Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Statistiky českého golfu 2020

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Statistiky českého golfu 2020 (Golf.cz)

(ČGF) Česká golfové federace zveřejnila každoroční statistiky českého golfu roku 2020. Ke konci letošního roku eviduje 52.401 registrovaných hráčů ve 183 klubech. Česko má 105 znormovaných hřišť, dvě 36 jamková, čtyři 27 jamková, 47 osmnáctek a 52 devítek.

Snad se obrací trend ubývání registrovaných hráčů. Letos jich přibylo 189 (+0,27 %).
Máme o 4 kluby méně (-2,14 %), vinou covidu se hrálo o 1.047 turnajů méně (-17,66 %). Máme o čtyři znormovaná hřiště méně (-3,67 %). Přibyla jedna osmnáctka, ubylo pět devítek.​


Statistiky českého golfu 2019





The post Statistiky českého golfu 2020 appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
Podle technického serveru CGF, což by měl být jediný relevantní zdroj je počet členů ČGF dnešnímu dni ( 9.12. ) 51 254, tedy o 1 147 méně než udává oficiální statistika, která je datována k 30.11. Opravdu silně pochybuji, že by bylo z databáze vyřazeno za posledních 9 dní tolik hráčů. Navíc cca před měsícem jich bylo v databázi technického serveru také lehce nad 51 000.
Buď tedy vedení CGF :
1, čerpá z nějaké jiné databáze, otázka je ale z jaké technický server by měl být velmi přesným a oficiálním zdrojem nebo
2. z databáze za 9 dní zmizelo 1147 hráčů, což považuji za nemožně nebo
3. jsou ty zveřejněná data nesprávná...
 
Lze nějak dohledat údaj počet aktivních hráčů? Tzn. kteří alespoň jednou šli na hřiště za rok? Jaký je ten poměr?

Někde jsem to kdysi viděl, ale nemohu si vzpomenout. Možná to bylo na konferenci teetime... (a tím se dostáváme hezky k diskusi v jiném vlákně).
 
Lze nějak dohledat údaj počet aktivních hráčů? Tzn. kteří alespoň jednou šli na hřiště za rok? Jaký je ten poměr?

Někde jsem to kdysi viděl, ale nemohu si vzpomenout. Možná to bylo na konferenci teetime... (a tím se dostáváme hezky k diskusi v jiném vlákně).

Teetime to určitě bude mít, já tyto data neznám, ale je to přesně to, co si myslím a předpokládám, že i ty, důležité. Klíčové je to kolik hráčů reálně hraje a zda hraje na domovském hřišti nebo i jiných. Pro domovská hřiště hráčů jsou ale přínosem i "spící" hráči. Poplatky zaplatí, ale hřiště nevytěžují.
Data Teetimu budou sice hodně přesná, ale ne zcela, protože asi ne všechna hřiště jejich systém používají. Naopak ta čísla z technického serveru by měla být přesná zcela. Nevím o žádném jiném alternativním způsobu evidence, proto mne dost zaráží, že vypadají jako záměrně upravená. Teoreticky by vyšší počet členů mohl vzniknout tak, že se počítala i nedomovská členství, tzn. že někteří členové byly počítáni několikrát. I tak by to číslo bylo nižší než udávané a statistika by pak neměla žádnou vypovídací hodnotu.
 
No, já bych si dovolil oponovat tomu článku, nepřibylo 189 golfistů, ale podle ČGF jen 139.
Tudíž já se obávám, že někde probíhají kouzla s čísly, podle mě i několikrát :D
A trochu mě mrzí, že sice máme statistiky, ale už třeba nikdo nenapíše, jaká hřiště skončila. Takový komplexní článek bych očekával.
 
Já se na to dívám trochu z jiné stranky. Nemyslím si, že těm čtyřem tabulkám se dá řikat statistika. Očekával bych vydání celé brožury, kde zjistím mnohem víc než kolik je hříšť, golfistů a turnajů. Např. podrobnou věkovou strukturu, strukturu dle HI, počty členů a turnajů dle klubů. A klidně i taky takové ty americké nesmysly. Třeba něco jako počet turnajových HIO podle měsíců by mohl být docela zabavný ukazatel... 😜 Proč sakra neudělat něco zábavného z nudné statistiky???
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom