Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 33. - Hypertrofovaný smysl pro spravedlnost

Snažím se představit si člověka, který zapomene psát, ale jinak je v pořádku. A i když to připouštím, brala bych jako samozřejmé, že ten člověk, nebo jeho doprovod to nahlásí při přihlašování do turnaje, že má takový hendikep a určitě se pro něj řešení najde. Rozebírat tady možnosti, že člověk není schopen psát číslice (to ale nepsal ten hráč neschopný se podepsat, ale zapisovatel, snad nejsou ve flajtu dva, co neumí psát?!) mi prijde zcestná, anžto viz co jsem napsala výše.
 
A že nepodepsaná scorekarta je dle pravidel na DQ je jasné, ostatně můj syn by Vám o tom mohl vyprávět ;) To, že někteří hráči, či jejich kedík, nebo doprovod to berou jako buzeraci, to je taky fakt. Taky jsme si s kolegyní vyslechli svoje, když jsme při přijímání scorekaret po dětském turnaji u nás na hřišti, si dovolily upozornit jednu holčičku (stejně jako ostatni děti), ať si to pořádně zkontroluje, že jinak je to na DQ. Maminka-caddy, se tím cítila nějak dotčena a ze jsme byrokrati a zbytecne buzerujeme s takovou prkotinou.
 
Jednou už si někdo dal tu práci a pravidla stanovil a sepsal, nejspíš to dalo i dost práce. Mám k té práci respekt a ač jsem svým naturelem spíš improvizátor, tak se mi na golfu líbí, že každá situace má v pravidlech řešení a stojí za to na těch pravidlech trvat. Nejsme na fotbale aby si kdekdo otevíral ústa na rozhodčí. Nepodepsaná karta je víc než co jiného vizitkou hráče.
 
Snažím se představit si člověka, který zapomene psát, ale jinak je v pořádku. A i když to připouštím, brala bych jako samozřejmé, že ten člověk, nebo jeho doprovod to nahlásí při přihlašování do turnaje, že má takový hendikep a určitě se pro něj řešení najde. Rozebírat tady možnosti, že člověk není schopen psát číslice (to ale nepsal ten hráč neschopný se podepsat, ale zapisovatel, snad nejsou ve flajtu dva, co neumí psát?!) mi prijde zcestná, anžto viz co jsem napsala výše.

...Snažím se představit si člověka, který zapomene psát...
- zápis obecně - B.Koval s tím negramotným uvedl trochu nešťastný příklad. Hráč ale může např. být i cizinec, který neovládá zápis čísel v "našem formátu", nemusí být nutně negramotný a ano, zcela jistě by to řešil před turnajem.
- zápis - konkrétní případ - zapisovatel určitě psát uměl. Byl to jeho první turnaj v životě a první zapsaný výsledek. Předpokládám tak, že každou odehranou ránu si značil čárkou. Zápis je to tedy velmi zvláštní, ale ne zas tak nepochopitelný ( je to ekvivalent počítání kuliček na bagu ). Zapisovatel evidentně nevěděl, že zapisuje nestandardně, takže samozřejmě nemohl předem upozornit soutěžní výbor ( navíc určitě vůbec netuší, že něco takové existuje ). Po hře ho mohl upozornit jen hráč, ne recepce, či soutěžní výbor, protože odevzdával skorkartu položením na stůl. Je však docela možné, že ji ani hráč pořádně neviděl. Nechal si přečíst čísla a když byly Ok, na rychlo ji podepsal. Jeho chyba... Pokud by se ale podepsal i zapisovatel, byla by tato skorkarta platná i když pro pořadatele obtížněji zpracovatelná...

... to ale nepsal ten hráč neschopný se podepsat...
Hráč je na skorkartě podepsán. ( přesněji - v kolonce hráč podpis je ). Chybí zápis zapisovatele.

Na tom celém případu je mrzuté to, že skončil ( oprávněně ) DQ. Kdyby oba aktéři skorkartu podepsali, mohla to být "veselá příhoda" s obrovský potenciálem pro dobírání si zapisovatele na dalších turnajích. Je škoda, že se nehrálo na rány ( s doporučení sečíst ), takových 55 čárek v kolonce celkové skóre by bylo impozantních !!!
 
- popravdě řečeno, ten zápis pomocí čárek je neobvyklý, ale pokud by ta skorkarta byla řádně podepsaná ,neměl být zas tak velký problém. Pravidlově i dle Tvé výše uvedené citace, to tak zaznamenat zakázáno není. Nikde tam není uvedeno, že záznam má být proveden čísly... ( ten obrázek to rozhodně nezakazuje, vyjadřuje něco úplně jiného )
- skorkarta měla být hráči vrácena kvůli tomu, že záznam tímto způsobem byl sice platný, ale nepřehledný ( musely by se počítat čárky ) s tím, že to má přepsat do srozumitelnější číselné podoby. Dq na základě "čárek" zřejmě být nemohl a z vyjádření mkopcak je patrné, že by ani nebyl ( vadilo nepodepsání a arogance). Byl to navíc první turnaj v životě zapisovatele, takže je možná více rozporuplné, že někdo takovou skorkartu s takto provedným zápisem vůbec přijal a nenechal ji ihned opravit. - v podstatě pravidlovou analogií se zápisem v čárkách, je to, že turnaj rozhodcuje jediný rozhodčí, který ho sám hraje ( jako tento ). Není to správné, ale je to akceptovatelné...

Na skórkartě má být uveden počet ran číslovkou obvyklou, zde římské ani žádné jiné nemají co do činění s golfem. Nicméně počet čar vůbec nevystihuje počet ran, poněvadž tři čárky si mohu vysvětlit jako stojedenáct... Špatně vypsaná skórkarta, která není ani podepsaná nemá jiné východisko než diskvalifikaci.
 
Upraveno moderátorem:
Na skórkartě má být uveden počet ran číslovkou obvyklou, zde římské ani žádné jiné nemají co do činění s golfem. Nicméně počet čar vůbec nevystihuje počet ran, poněvadž tři čárky si mohu vysvětlit jako stojedenáct... Špatně vypsaná skórkarta, která není ani podepsaná nemá jiné východisko než diskvalifikaci.
Takže dle výše popsaného výkladu šest čárek = ještě by hrál dnes😁😆🤔 a turnaj by se nedohrál, vlastně pokud by tam bylo časové omezení tak by byl diskvalifikován, ano pokud by to tam bylo napsáno🕵️. Jen jsem nikde v pravidlech pro hráče nečetl , nepíší , neviděl , že zápis má být arabskými nebo obvyklou číslovkou a ano pro jiného příslušníka obvyklou je zavádějící, protože arabská číslovka pro něj není obvyklá a v jeho pravidlech není shodně vyvedený obrázek.
 
Takže dle výše popsaného výkladu šest čárek = ještě by hrál dnes[emoji16][emoji38][emoji848] a turnaj by se nedohrál, vlastně pokud by tam bylo časové omezení tak by byl diskvalifikován, ano pokud by to tam bylo napsáno[emoji2760]. Jen jsem nikde v pravidlech pro hráče nečetl , nepíší , neviděl , že zápis má být arabskými nebo obvyklou číslovkou a ano pro jiného příslušníka obvyklou je zavádějící, protože arabská číslovka pro něj není obvyklá a v jeho pravidlech není shodně vyvedený obrázek.

A proto je dnešní svět tam kde je, kvůli lidem jako ty. Proto píšou v usa v návodech pro mikrovlnky, ze tam nesmíš sušit kočku.
V CZ se čísla píšou arabskými cislovkami ne? Na co je ten který hráč zvyklý nikoho nemá co zajímat. Hraje tady, musí se přizpůsobit místním pravidlům a zvyklostem.
 
Na skórkartě má být uveden počet ran číslovkou obvyklou, zde římské ani žádné jiné nemají co do činění s golfem. Nicméně počet čar vůbec nevystihuje počet ran, poněvadž tři čárky si mohu vysvětlit jako stojedenáct... Špatně vypsaná skórkarta, která není ani podepsaná nemá jiné východisko než diskvalifikaci.

- v tomto případě zapisovatel netušil, že zapisuje způsobem neobvyklým. Psal to poprvé. Pokud by to byl zkušený hráč a odevzdal skórkartu vyplněnou čárkami, arabskými číslicemi apod., mohl by být DQ, bralo by se to jako úmyslně nepřehledná skórkarta. Tady ale o (zlý) úmysl nešlo. Šlo nešikovnost. Čárky šlo dopočítat, nejlépe po zavolání zapisovatele. Počet ran byl OK. Nikde v pravidlech jsem neobjevil explicitní požadavek na zápis v číslech.
- o DQ na základě nepodepsání tady nikdo nepochyboval
- To, že jsou 3 čárky 111 ran by spíše svědčilo o mdlém rozumu toho, co výsledek vyhodnocoval. Nicméně, osobně jsem byl svědkem příhody ( 2. liga CGF !! ), kdy zapisovatelka psala číslo 7 tak, že vypadala jako jednička. Recepční pak do počítače bez mrknutí oka napsala hráčce na pěti jamkách, kde hrála sedm, výsledek 1. Těch 5 hole-in-one ( 2 na pětiparech ) by ji hodinu, než to opravili, záviděl snad i Kim Čon Il ( viz bod 4 - https://g.cz/bizarni-fakta-ze-zivota-bozskeho-kim-cong-ila-dil-1/# ) !!!
 
- To, že jsou 3 čárky 111 ran by spíše svědčilo o mdlém rozumu toho, co výsledek vyhodnocoval.
Ovšem dvě čárky na 3PAR a přečtené jako 11 místo 2 už by mohly poplést i Johna Paramora 🤭
 
A proto je dnešní svět tam kde je, kvůli lidem jako ty. Proto píšou v usa v návodech pro mikrovlnky, ze tam nesmíš sušit kočku.
V CZ se čísla píšou arabskými cislovkami ne? Na co je ten který hráč zvyklý nikoho nemá co zajímat. Hraje tady, musí se přizpůsobit místním pravidlům a zvyklostem.
Toto co píšeš jsme se tomu smáli v roce 1985, když jsme si kupovali první mikrovlnky v německu o té kočce a sušení, jen návštěva na ČOI a časké návody , podrobné zkoumání návodů, mne opravňují psát tyto oponenty.
Nevidíte jak je spravedlnost slepá, 11 let havárie STUDÉNKA, shodou okolností jsem měl v tom vlaku jet jen jsem si to na půl cesty rozmyslel a vrátil se domů. Vynášíte , tvrdíte a já se jen ptám, kde je to v pravidlech (golfové)napsáno, ” zápis bude proveden arabskými čísly”??
 
Ovšem dvě čárky na 3PAR a přečtené jako 11 místo 2 už by mohly poplést i Johna Paramora 🤭

Pokud by mu napsali 11, 111,1111 apod. nebylo by to v rozporu z pravidly. Soutěžní výbor si nepřehledný výsledek takto mohl vyložit. Za přehlednost zodpovídá hráč. Nebylo by to ale DQ, o které je řeč. V žádné z těchto variant se nejedná o menší počet ran, než hrál hráč v reálu... Možná to tak udělat měli a pisálci o tom mohli následně napsat článek, jako o té profesionálce, co si dala 58 trestných ran.;)
 
Toto co píšeš jsme se tomu smáli v roce 1985, když jsme si kupovali první mikrovlnky v německu o té kočce a sušení, jen návštěva na ČOI a časké návody , podrobné zkoumání návodů, mne opravňují psát tyto oponenty.
Nevidíte jak je spravedlnost slepá, 11 let havárie STUDÉNKA, shodou okolností jsem měl v tom vlaku jet jen jsem si to na půl cesty rozmyslel a vrátil se domů. Vynášíte , tvrdíte a já se jen ptám, kde je to v pravidlech (golfové)napsáno, ” zápis bude proveden arabskými čísly”??
Můžete mi to prosím někdo přeložit? o_O :rolleyes: 🤔 😜
 
@bohumil.koval jak bys tedy „četl” zápis výsledku na jamce 6. a 7. ty?

Jinak zapisovatel evidentně arabské číslovky zná - viz zápis na 9.jamce.
59E94B86-DB65-4212-A558-BDA628D72063.jpeg
 
Nedělej hlupáka, to je přeci úplně jasný ... to birdie a albatros už jsou zaplacený ... 😜 :up:
No to není tak úplně jasný. Jestli to není jen PAR a Eagle. Proto se ptám experta.
 
Bohumil je expert, ale spíš ohledně psychickýho a mentálního tréninku. Někdy si myslím, že ještě s pár dalšími, je to Michalův agent, který se stará o čeření hladiny, pokud se začne jevit nebezpečně stojatá. Což je z určitého úhlu pohledu koneckonců činnost bohulibá.
Ale zpět k tématu ... trvám na tom, že označení na 6. a 7. jamce jasně říká, že platba už proběhla.
 
Ale zpět k tématu ... trvám na tom, že označení na 6. a 7. jamce jasně říká, že platba už proběhla.
Jestli on @mkopcak spíš toho člověka místo „vyhození“ neměl zaměstnat jako číšníka 🤭
 
Jako pořád se tu rozebírá jestli se fakt musí zápis psát číslicemi či jak...a že to byl první turnaj toho člověka (toho zapisovatele?) - ale ten hráč snad první turnaj nehrál když má HCP 33,6? A nepatří tohle nějak k dovednostem hráče, že ví jak zapsat skorekartu?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom