Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jiné ČGF: Česká golfextraliga odhalila nový vizuální styl

Jamka R. Redakce

Nováček
19.jamka
Nejvyšší klubová soutěž v České republice Extraliga vstupuje do nové golfové sezóny s novou vizuální identitou. Moderní energické logo vychází ze základních prvků komunikace České golfové federace. Golfový fanoušek získá lepší orientaci ve výsledkovém servisu, hráči extraligy svoji identifikaci.

Dvanáct týmů žen a stejný počet týmů mužů se v sezóně 2024 poprvé střetne na konci června v Telči. První tři kola Extraligy odehrají ženy i muži od 28. do 30 června. Extraligové týmy jsou již tradičně složeny z těch nejlepších českých amatérských hráčů, jednotlivé týmy však může doplnit i profesionální hráč.

Nové logo Extraligy umožní vytvoření samostatné vizuální komunikace. Usnadní tak emoční propojení mezi hráči a fanoušky golfu, kteří sledují nejvyšší českou soutěž. Autorem loga je Vojtěch Hodinář, který je zároveň správcem mediálního obsahu na sociálních sítích ČGF: „Extraliga je vrcholnou sportovní akcí České golfové federace, která si zaslouží svůj vizuál a svoji identitu,“komentuje Hodinář svoji motivaci k vytvoření nového brandu.

Samotné logo přitom vychází ze současných prvků komunikace ČGF. Z loga ČGF je převzat font, erb a korunka, která má symbolizovat korunování vítěze Extraligy. Prvek koruny navíc bude využit i v ostatních mistrovstvích ČR. Výrazným golfovým doplňkem je rozdělené písmeno X minimalisticky symbolizující natýčkovaný míček. Kontrastní barvy umocňují sportovního vzhled celého loga.

Golfové kluby, jejíchž týmy se účastní nejvyšší české klubové soutěže, mají možnost se od této chvíle identifikovat novým logem. Jejich hráči si zahrají kromě putovního poháru také o pomyslné „zelené sako“ v podobě limitované edice kšiltovek s novým brandem Extraligy. Ty budou věnovány všem vítězům ročníku 2024. Stanou se tak prvními hráči, kteří ke svým trofejím přidají cenný týmový suvenýr.

Nové logo Extraligy ke stažení zde

Zdroj viz ČGF:
https://www.cgf.cz/cz/pro-media/pro-media/aktuality/5274-extraliga-odhalila-novy-vizualni-styl

Logo:

imgresize.php.png
 
Výrazným golfovým doplňkem je rozdělené písmeno X minimalisticky symbolizující natýčkovaný míček.

Hodně se snažím, abych to v tom viděl, budu si to muset přečíst a vsugerovat ještě vícekrát. :)

---

Nedokážu si pomoct, na první pohled mi to připomíná logo na hokejový dres. Možná ty barvy... "studená" modrá, nevím. Prostě na první pohled v tom nic golfového nevidím. možná ty golfové hole na pozadí - ale to taky je jak hokejky. Prostě myslel jsem si, že se koukám na něco - že hokejisti jdou na golf. :) Než jsem si přečetl titulek.
 
Hodně se snažím, abych to v tom viděl, budu si to muset přečíst a vsugerovat ještě vícekrát. :)

---

Nedokážu si pomoct, na první pohled mi to připomíná logo na hokejový dres. Možná ty barvy... "studená" modrá, nevím. Prostě na první pohled v tom nic golfového nevidím. možná ty golfové hole na pozadí - ale to taky je jak hokejky. Prostě myslel jsem si, že se koukám na něco - že hokejisti jdou na golf. :) Než jsem si přečetl titulek.
tak to „X" mi připomíná spartakiádního cvičence 🤭

Slovy klasika: „Takový práce, a těch peněz, co to muselo stát. A přitom taková blbost"

Jako fakt nemá ČGF k řešení nic jiného, než řešit „logo" extraligy, kterou stejně nikdo nesleduje (myslím tím „masmédia")?
 
Jako fakt nemá ČGF k řešení nic jiného, než řešit „logo" extraligy, kterou stejně nikdo nesleduje (myslím tím „masmédia")?
Jedním z bodů usnesení Konference je schválení spolupráce s reklamní a marketingovou agenturou Dentsu. Mimo jiné je jejím úkolem vytvořit a logicky prodávat portfolio produktů České golfové federace. Jedním z nich může být právě partnerství v soutěžích, takže si osobně myslím, že vznik jednotné komunikace za Extraligu dává smysl a třeba se dočkáme toho, že stejně jako v hokeji či fotbale ponese i nejvyšší amatérská soutěž v golfu jméno nějakého partnera.
 
Mme ty korunky na pozadi pripomeli Česky antidoping, ktery ma ted par mesicu take novy vizual
1714042213781.png


 
... třeba se dočkáme toho, že stejně jako v hokeji či fotbale ponese i nejvyšší amatérská soutěž v golfu jméno nějakého partnera.
Třeba Raiffeisen Bank ... jo aha 🤭
 
Smíchat čtyři různé fonty na minimálním prostoru jednoho loga je fakt umění. :down:
A pak se za rok vymění číslovka, a zase se bude autorovi „cálovat"? 🤔
Ale třeba to má nějak ČGF smluvně ošetřené.

P.S.: Osobně si myslím, že číslovka (rok) nemá v logu co dělat, pokud se nejedná o nějaké výročí nebo zdůraznění vzniku společnosti.
 
A pak se za rok vymění číslovka, a zase se bude autorovi „cálovat"? 🤔
Ale třeba to má nějak ČGF smluvně ošetřené.

P.S.: Osobně si myslím, že číslovka (rok) nemá v logu co dělat, pokud se nejedná o nějaké výročí nebo zdůraznění vzniku společnosti.

Logo je jenom tohle

logo.png
Alespoň v tom základu.
 
mě to na první dobrou evokuje taky hokej - 2 hokejky + nad nima puk ... no co už...
 
Pak ale nechápu ten průvodní obrázek v prvním příspěvku

Dlouhá omlouvající vysvětlivka:

Ano, máš pravdu. Není k tomu daná vysvětlivka pro všechny možné případy... proto je tam nicméně uvedený zdroj. Zároveň je tedy v textu i informace ke stažení, která není patřičně zvýrazněná. A omylem jsem tam pod "Redakcí" nad obrázek, který byl hlavním obrázkem u oné aktuality na čgf, viz screen níže, napsal slovo "logo". Všem, které jsem tím zmátl a svoji snahou uvedl v omyl, že jsem přesně nespecifikoval, co je logo, se tímto za smrtelné selhání omlouvám. Všechno špatně! Den blbec! Kampaň a podvod! Za trest zahraju v příští hře o 1 trojpat víc!

Stručná verze:

Prostě jsem použil to, co bylo na originálním webu u dané aktuality. Srry. ;)

cgf.png
---
 
Upraveno:
Dlouhá omlouvající vysvětlivka:

Ano, máš pravdu. Není k tomu daná vysvětlivka pro všechny možné případy... proto je tam nicméně uvedený zdroj. Zároveň je tedy v textu i informace ke stažení, která není patřičně zvýrazněná. A omylem jsem tam pod "Redakcí" nad obrázek, který byl hlavním obrázkem u oné aktuality na čgf, viz screen níže, napsal slovo "logo". Všem, které jsem tím zmátl a svoji snahou uvedl v omyl, že jsem přesně nespecifikoval, co je logo, se tímto za smrtelné selhání omlouvám. Všechno špatně! Den blbec! Kampaň a podvod! Za trest zahraju v příští hře o 1 trojpat víc!

Stručná verze:

Prostě jsem použil to, co bylo na originálním webu u dané aktuality. Srry. ;)

Zobrazit přílohu 42719




---
Díky za vysvětlení.
Stáhnul jsem si ten ZIP soubor s logy a tam je ta varianta s datem uvedena také, takže je to také nejspíš „ofiko" logo.
A abych řekl pravdu, tak to „zjednodušené" se mi i celkem líbí.
Navíc by měl být k používání log také k dispozici tzv. „grafický manuál", což v tom ZIP souboru chybí.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom