Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Informace o hřištích na Jamce

Dana

Guru fóra
Jméno
Dana
Klub
Česká Lípa
HI (HCP)
32,7
Dobré ráno. Hledala jsem vhodné vlákno a nenašla. Tak to napíšu sem. Byla jsem teď na Slovensku hrát a před tím jsem hledla nějaké recenze či informace k plánovaným hřištím. Nic moc nenašla, až když jsem zadala do vyhledávání klíčové slovo, tak se něco ukázalo. A teď jak po návratu čtu v tomto vlákně hodnocení posledních her, tak jsem si uvědomila, že většina hodnocení hřišť se schová právě do tohoto vlákna. A ve vláknu ke konkrétnímu hřišti pak je minimum. Někdo nějaký nápad?
 
Dobré ráno. Hledala jsem vhodné vlákno a nenašla. Tak to napíšu sem. Byla jsem teď na Slovensku hrát a před tím jsem hledla nějaké recenze či informace k plánovaným hřištím. Nic moc nenašla, až když jsem zadala do vyhledávání klíčové slovo, tak se něco ukázalo. A teď jak po návratu čtu v tomto vlákně hodnocení posledních her, tak jsem si uvědomila, že většina hodnocení hřišť se schová právě do tohoto vlákna. A ve vláknu ke konkrétnímu hřišti pak je minimum. Někdo nějaký nápad?
Jo...taky jsem si toho všimnul, že hodnocení je spíše zde. ......Pár lidí občas napíše příspěvky dva (Jak jste hráli + Hřiště), ale většině se to celkem logicky "dublovat" nechce. Ale nápad nemám.......asi to jinak než takto nejde. Holt číst všechno!:)
 
Nedal by se oznacit ten prispevek I znackou hriste. Teda ze by se zkopiroval do tématu hriste?
 
Problému rozumím, není úplně snadné ho ale řešit. .Problém je dvojí, jednak z pozice pisatele a druhý z pozice hledače informace (příjemce). A jaká informace je hodnotná a jak jí poznat. Tzn. Jaké informace o hřišti vám přijdou nosné a dlouhodobě užitečné - co mají obsahovat?

Aktuálně máme vlákno "Jak jste naposledy hráli" a samostatná vlákna pro konkrétní hřiště.

Hrubé varianty, nemám promyšleno, klidně se k nim vyjádřete:
  • a) Jak jste naposledy hráli - vyřešit tagování v příspěvku. Tzn. něco jako "Dneska jsem hrál v #Hořehledy..." a umožnit dohledání i dle těchto tagů. Nevýhody - vyžaduje korekturu, problém skloňování tagů atd. Druhé - bude všechno i nadále v jednom dlouhém vlákně.
  • b) Zmíněné kopírování příspěvku - nevím, nepřijde mi moc dobré mít stejný text ve dvou různých vláknech, vede to k duplicitám, a diskuse se různě rozvíjí.
  • c) Kopírovat příspěvky s recenzemi do uzamčených vláken k hřištím. Tzn. bez možnosti reakce ve vláknech, které mají sloužit pro info. To by bylo dobré pro dohledávání infa bez balastu kommentu navíc, ale trochu se tím popírá možnost fóra. Ale byla by to něco jako pasivní nástěnka daného hřiště.
  • d) jedno sběrné vlákno pro Naše návštěvy hřišť... kam rvát recenze, podobně jako doposud do Jak jste naposledy hráli, a jednou týdne by bylo rozstrkáno do vláken konkrétních hřišt... případně založena vlákna nová
Rád to vyřeším, ale úplně experimentovat není vhodné. Tzn. zkuste si představit, jaká forma by byla pro vás nejlepší z pohledu pisatele recenze a infa o hřišti a jaká forma a obsah naopak by pro vás byla nejužitečnější, pokud hledáte informace. A to nejenom, kde je informace zatříděna a jak, ale zároveň, jestli jste schopni takovou informaci i vy sami poskytnout a ideálně jakou formou.
 
Upraveno:
No já se obávám, že to má dvě roviny.
Jedna rovina je informace o hřišti (třeba recenze), kde se dozvím, jaké hřiště je, co mohu očekávat, jednotlivé jamky a tak. Druhá rovina je ta, která se teď hodně vyskytuje v "Jak jste naposledy hráli", kde je spíše popis aktuálního stavu hřiště. A to si myslím, že není úplně aktuální, protože asi nemá cenu číst, jak tam bylo před rokem (hřiště pořád stejné, podmínky úplně jiné).
Takže mě osobně, když nad tím takhle rychle přemýšlím, se líbí to tagování. Nevím, ale nešlo by to vyřešit stejně jako nickname, to znamená zadat rozlišovací znak a první dvě písmena a vyběhne nabídka? Tím by bylo zajištěno stále stejné pojmenování. Pak se dá vyhledat a projet, co zrovna hledám. A tag zároveň odkazuje na vlákno příslušného hřiště.
Bod b) je podle mě špatná cesta, duplicity nejsou dobré a může v tom být v budoucnu chaos.
Bod c) a d) podle mě generuje celkem dost práce, takže taky asi není úplně ideální.
 
Tohle je opravdu oříšek.....protože:
a/ někomu je celkem jedno jak dotyčný hrál, ale chce znát stav hřiště, protože se tam třeba v nejbližší době chystá....
b/ jiného třeba zajímá, jak někdo hrál, protože je to jeho kamarád/známý, ale stav hřiště až tolik ne, protože tam třeba v nedávné době byl....
Ve vlákně "Jak jste naposled hráli" se teď ale hodně vyskytují příspěvky typu MIX.....tzn: (příklad)........Fairwaye byly tvrdé, ale bohužel jsem jich driverem moc netrefil abych využil dlouhý doběh, rovněž na greenech jsem ztratil hodně ran, jsou velmi rychlé a dal jsem celkem x trojpatů.....Z pohledu pisatele je to ale ideální (dobře se to píše, nemusím rozlišovat, jestli píšu o hřišti nebo o své hře)........ovšem z pohledu hledače informace už bohužel méně.
Takže za mě možná zkusit něco na způsob popsaný v bodě a/
 
Z pohledu zapisovatele: Ja to pochopil tak, ze do vlakna o hristi davam moje dojmy ohledne hriste, at uz se jedna o aktualni stav nebo obecne skladba jamek, prostredi atd. Do vlakna Jak jste naposledy hrali logicky popisu moji hru a pripadne zminim nejake faktory ohledne hriste, ktere moji hru ovlivnily. Takze ja v tom nejaky problem moc nevidel, prispevky jsem sice psal dva, ale nebyly duplicitci, maximalne se jen par informaci opakovalo. Navic ne vzdycky se chce clovek podelit o svou hru, takze obcas (spis vetsinou) pisu jen prispevek ke hristi :)

Z pohledu hledace informaci: To idealni neni, protoze spousta lidi to nedela jako ja :)

Z navrhovanych napadu se me jako vetsine nejvic lidi moznost tagovani hrist.
 
Vždyť je tady plno “ambasadorů” různých hřišť , proč TI nedávají smysuplné info o “ svém” ambasodovanem Hřišti?? Alespoň to postatné o stavu fw GR džihádů není-li zatopeno či savana.
 
Experimentální hastagy zprovozněny, viz samostatné vlákno: Hashtagy na 19.jamce - experimentální funkce

---

Z pohledu zapisovatele: Ja to pochopil tak, ze do vlakna o hristi davam moje dojmy ohledne hriste, at uz se jedna o aktualni stav nebo obecne skladba jamek, prostredi atd. Do vlakna Jak jste naposledy hrali logicky popisu moji hru a pripadne zminim nejake faktory ohledne hriste, ktere moji hru ovlivnily. Takze ja v tom nejaky problem moc nevidel, prispevky jsem sice psal dva, ale nebyly duplicitci, maximalne se jen par informaci opakovalo. Navic ne vzdycky se chce clovek podelit o svou hru, takze obcas (spis vetsinou) pisu jen prispevek ke hristi :)

Z pohledu hledace informaci: To idealni neni, protoze spousta lidi to nedela jako ja :)

Z navrhovanych napadu se me jako vetsine nejvic lidi moznost tagovani hrist.

Pochopil jsi to naprosto správně, udělal si mi radost - alespoň takový záměr tohoto rozčlenění byl. Čím více nás to takto bude používat a snažit se o to, tím dříve může Jamka dál ladit, jak informace přehledně zprostředkovávat dál a hledat k tomu cesty. Tzn. - aktuální moje hra: Jak jste naposledy hráli - především s ohledem a durazem na svoji hru, co se povedlo, co ne. Do vlákna o hřišti: dojem z hřiště, co se líbilo, co ne, skladba jamek, aktuální stav, foto.

Jen tak to má dlouhodobou vypovídací hodnotu. Protože @Dana má pravdu. Dlouhodobě a zpětně nás zajímá stav a novinky hřiště.
Ani ne tak hra jednotlivce, což je informace jiného charakteru, kdy spíše se pochlubit a sdílet svoji aktuální radost.

Ale základ je - ty informace psát (alespoň někam). A poslední dobou musím mnohé pochválit, snaží se.
 
Upraveno:
Vidím to podobně jako @hypik a snažím se to dodržovat. Do vlákna hřiště píšu info o hřišti, jak aktuální, tak obecně platné. Do vlákna "jak jste hráli" píšu své dojmy ze hry. Nevidím v tom problém, přijde mi to logické a nic bych na tom neměnil.
 
Dobré ráno. Hledala jsem vhodné vlákno a nenašla. Tak to napíšu sem. Byla jsem teď na Slovensku hrát a před tím jsem hledla nějaké recenze či informace k plánovaným hřištím. Nic moc nenašla, až když jsem zadala do vyhledávání klíčové slovo, tak se něco ukázalo. A teď jak po návratu čtu v tomto vlákně hodnocení posledních her, tak jsem si uvědomila, že většina hodnocení hřišť se schová právě do tohoto vlákna. A ve vláknu ke konkrétnímu hřišti pak je minimum. Někdo nějaký nápad?
Dobrej point. Já to vždycky nacpal do jednoho příspěvku, což je evidentně z důvodu dohledávání informací blbě. Takže se polepším. 😉
 
Proč jsem s tím začala
Vidím to podobně jako @hypik a snažím se to dodržovat. Do vlákna hřiště píšu info o hřišti, jak aktuální, tak obecně platné. Do vlákna "jak jste hráli" píšu své dojmy ze hry. Nevidím v tom problém, přijde mi to logické a nic bych na tom neměnil.
Nejsou všichni Ty. Mně to vždycky taky připadalo logický, ale nějak se to zvrtlo.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom