Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Realizováno Sekce fóra: Můj švih? (videa, rady a pomoc)

Stav
Uzamčeno.

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Upraveno:
Samozřejmě, protože téměř všichni jsme trenéři.. :) . Ale jinak proč ne..jen aby z toho ten dotyčný neměl hlavu v pejru, až mu každý poradí něco jiného..;)
 
Tak tu mám první myšlenku, která mě mě doputovala:

Byl zájem o část fóra věnována golfovým švihům? V zahraničí jsou to jedny z nejoblíbenějších části fór. Speciální kategorie, co vlákno, to jeden švih - ostatní komentují a radí.

Je to myšleno především jako online poradna, jak co zlepšit. Bylo by využito?

Příklady např tu:
?
za mě super nápad 👍
 
SUPER NÁPAD, pro případná vložená videa bude možná “kouzelná tužka”. , myslím tím košilku jako mají v golf chanelu??
 
Tak tu mám první myšlenku, která mě mě doputovala:

Byl zájem o část fóra věnována golfovým švihům? V zahraničí jsou to jedny z nejoblíbenějších části fór. Speciální kategorie, co vlákno, to jeden švih - ostatní komentují a radí.

Je to myšleno především jako online poradna, jak co zlepšit. Bylo by využito?

Příklady např tu:
?
To je super, aspoň si člověk rozšíří rozhled :D
 
Díky za zpětnou vazbu. Vypadá to, že nějaký zájem je. Minimálně zpočátku to zrealizuji jednoduše pomocí dostupných nástrojů Jamky (tzn. vyjma jiného jde i rychle/levně).
  • kategorie fóra (podobně jako "Představte se") - to má výhodu, že umí každý používat
  • úvodní příspěvek si bude moci uživatel nasdílet video se svým švihem
    • nelze povolovat přímo na jamku, videa jsou příliš kapacitně náročná a je obtížné řešit jejich smysluplné ořezávání. Tzn. jedno video může nyní při troše smůly zabrat ve velkém rozlišení zabrat více vymezeného prostoru, než celé fórum nyní dohromady
    • určitě žádný online nástroj na tužku v tuto chvíli ne
  • nějaký jasný odkaz z titulní stránky
Nějaká další myšlenka k tomu? Sofistikovanější řešení v podobě samostatné části je možné, kdyby se to chytlo a prakticky a konstruktivně využívalo. Kvůli 2-3 švihům za rok by to smysl asi moc nemělo.

Dle mého je dobré se inspirovat vzory, které jinde fungují, než vymýšlet kolo. Tedy, např. The Sand Trap tu: https://thesandtrap.com/forums/forum/13-member-swings/. Navrhuji tato pravidla, dle vzoru z výše uvedeného:

---
  • 1. Jedno vlákno na osobu. Nové své švihy nahrávejte do svého vlákna, bude vidět vývoj a progres...
  • 2. Správný název vlákna v podobě:Můj švih (nickname) - dobře se dohledává a zobrazuje. Pokud přidáváte konkrétní video, dejte viditelně do hlavičky příspěvku stručný popis:
    • Hraju aktivně golf: 4 roky
    • Můj současný HI (HCP) je: 25
    • My typický úder je: draw/slice/nevím...
    • Ránu, kterou se snažím eliminovat je: topinka
    • ... další
  • 3. Žádné video nebo obrázek? Pak nezakládejte do této kategorie své vlákno, ale položte otázku do kategorie fóra "Trénink, cvičení, hra"
  • 4. Nahrávejte dobrá videa. Kde je vidět celá osoba, ideálně zepředu a zezadu, pokud můžete. Dobré je nastavit i zpomalený záběr, ve kterém dobře vyniknou případné "problémy" . Čím lepší video, tím věší šance, že se dá k tomu něco říci a poradit.
  • 5. Nemažte stará videa ze svých zdrojových uméstění - přestanou se pak zobrazovat i na Jamce a příspěvky a diskuse je pak "neúplná"

Pro všechny, co na Švihy reagují: Reagujte prosím slušně a konstruktivně. Vlákno slouží především jeho vlastníkům s cílem mu pomoci, pochválit... nerozvíjete offtopic diskuse (budou přesunuty jinam). Pamatujme - každý jsme nějak začínali a každý máme svůj individuální švih. A už samo o sobě je odvaha ho někam nasdílet.

Obecně platí, že lidé jsou ochotnější radit a pomáhat lidem, které znají. Takže se prosím pokuste účastnit diskusí na dalších částech webu. Seznamte se s místními lidmi a nechte je vás trochu poznat. Pak v části fóra „Můj švih“ získáte více zpětné vazby a případných rady a během tohoto nadále získáte dále nové golfové přátele a známosti.
---

Vidíte v tom něco nešikovného? Či vás něco napadá k doplnění, jinak?
 
Upraveno:
4. Nahrávejte dobrá videa. Kde je vidět celá osoba, ideálně zepředu a zezadu, pokud můžete. Dobré je nastavit i zpomalený záběr, ve kterém dobře vyniknou případné "problémy" . Čím lepší video, tím věší šance, že se dá k tomu něco říci a poradit.

Ještě mě k tomu napadá, byl by někdo z místních odborníků mi napsat, jak by měla vypadat ideální nahrávka dostupná z běžných prostředků? Co by bylo návodné pro kohokoli, kdo není příliš technicky zdatný, jak a co má nahrát a na co u toho dát pozor? Je tato formulace dostatečná?
 
Ještě mě k tomu napadá, byl by někdo z místních odborníků mi napsat, jak by měla vypadat ideální nahrávka dostupná z běžných prostředků? Co by bylo návodné pro kohokoli, kdo není příliš technicky zdatný, jak a co má nahrát a na co u toho dát pozor? Je tato formulace dostatečná?
Nahrávka by měla být zhruba ve výšce metr nad zemí, jak zepředu, tak z pohledu směru hry. Zepředu stát v ose, uprostřed postoje a pokud možno moc neklepat s kamerou :D a nahrávka zezadu (z pohledu hry) by měla být v ose rovnoběžná s rameny, stehny a boky.

Přikládám fotku klienta a kamaráda pro ukázku, snad mě za to neukamenujou :D
 

Přílohy

  • 3F14725E-4D9C-4209-A46C-F80F4529C1D2.png
    3F14725E-4D9C-4209-A46C-F80F4529C1D2.png
    222,2 KB · Zobrazení: 280
  • EE47D871-3C58-4649-86EE-EDEE65FB4C40.png
    EE47D871-3C58-4649-86EE-EDEE65FB4C40.png
    163,4 KB · Zobrazení: 291
Upraveno:
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom