Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #37 - O souboji velikánů

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg

9. 7. 2018 - Možná vám to přijde divné, ale kromě golfu sleduju i box. Velké zápasy mají totiž v sobě zvláštní magickou atmosféru, hlavně když se neporažení bojovníci utkávají o nějaký z mistrovských pásů či jde rovnou o pozici nezpochybnitelného mistra světa všech organizací. Něco takového by se v boxu mělo nyní odehrát po velmi dlouhé době mezi Anthony Joshuou a Deontayem Wilderem, tento zápas je ale stále ve fázi vyjednávání. Kupodivu však můžete tuhle magickou atmosféru duelu velikánů zažít i v golfu, vzpomeňte třeba na finálový souboj při The Open mezi Mickelsonem a Stansonem. Občas se stane, že se golfový turnaj promění v zápas pouze dvou hráčů, kde se místo ran do obličeje rozdávají rány do greenu. Něco takového, hlavně pokud jde o světoznámé či rovnou legendární hráče, je samozřejmě velmi přitažlivé pro televizní diváky, a to pak také přináší více peněz. Golf je ale nevypočitatelný a takový slavný finální duel se přihodí jen jednou za uherský rok. Nebo tomu lze nějak napomoci? Co třeba vytvořit přímo turnaj jen pro dva slavné hráče? Myslím, že je vám celou dobu jasné kam tím mířím. Chystá se prý bitva Woods vs. Mickelson, kteří se na hřišti utkají o sumu deseti milionů dolarů. Práskl to Mickelson, který tvrdí, že něco takového začali s Tigerem plánovat už ve společném flajtu na The Players. Teď se vyjednává s televizními stanicemi, takže původní datum 3. července muselo jít stranou. Jisté ale je, že golfový ring bude - stejně jako v případě velkých boxerských zápasů - v Las Vegas.

Možná vás napadlo to, co napadlo mě. Stárnoucí milionáři, kterým se na turnajích nedaří tak, jak by si přáli, chtějí znovu přitáhnout pozornost a vydělat nějaké peníze. Možná vás napadlo, že je to celé televizní opičárna. Dobrá, souhlasím. Ale odmítnete se kvůli tomu na jejich souboj podívat? Golf sám má přitom v televizních duelech velikánů docela tradici. Znáte formát Shell's Wonderful World of Golf? Díky němu si mohli diváci už v 60. letech prohlédnout zápas mezi Benem Hoganem a Samem Sneadem (nebudu vám říkat, kdo vyhrál. Mrkněte na to), v 90. letech pak mezi Jackem Nicklausem a Arnoldem Palmerem, ale skvělých zápasů takto bylo odehráno více. Tiger s Philem si zřejmě uvědomují, že šance na to, aby se potkali ve finálovém flajtu některého z majorů se povážlivě tenčí (či zmizela docela), proč tedy nehledat jinou cestu, jak si dopřát trochu legrace. Phil tvrdí, že částka 10 milionů dokáže člověka dostat mimo komfrotní zónu hry, bez ohledu na to, kolik má hráč peněz. Nemělo by tedy jít o zápas zcela bez nervů. Na nudné průměrné kolo o 10 milionů dolarů by se asi koukal rád málokdo. Taky by mě zajímalo, jestli budou mít hráči na sobě mikrofony, jako je měl Tiger při duelu s Rorym McIlroyem v Číně. To by mohlo na atraktivitě jen přidat. Uvidíme, jak se nakonec kluci s televizí domluví. Já se ale dívat budu. Tož zase v pondělí na viděnou.
wm.jpg
 
Super, máš pravdu je to televizní opičárna. A bojím se, že se dívat budu. A že budou oba hrát tužku. A že z toho budu otrávenej.
 
Ja si myslim, ze je to zajimavy turnaj... vzdyt u kazdeho druheho turnaje clovek tak nejak tajne doufa, ze k nejakemu podobnemu duelu v zaveru dojde. :)
Navic tim, ze to neni rozlozene do mnoha dni, tak to muze mit mnohem vetsi spad.
 
Za mě super nápad. Když koukám na turnaje, nejradši jsem, když zabírají jeden flight. Baví mě sledovat celé kolo jednoho flightu. Ideálně když je tam jeden z této dvojce či třeba DJ, zkrátka když ten člověk má jméno. Myslím, že tu i byla nějaká diskuse o star flightech, což zase pro mě je nejideálnější způsob jak vidět ty největší hvězdy spolu a nemuset pořád čekat, kdy už je konečně zaberou.
Úplně nesouhlasím s tvrzením, že se jim na turnajích nedaří. Phil nedávno vyhrál a Tiger hraje super golf a je jen otázkou času, kdy se mu to sejde (stejně jako u mě :cool:).
Navíc o kolik procent, že Tigerův návrat ke golfu zvedl sledovanost a návštěvnost turnajů? Každý je chce vidět hrát, ideálně spolu, bylo to vidět na Players.
Já se tedy dívat budu a jsem si jistý, že tužku hrát nebudou, to oni totiž na rozdíl od nás neumí ;).
 
Hluboce jsem se zamyslel, zda bych chtěl radši vidět tebe s @requo nebo Phila s Tigerem a vyšla mi z toho k mému prvotnímu údivu remíza. Každý souboj by měl něco do sebe... Tak teď už to jen zorganizovat (ale asi ze sponzorů 10 mega nevytáhnete :D)...
 
20.-22.7. budeme s @requo a dalšími trojpatovat na krumlově i bez sponzorů. Jestli někdo chce přijet zasponzorovat večerní zapíjení špatné hry, bránit mu v tom nemůžeme:)
 
20.-22.7. budeme s @requo a dalšími trojpatovat na krumlově i bez sponzorů. Jestli někdo chce přijet zasponzorovat večerní zapíjení špatné hry, bránit mu v tom nemůžeme:)
Že bych vás tam dojela zkontrolovat :p
 
Pche... ať v boxu nebo v golfu, záleží na motivaci a pustit si před tím ten správný film! :)

 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom