Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf - Rakousko jezera

Kotilajnen

Aktivní člen
Klub
Gc Lipiny
HI (HCP)
16,2
Mondsee - ale ani jedna jamka neni kolem jezera ;)

Gut Altentann - Jack Nicklaus Signature hriste

Eugendorf - nadherna 18ka

Attersee - docela tezke, koukas na jezero

Doporucuju koupit kartu Golf Alpin Card pokud chces hrat vice hrist, usetris na feeckach, pripadne checkni jestli nemaji sunset (Die SalzburgerLand Golf Alpin Card kostet 2022 € 380,- für 5 Greenfees (4 Greenfees € 308,-, 3 Greenfees € 234,-) und ist in allen Golf Alpin)
 
Zdar,

Salzkammergut jsme hrali vloni a docela prijemne hotelove hriste. Ve svych poznamkach z 2021 mam - velmi pestré, skvěle udržované kratší hřiště, levnější, pár delších přechodů.

Dnes jsme se vratili z vyletu v AT/DE a z okolnich hrist (nebo z tech, co byste mohli mit cestou) jsme hrali Traunsee-Kirchham a Maria-Theresia Haag am Hausruck. O neco dal "pres kopec" je Schloss Pichlarn, ktere stoji urcite za navstevu. Zalezi, kde presne budete bydlet. My byli ve vedlejsim udoli u Hinterstoderu a vyrazeli na hriste tam odsud + pouzili fairway2hotel vouchery.....

Kdyztak posli SZ a muzu okomentovat podrobneji, mam toho v AT odehrano dost.
 
Mohl bych poprosit nějakou hodnou duši o nějaké info k hřišti Zell am See?
Je těžké? je hornaté? Kvalita?
Případně něco jiného v okolí?

Moc děkuji.
 
Mohl bych poprosit nějakou hodnou duši o nějaké info k hřišti Zell am See?
Je těžké? je hornaté? Kvalita?
Případně něco jiného v okolí?

Moc děkuji.
2 osmnáctky. Kitzsteinhorn víc na pohodu, rekreační, mezi 9 -10 jdeš okolo klubovny. Obě v zásadě rovina. Schmittenhöhe je těžší, sem tam modelace, bunkery v dopadu a tak.
Kvalita bývala solidní.
V okolí ještě mohu doporučit - Maria-Alm http://www.golf-urslautal.at/index.php/de/ - lehké kopce, Goldegg https://golfclub-goldegg.com/ - na cepín a Brandlhof https://www.brandlhof.com/en/golf/ nejlepší ze všeho tam
 
Podle me jsou obe hriste v Zell am See absolutni placka. Dle zkusenosti znamych kvalita velmi dobra.

Kolem Nationalpark Hohe Tauern Mittersill - placka, ale pohodove hriste v rozumne kvalite
Goldegg – hřiště nahoru dolů, každá jamka jiná, slušná kvalita
Bad Gastein – dlouhé přechody a převoz kus cesty zpět autem, některé jamky těžké, kvalita dobrá, celkově nic moc

Kdysi jsem hral v okoli
- Urlaustal -nepamatuju si detail
- Gut Brandlhof - hotelové "sem tam" s krásnými výhledy, pokud si pamatuju

Da se koupit
nebo si zavolej o jine moznosti hrani v sirsim okoli nebo cestou a moznych slev.
 
Kup si golf Alpin pas, ušetříš, a zeptej se na ubytku, jestli i na něj nemají slevu
Akorát já asi půjdu jen jednou, tak se obávám, že se mi to nevyplatí. Ale prostuduju to, díky.
 
Tak jestli si chceš odpočinout, jdi kitzstein, jestli chceš těžší, jdi schmidku. Ale je škoda neodehrát další. Moje pořadí je

Brandlhof
MariaAlm = Urslautar
Goldegg
Mittersill
Bad Gastein
 
Přidávám aktuální stav z okolí Zeel am See a Kaprunu.
V rámci prodlouženého víkendu na dlouho plánovanou sportovní akci v Kaprunu jsme si čekání zpříjemnili návštěvou golfových hřišť v okolí Zeel am See. Konkrétně klubu Golf Club Zell Am See.

  • Areál nabízí dvě 18 jamková hřiště. Areál je parkového typu, žádné záludné kopce a stoupání tu nehledejte. I když chybí převýšení, alespoň greeny jsou častokrát vyvýšené a dokáží při chybné příhře na green potrápit. Na hřišti hrají roli hlavně stromy a voda. Obě hřiště za mě patří k těm delším, metry uvádím níže.
  • Co se zázemí týká, tak výborný servis od restaurace, šaten, velký driving s terči na ploše, zdarma birdie karta a sada týček a markovátek k zakoupenému feečku. Fee ve všední den na obě hřiště 99 EUR + 45 EUR Bugy. Klubovna je menší, ale poskytuje veškeré služby (šatny, sprchy, restaurace s terasou, golf shop) a celkově milý personál.
  • Greeny byly v dobrém stavu, držely rychlost a směr, fairwaye vzhledem k dostatku vody v okolí v TOP stavu, výtku bych měl místy k odpalištím, některá byla dost poničená, ale dobré místo se vždy našlo. I když bylo dlouhodobě krásné slunečné počasí, místy mezi stromy, mimo hrací plochy, bylo hřiště podmáčené. Marshall příjemný, staral se o hladké tempo hry, nikde jsme nečekali. I ve všední den poměrně rušno. Registrace a nákup Feečka možný přes webové stránky. Pokud budete lovit míček z vody, tak místy pozor na krokodýli 🐊:)
  • Samozřejmostí, jako všude v Rakousku, jsou krásné výhledy. Dominantou je ledovec Kitzsteinhorn (3203 m. n. m.) Zde jsem poprvé zažil situaci, kdy jsme po snídani vyrazili na golf, v poledne si šli zabobovat na zmíněný ledovec a odpoledne se vykoupat do jezera v Zeel am See.

Kitzsteinhorn - PAR 72, délka ze žlutých 6 030 m

- širší fairwaye, členitější greeny, pro mě zábavnější hra s krásnými výhledy. Dominantou je jamka č. 10, PAR 5 s vodotryskem na vodní hladině.

Schmittenhohe - PAR 72, délka ze žlutých 5 980 m

- zde do hry vstupují hlavně stromy, velkorysé greeny, techničtější, hodně parkové, jamky nebyly tak odlišné, jako na Kitzteinhorn. V blízkosti místní letiště, takže vyhlídková letadla občas přelétávají nad hlavou.

IMG_7046.PNG
IMG_7048.PNG
IMG_7045.PNG
IMG_7043.PNG
IMG_7044.PNG
IMG_7047.PNG
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom