Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Je trenér golfu nezbytný? Jaký máte HCP?

  • Ano

    Hlasy: 13 39,4%
  • Ne

    Hlasy: 9 27,3%
  • Nevím

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jak který...

    Hlasy: 13 39,4%
  • Nikdy jsem u trenéra nebyl

    Hlasy: 4 12,1%
  • Jsem HCP 0-11,4

    Hlasy: 14 42,4%
  • Jsem HCP 11,5-21,2

    Hlasy: 10 30,3%
  • Jsem HCP 21,3-36

    Hlasy: 8 24,2%
  • Jsem HCP 36-54

    Hlasy: 0 0,0%
  • Chtěl bych začít s golfem...

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    33
Stav
Uzamčeno.
v zásadě máš pravdu, ale!

každý jednou začíná a řekněme si upřímně, všichni jsou rádi za každého nového golfistu (pokud ne, tak to s tímto sportem nemyslí dobře a jsou to sobci)

při získání karty většinou není čas a tak se to nechává na hráčích, aby si to nastudovali sami (myslím etiku apod.) ... a je toho opravdu hodně, co by měl hráč vědět

o to co píšeš, by se měli podle mého názoru postarat maršálové hřišť, na recepci přece vědí že jdou 54ky nebo podobně a tak se na to mohou předem připravit

Souhlas, ale etiku bys měl mít v sobě a trochu etikety na golfu by měl trenér hráčům vysvětlit, já to mám i v testu na deset otázek. Aspoň základ...
 
Jak už jsem říkal - jedním z důvodů stagnace našeho golfu je tato administrativní překážka v podobě nutnosti skládat (a platit nemalou částku) zkoušku
Když si půjdu zahrát fotbal, tenis, volejbal, zajezdit na kole, zaběhat si, zaboxovat ... tak žádnou zkoušku (a ani žádné členství v klubu) mít nemusím.
Nevím, jak je to v Anglii, Skotsku, USA nebo jiných golfově rozvinutých zemích, ale přijde mi to tak trochu jako alibismus (a business).
Na to, aby se hráč choval jak měl, nikoho neohrožoval a neobtěžoval, by měl dohlížet maršál.
A že někdo nezná pravidla? Pokud si jde jen pinknout a nehraje turnaj nebo nesoutěžní výsledek, tak je to přeci jedno.

Tak to jsi Mirku hodně na omylu, posledních 5 let funguje akce HGZŽ, kdy se můžeš dostat k zelené kartě a třem tréninkům za 600,- kč, co to způsobilo, že za posledních 5 let ubylo cca 2500 aktivních golfistů, tak to asi tím nebude. Prostě lidi nemaj čas a peníze na golf.

Dřív bylo všechno daleko dražší, golfové vybavení o 100% a třenéři o 30%, tato akce zablokovala hřiště pomalou hrou a docela divnými lidmi...
 
Když jsem začínal tak mi trenér na sousední rohožce malém zkazil pohled na golfovou realitu a znechutil celou hru. Nastesti tam byli i jiní lidé. Tady jsem zaznamenal příspěvky 3 trénujících. Je super, ze si všichni věříte (tady nehledejte ironii, líbí se mi to). Na druhou stranu jsme na fóru, kde o spoustě lidi vím, že k trenérovi stabilně chodí-nějaký názor mají. Včetně mě, nastesti jsem narazil na fajn chlapa. Je tu pár singlistu, kteří jen tak tak vlezli pod 10 (rozumnej obdivuji kam se s koníčkem po práci dostali) a par singlistu hluboko pod 5, kteří mají ambice k nule. V pohledu na golf všichni mluvíte o pokoře. Proč nejste schopni s pokorou přistoupit i k lidem co si tu píší?

Jako psychologicky experiment těch par dni stačilo a prozraď mi. Baví tě si s námi psát nebo to máš jako selfpromotion a PR?
 
Já se z toho taky neposral, ale někdo se tu chlubil, že bez trenéra za 5 let na 7...
Možná ses nepotento, ale špráchá ti z toho slušně.
 
Když jsem začínal tak mi trenér na sousední rohožce malém zkazil pohled na golfovou realitu a znechutil celou hru. Nastesti tam byli i jiní lidé. Tady jsem zaznamenal příspěvky 3 trénujících. Je super, ze si všichni věříte (tady nehledejte ironii, líbí se mi to). Na druhou stranu jsme na fóru, kde o spoustě lidi vím, že k trenérovi stabilně chodí-nějaký názor mají. Včetně mě, nastesti jsem narazil na fajn chlapa. Je tu pár singlistu, kteří jen tak tak vlezli pod 10 (rozumnej obdivuji kam se s koníčkem po práci dostali) a par singlistu hluboko pod 5, kteří mají ambice k nule. V pohledu na golf všichni mluvíte o pokoře. Proč nejste schopni s pokorou přistoupit i k lidem co si tu píší?

Jako psychologicky experiment těch par dni stačilo a prozraď mi. Baví tě si s námi psát nebo to máš jako selfpromotion a PR?

Jeden z mála přispěvků, který má hlavu a patu, nicméně pojďme k jádru zdejšího fóra. V tomhle vláknu je nadhozeno téma rady, tipy a diskuze o účinnosti napřiklad pomůcek při tréninku. Zatím jsme teda nic neprobrali, teda kromě ambic a kdo jak hraje a kolik zlepšil.

Nicméně v rámci ankety se profilují dva tábory ti lepší a samozřejmě ti horší.
 
Zařekl jsem se, že do tohoto rozvláčnělého vlákna nebudu zasahovat, ale nedá mi to ... Starý pardálové, vzpomínáte na Magdalénu? :eek: Mě jí to tu začíná dost připomínat, a proto se znova zaříkávám, že se toho nebudu zúčastňovat ... ;)
 
Běžně na podobné příspěvky nereaguji, ale tady nejde jinak.
Ptám se sám sebe, o co trenérovi jde (shánět klienty)?
Proč má tolik času po celý den sem psát (málo klientů)?
Proč mám pocit, že tento pán by byl ideální představitel do reklamy na golf-ale tak, že přesně takto by chování golfisty, natož profika, vypadat nemělo?
Všem ostatním slušně diskutujicim zavislakum na golfu dekuji, že si udržujete slusnost, nadhled a pokoru ve svých příspěvcích, která k této krásné hře dle mého patří!
 
Běžně na podobné příspěvky nereaguji, ale tady nejde jinak.
Ptám se sám sebe, o co trenérovi jde (shánět klienty)?
Proč má tolik času po celý den sem psát (málo klientů)?
Proč mám pocit, že tento pán by byl ideální představitel do reklamy na golf-ale tak, že přesně takto by chování golfisty, natož profika, vypadat nemělo?
Všem ostatním slušně diskutujicim zavislakum na golfu dekuji, že si udržujete slusnost, nadhled a pokoru ve svých příspěvcích, která k této krásné hře dle mého patří!

Ahoj Romano,

proč místo abychom tu řešily rady a tipy, tak tu tlacháte jak tetky na vesnici, co konkrétně tobě v golfu nejde, jaké používáš pomůcky. Lítá ti to doprava, nebo doleva a jestli chceš vůbec poradit.

Na výšce nás kdysi učili, že nejhorší vlastnost je vynášení soudů, proč se tak chováte na vláknu, které bylo založeno za účelem vyslechnout a pomoci? Co by podle tebe mělo být posláním "profíka"?

Nicméně, proč ne studuji marketing, tak to možná jde vidět, ale přitom taky novinařinu a PR...
 
Zařekl jsem se, že do tohoto rozvláčnělého vlákna nebudu zasahovat, ale nedá mi to ... Starý pardálové, vzpomínáte na Magdalénu? :eek: Mě jí to tu začíná dost připomínat, a proto se znova zaříkávám, že se toho nebudu zúčastňovat ... ;)

Ahoj Jerry,

Magdalénu jsem nezažil, ale vlákno je založeno za účelem "rady a tipy" zeptal jsi se snad na něco konkrétně?
 
Když jsem začínal tak mi trenér na sousední rohožce malém zkazil pohled na golfovou realitu a znechutil celou hru. Nastesti tam byli i jiní lidé. Tady jsem zaznamenal příspěvky 3 trénujících. Je super, ze si všichni věříte (tady nehledejte ironii, líbí se mi to). Na druhou stranu jsme na fóru, kde o spoustě lidi vím, že k trenérovi stabilně chodí-nějaký názor mají. Včetně mě, nastesti jsem narazil na fajn chlapa. Je tu pár singlistu, kteří jen tak tak vlezli pod 10 (rozumnej obdivuji kam se s koníčkem po práci dostali) a par singlistu hluboko pod 5, kteří mají ambice k nule. V pohledu na golf všichni mluvíte o pokoře. Proč nejste schopni s pokorou přistoupit i k lidem co si tu píší?

Jako psychologicky experiment těch par dni stačilo a prozraď mi. Baví tě si s námi psát nebo to máš jako selfpromotion a PR?

O jaké pokoře to mluvíš? Respektuji každého, kdo respektuje mne. Že jsem se tu kdysi poškorpil s @mkopcak je pravděpodobně tvrdými hlavami nás obou a jeho schopností proti sobě poštvat i koš na odpadky. Neznáme se osobně, takže vynášet soudy je velmi snadné. Věříme si? Jako sami sobě, nebo sobě navzájem? Já se @Trenér pokusil varovat, že zde se velmi rychle vynáší soudy, zvlášť pokud jde o profesionála. Je na nás pohlíženo s despektem, na to už jsem si zvykl, jsme prostě podezřelí, i když nevím z čeho.
 
O jaké pokoře to mluvíš? Respektuji každého, kdo respektuje mne. Že jsem se tu kdysi poškorpil s @mkopcak je pravděpodobně tvrdými hlavami nás obou a jeho schopností proti sobě poštvat i koš na odpadky. Neznáme se osobně, takže vynášet soudy je velmi snadné. Věříme si? Jako sami sobě, nebo sobě navzájem? Já se @Trenér pokusil varovat, že zde se velmi rychle vynáší soudy, zvlášť pokud jde o profesionála. Je na nás pohlíženo s despektem, na to už jsem si zvykl, jsme prostě podezřelí, i když nevím z čeho.

Jenže my se nedáme, škoda, že tuto kategorii (PRO) vstupem mezi olympijské sporty nezrušili, mohl být klid. Já bych klidně trénoval, občas si odskočil na mistrovství klubu a zahrál svých 75-85 ran, na které už nemusím ani moc trénovat...
 
O jaké pokoře to mluvíš? Respektuji každého, kdo respektuje mne. Že jsem se tu kdysi poškorpil s @mkopcak je pravděpodobně tvrdými hlavami nás obou a jeho schopností proti sobě poštvat i koš na odpadky. Neznáme se osobně, takže vynášet soudy je velmi snadné. Věříme si? Jako sami sobě, nebo sobě navzájem? Já se @Trenér pokusil varovat, že zde se velmi rychle vynáší soudy, zvlášť pokud jde o profesionála. Je na nás pohlíženo s despektem, na to už jsem si zvykl, jsme prostě podezřelí, i když nevím z čeho.
Ze bych bral vážně stengrovani s Martinem je fakt jen známka toho, ze se neznáme :)
No já schválně upozornil, abyste nehledali ironii, tam kde není. Nekoukam na vás s despektem. Na druhou stranu, když už jsem se pustil do uprimnosti, tak jste precitliveli. Berete si osobně věci, které mě jako čtenáři nepřijdou jako útok. Vůbec vás nesoudím jako lidi, nesoudim ani lidi, které znám osobně.
To co mě přimělo napsat ten příspěvek je to, ze vidím s @Trenér stejný scénář jako s tvým vstupem na forum.
Přišli jste a vaše první příspěvky se mě osobně zdají trosku nabubrele. Přeženu to, ale něco na téma “hej pánové a dámy, teď jsem tu mezi vámi a konečně vám můžeme říct jak je to doopravdy”. Tvé příspěvky se výrazně změnily a nyní je rád čtu. Doufám, ze to přijde i s trenérem.

Kluci já osobně jsem hrozně rád, ze tu jste a je tu i jiny než laicky názor. Jen jsem měl potřebu zkusit naznačit, ze aby vás někdo bral vážně, tak to antre trosku uzpusobte. Pardon, nevyžádaná rada je vždy ta nejhorší, ale nebojte, on mě admin za chvilku přesune do stoky, ze tady hltim trenérovi vlákno.
 
Jeden z mála přispěvků, který má hlavu a patu, nicméně pojďme k jádru zdejšího fóra. V tomhle vláknu je nadhozeno téma rady, tipy a diskuze o účinnosti napřiklad pomůcek při tréninku. Zatím jsme teda nic neprobrali, teda kromě ambic a kdo jak hraje a kolik zlepšil.

Nicméně v rámci ankety se profilují dva tábory ti lepší a samozřejmě ti horší.

Takže dotaz na @Trenér
Poslední dobou jsem začal mít problém s tím, že osa rotace mého míče se zvýšila z 2-5st. se sklonem osy vlevo na dvoj až trojnásobek, což má za následek, že z ran draw mám hook. Souvisí to i s tím, že nyní nejsem prakticky schopen vytvarovat fade?
Nějaká rada nebo drill, abych se vrátil zpět ke svému oblíbenému draw?
 
Ze bych bral vážně stengrovani s Martinem je fakt jen známka toho, ze se neznáme :)
No já schválně upozornil, abyste nehledali ironii, tam kde není. Nekoukam na vás s despektem. Na druhou stranu, když už jsem se pustil do uprimnosti, tak jste precitliveli. Berete si osobně věci, které mě jako čtenáři nepřijdou jako útok. Vůbec vás nesoudím jako lidi, nesoudim ani lidi, které znám osobně.
To co mě přimělo napsat ten příspěvek je to, ze vidím s @Trenér stejný scénář jako s tvým vstupem na forum.
Přišli jste a vaše první příspěvky se mě osobně zdají trosku nabubrele. Přeženu to, ale něco na téma “hej pánové a dámy, teď jsem tu mezi vámi a konečně vám můžeme říct jak je to doopravdy”. Tvé příspěvky se výrazně změnily a nyní je rád čtu. Doufám, ze to přijde i s trenérem.

Kluci já osobně jsem hrozně rád, ze tu jste a je tu i jiny než laicky názor. Jen jsem měl potřebu zkusit naznačit, ze aby vás někdo bral vážně, tak to antre trosku uzpusobte. Pardon, nevyžádaná rada je vždy ta nejhorší, ale nebojte, on mě admin za chvilku přesune do stoky, ze tady hltim trenérovi vlákno.

Ahoj Marklar,

možná bys měl to vlákno "rady a tipy" přečíst úplně od začátku celé, později se zamyslet nad vším, co jsme tu kdo napsali a posléze klidně vynést soud nad fórem. Nikde mi nepřichází něco nabubřelého a nemístného. Většina příspěvků je psána s pokorou, některé s ironií i sarkasmem, ale co by to jinak bylo za fórum...

Není co dodat, zeptáte se někdo konečně na něco ohledně golfu, nebo tu budete do nekonečna nenávidět kluky, kteří šli do golfu naplno?

Měj krásné úterý
 
Upraveno:
Že jsem se tu kdysi poškorpil s @mkopcak je pravděpodobně tvrdými hlavami nás obou a jeho schopností proti sobě poštvat i koš na odpadky.

:D:D:D

Můžu si to prosím dát na vizitku?!
 
Ahoj golfistky a golfisti,

na tomto vláknu bych se s vámi rád podělil o mé trenérské zkušenosti, ptejte se na cokoliv ohledně výzbroje, výstroje, course managementu, etiky a etikety.

Těším se na vaše otázky...

Trenér
Ahoj @Trenér
Jak je to s rychlostí větru a převýšením? +10 m převýšení = + 1 hůl? Co ten vítr? Tady pořád nějak tápu... Opravdu hra přes vodu délku rány zkracuje?

Děkuji za reakci.
 
Opravdu hra přes vodu délku rány zkracuje?

To slysim prvne :eek:, ale vysvetlovalo by to 13ku na Zbraslavi...
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom