Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tours PGA omezuje použití green books a birdie books

Mirek_62

Guru fóra
Klub
GCCEL
HI (HCP)
5.5
Od 1.1.2022 se mění pravidla pro používání informací ohledně grýnu (greenbook) a jamek (yardage book).
V podstatě budou zakázány profesionálně připravované podklady a bude možno používat pouze vlastnoruční poznámky.
Zejména u informací ohledně brejků na grýnu nebude dovoleno využítí moderních technologií ke „čtení” grýnu i při přípravě vlastnoručních poznámek.

P.S. Nebojte, naši hru to neomezí, týká se to pouze soutěží PGA 🤭😂

Zdroj: https://golf.com/instruction/rules/report-pga-tour-yardage-green-books-restrict/
 
Od 1.1.2022 se mění pravidla pro používání informací ohledně grýnu (greenbook) a jamek (yardage book).
V podstatě budou zakázány profesionálně připravované podklady a bude možno používat pouze vlastnoruční poznámky.
Zejména u informací ohledně brejků na grýnu nebude dovoleno využítí moderních technologií ke „čtení” grýnu i při přípravě vlastnoručních poznámek.

P.S. Nebojte, naši hru to neomezí, týká se to pouze soutěží PGA 🤭😂

Zdroj: https://golf.com/instruction/rules/report-pga-tour-yardage-green-books-restrict/
Krok správným směrem. Greenbooky měli úplně zakázat. Čtení grýnů by mělo být součástí hry, ne přípravy.
 
Sice s tím věcně souhlasím, resp. se záměrem, ale obávám se, že je to v podstatě nepostihnutelné. Jak se bude lišit opsaná poznámka z nějaké knihy od koupené?
Moc jsem k tomu nedohledal, ale jak to na PGA chcete uhlídat v praxi a případně kontrolovat, že si někdo v noci kompletně poznámky nepřekreslí?
 
Nemyslím si, že to k něčemu bude, kdo se chce perfektně připravit, tak se připraví i bez toho. Dokážu si představit Dešampóna, jak bude spád pod širákem na hřišti, jen aby měl dostatek času na to, si to všechno zaměřit a zaznamenat :D Nedivil bych se, kdyby si s sebou přitáhl nivelák :D nebo dal rovnou práci geodetům, aby mu vytyčili bodové pole :D
 
Sice s tím věcně souhlasím, resp. se záměrem, ale obávám se, že je to v podstatě nepostihnutelné. Jak se bude lišit opsaná poznámka z nějaké knihy od koupené?
Moc jsem k tomu nedohledal, ale jak to na PGA chcete uhlídat v praxi a případně kontrolovat, že si někdo v noci kompletně poznámky nepřekreslí?
Viděl jsi jak vypadá profi greenbook? Nechtěl bych ho přepisovat 🙈

Třeba na to mají nějaký systém ochrany. Dovedu si představit, že třeba 2h před startem vyfasuješ oficiální greenbook a budeš si teprve potom do něj přepisovat poznámky. Asi se dá vymyslet spousty opatření proti podvodům, ale i když jde o milióny, tak si myslím, že nějaké podvody profíci riskovat nebudou, nedovolí jim to jejich čest. Prostě budou dodržovat to, že golf je "sport gentlemanů. Možná se i najde nějaká černá ovce, ale to bude spíš výjimka.
 
Nemyslím si, že to k něčemu bude, kdo se chce perfektně připravit, tak se připraví i bez toho. Dokážu si představit Dešampóna, jak bude spád pod širákem na hřišti, jen aby měl dostatek času na to, si to všechno zaměřit a zaznamenat :D Nedivil bych se, kdyby si s sebou přitáhl nivelák :D nebo dal rovnou práci geodetům, aby mu vytyčili bodové pole :D
Jestli jsem tomu dobře v tom textu porozuměl, tak například nebudou smět být uváděny např. sklony svahů, což byl primární údaj v greenbooks.
 
Jestli jsem tomu dobře v tom textu porozuměl, tak například nebudou smět být uváděny např. sklony svahů, což byl primární údaj v greenbooks.
tak to je maličkost si to zjistit sám.
 
tak to je maličkost si to zjistit sám.
Asi si nerozumíme. Greenbook nebude smět obsahovat „slope data”, ani samostatně zjištěná a vlastnoručně zapsaná.
 
Asi si nerozumíme. Greenbook nebude smět obsahovat „slope data”, ani samostatně zjištěná a vlastnoručně zapsaná.
Under the new rule, players and caddies will be allowed to include handwritten notes about greens and slopes, but must do so using only information gained from their own eyes...
Já to chápu tak, že" slope data" tam být mohou, ale musí to být data vypozorovaná a ne změřená. Pokud to tak bude, tak mi není jasné, jak zabránit tomu, že si hráč změřená data koupí, ručně je přepíše a vydává za data vypozorovaná.
 
Před několika málo lety dostal Čejka (?) pokutu, že použil starý greenbook nebo birdie kartu, kteoru měl z nějakého předešlého roku. Mezitím došlo ke změně a nějakému zmenšení formátu, nebo něco takového...

Takže oni si to určitě dokáží pohlídat
 
Před několika málo lety dostal Čejka (?) pokutu, že použil starý greenbook nebo birdie kartu, kteoru měl z nějakého předešlého roku. Mezitím došlo ke změně a nějakému zmenšení formátu, nebo něco takového...

Takže oni si to určitě dokáží pohlídat

Čejka byl tehdy diskvalifikován opravdu proto, že použil příliš velký greenbook. V tomto případě je velmi snadné zjistit, zda jsou porušeny pravidla nebo ne. Ostatně v Čejkově případě si jeho prohřešku všiml spoluhráč a v podstatě ho "naprášil" https://www.golfextra.cz/detail/5249/cejka-vypadal-ze-nema-paru-co-se-deje-spoluhraci-problem-tusili. Zjistit, zda si někdo rukou něco přepsal z profigreenbooku mi ale přijde nemožné. Obecně ale spíše vůbec nechápu, proč ty greenbooky nezruší úplně. Touto úpravu si jen nahrávají na další problémy ( nařčení z toho, že někdo podváděl ). V Augustě je nepovolují a nikdo si netroufne protestovat a všichni kolem to kvitují. Prostě - No greenbook, no cry...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom