Nové
  Omezený přístup PRO NEPŘIHLÁŠENÉ uživatele
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

NOVÉ: Redesign 19.jamky 2023 - 2024

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
NOVÉ: Redesign 19.jamky 2023 - 2024

Není to tak dávno, co 19.jamka prošla určitou postupnou, plíživou obnovou. To vše byla příprava na významnější změnu vzhledu 19.jamky, chtělo by se říct - generační obměna do další dekády.

Nová 19.jamka od 9.2023
2023-19jamka.png


Původní 19.jamka do cca 8.2023
2023-19jamka-old.png

To základní, co se změnilo:
  • Barevné schéma a velikost písma, plně responzivní i na velké monitory: Zelená je barva golfu, ale modrá je dobrá. To hlavní je - kontrastnější barvy, lepší čitelnost a určité připodobnění spíše aplikačnímu prostředí. A obecně zvětšeno písmo, kdy se to projevuje lepší čitelností především na mobilních zařízeních. S tím souvisí i některé sladěnější prvky v barevné paletě, něž byly dříve. Zároveň doba opět pokročila, mnozí máme velké monitory, takže už ne nudle, ale pěkně roztaženo - každý si může velikost prohlížecího okna pak plně přizpůsobit.
  • Navigace - horní lišta na boční lištu: Uživatelsky velmi významná změna. Horní lišta i když byla stále viditelná, trpěla tím, že se k ní hůře přidávaly další odkazy, případně pododkazy, jak se Jamka rozrůstala. V budoucnu nás čekají další či znovuobnovené redakční funkce, k tomu vertikální menu je výrazně vhodnější. A je ve výsledku podobnější mobilní navigaci, kterou využívá čím dál tím více z nás.
  • Redukce informací: Na některých místech jsme odebral dosavadní informace a různé grafické prvky, tak, aby to hlavní směřovalo na obsah. Jsou to různé historické nánosy, ale v některých případech vám mohou některé podstatné info chybět, tak dejte případně vědět - cíleně je nevyjmenovávám, abych nenaváděl :). V tom budu průběžně pokračovat.
  • Mírné navigační optimalizace - v ideálním případě by průchod fórem měl být rychlejší a intuitivnější. Přibyla celá řada voleb, nekteré odkazy na fóru byly přeformulovány, i v tomto budu průběžně pokračovat.
  • Zrychlení šablony - a nakonec mírné zrychlení díky "jednoduššímu" designu.

Důležité je...

...že celé toto je příprava na budoucí kroky, kdy bych rád konečně znovuobnovil/integroval

  • Tržiště (místo levného golfu, jehož provoz budu jako samostatného projektu letos ukončovat)
  • Články/blogy - bylo to, pak zase ne, vývoj se posunul, takže znovu a lépe
  • Rozcestník - resp. katalog odkazů (fitting, weby, trenéři, e-shopy...)
  • Chat - rovněž bylo, nechytlo, možná je na čase dát novou šanci
  • ...
---

V pilotním provozu jsem nasadil nově připravenou šablonu pro 19.jamku a během chvíle ji budu všem aktivovat. Testování přes prázdniny proběhlo, ale v tomto případě nejspíše budou nějaké neobjevené nedostatky, takže prosím, narazíte-li na nějaké, dejte vědět - buď sem, nebo pomocí SZ. Vždy uveďte o co se jedná, případně screen a prohlížeč (verzi). V některých případech bude možná nutné si obnovit cache vlastního prohlížeče (ctrl+f5 atp.). Případně odinstalovat a znovunainstalovat aplikaci. Díky!

Ať se nová 19.jamka líbí! :up: Chce to na to chvíli koukat/používat, než si člověk na to po těch letech zvykne. ;)
 
Upraveno:
@Sauron: prohlížeč, platforma (android, ios)?

Zkus prosím nejdříve prohlížeč vypnout/zapnout, případně znovu načíst. Bude to možné nejde v nastavení prohlížeče. Případně vymazat historii... Můžeš vyzkoušet na mobilu jiný prohlížeč? Mobilní aplikace bude používat nějaký tvůj defaultní prohlížeč na pozadí...

Případně ještě zkusit odebrat aplikaci a znovu přidat.
 
@Sauron: prohlížeč, platforma (android, ios)?

Zkus prosím nejdříve prohlížeč vypnout/zapnout, případně znovu načíst. Bude to možné nejde v nastavení prohlížeče. Případně vymazat historii... Můžeš vyzkoušet na mobilu jiný prohlížeč? Mobilní aplikace bude používat nějaký tvůj defaultní prohlížeč na pozadí...

Případně ještě zkusit odebrat aplikaci a znovu přidat.
ONE PLUS NORD 3, Android, Chrome, mobilní APP
 
Vypucoval jsem prohlížeč, a je to lepší, ale jen trochu
Zobrazit přílohu 37336

Prima, hlavně že jsou pryč ty překryvy a nekonzistentnost šablony. Koukám na ten aktuální screen - jo, ty vrchní buttony budu muset upravit a velikostně sjednotit. Prozatím narychlo jsem dal pryč link na levnygolf.cz (který stejně samostatně letos už nebude), tím by si to měl mít v jednom řádku.

Nebo si myslel něco jiného?

Obecně - obsah hlavní stránky se bude ještě vyvíjet. Jakmile si sednou tyto změny, nová šablona a nebude to házet různé chyby, které tím, že to začnou používat všichni každý někde jine, tak dojde k oddělení titulní stránky od výpisu fór, které jsou teď dole pod "kalendářem". Tím se trochu změní i ty horní tlačítka (buttony), případně některé z nich zmizí, přesounou se do hlavní lišty.

Díky za report!
 
Ještě bych teda Michale řekl, že se to dost zpomalilo v tom mobilu, a to i po vypucování, kliknu na odkaz a jdu zapnout kávovar, jestli mi jako rozumíš .... Mobilní Firefox makes the same story, a ten mám čistý jako lilie.
Nevím, jak ta responzivita funguje, neb jsem hloupý advokát, ale jakoby si ty mobilní prohlížeče v Androidu dlouho hledaly, jak to poskládat ....
 
Vypadá to dobře .Při prvním přihlášení jsem tápal kde se přihlásit. Pokud je to možné uvítal bych samostatné tlačítko pro přihlášení. Na mobilu funguje také dobře
 
@Sauron: s rychlostí problém nikde nevidím, ale to neznamená, že se tak nemůže dít. Testováno na několika jablkách i androidech, na obou safari, chrome, firefox. Všude to běželo stejně, dostatečně svižně. Ve statistikách taky žádné významné peaky nevidím. Dej tomu čas do zítra, přes noc se ještě čistí různé uživatelské cache v 19. Jamce. Já se na to zítra podívám také.

@tatomana: pravděpodobně myslíš odkaz na PC? Resp. tam jsem zjistil před chvílí taky, že se odkaz na přihlášení v horní liště z nějakého důvodu nezobrazuje. Nouzově by mělo stačit zmenšit okno prohlížeče, pak se odkazy "přihlásit a registrovat" v horní liště objeví. Zítra na to kouknu, který modul a proč to v této kombinaci přebíjí... Díky za report :up:
 
Upraveno:
@Sauron: s rychlostí problém nikde nevidím, ale to neznamená, že se tak nemůže dít. Testováno na několika jablkách i androidech, na obou safari, chrome, firefox. Všude to běželo stejně, dostatečně svižně. Ve statistikách taky žádné významné peaky nevidím. Dej tomu čas do zítra, přes noc se ještě čistí různé uživatelské cache v 19. Jamce. Já se na to zítra podívám také.

On někdo na androidu používá Chrome?
Já tedy doma povoluju jen Operu a na té to běhá svižně a pěkně.
 
Je to hezké Michale :up: Sice se s tím trochu peru, ale to bude tím, že jak golfu tak počítačům nerozumím :D Chvilku mi trvá, zvyknout si na něco nového. Jsem prostě trochu opožděnej :D
 
Vypadá to dobře .Při prvním přihlášení jsem tápal kde se přihlásit. Pokud je to možné uvítal bych samostatné tlačítko pro přihlášení. Na mobilu funguje také dobře

Toto je opraveno, měla by už být vidět tlačítka přihlásit a registrovat v horní liště bez ohledu na rozlišení. Byla tam nějaká chybka, opraveno. Díky za report!

registrace.png

On někdo na androidu používá Chrome?
Já tedy doma povoluju jen Operu a na té to běhá svižně a pěkně.

No jo no., mně chrome třeba osobně nevadí... ty doby, kdy mi jeho záložky nenávratně zastavovaly počítač ale i mobil jsou už naštěstí pryč.

Jen pro zajímavost ze statistik Google Analytics, za poslední měsíc.

- Mobil: 54,3 %
- Desktop: 42,8%
- Tablet: 2,9%

Jinak obecně prohlížeče bez ohledu na zařízení:

- Chrome: 46%
- Safari: 38%
- Edge/IE: 6%
- Firefox: 4,5%
- Samsung internet :): 3,3%
- Opera: 1,3%
...

:)
 
Upraveno:
Toto je opraveno, měla by už být vidět tlačítka přihlásit a registrovat v horní liště bez ohledu na rozlišení. Byla tam nějaká chybka, opraveno. Díky za report!

Zobrazit přílohu 37351



No jo no., mně chrome třeba osobně nevadí... ty doby, kdy mi jeho záložky nenávratně zastavovaly počítač ale i mobil jsou už naštěstí pryč.

Jen pro zajímavost ze statistik Google Analytics, za poslední měsíc.

- Mobil: 54,3 %
- Desktop: 42,8%
- Tablet: 2,9%

Jinak obecně prohlížeče bez ohledu na zařízení:

- Chrome: 46%
- Safari: 38%
- Edge/IE: 6%
- Firefox: 4,5%
- Samsung internet :): 3,3%
- Opera: 1,3%
...

:)
Jasně na počítači sem lezu v Chrome o tom žadná, ale na Androidu jedině Operu.:)
 
Tak po týdnu a kousek se zdá, že se toto usadilo. Myslím, že plus minus nový vzhled a struktura funguje a že veskrze je to snad vnímáno jako evoluční posun dobrým směrem. Postupně jsem dolaďoval různé drobnosti, jak jsem na ně narazil a zároveň, jak mi kdo napsal svůj postřeh. Obecně písmo je větší, některé ovládací prvky také, v mobilu došlo k výrazné redukci "bílých" míst a zbytečných řádků. Omlouvám se tak těm, pokud se vám něco malinko měnilo pod rukama... chvíli ještě bude, ale to hlavní by mělo být hotovo.

Z toho významnějšího - včera mě @mkopcak upozornil, že na mobilu občas překáží zelená šipka "zpět", podařilo se mi ji nakonec odebrat, ale nedokážu dohlédnout zatím na to, jestli někde nemá nějaký větší smysl, který přehlížím. Dle mého názoru ne - protože na mobilech často fungují gesta, jak se vrátit na předchozí stránku (zpravidla přejet prstem zleva doprava) - to sami i v aplikaci jamky v mobilu, která z internetového prohlížeče v mobilu přímo vychází. Tak kdyžtak dejte vědět, kdyby někde někomu "neřešitelně" chyběla.

Takže toto považuju v podstatě za hotové a osvědčené, drobnosti budu samozřejmě řešit nadále.

V navazujících dnech budu postupně přidávat další dříve slíbené oblasti fóra - resp. platformy 19.jamky, pro které byla tato změna nutným odrazovým můstkem. Dám vždy vědět, když to bude něco zásadnějšího. Držte palce :up:
 
Upraveno:
Nové: Lounge / minichat

Na titulní stránce Jamky jsem na zkoušku přidal jeden menší plugin umožňující jednoduchý chat. Vlastnosti jsou jednoduché, krátké vzkazy, krátký rychlý pokec, otázka. Chat se vždycky po chvíli vymaže.

Lounge.png


Vlastnosti:
  • k použití pouze pro přihlášené, nepřihlášení pouze číst
  • poslední ikonka "-" umožňuje chat individuálně rozbalit/sbalit
  • pomocí @ je možné veřejně oslovit konkrétního uživatele, přijde mu notifikace
  • nenahrazuje soukromé zprávy, ani diskusní vlákna trvalého charakteru

  • ikonka čtverečku se šipkou otevře chat v samostatném okně (dá se držet bokem mimo hlavní prohlížeč), vypadá to pak nějak takhle
dialog.png

---
Pokud by zaujalo, tak v aktualizačním balíčku, který mám k dispozici je výrazně pokročilejší chatovací plugin, který umožňuje x samostatných místností, zakládání soukromých místností, šeptání a poměrně pokročilou správu takovéhoto dynamického obsahu. Tak uvidíme. Pro teď na chvilku v okurkové sezóně chvilku ponechám tuto light verzi. Umístění se může měnit...

Tak kdyžtak nápady sem...
 
Upraveno:
Tak nějaká ta doba utekla, Lounge se nám oproti úvodnímu příspěvků na titulce přemístilo do podoby viz níže.

Bez názvu.png

Potřeboval bych poradit... jestli ponechávat, nebo ne. To místo na titulce je příliš cenné na to, aby to bylo většinově prázdné... Co s tím?

  1. nechat tak jak to je, na rychle dotazy se hodí
  2. přesunout lounge/možnost chatu jinam místo využít na něco jiného
  3. chat zbytečný, využít místo na něco jiného
Chat je možné i rozvinout dál a sofistikovaněji (provázel by takový kecálek přes celou jamku), tohle je aktuálně jeho nejjednodušší možná podoba. Pokud by byla varianta 2... tak to místo se dá využít např:

A) na poslední recenze hřišť
b) plánované hry s možností se přidat (možná by se hodilo před sezonu) - teď přes zimu aktuálně dole na homepage pod Trzistem
c) nebo jiného z jamky, případně mgolfu
d) jiné?

Prosím o návrhy a Vaše názory, moc mi to pomůže. :up:
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom