Nové
  Omezený přístup PRO NEPŘIHLÁŠENÉ uživatele
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Hole pro malé ženy (150cm)

VaclavJ

Nováček
Jméno
Václav
Přijmení
Jirousek
Klub
Grabštejn
Ahoj, se ženou jsme začali hrát a narážíme u ní na délku hole. Pořídil jsem jí základní set Wilsonu s grafitovým shaftem pro ženy.
Bohužel má žena má 150cm a standardní délka shaftu je moc dlouhá. Počítal jsem (na internetu je spousta kalkulaček) že bych musel zkrátit shaft o 8,5 -10cm.
Za mě není problém sundat grip a fiknout to, ale mám strach, že to ovlivní vlastnosti shaftu a vyvážení.

Je těžké něco sehnat, protože standardní sety jsou od 160cm a další jsou pro děti.
Není problém koupit dětský set, ale shafty jsou většinou příšerně úzké.
Koupit nové hole a nechat si je upravit podle výšky by byl momentálně velký zásah do financí.

Máte někdo nějaké zkušenosti s holemi pro ženy nízkého vzrůstu?
Co byste v mém případě doporučili?

Díky moc za jakýkoliv tip.
 
Ahoj, se ženou jsme začali hrát a narážíme u ní na délku hole. Pořídil jsem jí základní set Wilsonu s grafitovým shaftem pro ženy.
Bohužel má žena má 150cm a standardní délka shaftu je moc dlouhá. Počítal jsem (na internetu je spousta kalkulaček) že bych musel zkrátit shaft o 8,5 -10cm.
Za mě není problém sundat grip a fiknout to, ale mám strach, že to ovlivní vlastnosti shaftu a vyvážení.

Je těžké něco sehnat, protože standardní sety jsou od 160cm a další jsou pro děti.
Není problém koupit dětský set, ale shafty jsou většinou příšerně úzké.
Koupit nové hole a nechat si je upravit podle výšky by byl momentálně velký zásah do financí.

Máte někdo nějaké zkušenosti s holemi pro ženy nízkého vzrůstu?
Co byste v mém případě doporučili?

Díky moc za jakýkoliv tip.
Zkusil bych firmu, která se zabývá úpravou holí.
Např. zde na Jamce vícekrát zmiňovaný Golf Gear by to určitě zvládnul.
Navíc by určitě i změřili o kolik žena potřebuje hole zkrátit (tzv. statický fitting)
a budou schopni i „dovážit" tzv. švihovou hmotnost - https://www.golfinfo.cz/poradna-vybava/rada/co-se-rozumi-pojmem-swing-weight
případně upravit i další parametry.
 
Dle mach osobnich zkusenosti (zena: 151,5 cm :)

Zatim hraje s detskyma US Kids UL 57":

Koupil jsem hrany pulset pro syna a ted ho pouzivaji oba. Krome toho, ze oproti damskym holim jsou ty detske kratsi, tak jsou take lehci (shafty) ale i hlavy maji mensi a lehci! A to podstatne! Takze pokud neni Vase zena kulturistka, verim ze pri svihu oceni i tohle.

Pro tychyni: 160 cm? (odhad) jsme koupili tenhle set:

Zatim je spokojena :)

Vlastne u obou byl stejny problem, ze krome delky shaftu jim vadila velka hmotnost nejen shaftu, ale hlavne hlavy hole. A to cele dohromady zpusobovalo to, ze se jim blbe svihalo, tim padem velmi nekonzistentne (bylo ocividne, ze se s tim perou) a tim padem je to nebavilo.

Taze za me, rozhodne nezkracovat, ale koupit detsky.
Pokud teda nesmeruje na single HCP, pak bych sel na fitting.
A nebo jit na fitting rovnou! (ale nekam, kde umej detsky hole :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom