Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kolik stojí golf na českých hřištích 2024

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Na stránkách Přátel golfu se objevil jeden vždy z nejvíce sledovaných článků od D. Ebermanna, alespoň dle mého názoru - každoroční žebříček sobotních fíček na českých hřištích. Tentokráte pro rok 2024. Viz článek:


V článku najdeme dvě zlevnění, hromadu zdražení, mnoho hřišť cenu drží. Koukněte. A napište - je něco, co vás překvapilo? Jinak alespoň jedno celkové číslo - 1.298,- Kč - to je hodnota průměrného sobotního fet na 18j pro rok 2024.

---

ceny-hrist-2024.png

zdroj: https://pratelegolfu.cz/kolik-stoji-golf-na-ceskych-hristich-v-roce-2024/

---
Otázky k diskusi:

- která hřiště podle vás už za tuto cenu nestojí a je to prostě už mimo?
- kde naopak si myslíte, že s ohledem na zprostředkovaný zážitek je cena parádní?

PS: Je jasné, že mluvíme o ceníkových cenách. A je jasné, že existuje x možností, jak hrát na daných hřištích v jiné dny, s vouchery, kupony, reciprocitami atp levněji. Ale tady se díváme na ofiko ceníkovky, jak si hry sami u sebe ve víkendovém "prime time" cení sami resorty.
 
Za mě nejlepší poměr kvalita / cena: Liberec, Benátky a Molitorov.......naopak dost úlet Hostivař a St.Boleslav
 
No tak ceny některých hřišť jsou opravdu úlet. Stará Boleslav je hezké hřiště, ale plnou cenu bych nezaplatil. To samé platí na Hostivař. Také za Karlštejn je cena přehnaná. Bohužel někteří majitelé hřišť dali za hru nesmyslně vysoké ceny, které hráči jako já nikdy nebudou akceptovat. Bohužel si na nich nikdy nezahraji. A vlastně mi to ani nevadí. Raději si zahraji tam, kde mne rádi jako hosta přivítají, a nebudou mne hned u vchodu obrat o mé úspory ;)
 
By mě zajimalo kolik lidi (krome obcasnych turistu) plati tyto cenikove ceny, vetsina tuzemskych golfistu bych rekl, ze stejne jdou pres CGK nebo jineho virtuala.
 
No tak ceny některých hřišť jsou opravdu úlet ... Bohužel někteří majitelé hřišť dali za hru nesmyslně vysoké ceny, které hráči jako já nikdy nebudou akceptovat....
Neprijemne? Pro nas platici .. urcite. Ale nesmyslne? Tak ona je to predpokladam predevsim otazka "nabidka x poptavka". Pokud ma dane hriste tak plno, ze jim vypadavaji golfisti ven oknama recepce, pak asi nemaji duvod tu cenu nenastrelit nahoru. Jina vec by byla, kdyby meli prazdno .. coz ale asi nemaji. Pokud to hriste za ty 2 litry a vic vyprodaji, pak by byli blazni kdyby ho davali za "petikilo"

A plno asi maji i ty drahy. Ja ted v ramci rodine dovolene vymyslel, ze si zajedu na Panoramu (jeste jsem nebyl). Ve vsedni den jsem si rikal .. bude prazdno .. budou radi, ze aspon uvidi zivacka .. jeste si vyberu den a cas ... mozna mi daji slevu a zajedu si tam 2x, at obejdu vsechny devitky. No kdeze! Z celyho tydne (UT-PA) jsem nasel jedinej den, kdy byl teetime od 13:00. Zbytek bud vubec, nebo az nekdy vecer po 17:00. A to jsem kontroloval kazdy den ... vzdy hned, jak se to na Tycku objevilo vypsany(*). Ziral jsem jak tydyt. A jestli maji takhle narvano pres tyden, pak nechci videt vikend ... to je budou lidi prosit, aby si ty jejich 2.5 tisice (nebo kolikze to chteji) vubec vzali .. mozna budou davat recepcni jeste litr bokem jako uplatek :)

* jako jeste je mozny, ze jsem trotl a neumim zachazet s on-line rezervacnim systemem, ale nemyslim si .. ;)
 
Neprijemne? Pro nas platici .. urcite. Ale nesmyslne? Tak ona je to predpokladam predevsim otazka "nabidka x poptavka". Pokud ma dane hriste tak plno, ze jim vypadavaji golfisti ven oknama recepce, pak asi nemaji duvod tu cenu nenastrelit nahoru. Jina vec by byla, kdyby meli prazdno .. coz ale asi nemaji. Pokud to hriste za ty 2 litry a vic vyprodaji, pak by byli blazni kdyby ho davali za "petikilo"

A plno asi maji i ty drahy. Ja ted v ramci rodine dovolene vymyslel, ze si zajedu na Panoramu (jeste jsem nebyl). Ve vsedni den jsem si rikal .. bude prazdno .. budou radi, ze aspon uvidi zivacka .. jeste si vyberu den a cas ... mozna mi daji slevu a zajedu si tam 2x, at obejdu vsechny devitky. No kdeze! Z celyho tydne (UT-PA) jsem nasel jedinej den, kdy byl teetime od 13:00. Zbytek bud vubec, nebo az nekdy vecer po 17:00. A to jsem kontroloval kazdy den ... vzdy hned, jak se to na Tycku objevilo vypsany(*). Ziral jsem jak tydyt. A jestli maji takhle narvano pres tyden, pak nechci videt vikend ... to je budou lidi prosit, aby si ty jejich 2.5 tisice (nebo kolikze to chteji) vubec vzali .. mozna budou davat recepcni jeste litr bokem jako uplatek :)

* jako jeste je mozny, ze jsem trotl a neumim zachazet s on-line rezervacnim systemem, ale nemyslim si .. ;)
Pokud si myslíš, že 3000kč za Karlštejn je adekvátní cena kvalita výkon, tak ti to neberu. Podle mne za tu cenu nestojí. Máme na tento problém jiný názor. Je v naší zemi mnoho krásnějších a kvalitou hracích ploch lepších hřišť za menší cenu. Podle mne je 2000kč max. cena, kterou jsem ve vyjímečném případě ochoten akceptovat.
 
By mě zajimalo kolik lidi (krome obcasnych turistu) plati tyto cenikove ceny, vetsina tuzemskych golfistu bych rekl, ze stejne jdou pres CGK nebo jineho virtuala.
tohle taky muze byt duvod. Pokud bys naprostou vetsinu casu prodaval se slevou (reciprocity, virtualove, balicky atd..) pak si tu "puvodni cenu" nastavis tak, aby jsi i po sleve dostal co chces/potrebujes a ty slevy byly soucasne v nejake zajimave vysi

... takze se (mozna - fakt nevim) ani nepredpoklada, ze tu plnou cenu nekdo bude platit .. a pokud ano (napr jednorazovy turista), pak je to jen bonus navic ... ale tohle vazne netusim .. to by musel rict nejaky insider z tech drahych resortu jake % delaji ktere trzby .. a to nam asi nerekne :)

Pokud si myslíš, že 3000kč za Karlštejn je adekvátní cena kvalita výkon, tak ti to neberu. Podle mne za tu cenu nestojí. Máme na tento problém jiný názor. Je v naší zemi mnoho krásnějších a kvalitou hracích ploch lepších hřišť za menší cenu. Podle mne je 2000kč max. cena, kterou jsem ve vyjímečném případě ochoten akceptovat.
ja si nemyslim ze je to adekvatni cena za kvalitu toho hriste (nebyl jsem tam).. ja jen rikam, ze pokud za tuhle cenu maji plno a vydelavaji, tak nemaji duvod prodavat za min .. pokud jim tam budou vikend co vikend jezdit desitky golfistu, kteri to hriste naplni, pak skutecnost, ze nam se to zda predrazeny, je vubec nemusi trapit ..

BTW - popravde ja bych na Kacov ani na Karlstejn taky nejezdil pravidelne za ty $$ ... ale rozumim tomu proc to maji takhle nastaveny.
 
Neprijemne? Pro nas platici .. urcite. Ale nesmyslne? Tak ona je to predpokladam predevsim otazka "nabidka x poptavka". Pokud ma dane hriste tak plno, ze jim vypadavaji golfisti ven oknama recepce, pak asi nemaji duvod tu cenu nenastrelit nahoru. Jina vec by byla, kdyby meli prazdno .. coz ale asi nemaji. Pokud to hriste za ty 2 litry a vic vyprodaji, pak by byli blazni kdyby ho davali za "petikilo"

A plno asi maji i ty drahy. Ja ted v ramci rodine dovolene vymyslel, ze si zajedu na Panoramu (jeste jsem nebyl). Ve vsedni den jsem si rikal .. bude prazdno .. budou radi, ze aspon uvidi zivacka .. jeste si vyberu den a cas ... mozna mi daji slevu a zajedu si tam 2x, at obejdu vsechny devitky. No kdeze! Z celyho tydne (UT-PA) jsem nasel jedinej den, kdy byl teetime od 13:00. Zbytek bud vubec, nebo az nekdy vecer po 17:00. A to jsem kontroloval kazdy den ... vzdy hned, jak se to na Tycku objevilo vypsany(*). Ziral jsem jak tydyt. A jestli maji takhle narvano pres tyden, pak nechci videt vikend ... to je budou lidi prosit, aby si ty jejich 2.5 tisice (nebo kolikze to chteji) vubec vzali .. mozna budou davat recepcni jeste litr bokem jako uplatek :)

* jako jeste je mozny, ze jsem trotl a neumim zachazet s on-line rezervacnim systemem, ale nemyslim si .. ;)
Třeba na tom Kácově mají i ve všední dny komerční turnaje, tak tam nejsou volné teetimy. Nebo až odpoledne. To je i na jiných, kvalitnějších hřištích. Tak, pak je i málo míst pro členy těch klubů. Třeba v Beřovicích, mají problémy s rezervacemi i stálí členové. Potom jsi měl bohužel smůlu na své dovolené najít teetime. Pokud mají golfová hřiště hodně turnajů, na druhou stranu je tam málo míst pro členy a kolem jdoucí ;) Já byl týden na Moravě. Tam je převelice kvalitních hřišť za rozumnou cenu :up:
 
Třeba na tom Kácově mají i ve všední dny komerční turnaje, tak tam nejsou volné teetimy. Nebo až odpoledne. To je i na jiných, kvalitnějších hřištích. Tak, pak je i málo míst pro členy těch klubů. Třeba v Beřovicích, mají problémy s rezervacemi i stálí členové. Potom jsi měl bohužel smůlu na své dovolené najít teetime. Pokud mají golfová hřiště hodně turnajů, na druhou stranu je tam málo míst pro členy a kolem jdoucí ;) Já byl týden na Moravě. Tam je převelice kvalitních hřišť za rozumnou cenu :up:
tak samozrejme, ze to jsou (na 90%) komercni blokace .. jenze to na podstate nic nemeni ... tim je hriste obsazene a zajemci jsou natlaceni na vikendy (tedy pokud je tam tehdy vubec volno) a pokud na tom hristi lidi .. normalni lidi co maji cas jen o vikendu ... chteji hrat (jakoze vubec) .. tak budou akceptovat i tu vyssi, jinak "neakceptovatelnou" cenu :) Tak je to proste .. atd ... atd .. :) ... nicmene at tu neresime dokola to same (oba jsme rekli co jsme chteli) ... koncim ;)
 
Jsem členem na Hostíku, a je fakt že hřiště je zvlášť o víkendech docela plné. Poměr standardní cena fee/výkon není úplně super a zřejmě minimálně z části souvisí s poptávku a nabídkou. Za mě se ale do toho poměru počítá i rychlá dostupnost pro hráče z Prahy, parádní zázemí na rozcvičení/trénink, parkování (srovnávám s aktuálními Hodkovičkami ;-) . Velké množství Asiatů (mě nevadí) kteří plní jak hřiště tak driving - buď platí ceníkovky nebo mají VIP členství, většinou berou buginy na hřiště a dělají tak finanční polštář pro provozovatel hřiště. V neděli po ránu jsem šel 18 za 2:50 naprosto pohodovým tempem, přede mnou 8 flightů z nichž půlka Asian Tour a šlapalo to.
 
Slavkov miluju, ale za 1550,- bych tam ani ve svátek, s předpokladem, že bude hřiště plné, hrát nešel. Asi hlavně proto, že je tam možnost, zahrát si mnohem levněji. ;) U nás mám odehráno přes 70 hřišť a ty, kde jsem platil plnou cenu, bych spočítal určitě na prstech jedné ruky. Samozřejmě je třeba rozlišovat možnosti, za jakou cenu hrát o víkendu nebo ve všední den, ale ještě před pár lety se dal Karlštejn pořídit ve všední den za 500,- a stačilo k tomu jen zaplatit členství u ČGK v hodnotě 1000,- Kč. To jen jako příklad. Dnes už jsou na dokupy ČGK ceny vyšší, ale pořád jsou možnosti, jak hrát podstatně levněji. I "zelená karta" se dala udělat skoro zadarmo. Proto odmítám tvrzení, že golf není pro obyčejné lidi finančně dostupný.
Myslím, že neexistuje moc lidí, kteří by šli hrát třeba výše zmiňovaný Slavkov každý víkend během měsíce za 1550,-, Ypsilonku za 1800,-, Ml. Boleslav za 2100,- nebo Karlštejn za 3000,-. Ty údaje z tabulky o cenách golfu vnímám s velkou rezervou a k celkovému obrazu by hodně pomohlo, kdyby tam bylo uvedeno, kolik procent z celkového počtu víkendových hráčů, takové částky zaplatí.
 
Jsme národ slevařů, řada analýz trhu a chování spotřebitelů to opakovaně potvrzuje. No a ty slevy je potřeba z něčeho dávat😉.
 
Ty údaje z tabulky o cenách golfu vnímám s velkou rezervou a k celkovému obrazu by hodně pomohlo, kdyby tam bylo uvedeno, kolik procent z celkového počtu víkendových hráčů, takové částky zaplatí.

Pro mě je to třeba poměrně negativní informace, tedy ne ta tvoje. :) Vnímám to tak, že pokud resort propaguje nějaké ceny na konkrétní čas ofiko na svém webu a pak je poloveřejným tajemstvím, že se tam běžně hraje levněji "jinak" (čgk dokup, 2 za 1, nebo jiní virtuálové - a tím netvrdím, že to nevyužívám), tak je to pro mě v podstatě "podvod" na nováčky, neznalé, neinformované, cizince a je mi to vlastně docela nepříjemné.

Nikdy jsem se bohužel nesetkal zatím na hřištích s tím (alespoň si to neuvědomuji)... že bych přišel v 15:50 na recepci a šel hrát, aby mi aktivně recepční řekla - a nepočkáte ještě 10 minut? Pak budete mít 20% slevu. Výsledek - kdyby mi to řekla, mnohem lepší pocit, který budu přenášet dál. Když se to takhle aktivně nedozvím a musím si to zjišťovat sám - minimálně rozmrzelost, kterou si budu pamatovat pro příště.

Ano, mám se zajímat, zjišťovat a dělám to. Ale mnohem víc oceňuji hřiště, kde vlastní ceníkové ceny, někdy třeba i vyšší než si bohužel mohu dovolit - ale taky si nemůžu prostě dovolit koupit auto, které bych chtěl, odpovídají realitě/poptávce, kde nejsou přemrštěné, a kde nejsou žádné akce na stejnou službu na různých slevomatech, čgk atp.
 
Nikdy jsem se bohužel nesetkal zatím na hřištích s tím (alespoň si to neuvědomuji)... že bych přišel v 15:50 na recepci a šel hrát, aby mi aktivně recepční řekla - a nepočkáte ještě 10 minut? Pak budete mít 20% slevu. Výsledek - kdyby mi to řekla, mnohem lepší pocit, který budu přenášet dál. Když se to takhle aktivně nedozvím a musím si to zjišťovat sám - minimálně rozmrzelost, kterou si budu pamatovat pro příště.
Tak přesně tohle se mi stalo v Rakousku, resp. ještě o něco lepší. Měl jsem tee time 20 minut přes sunsetem - věděl jsem to, ale chtěl jsem jít co nejdřív, trochu jsem spěchal - a paní na recepci ne že by mi řekla, ať počkám, ale ona mi dala sunset cenu s tím, že už je to za chvíli, tak přece nebudu platit plnou cenu. A jak píšeš, odcházel jsem z recepce s příjemným pocitem :)
 
Tak bylo by docela divné, kdyby se po proběhlé inflační vlně nenavyšovala fee... Mimochodem, pořád docela běží inflace ve službách.
Co se týká poměru cena výkon, myslím si, že v nejlepší pozici jsou resorty s 27 jamkami - Kácov, Kaskáda a od letoška třeba i Ropice, které dokážou nabídnout hru pro členy "kdykoli".
Pokud bereme reciprocity, které většinou pokrývají hráče v regionech, tak hráčů s plným fee bude opravdu výrazná menšina- viz třeba zde:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom