Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zkušenost s dálkoměry

jgiptner

Nováček+
Jméno
Jiří
Přijmení
Giptner
Klub
Bitozeves
Dobrý den všem, prosím o Vaše zkušenosti s dálkoměry, koukal jsem, že je jich na trhu celá řada a za velmi rozdílnou cenu. Používám hodinky Garmin, které ale zřejmě brzy doslouží a přemýšlím o dálkoměru, budu rád za Vaše osobní zkušenosti. Děkuju, j.
 
Asi si to budeš muset vyzkoušet. Já jsem začal s hodinkama, pak jsem si pořídil dálkoměr a asi po dvou odehraných kolech jsem ho zas odložil a vrátil se k hodinkám. A měl jsem k tomu jediný důvod. Hrozně mě štvalo ho furt vyndavat a zandavat. Jestli budu někdy schopen zahrát konkrétní holí při plném švihu konzistentně +- pár metrů 🤣🤡, možná ho zase vezmu na milost. Ale ta pravděpodobnost se významě blíží nule. Podle mého pro běžného hobíka je to jen taková nadbytečná hračka. Takže pro toho, kdo si rád hraje, proč ne ... 😉
 
Používám nikon coolshot 40. Před 5-6 lety jsem dva vyhrál na turnaji a dodnes slouží, jen co dva roky musím měnit baterku, ale to je vcelku logické. Jinak naprostá spokojenost.
 
Asi si to budeš muset vyzkoušet. Já jsem začal s hodinkama, pak jsem si pořídil dálkoměr a asi po dvou odehraných kolech jsem ho zas odložil a vrátil se k hodinkám. A měl jsem k tomu jediný důvod. Hrozně mě štvalo ho furt vyndavat a zandavat. Jestli budu někdy schopen zahrát konkrétní holí při plném švihu konzistentně +- pár metrů 🤣🤡, možná ho zase vezmu na milost. Ale ta pravděpodobnost se významě blíží nule. Podle mého pro běžného hobíka je to jen taková nadbytečná hračka. Takže pro toho, kdo si rád hraje, proč ne ... 😉
Jerry, moc díky. Já si na hodinkách sice pečlivě píšu, kterou holí jsem hrál, ale nijak s tím dál nepracuju. Takže když mi teď pomalu přestávají sloužit, říkal jsem si, zda není ten dálkoměr vlastně lepší. Nemusím si furt mačkat jakou holí jsem hrál, kolik jsem hrál, kolik patů, kam jsem minul fervej, ... Vůbec nepoužívám určení vzdálenosti k překážkám, ačkoliv v hodinkách je, snad proto, že to je zas další mačkání. Proto jsem myslel, že by byl dálkoměr lepší. Ale máš pravdu, zase furt sahat do bagu ... Zkusím si ho půjčit a provedu zkoušku bojem.
 
Používám nikon coolshot 40. Před 5-6 lety jsem dva vyhrál na turnaji a dodnes slouží, jen co dva roky musím měnit baterku, ale to je vcelku logické. Jinak naprostá spokojenost.
Davide, díky, číhnu na ten pekelný stroj na netu.
 
Pro mě je dálkoměr bomba. Sem tam používám i hodinky - ale u dálkoměru nejvíc oceňuji, že se nemusí minimálně rok nabíjet. A slouží. Nejenom vzdálenosti k vlajce, ale předchozí flajt, překážky co v hodinkách nejsou a tak. Velmi mi vyhovuje, že je to jednoúčelové zařízení. Tzn nic se ne aktualizuje, nepropojuje, nečeká na signál.mám Nikon coolshot vr 80. S antitřesem - to je super.

Podle mě jedna z nejlepsich a nejtrvalejsich investic, co jsem v golfu udělal. A vyndavání při hře mi nevadí. Mám ho hned po ruce ve vozíku. Je to hned.

Lidi si snad poměrně pochvalují i ten z decathlonu... (Nemám ho a nezkoušel jsem). Ale měl by mít vše podstatné - snad. A to je fixace vkajky a ten antitřes. :)
 
Jerry, moc díky. Já si na hodinkách sice pečlivě píšu, kterou holí jsem hrál, ale nijak s tím dál nepracuju. Takže když mi teď pomalu přestávají sloužit, říkal jsem si, zda není ten dálkoměr vlastně lepší. Nemusím si furt mačkat jakou holí jsem hrál, kolik jsem hrál, kolik patů, kam jsem minul fervej, ... Vůbec nepoužívám určení vzdálenosti k překážkám, ačkoliv v hodinkách je, snad proto, že to je zas další mačkání. Proto jsem myslel, že by byl dálkoměr lepší. Ale máš pravdu, zase furt sahat do bagu ... Zkusím si ho půjčit a provedu zkoušku bojem.
hodinky jsou na dvě věci. Co hra jdu s někým, komu ty hodinky ukazují naprostý nesmysl. Navíc nedokáží měřit jakýkoliv bod si zamanu
 
Mám ten z Decthlonu. Používám jako doplněk, visí zvenku na bagu. Použiju maximálně 5x za hru nebo taky vůbec. Častěji na neznámých hřištích při přihrávkách před nebo přes vodu případně bunker. Jinak hodinky, kde ale překážky nevidím.
 
Pro mě je dálkoměr bomba. Sem tam používám i hodinky - ale u dálkoměru nejvíc oceňuji, že se nemusí minimálně rok nabíjet. A slouží. Nejenom vzdálenosti k vlajce, ale předchozí flajt, překážky co v hodinkách nejsou a tak. Velmi mi vyhovuje, že je to jednoúčelové zařízení. Tzn nic se ne aktualizuje, nepropojuje, nečeká na signál.mám Nikon coolshot vr 80. S antitřesem - to je super.

Podle mě jedna z nejlepsich a nejtrvalejsich investic, co jsem v golfu udělal. A vyndavání při hře mi nevadí. Mám ho hned po ruce ve vozíku. Je to hned.

Lidi si snad poměrně pochvalují i ten z decathlonu... (Nemám ho a nezkoušel jsem). Ale měl by mít vše podstatné - snad. A to je fixace vkajky a ten antitřes. :)
Díky, mně to teď přijde jako super, ale to jsem byl u elektrického vozíku taky a po roce jsem ho prodal. Ten z Decatlonu mě zaujal cenou, líbila se mi moc ta recenze Garminu od @mkopcak, takže si nějaký zkusím půjčit a pokud to bude ok, nějaký pořídím.
 
Mám Nikon a rád používám. Dost často jsem přehodnotil výběr hole i o 2, kolíky v doglegu, vlajka na konci greenu v rohu a člověk se sekne v odhadu raz dva. Mám ho v síťce na vozíku, takže použití je součást výběru hole, žádná časová či manipulační zátěž.
 
Před asi 3 lety jsem si nechal poslat z nějakého shopu (tušim v Macau) dálkoměr BOBLOV www.ebay.com/p/5030654197
Cena do 90 dolarů i s dopravou, přišel za 4 dny. Říkal jsem si, že když to bude šunt, tak ho prostě odložím. Používám dodnes, zcela bez problémů. nemá stabilizaci, antitřes. Umí měřit rychlost (to mi je k ničemu) a lze jednoduše vypnout měření sklonu, resp. přepočet vzdáleností ve sklonu (pro turnajovou hru). Baterka je zabudovaná, dobíjím z power banky (miniUSB) tak 1-2 do roka.
Hodinky jsem chtěl, ale bohužel nepřečtu ciferník/displej, musel bych to řešit brýlemi a to je další voprus.
 
Hodinky používám hlavně pro zápis statistických údajů nebo pokud nemám přímý výhled ma vlajku. Laser je pro mne daleko užitečnější, měřím s ním vzdálenost k jamce či vzdálenost k překážkám nebo autovým kolíkům (to když hraji proti autu). Pokud jsem někde ve 💩, tak měřím vzdálenost na fervej pro příhru (obvykle střed ferveje).
 
Ideální kombinace je dálkoměr + parťák s hodinkama ve flightu.

Já osobně doporučuju dálkoměr:
- na hodinky nevidím (stařecká vetchozrakost už dorazila, mrcha ...), na okuláru dálkoměru nastavím korekci a je to OK - nasazovat brejle na podívání se pokaždé na hodinky by mě asi zabilo
- změřím si cokoliv, pokud na to je fyzicky vidět
- nenabíjím, jen 1x za rok dokoupím baterku (samozřejmě dochází v nejblbější možný okamžik)
- když vidět není, např. přes horizont, tak se dá:
  • popojít,
  • doměřit tam i zpět
  • použít pythagorovu větu, prostý součet nebo selský odhad
  • nebo ideálně mít toho parťáka s tou jednou zásadní výhodou hodinek - měří, kam není fyzicky vidět .....
 
  • doměřit tam i zpět
  • použít pythagorovu větu, prostý součet nebo selský odhad

Mi neříkej, že u toho golfu ještě počítáš pomocí pythagorovky. Jako proč ne... Mluví ze mě v tom případě jen závist.
 
Mi neříkej, že u toho golfu ještě počítáš pomocí pythagorovky. Jako proč ne... Mluví ze mě v tom případě jen závist.
Víc než závist, rozpoznávám v tom bledou závist.:devil::D:devil::D

Ten poslední případ je třeba číst odzadu = parťák s hodinkama, selský odhad, prostý součet. A na soudruha v praxi Pythagora ještě nedošlo, pokud tedy neberu případ s trojúhelníkem s výškou limitně se blížící nule.
Ale dost matematiky a přechytralých řečí - důležitější je stejně nepos...t tu ránu, jejíž metry tak perfektně odhadneme/změříme/dopočteme.🏌️‍♂️🏌️‍♂️🏌️‍♂️
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom