Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Možný způsob braní úlev?

Musis najit nejblizsi misto, kde lze cerpat plnou ulevu a nebudes bliz jamce. To na jake strane cesty to bude neni podstatne.
Také jsem myslel, že není možné kamkoliv (na jakoukoliv stranu cesty) viz.
ale ty jsi rozhodčí.
 
Také jsem myslel, že není možné kamkoliv (na jakoukoliv stranu cesty) viz.
ale ty jsi rozhodčí.
Omlouvam se, ale tve reakci nerozumim. To video potvrzuje to co rikam…
 
Omlouvam se, ale tve reakci nerozumim. To video potvrzuje to co rikam…
Tak to se omlouvám já. Pochopil jsem to, že je nutné hledat nejbližší místo úlevy, tedy je důležitá i strana cesty. Ale pokud jsi to tak myslel, tak jsem špatně četl.
 
Omlouvam se, ale tve reakci nerozumim. To video potvrzuje to co rikam…
Z videa jsem chápal, že musíš jít na tu stranu cesty kam je to blíž (nemyslím k jamce) nikoliv kam je to výhodnější.
 
Tak to se omlouvám já. Pochopil jsem to, že je nutné hledat nejbližší místo úlevy, tedy je důležitá i strana cesty. Ale pokud jsi to tak myslel, tak jsem špatně četl.
Tak to jsme si jen nerozumeli. Ja reagoval na dotaz, zda musis zustat vzdy na strane cesty, u ktere byl micek blize. A v tom Berovickem pripade @Seppper tvrdi, ze na tu stranu kvuli trestne oblasti dropovat nelze. Takze v ten moment hledas na druhe strane cesty.
 
Tak to jsme si jen nerozumeli. Ja reagoval na dotaz, zda musis zustat vzdy na strane cesty, u ktere byl micek blize. A v tom Berovickem pripade @Seppper tvrdi, ze na tu stranu kvuli trestne oblasti dropovat nelze. Takze v ten moment hledas na druhe strane cesty.
Právě kvůli tomu videu jsem se ptal, zda je možné z levého okraje cesty hledat nejbližší místo úlevy napravo. To výukové video totiž naznačuje spíš to, že když vlevo vhodné místo není, nezbývá, než zůstat na cestě.
Chápu ale, že rozdíl může nastat, jestli tam trestná oblast prakticky kopíruje okraj cesty (Beřovice neznám).
 
Právě kvůli tomu videu jsem se ptal, zda je možné z levého okraje cesty hledat nejbližší místo úlevy napravo. To výukové video totiž naznačuje spíš to, že když vlevo vhodné místo není, nezbývá, než zůstat na cestě.
Chápu ale, že rozdíl může nastat, jestli tam trestná oblast prakticky kopíruje okraj cesty (Beřovice neznám).
V tom případě tomu videu ale špatně rozumíš, protože tam se říká, že tam to místo vlevo právě je. Ale protože je v křoví a tudíž nedává smysl tam míč dropovat, vychází Alešovi jako lepší varianta úlevu vůbec nebrat. A protože mezitím míč bez označení zvedl, má to navíc za 1 trestnou.

Zatímco @Seppper tvrdí, že tam vlevo to místo vůbec není = neexistuje tam takový prostor, kde by bylo možné míč spustit a přitom čerpat plnou úlevu. A tudíž to není nejbližší místo úlevy, to je prostě někde jinde.
 
Zatímco @Seppper tvrdí, že tam vlevo to místo vůbec není = neexistuje tam takový prostor, kde by bylo možné míč spustit a přitom čerpat plnou úlevu. A tudíž to není nejbližší místo úlevy, to je prostě někde jinde.
Jen bych upřesnil - je tam překážka (trestná oblast) a oblast úlevy musí být v poli (pravidlo 16.1b).
EACFAD5B-C338-46FC-B9AE-C51BF393CAAD.jpeg
 
Nechci býti hnidopichem.Je rozdíl i v tom zda je hráč pravák nebo levák.Každý má nejbližší místo úlevy někde jinde.A protože @Seppper je levák,tak má peška :D:D
 
Nechci býti hnidopichem.Je rozdíl i v tom zda je hráč pravák nebo levák.Každý má nejbližší místo úlevy někde jinde.A protože @Seppper je levák,tak má peška :D:D
Zda je pravák nebo levák samozřejmě vliv na místo úlevy má. "Peška" ale nemá. Existuje. V klidu domova bych ho hledal takto: Opsal bych kružnici se středem v jamce. Poloměrem je místo kde leží míč. To hledané místo ( je jedno jediné ) je na kružnici nebo za ní, při splnění ostatních podmínek pro drop. Jinak řečeno, vnitřek kružnice eliminuje všechny body, kde úleva zcela jistě není( blíže jamce ). Zbývá ale tedy celý zbytek hřiště za ní ( část pole ), kde ale už určitě bude.
 
Nechci býti hnidopichem.Je rozdíl i v tom zda je hráč pravák nebo levák.Každý má nejbližší místo úlevy někde jinde.A protože @Seppper je levák,tak má peška :D:D
I levák by nejspíš mohl využít již dříve označená místa např. @mkopcak 😉
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom