Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Cesty za golfem v teple zima 2022

Když sem o tom uvažoval, tak mě odradily ceny fee ale jinak Mallorca na dovolenou super, jen dražší.
Na kolik vyjdou fíčka na lepším hřišti?
Uvažuju někam v lednu vyrazit a Belek mě neláká...
 
Na kolik vyjdou fíčka na lepším hřišti?
Uvažuju někam v lednu vyrazit a Belek mě neláká...
hodne zalezi na sezonnosti, mam Mallorcu odehranou celou a na tech lepsich je to kolem 80-150 euro dle sezony, urcite stoji za to se podivat na Golfhaftet, feecka za pulku a je jich tam dost a nebo na Arrabela golf pass, taky urcite projit kazdy hriste, meli kvuli covidu dobre akce, takze zkontrolovat.
Doporucil bych zahrat T-Golf (nejdrazsi), Son Gual, Alcanada, Son Muntaner, Vall d'Or, Pula, Son Servera, ale treba by @HonzaKulig rekl jiny topky :D
 
Díval jsem se do starých emailů a bych zjistil kolik ten výlet do Malagy stál bylo to cca 15.000,- Kč (letenka, auto, ubytování, golf, jídlo) . Byla nás skupina 12-ti, takže v La Cale šlo domluvit výhodně fíčko 160 éček na osobu 5 x golf 2 x denně. Pravda nebyl tam servis jako v rezortu v Beleku, ale ve Španělsku v únoru mají super hospůdky s výborným jídlem za rozumné ceny. Obchdy třeba Lidl cenově stejný jako u nás a kvalitou jinde. V Beleku jsem byl několikrát bohužel ne za golfem, ale s dětmi a manžerkou volného času :cool: a slintal za plotem :) Mám dojem, že hřistě u Malagy jsou hezčí. Kopečky, výhledy, odpaly z kopce dolůůůů 350 metrůůů no paráda.
Zobrazit přílohu 28156
Super díky a pamatuješ si kde jste bydleli jelikož jsem našel dost bydlení okolo La Casa a je tam i sakra hodně hřišť ale ty ubytka se mi nějak nezdají i přes vysoký raiting na bookingu.
 
Bydleli jsme sice u super hřiště Calanova (to je ta fotka s neuvěřitelně velikého dvoupatrového proshopu takový jsem v životě neviděl 😎) je tam jeden z tisíce místních apartmánových komplexů. Apartmán měl dvě ložnice, dvě koupelny, vybavenou super kuchyň, terasu, velký obývák a parkování v suterénu. Myslím, že je to místní standart. Nicméně logisticky poloha ubytování byla špatně. Na naše hřiště La Cala jsme museli napřed s kopce dolů do městečka Mijas a zpět do kopců na golf. Plánujeme v únoru akci zopakovat a určitě budeme hledat ubytování přímo v městečku Mijas které je na pobřeží. Dá se tam večer zajít do nějaké hospůdky. U hřiště je večer pusto. Bookingu bych věřil strašně se tam staví a apartmanové komplexy jsou nové.
 
Když se dívám na počasí, tak není Belek od cca listopadu do března už lehce mimo sezónu? Jak už jsem tu jednou psal, tak letos v lednu jsem zkusil Hurghadu a za mě super. Počasí výborné a cenově to vyšlo skvěle. Taky nejsem rozhodně rezortový a dlouhá léta se tomu vyhýbal. S golfem však byla možnost z toho rezortu utéct za nějakou aktivitou. Ono asi spíš záleží co od toho čekáš. Někdo jede na týden čistě na golf a vše okolo mu je jedno.
Z Beleku jsem se před pár dny vrátil, 1.-9.12., osm nocí, unlimited golf vč. driving míčů (Cornelia), i s příplatkem za singl pokoj a letenkami z Prahy 32K, a až na jeden deštivý den, kdy jsem hrál v dlouhých kalhotách, tak jsem byl denně jen v triku a kraťasech.

Mimochodem, sháněl jsem to jen asi 14 dní předem, navíc ne typických sedm, ale osm nocí a jednolůžkáč, což pro naše cestovky bylo evidentně nad jejich síly. Golfové cesty označily Cornelii za vyprodanou, Snail a Gabriel ani neodpověděly na poptávku. Bilyana to ale zmákla obratem a měli i super místní servis.
 

Přílohy

  • 42935106-D982-435F-9E57-356A2E3D0864.jpeg
    42935106-D982-435F-9E57-356A2E3D0864.jpeg
    209,3 KB · Zobrazení: 204
hodne zalezi na sezonnosti, mam Mallorcu odehranou celou a na tech lepsich je to kolem 80-150 euro dle sezony, urcite stoji za to se podivat na Golfhaftet, feecka za pulku a je jich tam dost a nebo na Arrabela golf pass, taky urcite projit kazdy hriste, meli kvuli covidu dobre akce, takze zkontrolovat.
Doporucil bych zahrat T-Golf (nejdrazsi), Son Gual, Alcanada, Son Muntaner, Vall d'Or, Pula, Son Servera, ale treba by @HonzaKulig rekl jiny topky :D
Nerekl, souhlasim :D - ale Mallorca je draha destinace, ty hriste jsou skvele, ale drahe - rozhodne je x levnejsich variant ve Spanelsku, Portugalsku
 
Tak jsem bádal na internetu a zjistil jsem že:
Zpáteční letenka Praha - Malaga 6.000 až 7.000 Kč včetně bagu. Ten u Ryanairu stojí 1.800,- tam i zpět.
Ubytování na Bookingu v La Cala de Mijas cca 12.000 Kč apartmán pro 4 osoby.
Auto Ford Tranzit pro 9 osob 7.500,- na týden, menší auto cca 3.000 - 4.000 Kč
Fee na 7 dní včetně bugy, 54 jamkové hřistě La Cala do 20. 02. 2022 - 280,- Euro - pro skupiny každé 8 fee zdrama
Celkem tedy cca 18.000,- Kč.
Kua jel bych hned, ale ten Omicron mně sere :p
Dlouhé rovné drajvy, krátké přesné čipy a hodně jednopatů Vám přeji novém roce 2022:cool:.
 
Portugalsko patri rozhodne k drazsim lokalitam, i kdyz hriste jsou fakt nadherna.
ve Spanelsku se doporucuji nakontaktovat na cechy co tam ziji a nebo pronajimaji apartmany. To pak vyjde levneji.
 
Nemate nekdo zkusenost s kontrolou HCP na hristich v Turecku? Konkretne mi jde o hriste Sultan. Maji napsano, ze min hcp je 24 a jeden se spoluhracu ma 28. Budou to resit?
 
Netuším, proč tyto údaje hřiště uvádějí. Má zkušenost je taková, že pak v reálu na recepci hřiště to nikdy nikoho nezajímalo. Ani v Turecku, ani v Itálii ani ve Španělsku. Dokonce jsem ani nikdy nemluvil s nikým, komu by se někde v cizině stalo, že ho kvůli HI (nepiš HCP, to už neexistuje 😜) nepustili na hřiště.
 
Netuším, proč tyto údaje hřiště uvádějí. Má zkušenost je taková, že pak v reálu na recepci hřiště to nikdy nikoho nezajímalo. Ani v Turecku, ani v Itálii ani ve Španělsku. Dokonce jsem ani nikdy nemluvil s nikým, komu by se někde v cizině stalo, že ho kvůli HI (nepiš HCP, to už neexistuje 😜) nepustili na hřiště.
Tak např. ve Skotsku se na to dívají dost striktně, otázka je jestli všude, nebo jen tím že jsme byli v St.Andrews a okolí. Setkal jsem se s tím i ve Španělsku, zvlášť na těch více top hřištích, která jsou sportovnější (těžší), aby zajistili normální průchodnost...
 
Za 15 let golfu mě kontrolovali jen jednou, a jak píše @HonzaKulig , na TOP hřišti, které bylo plné k prasknutí. V mém případě GardaGolf v Itálii s omezením na 28 a těsně jsem tehdy se svými asi 27,5 prošel.
Jinak jsem to řešil jendou pro kamarády - napsal jsem si předem do recepce o výjimku, ze hřiště mi výjimku potvrdili a měli jsme klid.

V Turecku nás nikdy nikdo nekontroloval.
 
Tak např. ve Skotsku se na to dívají dost striktně, otázka je jestli všude, nebo jen tím že jsme byli v St.Andrews a okolí. Setkal jsem se s tím i ve Španělsku, zvlášť na těch více top hřištích, která jsou sportovnější (těžší), aby zajistili normální průchodnost...
V StAndrews a okolí se mě na to za týden nikdo neptal…
 
V StAndrews a okolí se mě na to za týden nikdo neptal…
Mě se to v Anglii na severu leč public hřiště ale byla plná taky nastalo. A pár krát bylo ve stylu "je tu celkem dost lidí tak si někde najdi prostor a užij si to". A to jsem falešná 54, a šlo to skvěle jelikož flight kolem mne včetně mne uměli přizpůsobit tempo tak jsme se skoro neviděli, jaký pak rozdíl z ČR kde mne už párkrát lítali míčky kolem hlavy a dle hry bych dotyčné typoval na někde kolem singl HI.
 
Mě se to v Anglii na severu leč public hřiště ale byla plná taky nastalo. A pár krát bylo ve stylu "je tu celkem dost lidí tak si někde najdi prostor a užij si to". A to jsem falešná 54, a šlo to skvěle jelikož flight kolem mne včetně mne uměli přizpůsobit tempo tak jsme se skoro neviděli, jaký pak rozdíl z ČR kde mne už párkrát lítali míčky kolem hlavy a dle hry bych dotyčné typoval na někde kolem singl HI.
Tak to mám jinou zkušenost. Po hřišti nás tam honili naprosto všichni. Bába s dědkem za námi, maršálové a i jsem viděl chudáka, který si zaplatil kedíka a ten ho za to honil po hřišti. Chlap ještě patoval a kedík už štrádoval k dalšímu odpališti.
Maršála naprosto nezajímalo, v jakém tempu jdeme. Jediná otázka kterou jsem od nich slyšel, jestli zahraju 300 yardů drive. A když ne tak na co sakra čekám. Takže tempo rychlé a od té doby mě to u nás štve.
 
Někdo nějaká zkušenost s golfem na Havaji? Čeká mě tam teď cesta, zahrát bych si chtěl alespoň dvakrát zajít (nejde primárně o golfovou cestu). Co jsem se díval, tak vždy podmínka půjčení buggy, která je snad všude v ceně. Hole půjčení okolo $50 a předpokládám, že to nebude úplná katastrofa kvalita. Nevím jestli řešit výpůjčkou nebo kvůli cca dvou dnům se s nimi tahat. Co se týče zavazadel to až tak problém není a přesuny samozřejmě auto. Budu rád za jakékoliv doporučení a postřehy. Ostrovy zatím Oahu a Maui. Nejspíše bude ještě jeden ostrov, ale to se teprve rozhoduje.
 
… Hole půjčení okolo $50 a předpokládám, že to nebude úplná katastrofa kvalita. Nevím jestli řešit výpůjčkou nebo kvůli cca dvou dnům se s nimi tahat. …
Já bych se kvůli dvěma hrám s holemi přes půl zeměkoule netahal. Navíc riskovat jejich poškození nebo ztrátu?
Každý přestup je riziko. Kolik jich máš cestou na Havaj? Tipl bych nejméně 2.
 
Ano, pod dva se moc dostat nedá. Pak samozřejmě přelety po ostrovech. Tenhle argument jsem úplně vypustil, protože zatím bylo vše ok. Zase jsem většinou netahal dřeva, protože ty stejně neposlouchají a řešil jsem to drivingovým železem. :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom