Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zkušenosti s trenéry

Seppper

Guru fóra
Klub
Golf Club Beřovice
HI (HCP)
6,8
Ahoj,

uvítal bych nějaké doporučení na trenéra, který by mi dokázal pomoci s driverem.
Je to dlouhobě moje největší slabina a letos bych na tom chtěl zapracovat a opět se posunout s hcp trochu dolů ( aktuálně 14,3 ). Moje hra s ním je dost nevyrovnaná a často mě stojí několik ran navíc.

Osobně mám výborné zkušenosti s jedním člověkem co trénuje na Zbraslavi, mohu doporučit, kontakt na vyžádání.
Pak jednu špatnou zkušenost z Botaniky.

Přesto bych ale uvítal nějaký nový impuls a jiný pohled na věc, tak pokud víte o někom, ideálně z okolí Prahy, tak budu rád za tip.

Díky.
 
Čus. Pošli. Žádám :) jestli chceš změnu tak zkus na Albatrosu Gregora. Mně se s ním vždy velmi dobře komunikuje. Nic mi netlačí. Pracuje se mnou jako individualitou.
 
http://bk-golf.cz/

Když mu řekneš, že máš kontakt ode mně, možná Ti dá slevu, ale neslibuji.

Mě vždy pomohl a výsledky byly okamžitě vidět.

Jinak díky za tip, podívám se na to.
 
Tak alespoň ví, že nekecám :)

Zkusil sem tak 4 trenéry během 5 let ale doporučit si troufám jen Bohouše zatím, protože vím, že mi to pak nikdo neomlatí o hlavu :)
 
Jasný, to chápu, nic proti Bohoušovi :)
A co ti vlastně na tý tvý hře driverem nejvíc vadí?
 
Nejsem s ním vyrovnaný, buď ho netrefím vůbec ( nízká rána doprava - max. 100-150m ) nebo naopak vysoký slice doleva ( sem levák ).

Pak jsou ty případy kdy se rána povede a pak sem schopný hrát někam ke 220-235m.

Primárně bych tedy potřeboval zlepšit to, aby i ty nepovedené rány byli použitelné. Protože takhle je vždy 50/50 co z toho vznikne.

Nejspíš to půjde opravit drobnou změnou postoje, držení či jiného detailu ale ani po x hodinách na drivingu sem to sám nebyl schopný opravit.

Mám problém hlavně při hře z odpaliště, tam vím, že dlouhodobě rány ztrácím a hlavně kvůli nefunkčnímu drivu.
Přece jenom po dobrý drivu se ten GIR trefuje líp.
 
S podobným jsem se potýkal před časem, a pomohla mi rada od kámoše (má hcp 2,4) ať nepoužívám driver ale místo něj 3W, Docela to pomohlo, rok jsem tak hrál a pak jsem zase zařadil driver a už to bylo docela v poho. Možná by to u tebe mohlo taky zafungovat, teda za předpokladu že jsi s 3W kamarád :)
 
Nechci se problému vyhýbat :) Navíc z minulosti vím, že sem schopný s tou holí hrát, jen tam budu něco aktuálně dělat špatně.
 
Jen pro zajimavost: kolik mas carry 7i? A hra s 3W ti jde?
 
7i bude dlouhodobý průměr okolo 145-150m.
3w hraju tam kde není driver potřeba, stejně jako hybridy nebo železa, tady problém nemám, u 3w budu někde okolo 200m, ale jen z týčka, z trávy ji nehraju, nedám to.
 
7i bude dlouhodobý průměr okolo 145-150m.
3w hraju tam kde není driver potřeba, stejně jako hybridy nebo železa, tady problém nemám, u 3w budu někde okolo 200m, ale jen z týčka, z trávy ji nehraju, nedám to.
No zacina mi to trochu pripadat jako problem se shaftem, pokud je ma teorie spravna, tak ted hrajes s "R" a mel by jsi hrat "S".
 
Upraveno:
Ti mi to nějak nesedí... 7i carry 145-150 ale s 3w 200. To mi proti 7i přijde málo. Jsi si absolutně stoprocentně pozitivně jistý těmi carry vzdálenostmi? [emoji309]
 
U těch želez určitě, to dřevo je odhad, moc často ho nehraju a hlavně se to špatně měří, letos budu moudřejší, pořídil sem si Gamegolf tracking.

U želez to mám takto: 60 - 60m, 56 - 80m, 52 - 100m, pw - 115m, 9i - 125m, 8i 135-140m, 7i 145-150m, 6i 155-160m, 5i 165-170m.

Pak mám 4H - 180m, 3H - 190m, 3W - 200m, Driver - 215-220m.

Vše je R-flex, železa Nike Covert 2.0, dřeva TM SLDR.

Ty železa švihám agresivněji než dřeva tak možná proto tam není takový rozdíl jak by mohl být.
 
U těch želez určitě, to dřevo je odhad, moc často ho nehraju a hlavně se to špatně měří, letos budu moudřejší, pořídil sem si Gamegolf tracking.

U želez to mám takto: 60 - 60m, 56 - 80m, 52 - 100m, pw - 115m, 9i - 125m, 8i 135-140m, 7i 145-150m, 6i 155-160m, 5i 165-170m.

Pak mám 4H - 180m, 3H - 190m, 3W - 200m, Driver - 215-220m.

Vše je R-flex, železa Nike Covert 2.0, dřeva TM SLDR.

Ty železa švihám agresivněji než dřeva tak možná proto tam není takový rozdíl jak by mohl být.
budu se asi opakovat, ale vyzkoušej driver na stiffu, něco mi říká že to bude o dost lepší...
 
U těch želez určitě, to dřevo je odhad, moc často ho nehraju a hlavně se to špatně měří, letos budu moudřejší, pořídil sem si Gamegolf tracking.

U želez to mám takto: 60 - 60m, 56 - 80m, 52 - 100m, pw - 115m, 9i - 125m, 8i 135-140m, 7i 145-150m, 6i 155-160m, 5i 165-170m.

Pak mám 4H - 180m, 3H - 190m, 3W - 200m, Driver - 215-220m.

Vše je R-flex, železa Nike Covert 2.0, dřeva TM SLDR.

Ty železa švihám agresivněji než dřeva tak možná proto tam není takový rozdíl jak by mohl být.
dreva opravdu na neco tvrdsiho, zeleza mas podobnou delku jako ja, ale drevama bych ti asi par metru nalozil :) :D
 
Na tyto vzdalenosti zelez bych te tipoval tez na Stiff. Btw. jaky mas shaft na zelezech?

Obecne bych pri tomto problemu jak ho popisujes bych zasel nejdrive na fitting driveru. Dost dobre ti nemusi sedet proste vaha hlavy ci svihova rychlost, nemusi to byt jen flex.
Btw. ten driver si kupoval novy? Mozna ho nekomu pujc, at si ho zkusi bouchnout. Uz jsem narazil na diskuse, ze z podivnych vykonu driveru se vyklubala fake hul..
 
Tomu teda nerozumim. Jak můžete rici, ze když hraje holemi určitou vzdalenost tak pak ma byt stiff třeba u driveru. Flex je spis urcen rychlosti nez vzdalenosti nebo ne?
Ja když hraju třeba 7 s drzenim dole 149m a s normalnim drzeni 156 m, i8 asi 138m , S 68m, A 87m (vybral jsem par holi z mereni hodinkama TomTom) tak mam mit pro driver stiff?
 
To je taková "první pomoc". Je to sice hodně obecné ale jako první tip pro nápravu to stačí. Je jasné, že znát rychlosti a vidět ho by bylo lepší. Ale když on uvedl jen ty vzdálenosti. Tak kluci operují se vzdálenostmi. Každopádně to je pouze tip pro vyzkoušení. Žádné - musíš. ;-)
 
Existuji prevodni tabulky mezi rychlosti hlavy hole a vzdalenosti carry a total. Pokud clovek sviha plus minus podobne, pak lze i odhadnout z jedne hole vysledek jine.
Vse je to velmi orientacni, ale byva to indikator "neceho".

Ja osobne si nemyslim, ze je to jen flex. Vetsina lidi s vyssi rychlosti nema s R zasadni problem. Resp. ne to co popisujes. Ale nemusi ti sednout kombinace toho vseho. Pripadne ten driver proste opravdu nekonsistentne a spatne mlatis. Who knows.

Tzn. lze rici i na zaklade toho co zahrajes s 7i, ze mas nejak rychle ruce, tzn. pri beznem svihu a smash faktoru i hlavu hole. A z toho lze orientace rici i priblizny flex. Ale je to super orientacni..

Ja bych zkusmo zkusil par jinych driveru (kamaradi...). Samohrajky ala Calla XR atp.
Trenera je samozrejme tez.
 
Dnes hodina na Zbraslavi s výše uvedeným BK :cool:, pozitivní zkušenost. Hlavně jsem zjistila, které všechny zlozvyky jsem si za ty dva roky zafixovala :oops:. Bude to ještě hromada práce, ale nezoufám, mám pocit, že spoluprací s @Yahuu by se to mohlo dát zvládnout.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom