Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zrušená a zaniklá hřiště v ČR a SR

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
O víkendu jsem pročítal květnové Golfové noviny, kde p. Ebr se věnuje několika hřištím, která zmizela z české kotliny. Jmenovitě:
  • Nová Amerika (27j)
  • Lipno (18j)
  • Trhový Štěpánov (9j)
  • Teplá (9j)
  • Třímany (18j)
  • Akademie Oderský Park Ostrava (9j)
  • Akademie Albrechtice (6j)
  • Akademie Větřní (9j)
  • Akademie Liščí Louky (6j)
  • Driving Bestgolf Letňany
  • Driving holešovické Bubny

zmizelahriste.jpeg
Zdroj foto z Golfové noviny - květen 2023 (č. 2/2023), případně rovnou lépe čitelné online PDF

---
Článek sumarizující, náznaky informací tam jsou. Máte na některé z uvedených hřišť vy herně starší některé vzpomínky? A nejenom na poměrně často probíranou Novou Ameriku a nedávno tu na Jamce rozebírané Lipno, ale i na další, menší areály a areálky? Či dokonce nějaká nostalgická vzpomínková foto?
 
Vždy jsem si chtěl zahrát Trhový Štěpánov. Nepodařilo se a dost mě to mrzí. Věřím tomu, že by to byl pěkný zážitek.

Jinak z těch zaniklých jsem nehrál ani jedno.
 
Screenshot 2023-05-30 at 13.53.10.png
Screenshot 2023-05-30 at 13.52.58.png


Ještě by se k tomu mohl přidat Erpet. Nedávno byl otevřený na jednu akci veřejnosti. Tady jsou fotky i z toho, jak tam vypadá/vypadalo zázemí: Odkaz na Facebook. Pochopila jsem, že je v plánu ho dát k zemi, ale musí se nějak změnit územní plán, aby se tam mohlo stavět. Ještě není rozhodnuto. Ale chápu to tak, že s Erpetem se můžeme rozloučit.
 
Za chvilku možná budeme moci přidat ještě Štiřín. Odtamtud mám krásné fotky z roku 2011, ale s těmi tedy ještě počkám:). Jak z Nové Ameriky, tak z Teplé, jsem měl poměrně hodně fotek. Bohužel vše vzal čas a mám jen fotky ze školení Maršálů, které jsme na NA v roce 2012 dělali. Na teplé byla hezká pískovcová socha golfistky, tu teď tuším najdete v Sokolově...
 
Akademie Benátky nad Jizerou, první hra s mou tehdy asi 11 letou prostřední dcerou
Pravda, akademie Benátky, už jsem skoro zapomněl. Byl jsem tam před asi 5 lety se synkem, bylo mu asi 13 roků. Jeho první a zároveň poslední hra na hřišti. Před tím byl se mnou párkrát na drivingu. Golf ho moc nebere. Kličkoval po hřišti jak veverka. Ale když to trefil, tak to stálo za to. Na jedné jamce cca 135 m jsem hrál 8ku, on si tak vzal 9ku a poslal ji carry do koruny stromu 10m za grýnem. Dal jsem mu do ruky Péčko a posadil to hezky na střed grýnu, jednou. Jiné jamky to zas střílel do všech směrů. Vycházelo to u něj o 2 hole delší, kde já tehdy 7ku, on 9ku. Škoda, asi by mu to šlo. Ale nejsem doma správným motivátorem.
 
Pravda, akademie Benátky, už jsem skoro zapomněl. Byl jsem tam před asi 5 lety se synkem, bylo mu asi 13 roků. Jeho první a zároveň poslední hra na hřišti. Před tím byl se mnou párkrát na drivingu. Golf ho moc nebere. Kličkoval po hřišti jak veverka. Ale když to trefil, tak to stálo za to. Na jedné jamce cca 135 m jsem hrál 8ku, on si tak vzal 9ku a poslal ji carry do koruny stromu 10m za grýnem. Dal jsem mu do ruky Péčko a posadil to hezky na střed grýnu, jednou. Jiné jamky to zas střílel do všech směrů. Vycházelo to u něj o 2 hole delší, kde já tehdy 7ku, on 9ku. Škoda, asi by mu to šlo. Ale nejsem doma správným motivátorem.
Dobrý, stejná zkušenost se synem na stejném hřišti a asi i jamce. On dělal zrovna zelenou kartu. Já vzal 7i a poslal to doprava vedle greenu. On to posadil pár metrů od fangle. Na můj dotaz čím to hrál odpověděl sw a tlemil se mi on i trenér… taky toho pak už moc nenahrál, málo akční prý ten golf…
 
Btw. nevíte a neznáte někdo, jaká byla Akademie Vetřní? Našel jsem link na https://www.sumavago.cz/aktivita-detail/sumava_na_golf/golf_club_akademie_vetrni/cz

Golfový klub AGCV a hřiště je umístěn v přijemném prostředí lesoparku obce Větřní, čtyři kilometry od Českého Krumlova.
Hřiště je koncipováno jako šestijamková akademie. Jedná se o nevelké veřejné hřiště, které poskytuje příležitost začít s golfem. Hřiště zároveň uspokojí i hráče, kteří ocení možnost tréninku krátké hry. Členitý terén hřiště způsobuje, že se jednotlivé jamky dlouho neohrají. K dispozici je cvičný putting a chipping green, jejichž výhodou je možnost hry i po setmění při umělém osvětlení. V jeho dosahu je MHD a s dobrým autobusovým spojením do okolí (Rožmberk nad Vltavou, Vyšší Brod, Lipno nad Vltavou, Frymburk).

A pár fotek od strýčka google....

3115_b_golf Vetrni 3.jpg 174.jpg 3115_b_golf Vetrni 1.jpg
 
Ještě by se k tomu mohl přidat Erpet. Nedávno byl otevřený na jednu akci veřejnosti. Tady jsou fotky i z toho, jak tam vypadá/vypadalo zázemí: Odkaz na Facebook. Pochopila jsem, že je v plánu ho dát k zemi, ale musí se nějak změnit územní plán, aby se tam mohlo stavět. Ještě není rozhodnuto. Ale chápu to tak, že s Erpetem se můžeme rozloučit.
Vzpomínám, jak jsem byl na Erpetu vyzvednout svoji první kartičku. Tehdy jsem byl v CMR (centrální mimoklubové registraci) a kartičky vydávali na recepci.
 
Vzpomínám, jak jsem byl na Erpetu vyzvednout svoji první kartičku. Tehdy jsem byl v CMR (centrální mimoklubové registraci) a kartičky vydávali na recepci.
Jj.......já taky CMR a taky první kartička v Erpetu na recepci:)......A ta radost tenkrát z ní:D
 
Na Erpetu jsem začal s golfem aka telocvikem na vejsce 😅, k tomu chodil naproti do Mekace na brigádu, abych měl výmluvu proč jezdit do centra - ten pravidelny pohled, když jsem si nechával bag v Mgr. kanclu a tahnul po směně na golf… k nezaplacení 😅👌

A ještě mi v seznamu chybí Lahovicky, měl jsem to krásně po cestě a těch košíku, co jsem tam vypálil a stejně se to nenaučil… 🙈😅
 
No to já jsem v Erpetu dělal dvakrát kurz rozhodčích a dokonce jsem tam potkal na schodech prezidenta V. Klause ;) Mně se to tam líbilo. Golf, tenis, kopaná ... na jednom místě tolik sport. aktivit ve středu města. Je mi líto, pokud to opravdu zbourají 😢
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom