Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golfová revoluce? Která z golfových pravidel byste nejraději změnili a jak?

A kultivovaneji uz i na cgf http://www.cgf.cz/ArticleDetail.aspx?IDArticle=504775966&IDMenu=74700507

---
Z 34 současných pravidel golfu zůstane 24, psáno v krátkých, jasně srozumitelných větách, bez zbytečných poznámek a výjimek. Velký důraz je kladen na konzistenci, jednoduchost a maximální spravedlnost při aplikaci.
---

za me palec nahoru. Jsem zvedav, jak to ve vysledku dopadne.
 
Tady je to hezky přehledně, pravidlo po pravidlu, akorát anglicky :D.
http://www.golf.com/tour-news/2017/02/28/rules-golf-proposed-changes

Za mě rozhodně palec nahoru (spoustu věcí tak stejně hraju, když jdu sám), akorát se mi úplně nezdá to dropování z alespoň 1 palce (2,5 cm) nad zemí...o_O
Asi aby sis míček nemohl vyloženě opatrně položit na drn, si myslím. Taky naprosto souhlasím se zjednodušením.
 
Tak jsem to zevrubne prelouskal a pro mne teda zklamani. Nevidim tam zadnou extra revolucni zmenu (snad nevyndavani vlajky), zbytek je jen uprava stavajiciho stavu s potencialnim trestem za stav bez trestu.
 
Mkopcak: Mně to přijde docela pozitivní vývoj, co by si chtěl, aby tam bylo víc? Jsem hlavně zvědav, jak budou zjednodušena pravidla, myšleno v psané formě.
 
Mkopcak: Mně to přijde docela pozitivní vývoj, co by si chtěl, aby tam bylo víc? Jsem hlavně zvědav, jak budou zjednodušena pravidla, myšleno v psané formě.

Jsem z toho takový rozpačitý. Většina těch pravidel se minimálně v této fázi mění vlastně jen do stavu, kdy za chybu už není trest. Ale žádný změny stylu zvětšování jamek. Prostě jsem tak nějak čekal víc:)
 
A uz muzou do St. Andrews zensky? :D
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Jsem z toho takový rozpačitý. Většina těch pravidel se minimálně v této fázi mění vlastně jen do stavu, kdy za chybu už není trest. Ale žádný změny stylu zvětšování jamek. Prostě jsem tak nějak čekal víc:)

Tak je pravda, ze i v jiných sportech se například zvetsovali micky atp, jamka vetsi by asi nebyla spatna, alespon o kousek, ale dokud by nebyla jak pro footgolf, tak by to asi nepomohlo a pak uz by vlastne nemusely ani byt greeny, ale jen by se cipovalo do jamky. Myslim, ze treba ta vlajka na greenu, spousteni mice atp jsou hodne razantni zmeny a ve vysledku urychli, ulehci...
 
Upraveno:
Rozhodně 4- členné flajty největší problém. Zdržuje to jeden hráč na víc je někdy i více jak hodina na hřišti, v Anglii se hrají turnaje maximálně ve 3 lidech a je to úplně na pohodu.. určitě by to pomohlo tempu hry.
 
Můžeš hrát provizorní balón ne? :D ale myslím že tím by se golf posunul ještě o krok do zadu. A proto buďme pyšní na tuto hru :)
 
Ja bych bral vsemi deseti, kdyby konecne pridali moznost druheho odpalu jako maji kolegove tenisti :):):)
Nebo alespoň jednou za kolo :)
 
Nebo alespoň jednou za kolo :)
To by bylo, kdybys jednou za kolo mohl mít možnost opravné rány. Dropnout na stejné místo...
 
To by bylo, kdybys jednou za kolo mohl mít možnost opravné rány. Dropnout na stejné místo...
Jednou za kolo na 18 jamkove hre... tedy pulkrat na 9tce. :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom