Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zlepšení či zhoršení HCP - jak moc řešíte? :)

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Existuje pár výjimek, které nikdy nezhoršovali. Existuje i pár výjimek, které pravidelně a výrazně zlepšují. :) Pár otázek k zamyšlení a rozepsání:

Co ty a tvůj HCP?
  1. Jste aktuálně se svým HCP spokojeni? Kde byste se rádi trvale viděli?
  2. Na jakém HCP jste se nejvíce zasekli, ne a ne se hnout dál?
  3. Jak řešíte své případné zhoršení HCP, štve vás to nebo ne?
  4. Hodně své HCP řešíte, nebo ho berete spíše jen jako doplněk?
  5. A kdy jste nejvíc své HCP zlepšili, vzpomenete si?
 
  1. Jste aktuálně se svým HCP spokojeni? Kde byste se rádi trvale viděli?
    - HCP je mi více méně ukradený. Kdybych trénoval, asi bych se dostal někam k 18-20, stačilo by eliminovat polovinu fatálně zkažených ran, leč hraju pro radost a moje angažmá okolo jiných volnočasových aktivit mi žere čas.

  2. Na jakém HCP jste se nejvíce zasekli, ne a ne se hnout dál?
    - 9 let se motám mezi 25-28, od povodní 2013 neřeším voloviny jako HCP

  3. Jak řešíte své případné zhoršení HCP, štve vás to nebo ne?
    - naštve mne zkažená rána, ne HCP

  4. Hodně své HCP řešíte, nebo ho berete spíše jen jako doplněk?
    - vůbec

  5. A kdy jste nejvíc své HCP zlepšili, vzpomenete si?
    - v roce 2008, nebo 2009, z něčeho kolem 32 na něco kolem 24
Chodím rychle, dávám si bag u greenu směrem k odchodu na další jamku, upravím pitchmark a kašlu na HCP.
 
1. Těžko říci spokojena nebo ne, možná bych se ráda viděla někde pod 30, aktuálně mám 37.
2. Zaseknutá jsem aktuálně na svém HCP, vloni jsem snížila z 38 na 37 (naštěstí na tom hřišti více snižovat nešlo, asi bych na tom HCP už byla na věky)
3. 37 nezhoršuje, takže mě to netrápí :D:D a je mi jasné, že kdybych trénovala v tom smyslu, že si vezmu trenéra vícekrát, budu na drivingu a fakt budu pracovat na technice, asi se zlepšovat budu. Ale nějak nevidím důvod proč.
4. Ne, neřeším ho, patří to ke golfu, zařazuje mne to v turnaji do kategorie a to je tak všechno. Hraju golf z jiných důvodů než pro výkon - pro radost z pohybu samotného, pro radost ze hry (fakt mě to neskutečně baví), pro setkávání s lidmi a s fajn lidmi a získávání nových přátel
5. Nejvíce jsem zlepšila někde z 44 na 38 na Roudničce při turnaji (bylo z toho druhé místo), nevím jak se to přihodilo, náhoda no. Tuším, že je to dva roky.

Chci golf hrát co to půjde, když se rána povede, je to radost a jestli mi to případně zlepší HCP, tak OK. Začala jsem s golfem "na stará kolena", takže neočekávám nějaké fakt ohromující výkony. Chci prostě hrát.;)
 
1. Jste aktuálně se svým HCP spokojeni? Kde byste se rádi trvale viděli?
Aktuálně HCP neřeším, dávám si roční pauzu od turnajů. Rád bych se viděl na singlu,ale realita u mě je,že bez trenéra a tréninku se to nestane nikdy, kdybych trénoval nestane se pravděpodobně taky nikdy. Číslo mě nezajímá, ale chtěl bych hrát tak,jak u singlistu vidím že hrají.
2. Na jakém HCP jste se nejvíce zasekli, ne a ne se hnout dál?
Cca 22, nehraju turnaje tudíž se nehejbu.
3. Jak řešíte své případné zhoršení HCP, štve vás to nebo ne?
Je mi fuk, desetina sem nebo tam..
4. Hodně své HCP řešíte, nebo ho berete spíše jen jako doplněk?
Neřeším číslo, řeším to,že na svoje aktuální hcp nejsem schopen hrát. I když, možná se blýská na lepší časy..
5. A kdy jste nejvíc své HCP zlepšili, vzpomenete si?
První turnaj, z 54 na tuším 33..
 
  1. Nejsem, vzhledem k předváděné hře by měl být vyšší :) Stačilo by mi hrát pravidelně kolem 90 ran, neškrtat jamky.
  2. Kolem 20. Bez pravidelného tréninku alespoň 1x týdně se určitě nehnu dál.
  3. Ne, štvou mě vyloženě zkažené rány pramenící z nekoncentrovanosti, špatných rozhodnutí a nedostatku tréninku:)
  4. Rád zlepšuji HCP, ale to souvisí s tím, že odehraju dobré kolo. Případné zhoršení beru jako spravedlivý trest:D
  5. Asi první turnaj, tuším, že z 54 na 48.
 
1. Jsem spokojen. Na singlu jsem již 7 let a vzhledem k tomu, že jsem již senior, se za to nestydím.
Jsem totální samouk, takže to jde bez trenéra.
Hole mám standardní vše regular, takže to jde i bez fittingu.
Na driving chodím poslední 3 roky velmi sporadicky, takže to jde i bez trénování. Pouze hra a turnaje.
2. Nevím jestli je to zásek, ale poslední 4 roky se motám pořád okolo 8 (7 - 9). Zřejmě moje hranice možností.
Do té doby plynulé zlepšování.
3. Zhoršení nikdy nepotěší, to si nebudeme nic nalhávat. Ale záleží i na okolnostech - někdy mě hrozně štve neudržení o 1 bod.
Jindy mi 25 bodů nějak zásadně nevadí. Pár monstrózních drivů vše přebije.
4. Nejde o život, takže jde v podstatě o ho...no. Ani mě golf neživí.
5. Nevzpomínám. Největší zlepšení za posledních 5 let bylo 40 SFB.
 
1. Nejsem... navic ho aktualne ani neuhraji. Hrat na nejakych 95 pravidelne bych povazoval za prima.
2. Dlouho jsem byl na 45, ale ciste z duvodu, ze jsem nesel na zadny turnaj... a s timto HCP se na Albatrosu proste nesnizuje. :D
3. Mrzi me, ze hraji ted hure... slovo stve bych nepouzil. Vetsinou jsem narazil na to, ze ac mam sky high HCP, casto uhraji mnoho jinych, co maji o mnoho nizsi HCP. Zazrak? Stesti? Who knows... kazdopadne jsem si dost vedom, ze pokud zustanu s delkou ran tam, kde jsem (tedy vice mene zenske delky), pak nemohu ze zlutych mit vyrazne nizsi cislo... pouze pokud bych se stal master putterem, coz nehrozi. :D
4. Neresim vubec... drive jsem to resil, neb to byla stopka na mnoha hriste. Je mi to celkem jedno... nezdrzuji a hru si umim uzit.
5. Netusim
 
1. Celkem ano, v současné době hraju hůř..:):):)
2. V roce 2014 HCP 33, než jsem otočil hole doprava a přidal cca 30m na 7i
3. Neřeším, je to proto že hraju tužku, nezkazí mi to ani brankář ani kolega ze čtyřhry, no a přece nedám sám sobě po hubě..:)
4. Moc ho neřeším, je to jen číslo, na domácím hřišti dokážu zahrát pod, na cizím výrazně nad..
5. 2013 první turnaj se ZK 54-38, 34stb na devítce. Na full 18 pak až v roce 2015 43stb na Radeckém a loni 45stb na Este..
 
1. Nejsem a hrozně mě to svazuje, ani ne tak to samotný číslo, ale spíš vědomí, co bych mohl hrát a co hraju (kdybych to z teečka a FW neházel doleva...) :rolleyes:
2. 12-13 (aktuální)
3. Zhoršení je jen následek mnoha špatných ran a rozhodnutí, takže vlastně jen třešínka na vrchu nasr... dortu :D
4. Kdybych neznal HCP spoluhráčů ani svůj, hrálo by se mi mnohem líp :D
5. 2014 54 --> 38, 2015 32 --> 24
 
  1. Jste aktuálně se svým HCP spokojeni? Kde byste se rádi trvale viděli? . . . Nejsem spokojen, kdybych byl spokojen, přestalo by mě to bavit. Ještěže to klesá tak pomalu.:p
  2. Na jakém HCP jste se nejvíce zasekli, ne a ne se hnout dál? . . . Na současném těsně pod 20, ale hraju rozhodně líp, jen mám smůlu na turnajích ;):p
  3. Jak řešíte své případné zhoršení HCP, štve vás to nebo ne? . . . Myslel jsem, že mě to bude hodně štvát, ale minulý týden jsem poprvé zhoršil a dnes už jsem plakal jen půl dne.:cry::D
  4. Hodně své HCP řešíte, nebo ho berete spíše jen jako doplněk? . . . Ano, beru ho jako módní doplněk. :cool:
  5. A kdy jste nejvíc své HCP zlepšili, vzpomenete si? Já si nepamatuju, co jsem měl dnes k obědu, takže sorry jako ...:rolleyes:
 
Upraveno:
Existuje pár výjimek, které nikdy nezhoršovali. Existuje i pár výjimek, které pravidelně a výrazně zlepšují. :) Pár otázek k zamyšlení a rozepsání:

Co ty a tvůj HCP?
  1. Jste aktuálně se svým HCP spokojeni? Kde byste se rádi trvale viděli?
  2. Na jakém HCP jste se nejvíce zasekli, ne a ne se hnout dál?
  3. Jak řešíte své případné zhoršení HCP, štve vás to nebo ne?
  4. Hodně své HCP řešíte, nebo ho berete spíše jen jako doplněk?
  5. A kdy jste nejvíc své HCP zlepšili, vzpomenete si?
1. neresim to tolik, myslim, ze kdybych hral vic turnaju, tak mam na to mit hcp kolem 2
2. dlouho jsem byl mezi 4,5-5,5, asi tri roky, az pomoc trenera prokleti zlomila
3. neresim desetinu, ale kdyz je to hodne (napr jsem mel loni 3,1 a 8x jsem zhorsil) tak to resim kvuli kvalifikacnim kriteriim na amaterky apod.
4.resim ho jen kvuli kvalifikaci na vyssi turnaje
5.pokud nepocitam klasicke zlepseni na zacatku, tak minuly rok na lize, z 4,0 na 3,1 behem jednoho kola a den pred tim z 4,3 na 4,0 :)
 
  1. Mám něco přes 21, na ten HCP zhruba hraju a jsem spokojenej. Většina hřišť mi ještě pořád dost ran přidává a tak si můžu stále dovolit zahrát dost dabláčů bez nějaké "ztráty kytičky".
  2. Pokud si vzpomínám, tak jsem byl dlouho okolo 27 (rok či dva).....ale pak přišly poslední dva turnaje sezóny, nějak mi chytly saze:)...a šup někam ke 23
  3. Když je to třeba o bod či dva, tak jo....když je to o víc, tak vím, že jsem si nic jinýho nezasloužil.
  4. Tak nějak přiměřeně....
  5. Myslím, že to byl kdysi nějaký skok ze 39 někam ke 32. A v novodobé historii - viz bod 2
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom