Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfRulesQuiz #019 - Nabrání míče místo úderu

#019 - Nabrání míče místo úderu

  • Správně je za A

  • Správně je za B

  • Správně je za C

  • Správně je za D

  • - kouknul jsem do Pravidel

  • - vím bez Pravidel

  • - jen tipuji

  • - nevím


Výsledky hlasování jsou viditelné pouze pro hlasující.

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
rul019.png


Otázka: Hráčův míč ležel mezi kořeny stromu tak, že nešel udeřit, ale hráč ho mohl odehrát pouze nabráním. Dopustil se tím porušení pravidel?
  • Odpověď A - Ano. Hráč obdrží jednu trestnou ránu a pokračuje ve hře z nového místa.
  • Odpověď B - Ano. Hráč obdrží všeobecný trest a pokračuje ve hře z nového místa.
  • Odpověď C - Ano. Hráč však neobdrží žádný trest, ale musí míč vrátit zpět a situaci řešit jiným způsobem.
  • Odpověď D - Ano. Hráč obdrží všeobecný trest, míč musí vrátit zpět a situaci řešit jiným způsobem.
Pozn.: Vybírejte v anketě pouze jednu správnou odpověď z možností A až D.

---
Odpovídejte SAMOSTATNĚ pomocí ankety (celé zadání a odpovědi se tam nevejdou).
+ Pokud jste odpověděli dejte prosím tomuto příspěvku like.

---
Správná odpověď - B: Ano. Hráč obdrží všeobecný trest a pokračuje ve hře z nového místa.
Vysvětlení: Viz Pravidlo 10.1a.
Viz Pravidla: 10.1
Viz Definice: Rána; Úder
---


Cílem tohoto seriálu je postupná edukace nás všech, tak, aby nám společně bylo na hřišti lépe. Žádný učený z nebe nespadl. K otázkám jsou využity zdroje z online pravidlových testů čgf dostupných každému zájemci na adrese https://testy.cgf.cz/, kde vyjma dalších otázek naleznete i správné odpovědi a vyhodnocení náhodně seskládaných testů. ČGF - díky za to! :up:
 
Upraveno:
ŘEŠENÍ HÁDANKY #019: Hráčův míč ležel mezi kořeny stromu tak, že nešel udeřit, ale hráč ho mohl odehrát pouze nabráním. Dopustil se tím porušení pravidel?

---
Správná odpověď - B: Ano. Hráč obdrží všeobecný trest a pokračuje ve hře z nového místa.
Vysvětlení: Viz Pravidlo 10.1a.
Viz Pravidla: 10.1
Viz Definice: Rána; Úder
---
Zdroj hádanky: https://testy.cgf.cz/

---
Výsledky ankety ke dni 31.1.2022, 11:20.
obrázek 9.jpg



---

Btw. tady se přiznám, že jsem úplně striktně vypsanou oporu v nějakém konkrétním paragrafu v Pravidlech pro správnou odpověď dle čgf nenašel nebo jsem jí nevšiml. Vnímám to tak, že hráč je už potrestán dostatečně 2 ranami navíc za špatně technicky provedených úder, tak není důvod, aby hrál z původního místa a celé to replikoval/zdržoval. Ale bude hrát z nového +2 rány trest (což je horší, než kdyby aplikoval nehratelný míč za +1 rána). Ale pokud někdo najde lepší vysvětlení, sem s tím, případně se pak zeptáme autorit.
 
Btw. tady se přiznám, že jsem úplně striktně vypsanou oporu v nějakém konkrétním paragrafu v Pravidlech pro správnou odpověď dle čgf nenašel nebo jsem jí nevšiml. Vnímám to tak, že hráč je už potrestán dostatečně 2 ranami navíc za špatně technicky provedených úder, tak není důvod, aby hrál z původního místa a celé to replikoval/zdržoval. Ale bude hrát z nového +2 rány trest (což je horší, než kdyby aplikoval nehratelný míč za +1 rána). Ale pokud někdo najde lepší vysvětlení, sem s tím, případně se pak zeptáme autorit.
Mě to přijde obdobné, jako hra z nesprávného místa - tam se také nevracím zpět a nenapravuji (pokud jsem nezískal významnou výhodu). Dostanu +2 a hraju dál.
 
Já jsem to našel na konci pravidla 10.1:

Trest za porušení Pravidla 10.1: Všeobecný trest.
Ve hře na rány se rána zahraná v rozporu s tímto Pravidlem počítá a hráč obdrží dvě trestné rány.

Teda to, že se rána "počítá", chápu tak, že po obdržení dvou trestných se hraje z nového místa.
 
Já jsem to našel na konci pravidla 10.1:

Trest za porušení Pravidla 10.1: Všeobecný trest.
Ve hře na rány se rána zahraná v rozporu s tímto Pravidlem počítá a hráč obdrží dvě trestné rány.

Teda to, že se rána "počítá", chápu tak, že po obdržení dvou trestných se hraje z nového místa.

Jj, takhle jsem to vnímal taky a myslím, že máš pravdu. Úplně to sice nevylučuje případnou interpretaci, že to ránu počítá + 2 a pak vrátíš, ale přišlo by mi to už hodně přísné, takže pro sebe jsem si to vyloučil. Ale ruku do ohně jsem za to dát nechtěl. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom