním @mkopcak

V prošvihu po úderu brzdíš zbytečně ramena a pak tě to nutí pokrčit levou ruku a hůl „vtáhnout” dovnitř.
V momentě impaktu už musí boky a trup směřovat k víc k cíli. To je ale důsledek toho, že to taháš do úderu rukama, jak už bylo výše uvedeno.
Soustřeď se víc na rotaci trupu, získáš tím i víc energie a prodloužíš si rány.
 
Rychlé postřehy:

1. Kulatá záda = víc to taháš rukama než trupem a tělem

2. Skoro se mi zdá, že bys snesl delší hole

3. Příliš strmý nápřah nad hlavu + oddělení pravého lokte od trupu + přešvih -> šviháš z venku dovnitř -> fade/ šlajz
Díky.
S kulatýma zádama mám bohužel problém nejen při golfu.. Asi je čas s tim něco začít dělat..
Delší hole? Jak se to měří? Mám 184 cm..
 
Delší hole? Jak se to měří? Mám 184 cm..
Důležitá je vzdálenost od země k zápěstí.
 
Důležitá je vzdálenost od země k zápěstí.
No když jsem si byl zkoušet driver v golfarts na fittingu, tak padlo jen to, že bych měl mít podlepené gripy. O délce nic…
A díky za radu v předchozí reakci! :)
 
Důležitá je vzdálenost od země k zápěstí.
..... v kombinaci s výškou ještě pro stanovení úhlu (lie). Já mám třeba 188 cm a 92 cm po zápěstí a to dělá 0,5 palce delší hůl a +2 upright (neboli úhel mezi patkou hole a shaftem je o 2 stupně menší tzn. při založení jakoby více pod sebou). Delší hůl moc nepomůže, když je špatně stanovený ten úhel - právě ta kombinace je důležitá. U dřev je to ale jen pouze o výšce a tam mi to vychází +0,25 palce delší hůl při dané výšce.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom