Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Maršálové na českých hřištích

IMG_8493.jpeg
 
Že už by se konečně zbavili toho stávajícího...........(hanlivé přízvisko si doplň:D)? Jeho osoba je (byla?) asi jedinou - i když nevelkou - kaňkou na jinak supr resortu
 
Že už by se konečně zbavili toho stávajícího...........(hanlivé přízvisko si doplň:D)? Jeho osoba je (byla?) asi jedinou - i když nevelkou - kaňkou na jinak supr resortu
Nevím, kterého myslíš. Střídali se tam dva. Já s nimi problém neměl.
 
Nevím, kterého myslíš. Střídali se tam dva. Já s nimi problém neměl.
Fakt dva??😮.......Mám odehráno v Lípě 23 her a vždycky tam byl jen ten jeden......takovej menší, odhadem 50-60 let.......ten co se vždycky usadil se sváčou na kopečku nad greenem 12 a jediná jeho činnost byla dalekohledem pozorovat, jestli nikdo neleze do biošky na 15, ten co nás honil k většímu tempu aniž by se obtěžoval vylézt z bugy a pomohl nám hledat míček (stalo se opakovaně)......apod.
 
Fakt dva??😮.......Mám odehráno v Lípě 23 her a vždycky tam byl jen ten jeden......takovej menší, odhadem 50-60 let.......ten co se vždycky usadil se sváčou na kopečku nad greenem 12 a jediná jeho činnost byla dalekohledem pozorovat, jestli nikdo neleze do biošky na 15, ten co nás honil k většímu tempu aniž by se obtěžoval vylézt z bugy a pomohl nám hledat míček (stalo se opakovaně)......apod.
Ano - dva. Jeden s tetováním a druhý bez.

Pokud měl plné hřiště, tak se nedivím, že nehledal míčky. To by nedělal nic jiného, jeho povinnost to není.
 
jeho povinnost to není.
A to tedy rozhodopádně je! Jednou z hlavních náplní práce maršála je tempo hry a tudíž i pomoc s hledáním míčů či sledováním jejich dopadu.

Koneckonců je to uplně stejné jako s rozhodčími na turnajích.
 
A to tedy rozhodopádně je! Jednou z hlavních náplní práce maršála je tempo hry a tudíž i pomoc s hledáním míčů či sledováním jejich dopadu.

Koneckonců je to uplně stejné jako s rozhodčími na turnajích.
Tak to abys měl maršála na každé jamce 🙈

Sorry, ale tohle je výklad o "udržování tempa" ad absurdum. :down:
 
Tak to abys měl maršála na každé jamce 🙈

Sorry, ale tohle je výklad o "udržování tempa" ad absurdum. :down:
Nemyslím si - je to základní náplň práce. Potřebuješ někoho, kdo jen nesedí na bugině na kopečku a svačí, ale potřebuješ někoho, kdo tomu rozumí a maká. Má dobře připravené hřiště, které zná. Sám je připraven a vybaven. Umí identifikovat problematická místa stejně jako potenciálně rizikové flighty a ty si hlídá. A pokud se to i tak začne sypat, tak sleze z buginy a hledá v jeteli. A ano, občas je konstelace taková, že i kdyby ses přetrhl, tak se to moc nezlepší. Ale z mé zkušenosti je to častěji o tom, že se na to někdo už v těch prvotních fázích vyprdnul...

Nebo jaká je tvoje představa o práci maršála?
 
Nemyslím si - je to základní náplň práce. Potřebuješ někoho, kdo jen nesedí na bugině na kopečku a svačí, ale potřebuješ někoho, kdo tomu rozumí a maká. Má dobře připravené hřiště, které zná. Sám je připraven a vybaven. Umí identifikovat problematická místa stejně jako potenciálně rizikové flighty a ty si hlídá. A pokud se to i tak začne sypat, tak sleze z buginy a hledá v jeteli. A ano, občas je konstelace taková, že i kdyby ses přetrhl, tak se to moc nezlepší. Ale z mé zkušenosti je to častěji o tom, že se na to někdo už v těch prvotních fázích vyprdnul...

Nebo jaká je tvoje představa o práci maršála?
Pokud si maršál vybere místo, odkud má výhled na většinu hřiště a má tak přehled, kde vzniká problém, aby mohl zasáhnout, je špatně? A to, že hlídá, zda hráči neporušují (místní) pravidla vstupem do "trestné oblasti se zákazem vstupu" je také špatně? Nota bene, když hrozí konflikt s majitelem přilehlého pozemku?

A představa? Určitě ne taková, že maršál jede 18 jamek s jedním "pomalým" flajtem a stále jim hledá míčky a ani nemá odvahu je poslat o jamku dopředu nebo je pozdržet (např. na odpališti) aby před sebe pustili flajt za nimi, pokud jsou špuntem (samozřejmě v neturnajové hře). V turnaji pak informovat o takovém flajtu rozhodčího, aby situaci řešil (pokud tedy není současně stanoveným rozhodčím pro turnaj).
Ano - pokud vidí dopad míčku a flajt hledá jinde, tak ok - ukáže jim kde mají hledat.

Stačí, kdyby český maršál pracoval stejným způsobem, jako jeho zahraniční kolegové v golfově vyspělých zemích.
 
Pokud si maršál vybere místo, odkud má výhled na většinu hřiště a má tak přehled, kde vzniká problém, aby mohl zasáhnout, je špatně? A to, že hlídá, zda hráči neporušují (místní) pravidla vstupem do "trestné oblasti se zákazem vstupu" je také špatně? Nota bene, když hrozí konflikt s majitelem přilehlého pozemku?

A představa? Určitě ne taková, že maršál jede 18 jamek s jedním "pomalým" flajtem a stále jim hledá míčky a ani nemá odvahu je poslat o jamku dopředu nebo je pozdržet (např. na odpališti) aby před sebe pustili flajt za nimi, pokud jsou špuntem (samozřejmě v neturnajové hře). V turnaji pak informovat o takovém flajtu rozhodčího, aby situaci řešil (pokud tedy není současně stanoveným rozhodčím pro turnaj).
Ano - pokud vidí dopad míčku a flajt hledá jinde, tak ok - ukáže jim kde mají hledat.

Stačí, kdyby český maršál pracoval stejným způsobem, jako jeho zahraniční kolegové v golfově vyspělých zemích.
Vše co jsi napsal je 100% správně a dobrý maršál by to měl přesně takto dělat. A myslím, že do toho krásně zapadá i ono zmíněné hledání míče, které si původně definoval jako mimo pracovní povinnosti maršála.

A protože to z tvé formulace není uplně zřejmé, tak to ještě jednou doplním - i v turnaji může rychlejší skupina předejít tu pomalejší. Ideálně s asistencí rozhodčího/ maršála.
 
V Galerie Golf Hostivař proběhlo historicky první setkání praktikujících maršálů pod hlavičkou České Asociace Golfových Maršálů a ve spolupráci s Českou golfovou federací. Věděli jste například, že maršál na konci směny stráví opravou pitchmarků 2 hodiny u kterých nachodí přes 3 km?!

IMG_5712.jpeg
IMG_5713.jpeg
 
Rok se s rokem sešel a máme tu další, již 15. ročník Kurzu golfových maršálů. Nově s významnou podporou České golfové federace, takže dvoudenní školení můžeme nabídnout za vskutku příjemných 1 500 Kč včetně DPH! A samozřejmě s @requo a @HonzaSonka po boku!

Vřele toto školení doporučuji, stejně jako např. rozhodčího 3. třídy, každému golfistovi. Získáte vhled do práce, kterou řada z vás vnímá celkem neprávem jinak...
 
Při turnajích máme rozhodčí, mimo turnaje maršala. Překrývá se někdy jejich pravomoc nebo ne? A jaké máte kdo zkušenosti s maršály? Být maršálem mi přijde hodně nevděčná úloha, popohánět pomalé hráče, hlídat, jestli dělají vše co mají... na druhou stranu i za svůj krátký golfový život jsem narazil na několik situací, kde maršál bud mě, nebo někoho z okolí div pomalu nezastřelil (o tom, že by pozdravil ani nemluvě). A protože se na 19.jamku přidal i Martin Kopčák (mkopcak), prezident České Asociace Golfových Maršalů (http://www.marsalove.cz) tak jsem se s ním domluvil, že tu bude občasně reagovat na naše nářky a stížnosti směrem k této "golfové hodnosti". Martine, vítej a díky.

A pro ostatní: jaké máte zážitky s maršaly, ať to trochu nastartujeme? Ja osobně snad jen jeden a to hned při mém prvním příchodu na hřiště v Botanice, kde jsem dělal osvědčení a přiřítil se maršál a bez pozdravu hned zhurta, ať ten bag dám z okraje jamkoviště (byl fakt jen na krajíčku). Dost mě to tehdy otrávilo, ale holt, chápu, že není každý den posvícení. :)
Dovolil bych si nabídnout malý podcast s maršálskými zkušenostmi :
 
Příští týden v Kácově.... po roce znovu. Na letošním předsezónním kurzu pro nováčky v maršálské branži. @mkopcak s @HonzaSonka vyrobí 30 nových, vlídných, všímavých a všem nápomocných ambasadorů golfu!

Nicméně AI to vidí takto!

Já jí psal, ať vygeneruje podpůrný obrázek typického golfového maršála, na povrchu drsoně, uvnitř však plného spravedlivého, pevného a cítlivého pochopení pro kolemhrající golfisty...
Mno, jak bych to tak řekl... :-D

Maršál.png
 
Příští týden v Kácově.... po roce znovu. Na letošním předsezónním kurzu pro nováčky v maršálské branži. @mkopcak s @HonzaSonka vyrobí 30 nových, vlídných, všímavých a všem nápomocných ambasadorů golfu!

Nicméně AI to vidí takto!

Já jí psal, ať vygeneruje podpůrný obrázek typického golfového maršála, na povrchu drsoně, uvnitř však plného spravedlivého, pevného a cítlivého pochopení pro kolemhrající golfisty...
Mno, jak bych to tak řekl... :-D

Zobrazit přílohu 41550
Takže on @mkopcak je vlastně produktem AI? 🤔 🤭
 
Příští týden v Kácově.... po roce znovu. Na letošním předsezónním kurzu pro nováčky v maršálské branži. @mkopcak s @HonzaSonka vyrobí 30 nových, vlídných, všímavých a všem nápomocných ambasadorů golfu!

Nicméně AI to vidí takto!

Já jí psal, ať vygeneruje podpůrný obrázek typického golfového maršála, na povrchu drsoně, uvnitř však plného spravedlivého, pevného a cítlivého pochopení pro kolemhrající golfisty...
Mno, jak bych to tak řekl... :-D

Zobrazit přílohu 41550
No, mohli by tam aspoň pár takovejch vyrobit na tom kurzu. Nedovedu si představit, že by tenhle týpek na obrázku jezdil po hřišti a všem čekajícím na každou ránu vykládal, že s tím nemůže nic udělat😁
 
Ty jsi jeden z mála, u kterých se o to nebojím. Na vlastní bulvy jsem sledoval, jak jsi rozhýbal bandu korejců tak, že nám utekli. Možná bys měl jet na ten kurz povědět, jak to děláš👍
Měl jsem jet. Ale letos mi to nevyjde. Snad příští rok.
A jestli letos pojedeš na Moravu, dej vědět, ať se zase můžeme potkat. ;)
 
Ty jsi jeden z mála, u kterých se o to nebojím. Na vlastní bulvy jsem sledoval, jak jsi rozhýbal bandu korejců tak, že nám utekli. Možná bys měl jet na ten kurz povědět, jak to děláš👍
Jindra je skromný - oslovili jsme ho za naši asociaci, protože víme, že svoji práci dělá velmi dobře. Počátkem letošního roku tak rozšířil Výbor naší asociace a řady přednášejících, byť letošní termín mu bohužel nedovolil se zúčastnit osobně. Věřím, že bude pro ČAGM velkou posilou!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom