Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf a jeho "vykreslení" v médiích

Ani jsem si nepomyslel, že může existovat nějaká soutěž o nej stavbu golfového resortu, tak jsem se začetl do diskuze a ejhle opět nejeden peprný názor na golfisty.
Docela by mne zajímalo, pro koho byl ten projekt/ vyobrazení ,” šlápota golfisty “ vytvořen, projektant byl asi inspirován náhorní planinou v Peru. A nebo je to opravdu pro ty zbohatlíky, kteří létají na golf helikopterou nebu ultralightem aby si tam “z nebe“ nespletli kam mají letět, ale to tam potom chybí k tomu odpovídající porty.
F7F068CB-D1EB-435F-AE0D-BECBFABABE9C.jpeg

FB9FB606-9565-4273-8A84-9B7E62F30089.jpeg
 
Ani jsem si nepomyslel, že může existovat nějaká soutěž o nej stavbu golfového resortu, tak jsem se začetl do diskuze a ejhle opět nejeden peprný názor na golfisty.
Docela by mne zajímalo, pro koho byl ten projekt/ vyobrazení ,” šlápota golfisty “ vytvořen, projektant byl asi inspirován náhorní planinou v Peru. A nebo je to opravdu pro ty zbohatlíky, kteří létají na golf helikopterou nebu ultralightem aby si tam “z nebe“ nespletli kam mají letět, ale to tam potom chybí k tomu odpovídající porty.Zobrazit přílohu 14134
Zobrazit přílohu 14135
Co máš proti zbohatlíkům, ať si lítají na golf za svoje prachy čím chcou...přinesou do kasy nejednoho resortu nezanedbatelné peníze. A na peníze ten resort funguje.
Pořád lepší, než když se dotuje ze státní kasy hřiště, kde jsi doma ty.
 
Tak já si myslím, že je to skutečně jen architektonická záležitost, mimochodem celkem pěkná (i když klubovna na Čertově břemeni se mi asi líbí více). A architekti tak pracují, nekoukají se jen z pohledu od země, ale i zezhora, což je dobře. A minimálně na leteckých pohledech na Mapy.cz, či Google Maps to vypadá pěkně a dá se dle toho orientovat :D
Ale musím uznat, že mě to spíš přišlo jako značka pro nekonečno, až ta klubovna to nějak dotvořila.
 
i když klubovna na Čertově břemeni se mi asi líbí více

Ta mimochodem vyhrála rovněž několik prestižních architektonických soutěží...
 
Ani jsem si nepomyslel, že může existovat nějaká soutěž o nej stavbu golfového resortu, tak jsem se začetl do diskuze a ejhle opět nejeden peprný názor na golfisty.
Docela by mne zajímalo, pro koho byl ten projekt/ vyobrazení ,” šlápota golfisty “ vytvořen, projektant byl asi inspirován náhorní planinou v Peru. A nebo je to opravdu pro ty zbohatlíky, kteří létají na golf helikopterou nebu ultralightem aby si tam “z nebe“ nespletli kam mají letět, ale to tam potom chybí k tomu odpovídající porty.Zobrazit přílohu 14134
Zobrazit přílohu 14135

Co je to za FCB stránku? Rozjedeme flame war!!!:-D

EDIT: Už to mám:).
 
Co je to za FCB stránku? Rozjedeme flame war!!!:-D

EDIT: Už to mám:).
Mne ani tak nešlo primárně o tu stavbu( určitě je začleněna do krajiny). Jako o ty komentáře vykreslující golfisty jako zbohatlíky a ne zrovna eko provoz hřišť. Ty o tom víš více, jaké hnojiva s kadmiem se primárně používají a nebo eko farma u golfového areálu má působnost i na eko provoz hnojení hřiště. A jaký vliv ma na krajinu vaše hřiště?
 
Mne ani tak nešlo primárně o tu stavbu( určitě je začleněna do krajiny). Jako o ty komentáře vykreslující golfisty jako zbohatlíky a ne zrovna eko provoz hřišť. Ty o tom víš více, jaké hnojiva s kadmiem se primárně používají a nebo eko farma u golfového areálu má působnost i na eko provoz hnojení hřiště. A jaký vliv ma na krajinu vaše hřiště?

Tak nalejme si čistého vína:

1. Dané komentáře nejsou nic překvapivého, protože pramení z pouhé neznalosti prostředí a obrázku, jak je golf mnoho let vykreslován v médiích. To dáno do kombinace s nižším intelektem diskutujících dávám dohromady smrtící koktejl, kde nemá smysl argumentovat.

2. Je asi každému jasné, že bezchybnosti hracích (ale i komunikačních) ploch na golfových hřištích a resortech není dosaženo tím, že každé ráno naběhnou do příkopů a k obrubníkům tisíce pidimužíků, kteří ručně vytrhávají plevel a choroby léčí směsí výluhu kopřiv a svěcené vody. Zcela jistě se chemie na golfu používá. Nemohu mluvit za své kolegy, protože o jejich přístupu nic nevím. Za sebe mohu říci, že používáme pouze prostředky, které jsou na travní povrchy schválené a snažíme se jich používat co nejméně (mimochodem i proto jsem si pořídil včely, abych aplikoval tyto přípravky šetrně). Výsledkem je, že občas holt nějakou pampelišku nebo jetel máme, ale má to své opodstatnění.

3. Se závlahou hřišť se to má v podstatě stejně jako s lyžařskými areály, fotbalovými hřišti, zahradami, napouštěním bazénů atd. Jsou jistě způsoby jak to dělat šetrně, byť dnešní společnost je prostě rozmazlená a očekává maximální kvalitu i v momentech, kdy to jde proti logice přírody...
 
Ještě mě napadá k tomu, co @mkopcak píše a o čem se zmiňuje článek.. Když teda chemie na hřišti všechno zabije, kde se berou ty hromady hmyzu co mě pořád otravujou? Kde se berou tisíce myší? Jak je možné, že v Beřovicích klidně v roughu vyplaším zajíce a zakopnu o 7 bažantích slepic? Všude hromady ptactva, vodní překážky plné ryb.
Ty příspěvky píší troubové, kteří neví nic, ale hlavně že mohou něco nenávidět.
Lány řepky jsou pro krajinu jistě lepší než golfové hřiště a zemědělci zcela jistě žádnou chemii nepoužívají, to ví každý trouba, co umí napsat na Facebook přece!
 
3. Se závlahou hřišť se to má v podstatě stejně jako s lyžařskými areály, fotbalovými hřišti, zahradami, napouštěním bazénů atd. Jsou jistě způsoby jak to dělat šetrně, byť dnešní společnost je prostě rozmazlená a očekává maximální kvalitu i v momentech, kdy to jde proti logice přírody...
Já nějak nechápu ten postoj „zelených” a jim podobných „ochránců” ŽP.
Pokud má hřiště rezervoáry, které se plní povrchovou vodou (která by jinak bez užitku odtekla) a ta je poté využita k závlaze, tak by to naopak měl být přínos pro půdu a spodní vody.
Ale třeba můj „selský rozum” není ekologicky kompatibilní 🤭
 
Já nějak nechápu ten postoj „zelených” a jim podobných „ochránců” ŽP.
Pokud má hřiště rezervoáry, které se plní povrchovou vodou (která by jinak bez užitku odtekla) a ta je poté využita k závlaze, tak by to naopak měl být přínos pro půdu a spodní vody.
Ale třeba můj „selský rozum” není ekologicky kompatibilní 🤭

Tam je problém v tom, že 30-40% té vody se při závlaze odpaří. To, že by voda odtekla nebo neodtekla není tak jednoduché, protože pokud by se nezastavila v nádrži na golfovém hřišti, dost možná by se zastavila jinde. A nebo taky ne. Nemyslím si, že lze jednoduše říct, že všechna hřiště 100% zlepšují zadržování vody v krajině, protože každé vzniklo jinak. Ale uplně stejně nelze říct, že golfový hřiště vodou plýtvají. Co lze říci zcela určitě, tak hořehledské hřiště nezanedbatelně pomohlo obci s přívalovými dešti, protože zadrží většinu vody z polí, která by jinak nevyhnutelně vesnici spláchla...
 
Tam je problém v tom, že 30-40% té vody se při závlaze odpaří. To, že by voda odtekla nebo neodtekla není tak jednoduché, protože pokud by se nezastavila v nádrži na golfovém hřišti, dost možná by se zastavila jinde. A nebo taky ne. Nemyslím si, že lze jednoduše říct, že všechna hřiště 100% zlepšují zadržování vody v krajině, protože každé vzniklo jinak. Ale uplně stejně nelze říct, že golfový hřiště vodou plýtvají. Co lze říci zcela určitě, tak hořehledské hřiště nezanedbatelně pomohlo obci s přívalovými dešti, protože zadrží většinu vody z polí, která by jinak nevyhnutelně vesnici spláchla...
Tak pokud by se zastavila jinde a tam se při zálivce také odpařila ze 40%, tak „nula od nuly” pojde.
Navíc i ten odpar je přirozený koloběh vody.
Něco jiného je, pokud hřiště čerpá podzemní vodu - tam už to problém být může.
Ale jinak souhlas, navíc mezi jamkami bývají rafy, heavy rafy nebo stromy (takže taková obdoba remízků mezi políčky, tak „úspěšně” rozoraných po kolektivizaci). Takže při „přívaláku” zpomalují odtok vody. Ještě jsem neslyšel, že by nějaká obec byla vyplavena vodou z golfového hřiště.
 
Tak pokud by se zastavila jinde a tam se při zálivce také odpařila ze 40%, tak „nula od nuly” pojde.
Navíc i ten odpar je přirozený koloběh vody.
Něco jiného je, pokud hřiště čerpá podzemní vodu - tam už to problém být může.
Ale jinak souhlas, navíc mezi jamkami bývají rafy, heavy rafy nebo stromy (takže taková obdoba remízků mezi políčky, tak „úspěšně” rozoraných po kolektivizaci). Takže při „přívaláku” zpomalují odtok vody. Ještě jsem neslyšel, že by nějaká obec byla vyplavena vodou z golfového hřiště.

To mas urcite pravdu, jen pri rozstriku se odparuje vody vyrazne vic nez prirozene.

Me se sousedi pokouseli presvedcit, ze je vyplavuje moje hriste. A moc se mi nepodarilo jim vysvetlit, ze ta voda, co uz 10 dni v kuse chcije v provazech z nebe, se nema kam vsakovat a ze rozhodne nejde o “moji” vodu a ze kdyby tam me hriste nebylo, tak ji nelejou po kyblech, ale po vanach. Takze tak...
 
To mas urcite pravdu, jen pri rozstriku se odparuje vody vyrazne vic nez prirozene.

Me se sousedi pokouseli presvedcit, ze je vyplavuje moje hriste. A moc se mi nepodarilo jim vysvetlit, ze ta voda, co uz 10 dni v kuse chcije v provazech z nebe, se nema kam vsakovat a ze rozhodne nejde o “moji” vodu a ze kdyby tam me hriste nebylo, tak ji nelejou po kyblech, ale po vanach. Takze tak...
Možná se ti snažili naznačit, že by si měl zvětšit záchytné rezervoáry vody na golfovém hřišti.
Už jsi měl mít petici spoluobčanů s touto akcí pro blaho obce v ruce a s tímto jít na příslušné instituce pro dotaci.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom