Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.
Jak být „dobrým“ golfistou/golfistkou I. - Na hřišti

Wiki Jak být „dobrým“ golfistou/golfistkou I. - Na hřišti

Mám to úplně stejně a neznám skoro nikoho kdo tyč vyndavá.
No vidíš,a já jsem zažil už několikrát,že polovina flajtu vyndat, a ta druhá polovina flajtu ponechat :D:D. Mě osobně je to šumafuk ;);) Máli míček spadnout do jamky,tak tam spadne s tyčí nebo bez tyče :D:D
 
Máli míček spadnout do jamky,tak tam spadne s tyčí nebo bez tyče :D:D
A nejlepší je, když si někdo nechá vyndat tyč, aby mu nevyrazila míček a pak nechá pat o 1m krátký 🙈
 
Já teda vůbec nechci nějak prudit či poučovat, to v mém případě doopravdy nehrozí, ale možná by se dala upravit ta věta o vyndávání praporkové tyče.
Já vím, že je to až v nových pravidlech, ale třeba pro někoho nového by to mohl být potom problém, když spoluhráč bude chtít mít tyč v jamce. A už jsem se s tím setkal, že byl požadavek ponechat.

Jinak hezkou hru všem

Díky za pečlivé přečtení, formulaci jsem upravil - věřím, že @jan se nebude zlobit.

Trochu jsme měli v plánu, že bychom to znovu dopracovali, doplnili, aktualizovalo, tak uvidíme, třeba je to ten správný okamžik, kdy si tu myšlenku znovu připomenout. Nebo udělat krátké základně edukační online kurzy? :) Ale věřím, že kdo chce, tak si to najde a pokud i ten mírně zastaralý text někoho správně navnadí a pomůže mu alespoň v jednom novém uvědomění... tak budeme všichni rádi. Ne všichni mají na začátku své golfové kariéry kolem sebe přátele, kteří by ho toto všechno naučili. ;)
 
Upraveno:
Díky za pečlivé přečtení, formulaci jsem upravil - věřím, že @jan se nebude zlobit.

Trochu jsme měli v plánu, že bychom to znovu dopracovali, doplnili, aktualizovalo, tak uvidíme, třeba je to ten správný okamžik, kdy si tu myšlenku znovu připomenout. Nebo udělat krátké základně edukační online kurzy? :) Ale věřím, že kdo chce, tak si to najde a pokud i ten mírně zastaralý text někoho správně navnadí a pomůže mu alespoň v jednom novém uvědomění... tak budeme všichni rádi. Ne všichni mají na začátku své golfové kariéry kolem sebe přátele, kteří by ho toto všechno naučili. ;)
No já ti nechtěl přidělávat práci, ale toho jsem si všiml, protože většinou puttuju s fanglí :D

Tak by mohl každý přidat nějaký postřeh a hned to bude v poho :D

Mě se ten článek fakt líbí, i jsem ho s dovolením poslal kamarádovi, co se chystá na zelenou kartu, aby si něco nastudoval
 
No já ti nechtěl přidělávat práci, ale toho jsem si všiml, protože většinou puttuju s fanglí :D

Tak by mohl každý přidat nějaký postřeh a hned to bude v poho :D

Mě se ten článek fakt líbí, i jsem ho s dovolením poslal kamarádovi, co se chystá na zelenou kartu, aby si něco nastudoval
Ja tez ;) a puttoval jsem s fangli jeste nez to bylo moderni… a na turnajich me to vzdy strasne stvalo. 😂🙈
 
jen tri drobna doplneni - jde spis o takovy bonus navic ve smyslu jak byt nejen dobrym golfistou, ale i "oblibenym".. (pochopitelne zkusenejsi to vi, ale pro ty ten clanek asi neni .. a doufam, ze to tu uz nekdo nepsal a ja to jen neprehledl)

1) Pokud muzete, vzdy pozorujte poradne odpal kolegy ve flajtu. Casto se micek vyda jinam nez chtel a on z frustrace zapomene pozorne sledovat kam to leti. A pak neni nic cenejsiho, nez kdyz kolega (ktery pozor daval) poradi, kde presne hledat .. (technicka ... u dlouhych ran, hlavne drajvu se nejlip pozoruje zpoza hrace, ale pokud ho moc neznate, prvne se radeji optejte, zda mu to nevadi .. at vam jeste nevycte, ze drajv zkazil prave kvuli vam .. dle prislovi "za dobrotu na zebrotu"). Jeden by neveril, jak moc popularnim se stane clovek, ktery temer vzdy vi, kde presne hledat "ztracene" mice.

2) Pokud kolega hral z bunkeru a rana se mu uplne nepovedla .. napr. prestrelil cely green a skoncil v rafu za nim, kde bude mic asi hledat, nebo bude hrat z jine obtizne pozice - treba skoncil v jinym bunkeru, atd. nabidnete mu, ze bunker uhrabete za nej. Stejne budete cekat na jeho dalsi ranu, tak mate aspon nejakou smysluplnou cinnost. Verte, ze obdobna nabidka kolegy v budoucnu potesi i vas ... Pochopitelne pokud ranu z bunkeru mistrovsky posadil 10cm od tyce, tak ho nechte, at si ho pohrabe sam. Bude to brat jako prijemnou oslavu svych schopnosti :)

MMjn oboji setri docela dost cas ... a tim i nasledne nervy .. i vase .. treba ze na vas nebude tlacit flajt za vami.

3) pokud kolegu z flajtu neznate, nechvalte jeho rany (pripadne s chvalou velmi setrete). Netusite, co je to za hrace a jake ma ambice a schopnosti. To, ze stometrovou ranou prestrelil rybnicek, muze jako zivotni uspech pripadat mozna vam. Ale pokud je to ambiciozni hrac s HCP 0, ktery ve skutecnosti miril na 230m vzdaleny green a ktery tu ranu vnima jako naprosto zmrvenou, tak ho svoji (byt dobre minenou) pochvalou spis vytocite. Plus muze to vnimat jako umyslny sarkasmus. A pokud je to nejaky cholericky blb, mate zadelano na napjatou atmosferu a "prijemne" odpoledne :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom