Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz LIV Golf bude v Česku a na Slovensku vysílat exkluzivně stanice Golf Channel

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
LIV Golf bude v Česku a na Slovensku vysílat exkluzivně stanice Golf Channel (GolfExtra.cz)

Progresivní golfovou sérii LIV Golf bude od roku 2023 vysílat v Česku a na Slovensku exkluzivně stanice Golf Channel. Právě ta získala práva na loni vzniklou golfovou sérii, která ihned po svém vzniku přilákala celou řadu z nejlepších a nejsledovanějších golfistů světa. Od tohoto roku je budou moci golfoví fanoušci sledovat na Golf Channelu.

Pokračovat ve čtení...
 
Škoda, že neznáme pozadí a finanční souvislosti - pro mě jako diváka je nepochopitelné, že se český a slovenský Golf Channel vzdal přenosů z PGA (což je jasně pořád/zatím v golfu to nejlepší) a nechal si jen DPWT (pořád je to prostě druhá liga a bohužel stále bez české účasti - a samozřejmě vysílací časy PGA nejsou pro Evropu úplně super).

K tomu i LET nechali O2TV a přitom tam by vysílání pro CZ mělo kvůli Kláře a naštěstí už i dalším holkám logiku.

Ale asi je třeba chápat, že za to přenechání PGA Tour asi bylo hodně finančně pozitivní, DPWT je určitě levnější + LIV bude nejspíš skoro zdarma - nedivil bych se, kdyby LIV ještě televizím musel doplatit - oni se musejí prostě do nějaké TV dostat, což se jim zatím nedařilo.

Ale pro nás vlastně nakonec super, na skoro všechno se dá někde koukat a tak máme výběr.
Zajímavá byla info od Babického, že se na golf na ET dívá víc negolfistů než golfistů, na což prý přišel tak, že prostě součet diváků je vyšší, než počet registrovaných golfistů v CZ :) ..... z toho je jasné, že se teda na ty golfové přenosy na ET dívá víc než 100t lidí v CZ a to mi na pozdě večer přijde docela hodně - třeba díky tomu pár lidí začne hrát - i já jsem se pár let jen díval v TV, než jsem si troufnul vzít hole poprvé do ruky na drivingu.
 
Zajímavá byla info od Babického, že se na golf na ET dívá víc negolfistů než golfistů, na což prý přišel tak, že prostě součet diváků je vyšší, než počet registrovaných golfistů v CZ :) ..... z toho je jasné, že se teda na ty golfové přenosy na ET dívá víc než 100t lidí v CZ a to mi na pozdě večer přijde docela hodně - třeba díky tomu pár lidí začne hrát - i já jsem se pár let jen díval v TV, než jsem si troufnul vzít hole poprvé do ruky na drivingu.
Je potřeba si uvědomit, že oficiálními strukturami golfu v ČR prošlo už 100 000 lidí, mimo ně to pár dalších set až tisíc taky bude. Bohužel to neznamená, že tito lidé golf hrají...
 
Levnejsi to jiste je, nekde jsem cetl, ze PGA Tour dostane za prava 700 mil USD rocne. A tady to ma byt pro americkou CW televizi zdarma s tim, ze LIV bude mit nejake penize nasledne z reklamy. Lonsky rocnik stejne sel sledovat na YouTube.
 
... pro mě jako diváka je nepochopitelné, že se český a slovenský Golf Channel vzdal přenosů z PGA (což je jasně pořád/zatím v golfu to nejlepší) a nechal si jen DPWT (pořád je to prostě druhá liga a bohužel stále bez české účasti - a samozřejmě vysílací časy PGA nejsou pro Evropu úplně super) ...
Eurosport koupil licenci na PGA pro celou Evropu, takže Golf Channel CZ&SK by teoreticky mohl koupit jen sublicenci od Eurosportu.
Zřejmě ale tato sublicence nebyla vůbec k dispozici nebo za ní chtěl Eurosport moc $.
Dříve měl Golf Channel USA licenci pro celý svět a poskytoval regionální sublicence (takže pro jeho fračízu v ČR byly zřejmě vhodnější fin. podmínky) . Nyní má licenci jen pro americký kontinent.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom