Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz Míčky s "kratším doletem" se vrací do hry. Největší hloupost, nebo pomoc golfu?

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Míčky s "kratším doletem" se vrací do hry. Největší hloupost, nebo pomoc golfu? (GolfExtra.cz)

Když na začátku roku přišly golfové autority R&A a USGA s návrhem uvést do hry míčky s "kratším doletem" s tím, že by s nimi hráli pouze špičkové golfisté, nesetkalo se to s žádným nadšením. Ani u hráčů ani u výrobců. Teď se očekává, že v nejbližší době obě organizace vrátí míček, který by redukoval stále rostoucí délky ran, zpět do hry. A tentokrát to nejspíš bude platit pro všechny – pro elitní hráče, stejně jako pro rekreační nadšence.

Pokračovat ve čtení...
 
Úplná blbost toto, US Open je typickým příkladem toho, jak se má hřiště bránit ranařům.
 
Zajímavé srovnání, pokud by to nastalo.
Stejně to na greenu propatuju i teď...
1701778875250.png
 
Obávám se, že na profíky to bude mít z dlouhodobého hlediska minimální vliv. Najdou cestu, jak se znovu prodloužit, přijdou nové metody tréninku, které přinesou zrychlení jejich švihu.

A kvůli několika málo set profíků tak USGA a R&A nas… 50 mil. golfistů. 🙈

Apropo - dojde tedy v návaznosti na tuto změnu i k přenormování hřišť či jejich redesignu?

Podle mne tohle prostě cesta není. Měli jít cestou setupu hřišť pro profesionály - zúžení fervejí, hustší a vyšší rafy (už v 1. střihu), více překážek v dopadových zónách profíků …
 
Totalni blbost, a nemyslim ze by byla i potreba prodluzovat hriste. Jestli nekdo na to proste ma palit na par4 do greenu, tak at pali. Furt je dovednost co dotycny musel nejak zvladnout, a ostatni to mohou zkusit zvladnout take. Jestli je problem skore, tak osobne nevidim rozdil ve vysledku -3 nebo -10, klidne at to hriste "rozstrili", opet je to medialne i divacky atraktivni. Obecne se rad podivam na takove to vykony a prijde mi o to dokonce i atraktivnejsi pro golf nezli "nudny" layup. Napriklad Brysonova delovka pres jezero na par5 na Arnold Palmer Invitational ma 1.6 milionu zhlednuti, "standardni" herni doporucena cesta by takove sledovanosti nedosahla.
 
Jsem už taková povaha, že co se bude dít na golfovém hřišti v roce 2030, mám momentálně úplně u zadku :)

Do té doby se stejně změní bambilion různých věcí... třeba docela zestárnu ;)
 
rekl bych, ze tam bude i velka lobby ze stran vyrobcu vybaveni, predstava zneplatneni vsech dosavadnich micu by pro ne byla zlaty dul
 
a asi se to nerozpozná na první pohled, jestli je nový, nebo starý.
Btw. už teď jsou větší a normální míčky. Poznáno prý podle toho, že se nevejdou do držáku na vozíku.

A tady píšou, že už v roce 2026 by to mohlo být na US Open a Open
 
Asi bude nutne nakoupit pro nas amatery micky do zasoby? To fakt nenechaji soucasne mice ani pro hru pro zabavu? Tedy pro nas, co skoro nehrajeme turnaje (na turnaji je treba hrat se schvalenymi, to je jasne)
 
rekl bych, ze tam bude i velka lobby ze stran vyrobcu vybaveni, predstava zneplatneni vsech dosavadnich micu by pro ne byla zlaty dul
USGA uvádí, že novým pravidlům testování by mělo už teď vyhovovat cca 30% současných modelů míčků.
 
Vliv nových pravidel pro míče na vzdálenost u driverů.
twitter_GAq7qcdXAAEbHc0.jpeg
 
Asi bude nutne nakoupit pro nas amatery micky do zasoby? To fakt nenechaji soucasne mice ani pro hru pro zabavu? Tedy pro nas, co skoro nehrajeme turnaje (na turnaji je treba hrat se schvalenymi, to je jasne)
Vzhledem k tomu, že pro amatéry to má platit až od roku 2030, tak do té doby dojde u výrobců nejspíš ke kompletní obnově portfolia.
Ostatně už dnes jsou míčky obvykle upgradovány v max. 2 letém cyklu.
 
Z toho výsledku mám pocit, že jde spíše o lobby výrobců. Jinak si to vysvětlit neumím.
 
Prijde mi to jako uplna hovadina. Pro 99% hracu jsou soucasne mice vyhovujici a naopak ta tendence k prodluzovani jim dela radost ze hry - proste vetsina z nas ma dopad driverem 150-200m + nejaky dobeh - treba moje carry je mnohem kratsi, nez jsem si myslel, poprve me zmerili po 13 letech golfu a bylo to o skoro 30 metru min, nez byla moje naivni predstava - ale zase jsem mel asi o 30 metru delsi dobeh :) Podle tech obrazku to pujde o par metru zpet, sice se tim toho tolik nedeje, stejne netrefujeme mice presne a nase nepresnost uderu ma vetsi vliv - ale proste je to cesta, jak beznym hracum amaterum se strednim hcp sebrat radost ze hry - ono to asi na poctu hracu neubere ani neprida, ale proc to golfu komplikovat - skoro vsude na svete ma golf problemy s tim, ze hracu spis ubyva - tak jim jeste zhorsime podminky. Podle me vubec neni problem s tim, ze profici hraji daleko. Taky se mi nelibi, ze hraji druhou ranou zeleza na green petiparu, proste driv to bylo zajimavejsi, kdyz museli vzit delsi hul. Ale tak to proste je. A pokud to principialni problem je, pak by mi prislo logicke dat jine vybaveni ("kratsi mice") jen temhle zhruba tisicum nebo dvema tisicovkam hracu na svete na top turach. Normalni smrtelnik si taky nestoupne na zavodni lyze, tak klidne by mohla byt kategorie "profi mic" - kdo chce, at si ho koupi, kdo ne, at hraje dal s temi "dlouhymi". Nakonec utratu na trhu tvori ta masa amateru.
 
Z toho výsledku mám pocit, že jde spíše o lobby výrobců. Jinak si to vysvětlit neumím.
To si úplně nemyslím, je to pro výrobce krok zpět ve vývoji a bude je to nejspíš stát dost peněz.
 
Prijde mi to jako uplna hovadina. Pro 99% hracu jsou soucasne mice vyhovujici a naopak ta tendence k prodluzovani jim dela radost ze hry - proste vetsina z nas ma dopad driverem 150-200m + nejaky dobeh - treba moje carry je mnohem kratsi, nez jsem si myslel, poprve me zmerili po 13 letech golfu a bylo to o skoro 30 metru min, nez byla moje naivni predstava - ale zase jsem mel asi o 30 metru delsi dobeh :) Podle tech obrazku to pujde o par metru zpet, sice se tim toho tolik nedeje, stejne netrefujeme mice presne a nase nepresnost uderu ma vetsi vliv - ale proste je to cesta, jak beznym hracum amaterum se strednim hcp sebrat radost ze hry - ono to asi na poctu hracu neubere ani neprida, ale proc to golfu komplikovat - skoro vsude na svete ma golf problemy s tim, ze hracu spis ubyva - tak jim jeste zhorsime podminky. Podle me vubec neni problem s tim, ze profici hraji daleko. Taky se mi nelibi, ze hraji druhou ranou zeleza na green petiparu, proste driv to bylo zajimavejsi, kdyz museli vzit delsi hul. Ale tak to proste je. A pokud to principialni problem je, pak by mi prislo logicke dat jine vybaveni ("kratsi mice") jen temhle zhruba tisicum nebo dvema tisicovkam hracu na svete na top turach. Normalni smrtelnik si taky nestoupne na zavodni lyze, tak klidne by mohla byt kategorie "profi mic" - kdo chce, at si ho koupi, kdo ne, at hraje dal s temi "dlouhymi". Nakonec utratu na trhu tvori ta masa amateru.
To „rozdvojení" výbavy už dávno navrhoval třeba TW, ale tady bych si naopak na lobby výrobců vsadil. Prostě dvě vývojové a produktové řady jsou náklady (a nemalé) navíc.

A co se týče toho, že profíci na PAR5 hrají železem „druhou do grýnu", tak stačí jedno administrativní opatření. Zrušit pro profíky PAR pro jednotlivé jamky i hřiště. Prostě jen uvádět počet ran. Chápu, že je asi divácky atraktivnější vidět ve výsledcích -X, ale určitě bychom si nakonec zvykli. V jiných sportech se také rány (góly, koše ...) přičítají. Nakonec je stejně konečný výsledek uveden jako počet úderů a to skóre ve vztahu k PAR je jen taková „fičurinka".
 
Mas pravdu, ze ten par je proste jen marketingove meritko - stejne se nekde a dost casto hraje profi turnaj s uplne jinym parem, nez tam maji amateri (bezne treba par 70 na hristi, kde je par 72, proste proto, ze jim ze dvou petiparu udelaji ctyrpary). Ale asi se to s temi minusy a plusy lepsi prodava - dost casto se mi stalo, ze golfove nedotceny clovek se rozplyval nad tim, jak nekdo ma behem nedele -20 ...a pri pohledu na US Open by ten samy clovek rikal, ze hrajou hrozne :) protoze jsou treba +2. Ale i pri konkretnim turnaji jsou ty +/- asi trochu prehlednejsi, tim spis, ze ne kazdy ma odehrano stejne jamek ve stejny moment - coz teda ne nutne vyresi zrovna +/-, protoze samozrejme -4 po 4 jamkach je neco jineho nez -4 po 17.jamce :) Uz staci, ze golf je takhle dost tezky herne a dost nepochopitelny pro laickou verejnost i divacky - tak aspon ty +/- nekoho zaujmou.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom