Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Změna z leváka na praváka...

Kebek

Nováček+
Klub
Golf Club Hostivař
Ahoj, chci se zeptat, zda je tu někdo, kdo prošel nebo prochází změnou strany, z které hraje.

Zrovna uvažuji, že bych jako pravák, který hraje nalevo, přešel na svou přirozenou stranu a začal hrát jako pravák. Golf nehraju moc dlouho a stále mám vysoké HCP. Ale hlava už je zafixovaná a švihat napravo je pro mě nyní naprostý chaos...

Kvalitního trenéra bych měl, a je to on, kdo mi nasadil brouka do hlavy.

Máte s tím někdo osobní zkušenost nebo jako trenér?

Stojí to za to? Mám do toho jít?

Díky za každou radu!
 
Ahoj, s golfem jsem začínal v roce 2019 a jako pravák jsem začal hrát nalevo, protože jsem tak hrál hokej a florbal. Přišlo mi to přirozenější a docela mi to i šlo. Zhruba po třech měsících jsem měl první hodinu s trenérem a ten mi hned řekl, že mám hrát napravo aniž by viděl moji jedinou leváckou ránu😊. Je pravda, že při házení míčem, netrefím levou rukou ani stodolu☹. První hodinu jsem skoro netrefil ani míček, ale teď už je to lepší.
 
Jsem pravák a už to 7 let hraju nalevo :D. Rozhodl jsem se tak na začátku, protože nedokážu puttovat napravo - strašně se mi klepe pravá ruka (yips). Co mi kdo říkal a co se mi fakt potvrdilo, tak že do určitýho HCP to vadit nebude, ale pak najdu svoji hranici (bylo to HCP 12), za kterou se se slabší stranou nedostanu...
Z toho plyne můj aktuální názor - pokud budu hrát 4x týdně a budu se snažit dostat třeba na HCP 6, uvažoval bych o změně (sežere mi to půl až 1 rok hry), ale jelikož to poslední dobou plácám sotva 2x za 14 dní a v zimě vůbec, tak mi to za tu námahu a nové vybavení fakt nestojí :D
Pokud začínáš (asi jo jak píšeš), nevadí ti změna výbavy a nečekáš výsledek za týden, tak bych do toho ještě šel. Ono ze zdravotního hlediska by asi bylo nejšetrněšjší tu stranu střídat pravidelně :D
 
Jsem také pravák a 16 let hraju nalevo...důvod byl stejný, jako u @Marek90 - nedokázal jsem si představit patovat napravo...ohledně toho HCP si nemyslím, že je levá strana limitem - dost špičkových hráčů hraje nalevo...sám jsem se rychle dostal na HCP kolem 18, tam jsem nějakou dobu vydržel - děti, málo času na golf - cca. před 3 lety jsem začal hrát víc a dostal jsem se k HCP kolem 10, ale je to dle mého jen o tom, že hraji více, tak 2x týdně + občas čipuji na zahradě...že bych se předělal napravo mě nikdy nenapadlo...jedinou nevýhodu vidím ve vybavení, pro leváka najdeš méně...jinak si myslím, že je to prostě golf...já jsem spíš pocitový hráč, na driving nechodím, u trenéra jsem byl asi 3x na začátku, takže jestli máš v hlavě brouka, co hraje napravo, tak začni napravo :) pro mě je golf hlavně o pocitu a čemu věřím (nemusí to být správně, ale když tomu věřím)...hodně štěstí při rozhodování a dej pak vědět, jak si dopadl :up:
 
Tak další do party 💪
Já zkoušel na začátku oboje strany a pravou holí jsem nedokázal zvednout míč z koberce. Levou hned napoprvé, takže bylo rozhodnuto.
Brouka hrát na praváka mám taky. Řekl jsem si že začnu, až mě přestane bavit hrát nalevo. (zatím mě to baví víc a víc 😇).
Také jsem slyšel řeči, že se nedostanu na singl atd.... Singl mám asi 5 let. Nemám větší problém tvarovat rány. Chodím hrát jednou týdně devítku a jednou týdně driving s dětma. Kdybych tomu věnoval víc a měl fitované hole tak věřím, že HCP ještě o něco stáhnu. Takže asi tak...
Pro mě jediný argument je pořizování holí.... jak už někdo psal.

Nutno ještě dodat, že mám na zahradě putovací koberec a taky trénuju do sítě. Driving to ale nenahradí.🏌️‍♂️🚀
 
Taky pravak, taky hraju nalevo a za 3 roky jsem na HCP 14. Limit vidím jen v tom, kolik casu golfu clovek chce/muze venovat. Ja se snazim aspon 1x za tyden byt na hristi, trener na zacatku, jinak samostudium.
Jak uz to bylo receno, nejvetsi voser je to, ze holi pro levaky je min a jsou casto drazsi.

Phil Mickelson je taky pravak co hraje nalevo a docela mu to jde :)
 
Já hrál asi půl roku napravo a pak mě můj první trenér doporučil přechod nalevo, já jsem ale levák ve všem, píšu levou, kopu levou, žabku házím levou, takže logický krok.

Takže pokud jsi pravák co hrál nalevo, má to smysl, můj názor.
 
Brouk stále hlodá a hlodá.. Jde o to, že když mě trenér postavil napravo a řekl, abych se úplně v klidu rozmáchl, tak hned skoro zařval, že moje nohy, boky i ramena jsou otočený skoro dokonale než když to samé udělám nalevo. Všechno od podlahy až po ramena mi pocitově přišlo lepší, pevnější, přirozenější. Jenom ruce v tom švihu byly úplně, ale úplně ... no levý, jinak se to asi nedá popsat, prostě jakoby patřily jinému člověku :D

Zkouším to doma znovu a znovu a stále víc cejtím, že bych to měl zkusit, protože to prostě půjde. Tak se do toho asi pustím. Budu tu občas psát svůj lehce komediální román, doufejme s dobrým koncem. :up:
 
Ahoj, chci se zeptat, zda je tu někdo, kdo prošel nebo prochází změnou strany, z které hraje.

Zrovna uvažuji, že bych jako pravák, který hraje nalevo, přešel na svou přirozenou stranu a začal hrát jako pravák. Golf nehraju moc dlouho a stále mám vysoké HCP. Ale hlava už je zafixovaná a švihat napravo je pro mě nyní naprostý chaos...

Kvalitního trenéra bych měl, a je to on, kdo mi nasadil brouka do hlavy.

Máte s tím někdo osobní zkušenost nebo jako trenér?

Stojí to za to? Mám do toho jít?

Díky za každou radu!
Ahoj, hrál jsem přirozeně vlevo (hokej) , ale trenér ZK řekl, že pokud jsem pravák, měl bych hrát vpravo. OK - hrál jsem vpravo, dokud mi nevyhřezla bederní plotna a s golfem jsem skončil. Po cca 6ti letech jsem šel s kamarádem levákem jako caddy a zkusil jsem hrát kratší hole a šlo to. Zkrátím to - teď už hraju cca rok vlevo a plotna je v pohodě.
 
Brouk stále hlodá a hlodá.. Jde o to, že když mě trenér postavil napravo a řekl, abych se úplně v klidu rozmáchl, tak hned skoro zařval, že moje nohy, boky i ramena jsou otočený skoro dokonale než když to samé udělám nalevo. Všechno od podlahy až po ramena mi pocitově přišlo lepší, pevnější, přirozenější. Jenom ruce v tom švihu byly úplně, ale úplně ... no levý, jinak se to asi nedá popsat, prostě jakoby patřily jinému člověku :D

Zkouším to doma znovu a znovu a stále víc cejtím, že bych to měl zkusit, protože to prostě půjde. Tak se do toho asi pustím. Budu tu občas psát svůj lehce komediální román, doufejme s dobrým koncem. :up:
tak pokud se v tom citis lip, tak neni o cem :)

na ruce zapomen (prej rada trenera :)
 
tak pokud se v tom citis lip, tak neni o cem :)

na ruce zapomen (prej rada trenera :)
tak pokud se v tom citis lip, tak neni o cem :)

na ruce zapomen (prej rada trenera :)
Ještě jeden postřeh - když jsi pravák ve všem ostatním, tak máš přirozeně větší sílu v pravé části těla, tzn., že pravděpodobně budeš dávat vpravo i delší rány. Bavil jsem se o tom i s kamarádem, který hraje golf delší dobu - a údajně je trend měnit stranu jen tehdy, když cílíš na na jednociferný HCP.
 
Ahoj, chci se zeptat, zda je tu někdo, kdo prošel nebo prochází změnou strany, z které hraje.

Zrovna uvažuji, že bych jako pravák, který hraje nalevo, přešel na svou přirozenou stranu a začal hrát jako pravák. Golf nehraju moc dlouho a stále mám vysoké HCP. Ale hlava už je zafixovaná a švihat napravo je pro mě nyní naprostý chaos...

Kvalitního trenéra bych měl, a je to on, kdo mi nasadil brouka do hlavy.

Máte s tím někdo osobní zkušenost nebo jako trenér?

Stojí to za to? Mám do toho jít?

Díky za každou radu!
za poslední 3 roky jsem s cca 7mi klienty prošel procesem změny hrací strany na tzv. správnou stranu. U všech se změna osvědčila. Pro případnou konzultaci mne můzete kontaktovat.
 
Placal jsem golf asi 9let nalevo - pravda s frekvenci 00prd a trener zridka, vloni mi trenérka navrhla zkusit změnu (problém v puttovani i rotaci) a teď hraju napravo.

Během roku neceleho jsem dohnal své "levé" levé já a teď snad třeba i pohnu trošku HCP někam 🤣

p.s.: jsem levak ve všem
p.p.s.: měl bych možná jeden putter Odyssey 2-Ball TEN Triple Track na prodej kdyby jste někdo sháněli levý, hraný asi tak 2 měsíce, pak jsem přešel napravo 🤣 jen ten barevný cirkus jsem prelepil páskou kdyžtak SZ
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom