Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.
Jak být „dobrým“ golfistou/golfistkou II. - Na indooru

Wiki Jak být „dobrým“ golfistou/golfistkou II. - Na indooru

Já teda nevím, ale nemělo by tohle platit automaticky? :eek::eek::eek: To to fakt někdo dokáže nedělat? Já vím, že se ptám jako deb**, ale berme to spíše jako řečnickou otázku 🤔🤔🤔
A mimochodem, toto by se asi i hodilo na klasické venkovní tréninkové plochy.🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️
Jojo, tak by to mělo být, ale není. :D:D:D Proto to píšu. Někomu to prostě jen nemusí dojít, ale někdy a už celkem často letos je to prostě jen a jen bezohlednost. Třeba včera byly skoro všechny rohože dole zabraný bagy a holemi a ty lidi si puttovali a chippovali vedle v místnosti. :D:D:D A bylo narváno. Třeba půl hodiny a pak se vrátili a tak to dokolečka opakovaly. A když jsem tam šla na podložku, kde byl bag od ní nejdál, tak pak přišel chlápek po asi čtvrt hodině, hodně nadával a 2x prošel kolem mě v těsný blízkosti tak, že mě málem sejmul shaftem hole. To bylo jen včera. A to nebylo všechno jen tento den. A já, ani kamarádi prostě nechceme furt někomu něco říkat, ale ani přecházet. Chceme tam jít trénovat.
 
To je to, že pro někoho je to naprosto přirozené (automatické) a pro někoho něco z toho až nepředstavitelné. Je to jen o té ohleduplnosti a taky znalosti.
Někteří jedinci holt jako by na Zemi žili akorát sami. :(
 
To je to, že pro někoho je to naprosto přirozené (automatické) a pro někoho něco z toho až nepředstavitelné. Je to jen o té ohleduplnosti a taky znalosti.
Někteří jedinci holt jako by na Zemi žili akorát sami. :(
Jo, přesně tak. Jinak mi nejde upravit ten příspěvek, tak doplním ještě tady k bodu 11. o rozbití driveru na indooru, co jsem slyšela i trenéry, tak je to celkem časté.

11. Jestliže na indooru trénuji s driverem a mám široký rozmach, dávám si pozor, abych někoho netrefil. Pokud mám tuto obavu, vyberu si místo - rohož, která má kolem sebe třeba nejvíc prostoru. Tím se také nechci přidat k řadě těm, kteří si driver v indooru rozbili, protože jím o něco zavadili.
 
Já teda nevím, ale nemělo by tohle platit automaticky? :eek::eek::eek: To to fakt někdo dokáže nedělat? Já vím, že se ptám jako deb**, ale berme to spíše jako řečnickou otázku 🤔🤔🤔
A mimochodem, toto by se asi i hodilo na klasické venkovní tréninkové plochy.🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️
Ono je to pořád dokola - ke golfu se poměrně logicky dostává čím dál více lidí, kteří nemají průvodce z řad svých přátel či rodiny, kteří by je nepsanými pravidly provedli. Zároveň nám všeobecně se rožšiřující společenská připosranost velí, abychom pokud možno nikoho v ničem neomezovali a že každému je potřeba vše prominout, protože je zrovna z nějakého důvodu v dané oblasti menšinou či jinak znevýhodněn. Takže snižujeme laťku ve vědomostech ve školech, v limitech v tělocviku, v testech v autoškolách a i v mantinelech obecného lidského chování. A s tím i souvisí stav, že pomalu by se člověk bál, že na něj někdo v lepším případě bude řvát, v horším vytáhne kudlu, když ho upozorní na to, že ten kýbl na míče má svoje místo a měl by ho uklidit...Je pak o odvaze a citlivosti toho daného soudruha, jak se k veřejnému hulvátství postaví. Protože koneckonců je to pouze jen o tom, zda sami se sebou dokážeme večer bez problémů usnout.
 
Ahoj všem a @requo, díky za tohle vlákno a článek. Doufala jsem, že něco takového tady na 19. jamce najdu. ;) Jsem ráda, že to tady je. Chodím do indooru druhým rokem. A letos je to takové nepříjemné, nejen pro mě, ale i pro spoluhráče. Tím důvodem je absence ohleduplnosti, která je daná novými hráči na indooru, kteří tam loni nechodili a patrně neví, jak se tam chovat, a rozhodně větším počtem hráčů, kteří letos do indooru chodí. To je z pohledu byznysu pro společnost, která indoor provozuje, dobře (loni jsme měli spíš obavu, aby letos nezavřeli, když tam chodilo málo lidí), ale z pohledu hry se tam stává golfová hra poněkud mrzutá, že okolí zvažuje, jestli tam se mnou bude chodit. Respektive už teď nechtějí kvůli té absenci ohleduplnosti. A to mně fakt dost mrzí. A ta neohleduplnost ke mně a k ostatním mi vadí. Pro zlepšení jsem se už snažila i něco udělat, ale zatím to nevypadá na zcela efektivní cestu. Tak třebat to, co napíšu a doplní se případně do článku, či se udělá verze: Na tréninku v indooru, tak někomu dojde, přečte si a přestane/začne dělat.

Jak být „dobrým“ golfistou/golfistkou III. - Na tréninku v indooru​

1. Pokud vyndám vlajku na putting greenu, tak ji dám zase zpátky. To i tehdy, pokud začnu puttovat na další jamku, nebo úplně odejdu z putting greenu.
2. Pokud potřebuji na indooru rohož na chipping a je to na putting greenu, dám ji po odehrání na standardní místo. Nenechám ji ležet tam, kam jsem ji pohodil, a kde může vadit někomu jinému, který přijde po mně.
3. Neignoruji binec na putting greenu. Pokud přijdu na putting green a jsou tam nepoklizené, poházené vlajky k jamkám a koberečky na chipping, tak je poklidím, aby mně a dalším hráčům nezavazely ve hře. Správně by to měl poklidit ten, kdo to udělal (jinak obsluha), ale když toto není v pořádku, tak to neignoruji.
4. Vracím koše na míčky zpátky k vydavači.
5. Sklízím všechny driving míčky z putting greenu, které jsem odpálil při chippování.
Nechávat je sesbírat obsluze, či ostatním hráčům, kteří je ani nemusí chtít využít, je prostě jen hrubé.
6. Pokud je na indooru možnost trénovat chipping na putting greenu - jsem ohleduplný a vybírám si místo k tomu určené. Jedná se o místo, kde jsou již podložky a jedná se o nejčastější místo, odkud hráči trénují. (Obvykle je tam jiný koberec - hrubší, a na něm místo na chippovací podložku.) Také se nerozhodnu třeba chippovat přes celý putting našikmo od jednoho rohu k druhému, že tím zaberu celý green a znemožním tím ostatním hráčům hru. Na chippování si tedy vybírám místo po stranách, ne šikmo napříč přes celý green, nebo uprostřed greenu. Při odpalování dbám hlavně na bezpečnost. Není nic příjemného, pokud puttujete a někdo přímo na vás, či těsně vedle začne chippovat (a ještě nebezpečně).
7. Na putting greenu má přednost ten, kdo tam byl dřív. Pokud tedy přijdu později, ostatní puttují a je třebas i green narvaný, nedám si podložku na chipping, nehodlám mířit skrz lidi a netvářím se na ostatní "tak už uhni", ani je slovně nevyhazuji z místa, kde puttují. Pokud můžou puttovat jinde a je tam volno, slušně nanejvýš daného člověka požádám. Pokud volno nikde není, nechippuji a počkám až se místo uvolní.
8. Nenechávám si svoje věci na rohožce na driving rangi a neodcházím jinam puttovat, chippovat! Nerezervuji si takto místo. V narvané místnosti lidí, kteří chtějí trénovat, je toto neuvěřitelné hulvátství. Odskočit si na toaletu, pro pití je jasné, ale pokud chci střídat hru - chippy, putty, odpaly na jiných místech, tak místo poklidím a věci si beru s sebou tak, aby nezavazely ostatním hráčům a mohli podložku využít. Nenechávám si tedy jako rezervaci na místě hole a bag. Pokud je bag těžký a nechci ho celý přenášet z místnosti do místnosti - dám ho na stranu tak, aby nevadil ostatním hráčům a místo nevypadalo, že je obsazeno.
9. Na putting greenu sleduji ostatní, kam míří. Pokud si vybírám novou jamku, prvně se rozhlédnu po ostatních spoluhráčích, kam puttují nebo jen kam jsou nohama otočeni a kam směřují. Pokud si nejsem jistý, jestli nemíříme na stejnou jamku - počkám. Stejně jako schválně nemířím na jamku, na kterou míří jiný spoluhráč či stojí metr vedle ní. Při hodně lidech je jasné, že se může stát, že se míčky mohou srazit, či začnou mířit dva na stejnou jamku. Je však rozdíl mezi výjimkou, kdy se to stane a trvalou bezohledností ve stylu: já teď puttuju, vy ostatní mě nezajímáte. Pokud do někoho na putting greenu vrazím, omluvím se.
10. Pokud nesu hole, nebo bag s holemi, dávám si pozor, abych jimi nikoho neohrozil. Ani se nesnažím někoho ohrozit v naštvání. Nechodím v něčí těsné blízkosti s rozmachem u jeho těla.
11. Jestliže na indooru trénuji s driverem a mám široký rozmach, dávám si pozor, abych někoho netrefil. Pokud mám tuto obavu, vyberu si místo - rohož, která má kolem sebe třeba nejvíc prostoru.
12. Nechodím blízko k rohožím cizích lidí, kteří odpalují. Mohou mě trefit. Pokud mě někdo požádá, abych poodstoupil a nevyskytoval se v jeho blízkosti, či dokonce přímo ve vyznačeném prostoru jeho rohože, tak to udělám.
Kam chodíš na indoor?
Podobnou zkušenost mám z Hostivaře, kde všechny rohožky obsadí hluční golfisti z Asie... tak už tam nechodím...
 
To psát už nechci, snažím se nepsat názvy míst, kam pravidelně chodím, nebo kde budu...
Tohle fórum považuji za otevřené místo, kde si sdílíme své zkušenosti, dáváme doporučení, ale upozorňujeme i na místa, kde kvalita není taková, jaká by měla být.
Proto Tvoji reakci nechápu, ale budu ji respektovat (ostatně mi nic jiného nezbývá 😉).
 
Tohle fórum považuji za otevřené místo, kde si sdílíme své zkušenosti, dáváme doporučení, ale upozorňujeme i na místa, kde kvalita není taková, jaká by měla být.
Proto Tvoji reakci nechápu, ale budu ji respektovat (ostatně mi nic jiného nezbývá 😉).
V tomto případě je to spíš o lidech než o místech. A i na otevřeném fóru má snad každý právo uvádět jen to co uzná za vhodné. Já jsem třeba ten příspěvek bral obecně, protože se to děje všude skoro stejně.
 
@Tereza Harmatová: Díky za text, článek jsem doplnil, mírně upravil, ale myslím, že nic zásadního (malinko formulačně něco a myslím, že nakonec jeden tvůj bod jsem předřadil před jiné). Myslím, že se to celkově hodí minimálně zatím mít pohromadě u tohoto indooru. Kdyby něco jinak, dej mi prosím vědět.

---

Souhlasím s tím (jak i padlo výše), že by mohly vzniknout další samostatné články dobrých rad a tipů, nabízí se více rozpracovat např. oblasti:

Jak být dobrým golfistou - trénink
Jak být dobrým golfistou - turnaj

Kdyby se někdo toho chtěl komplexně chopit, směle do toho. :) Já se k tomu snad někdy taky dostanu, ale není to úplně na chvíli.
 
Upraveno:
@Tereza Harmatová: Díky za text, článek jsem doplnil, mírně upravil, ale myslím, že nic zásadního (malinko formulačně něco a myslím,, že nakonec jeden tvůj bod jsem předřadil před jiné). Myslím, že se to celkově hodí minimálně zatím mít pohromadě u tohoto indooru. Kdyby něco jinak, dej mi prosím vědět.

---

Souhlasím s tím (jak i padlo výše), že by mohla vzniknout další kapitoly dobrých rad a tipů, nabízí se více rozpracovat:

Jak být dobrým golfistou - trénink
Jak být dobrým golfistou - turnaj

Kdyby se někdo toho chtěl komplexně chopit, směle do toho. :) Já se k tomu snad někdy taky dostanu, ale není to úplně na chvíli.
Děkuju! :):) :) Máme tu na 19. jamce nějakou sekci i na fitness trénink jako přípravu na golf? (Nebo by to spadalo taky pod klasický trénink?) Já tam asi nemám ještě čím moc přispět s tím golf fitness tréninkem, ale ráda bych si ostatní zkušenější třeba početla.
 
Děkuju! :):) :) Máme tu na 19. jamce nějakou sekci i na fitness trénink jako přípravu na golf? (Nebo by to spadalo taky pod klasický trénink?) Já tam asi nemám ještě čím moc přispět s tím golf fitness tréninkem, ale ráda bych si ostatní zkušenější třeba početla.

Omlouvám se za pozdní reakci, otázku jsem si přečetl, ale pak jsem běžel v práci rychle řešit něco jiného... a zapomněl jsme si to označit k pozdější reakci. Myslím, že přímo fitness sekce / vlákno tu není. Co si pamatuji, tak občas se to v diskusi někde promítne, nejvíce bych hledat info v kategorii "Trénink, cvičení a hra". Případně využít vyhledávání jamky na klíčová slova: fitness, cvičení.

Sumárně sepsán nějaký takový text tu není. Zájem by o to ale určitě byl. Jen najít ty pisatele... Směle do toho! Případně "alespoň" založit nové tematické vlákno. X z nás tady sportuje i mimo golf (i když někteří májí občas různědlouhou trvající přestávku :) )
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom