Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf a jeho "vykreslení" v médiích

To pak ale musíš tuhle diskusi vést jinde než na golfovým fóru :)

To není, myslím, úplně pravda. Za tu historii Jamky to tu s různými přestávkami čte poměrně významná část lidí, kteří se k fyzickému hraní golfu ještě neodhodlali, ale pokukuji po tom a seznamují se s naším společným koníčkem. X z nich se následně stali i aktivními golfisty. A z našich reakci si dělají poměrně slušný obrázek... resp rozšiřuje to tu informační mozaiku.
 
Ja myslim, ze to moc resite, podle me lidi vidi v reklame primarne pastu, pak sazkovku a teprve pak nekdo premejsli nad nadsazkou v podobe golfu (skakani s bugynou, odpalovani z tee a trefeni lahve na stole plnem lidi...)
 
Já bych to tak negativně neviděl.
Na YouTube je sice 8 tis. shlédnutí, ale jen pár komentářů
Jako reklama se mi to líbí, má to nápad, dynamiku, osobnosti (Pasta a T. Tatar, kapitán reprezentace SR).

Ve skutečnosti taková situace na golfu s největší pravděpodobností nenastane - klientské buginy mají omezovače rychlosti, na hřištích jsou maršálové. A ta videa na webu? Vetšinou jsou natočena účelově kvůli srandě a lajkům a opilci v nich zpravidla vůbec nejsou opilí. Ano, zažil jsem už podnapilého hráče vjet buginou do potoka nebo do bankru, ale to bylo něco jiného, žádné drama se při tom nedělo.

Vždyť i my "konzervativní" hráči golfu občas podlehneme pokušení a zhřešíme proti tradicím pořádáním a hrou cross country, turnaje dvou holí, pyžamového turnaje, noční hry, sprintu atd. A neřešíme, co si o tom myslí negolfová veřejnost.
 
Já můžu potvrdit že u negolfistů, pár kteří již delší dobu uvažují že začnou s golfem znám, to má spíše ten efekt, že se utvrdili jaký je to snobský golf, když Pasta si skáče na bugyně, ztrácí bag a střílí na chlapíky u stolu a všichni se toho smějou. Takže díky této reklamě moje snaha, v zapálit plamen vášně pro sport gentlemanů, kde jsou pravidla a může si ho dovolit hrát každý, tak trochu naráží na nechopení :down:
No to je přesně to, proč já vidím tu reklamu negativně.
 
že se utvrdili jaký je to snobský golf, když Pasta si skáče na bugyně, ztrácí bag a střílí na chlapíky u stolu a všichni se toho smějou.
Tomuhle se mi teda sakra špatně věří. 🤷‍♂️
To by po tom, co ve finále MOL Cupu (fotbal) mezi Plzní a Spartou, kdy po zápase vtrhli bezmozci na hřiště a začali se tam řezat (taky to viděla půlka národa), muselo radikálně ubýt zájemců o fotbal. Což se rozhodně neděje. A to nebyla ani reklama. Teda byla, ale nechvalná.
Jestli si někdo dělá obrázek o sportu na základě reklamy a dokonce to v něm podrývá zájem o tento sport, tak jeho zájem asi neměl moc velkou váhu. Skoro bych si i myslel, že si jen našel záminku, jak se na něj vybodnout a nemusel ti říkat, že je to kravina a neláká ho to. :cool:
 
Tomuhle se mi teda sakra špatně věří. 🤷‍♂️
To by po tom, co ve finále MOL Cupu (fotbal) mezi Plzní a Spartou, kdy po zápase vtrhli bezmozci na hřiště a začali se tam řezat (taky to viděla půlka národa), muselo radikálně ubýt zájemců o fotbal. Což se rozhodně neděje. A to nebyla ani reklama. Teda byla, ale nechvalná.
Jestli si někdo dělá obrázek o sportu na základě reklamy a dokonce to v něm podrývá zájem o tento sport, tak jeho zájem asi neměl moc velkou váhu. Skoro bych si i myslel, že si jen našel záminku, jak se na něj vybodnout a nemusel ti říkat, že je to kravina a neláká ho to. :cool:
No jak jsem koupil tak prodávám, ale paralelu mezi fotbalem+excesem při finále MOL cupu a golfem+reklamou s Pastou bych tam moc neviděl. ;)
 
Problém všech těhle podnikatelských aktivit je především v neschopnosti státu zajistit kontinuální, logický a směroplatný rozvoj. Jistě, existují územní plány, vyhlášky a pravidla. Ale nikdo je nedodržuje a v každé vesnici se k nim přistupuje jinak. My např. nemůžeme rozšířit golfové hřiště, protože bychom připravili JZ Brdy o 30 ha kukuřice a řepky. Ale o 10 km dál se může nenávratně zastavět halami a parkovišti násobná plocha. Eh?

Není za kým jít a koho se ptát, protože nikdo nenese odpovědnost a nedrží slovo. Ano, souhlasím - pokud jsem si koupil chalupu v Alenině Lhotě, která má 10 stálých obyvatel, tak chci mít klid a koukat do lesů. Stavba hotelu pro 200 lidí by mě taky štvala. Ale pokud na golfu v Čertově břemeni zároveň udělají kroužky pro mé děti a mohu tam vzít svou rodinu 4x do roka na krásnou oslavu narozenin, tak se to celkem vyrovnává. A pokud k tomu přidají podporu např. při zajišťování obecní kanalizace nebo veřejného osvětlení, tak je to prostě jen o domluvě...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom