Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zvednutí míče na jamkovišti

Ano máš pravdu , teď dostanete trest oba dva, i když jste se dohodli , že míč na grýnu” přeci není jako zarážka, ale pouze ležící míč. Takže oba dva víte o míči na grýnu a možnosti napomáhání jeden druhému.
Prosím nikoho neosočuj, já to vidím jako pletichu / napomáhání jeden druhému.
Jak už ti to mám napsat? Fakt neumíš číst? Nebo jen provokuješ?

Opět (jako už po xté) vkládáš něco, co nikdo neřekl. Víš co - TRHNI SI.

Bohužel je zde problém, že tvou "interpretaci" zmíněného pravidla bude číst nějaký nováček a nabyde dojmu, že je to tak správně.

Takže pro upřesnění - pokud nedojde k dohodě mezi hráči, že míč na jamkovišti zanechají z důvodu napomáhání ve hře, tak nikdo při odehrání míče mimo jamkoviště a následném zasažení míče ležícího na jamkovišti TREST NEOBDRŽÍ.
 
Situaci, kterou řešíte - na to jsem se myslím neptal. Ale uznavam, že jsem to nenapsal přesně. Viz:

Omlouvám se za obnovení tohoto historického vlákna. Ale dnes se tato situace na sunsetu, kde jsem byl, stala. Pravidlo 11.3. Pravidel platných od roku 2019 píše:

Zobrazit přílohu 26328

Jde mi o tu výjimku. Jak to tedy je aktuálně je: míč na jamkovisti je v pohybu, míří na můj míček v klidu. Mohu ten svůj míček v klidu tedy beztrestně zvednout - a tím zabránit kontaktu míčků, nebo ne? Já žil možná tedy mylně ve vědomí, když si čtu tu výjimku, že to možné beztrestně není. :(

K patovani hráče dochází na jamkovisti. Já už nestihnu zvednout svůj míček za jamkou, resp. nezvedam míček, protoze jsem si myslel - že nesmím. Míček patujícího hráče do mého následně narazí - trest pro patujiciho hráče.

Hrozně mě mrzí, že jsem svoji neznalosti (z dřívějších pravidel) se možná zachoval špatně - protoze jsem ho možná mohl stihnout omarkovat a zvednout a tím zabránit srážce. Ale byl jsem přesvědčen, že nesmím.

Může mi někdo, kdo si je skutečně jist - prosím potvrdit - jak to aktuálně je? Abych to měl jako ponaučení pro příště? Idealne @wasp, @mkopcak atd.

Na ostatní varianty prosím jiná vlákna ať tu nemotáme jablka s hruškami. Díky ;)
 
Upraveno:
Situaci, kterou řešíte - na to jsem se myslím neptal. Ale uznavam, že jsem to nenapsal přesně. Viz:



K patovani hráče dochází na jamkovisti. Já už nestihnu zvednout svůj míček za jamkou, resp. nezvedam míček, protoze jsem si myslel - že nesmím. Míček postihují hráče do mého následně narazí - trest pro patujiciho hráče.

Hrozně mě mrzí, že jsem svoji neznalosti (z dřívějších pravidel) se možná zachoval špatně - protoze jsem ho možná mohl stihnout omarkovat a zvednout a tím zabránit srážce. Ale byl jsem přesvědčen, že nesmím.

Může mi někdo, kdo si je skutečně jist - prosím potvrdit - jak to aktuálně je? Abych to měl jako ponaučení pro příště? Idealne @wasp, @mkopcak atd.

Na ostatní varianty prosím jiná vlákna ať tu nemotáme jablka s hruškami. Díky ;)
Tak je to napsáno jasně - míč v klidu je na jamkovišti možno zvednout (nebo posunout) i když je jiný míč v pohybu (jen je třeba nezapomenout omarkovat).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom