Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zimní tréninkový plán?!

Co to zase meleš?
Dokud nepochopíš, co je to čistě trefovat míč, tak pořád budeš řešit - bláto vers. beton, fervej vers. holina atd.
Ale třeba ti to vysvětlí nějaký lepší golfista s hendikepem 54, který sice neřeší čísla, ale funguje mu to a hezky se ti s ním hraje a dobře povídá 🤔
Já už na to fakt nemám 😭
Zřejmě myslel tohle https://www.fullswinggolf.cz/wp-content/uploads/2016/08/UK-Sim-1-1024x705.jpg
Ty pásy po stranách jsou určeny ke hře "jako" z písku a rafu, aby se aspoň trochu simulovala ztížená rána z daného prostředí.

Jinak se "sekáním řízků" na podložce si já dávám docela pozor, podložka na simulátoru (aspoň co jsem měl možnost vyzkoušet) je tvrdší, než fervej a moje ruce to poznají.
 
Zřejmě myslel tohle https://www.fullswinggolf.cz/wp-content/uploads/2016/08/UK-Sim-1-1024x705.jpg
Ty pásy po stranách jsou určeny ke hře "jako" z písku a rafu, aby se aspoň trochu simulovala ztížená rána z daného prostředí.

Jinak se "sekáním řízků" na podložce si já dávám docela pozor, podložka na simulátoru (aspoň co jsem měl možnost vyzkoušet) je tvrdší, než fervej a moje ruce to poznají.
Ano , to asi ty lepší simulátory nemají😩🤔🤭, ty už to asi simulují i z odpalu, kde jsem hrál byly 4 různé povrchy , nízká fw, vyšší raf, obě zelené zvláštní žlutá písek a hnědá holina. Ale to je asi tím že nemáme ty top simulátory😳🤭😄. Ta odpalovací podložka byla jedna.
 
Zřejmě myslel tohle https://www.fullswinggolf.cz/wp-content/uploads/2016/08/UK-Sim-1-1024x705.jpg
Ty pásy po stranách jsou určeny ke hře "jako" z písku a rafu, aby se aspoň trochu simulovala ztížená rána z daného prostředí.

Jinak se "sekáním řízků" na podložce si já dávám docela pozor, podložka na simulátoru (aspoň co jsem měl možnost vyzkoušet) je tvrdší, než fervej a moje ruce to poznají.
Ty „pásy” zpomalují hlavu hole, resp. umožňují podjetí hlavy hole pod míčkem. Nejsem si jistý, ale myslím, že to používal hlavně FSG a spousta majitelů to postupně stejně odbourala.

Jinak i v podložkách šel vývoj dopředu a jsou k dispozi takové, které se svým charakterem a tvrdostí maximálně eliminují náraz a negativní vliv na ruce. Já mám podložku sendvičové konstrukce silnou cca 3cm.
 
A venku na rohožce to máš?
Venku na rohožce není simulátor, ano pokud budeš hrát jako @Mirek_62 vše cca v páru tak to asi budeš pouze na fw a trefuješ grýny Tak ti bude taky stačit jedna podložka, bohužel a nebo bohudík venku máš možnost nevím jak kde, ale my máme možnost na Drivingu hrát i z písku a rafu. Asi dobrý resort.
 
Ano , to asi ty lepší simulátory nemají😩🤔🤭, ty už to asi simulují i z odpalu, kde jsem hrál byly 4 různé povrchy , nízká fw, vyšší raf, obě zelené zvláštní žlutá písek a hnědá holina. Ale to je asi tím že nemáme ty top simulátory😳🤭😄. Ta odpalovací podložka byla jedna.
Ano , to asi ty lepší simulátory nemají😩🤔🤭, ty už to asi simulují i z odpalu, kde jsem hrál byly 4 různé povrchy , nízká fw, vyšší raf, obě zelené zvláštní žlutá písek a hnědá holina. Ale to je asi tím že nemáme ty top simulátory😳🤭😄. Ta odpalovací podložka byla jedna.
Ano - ty lepší už to nemají, neboť z toho stejně spousta hráčů nehrála a hlavně to s realitou nemělo vůbec nic společného.Ještě jakž takž byl OK ten raf, ale ten „písek” byl opravdu jen o té barvě.
Dnes už si můžeš pořídit SIM se skutečným bunkerem ;)
 
Venku na rohožce není simulátor, ano pokud budeš hrát jako @Mirek_62 vše cca v páru tak to asi budeš pouze na fw a trefuješ grýny Tak ti bude taky stačit jedna podložka, bohužel a nebo bohudík venku máš možnost nevím jak kde, ale my máme možnost na Drivingu hrát i z písku a rafu. Asi dobrý resort.
Nejsem sám, kdo na SIM hraje v PAR nebo lépe. Ano - simulátor proti reálu ubírá 10 i více ran (čím vyšší HCP, tím lepší výsledek oproti hře venku).
Ale to nic nemění na tom, že nic lepšího pro trénink v zimním období (pokud nechci mrznout nabalený venku a hledat míčky v závějích) k dispozici není (kromě možnosti odjet do teplých krajin).
Pokud tedy k tréninku přistupuješ s vědomím omezení hry na SIM, tak to pro toho, kdo chce udržet svou výkonnost nebo ji zlepšit, smysl má.
Ne každý má možnost trénovat v PGA resortu Lipiny 🤭
 
Hlavně je to o tom, sejít se s kamarády, dát si něco k pití, k jídlu a přitom bouchat do plátna, pokecat. Navíc v Beřovicích za 160Kč/h pro členy. Že je to realitě vzdálené na hony, je asi každému jasné a nic od toho nečeká ale pořád lepší než čekat do jara nebo bušit tupě do sítě v Edenu v Berouně, kde na Vás přes sklo čumí negolfisti a říkají si co jste to za kokota :)
 
Hlavně je to o tom, sejít se s kamarády, dát si něco k pití, k jídlu a přitom bouchat do plátna, pokecat. Navíc v Beřovicích za 160Kč/h pro členy. Že je to realitě vzdálené na hony, je asi každému jasné a nic od toho nečeká ale pořád lepší než čekat do jara nebo bušit tupě do sítě v Edenu v Berouně, kde na Vás přes sklo čumí negolfisti a říkají si co jste to za kokota :)
Chodíš na sim do Beřovic? Někdy bych zašel, parťák tohle fláká..
 
V Berouně na simu sem dokonce ztratil dva míčky, při lobu zmizeli někde ve stropu a už nespadli zpět.
Mně do škvíry mezi platném a stropem zalítávalo furt něco. Dalo se to vyškrábnout holí. :p
 
.
Ne každý má možnost trénovat v PGA resortu Lipiny 🤭
[/QUOTE]

Neodpovím ti stejně, hlavně kdes nebyl a neznáš celé zázemí tak se prosím tě nevyjadřuj. Až budeš mit cestu , budu ti/ vám kdispozici.
 
Zajdi si někam na simulátor a vyzkoušej si to, protože není nad osobní zkušenost.

Jen pro základní info. Simulátorů je víc typů, které se liší způsobem snímání a vyhodnocování odpalu. Ty nejznámější jsou "Full swing simulátor" (měří průlet míčku mezi dvěma rámy se snímači) a "3D simulátor" (let míčku snímají vysokorychlostní kamery). Vždycky se jedná o nějaký výpočet, nebo spíš "odhad" dráhy a rychlosti letu míčku podle poměrně malého "změřeného" úseku mezi podložkou a plátnem, případně se zohlední i pohyb/dráha hole při odpalu, pokud ji to umí změřit.

Takže se to nedá brát moc vážně, občas to ukáže naprosté blbosti a některé rány a "specifické" švihy to nedokáže správně vyhodnotit. Ale je to rozhodně lepší, než jenom mlátit do sítě a je to i větší zábava. Nedají se z toho brát "absolutní" hodnoty délky a tvaru dráhy letu míčku, ale pro nějaké porovnávání ve stylu "tahle rána byla delší/rovnější než ta předchozí" to je použitelné docela dobře. Za mě - virtuální driving nebo obecně hra na virtuálním hřišti má nějaký smysl, ale čipování nebo patování bych raději trénoval v reálu, to jde i v zimě. I když se na to dá dívat i tak, že simulátor je pořád lepší, než nic.

Zkrátka je to jenom SIMULÁTOR, realita na hřišti nebo drivingu je prostě realita.

Jo ještě si tak vzpomínám, že na Full swingu jsme občas měli problém s vysokými ranami (loby) které narážely do stropu ještě před snímacími rámy a tedy je vůbec nebylo možné zahrát. 3D simulátor si s tím poradí, ale zase má jiné mušky.
děkuji za perfektní odpověď, dnes se mi podařilo sehnat spoluhráče na full swing simulátoru, slíbil, že me do toho příští týden zasvětí :up:
 
Tak jsem včera hrála na simulátoru a jsem nadšená!
Fakt jsem si to užila a považuji to za zpestření a zefektivnění zimního tréninku.
Budu Sim. zařazovat minimálně v poměru 10:1.
Obsluha mi připadá jednoduchá (je to prostě jako PC hra a menu v angl. je ok).
Největší význam pro mě má, že mě Sim. donutí všímat si délky rány versus správná hůl.
Já jsem se zatím věnovala jen tomu, abych míček trefila a abych technicky pokud možno co nejlépe švihla. Výběr hole jsem nechávala na hřišti "oku". Třeba teprve teď na Hazlově jsem si "oka" všímala a vrývala si do paměti, která hůl "sedla" a která ne. Na metry jsem to neměřila. To už bych z toho byla fakt na bednu. :p
Včera jsem poprvé viděla, kolik metrů kterou ranou střelím! na hřišti. Pozn. na drivingu 130 v reálu 110 apod.!
A kolik metrů je přede mnou.
Absolutně jsem nevěděla, jakou hůl vzít (odhad okem na Sim. nešel vůbec použít).
Tak jsem musela začít používat mozek a ne jen oko. 😃:up::cool: (ano, mám ho:p).
Chystám se udělat si pro Sim tabulku, co radí v knížce.
Zahráli jsme za 2 hoďky jen 8 jamek (pro zvědavce - byli jsme na Hawai).
Celkově musím poděkovat svému spoluhráči, který je výborný hráč, za trpělivost, vstřícnost a gentlemanské chování. I za závěrečnou milou lež, že ho potěší, když si zase někdy zahrajene. :)
 

Přílohy

  • 79650295-1EC9-4627-A4BE-D580C458C562.jpeg
    79650295-1EC9-4627-A4BE-D580C458C562.jpeg
    138,5 KB · Zobrazení: 200
  • 00E0E3B6-BC0C-4F3A-ADC6-4612AC9F377A.jpeg
    00E0E3B6-BC0C-4F3A-ADC6-4612AC9F377A.jpeg
    200 KB · Zobrazení: 206
Krátce k simulátoru ještě:

Pro mě vždycky po zimě od simulátoru příchod na hřiště byla strašná rána a ztracené sebevědomí - přes zimu se tak nějak to na simu naučím, jen proto, abych zjistil a znovu si potvrdil, jak skutečnost a živá tráva je prostě úplně jiná, a jak rázem to lítá úplně jinak a jinak daleko a tak. Nic moc pocit - že jsem vlastně se nic nenaučil. Proto mě třeba už hra i trénink na simulátoru láká postupně méně. Asi to má co dělat i s tím, že se živím počítačem a nějak ten sim je taky vlastně comp. :( Sem tam - zábava s kamarády a při tom trénink švihu, tempa ok. Ale cíleně jít jen sám trénovat na sim, není v téhle životní fázi nic pro mě.
 
:)
Krátce k simulátoru ještě:

Pro mě vždycky po zimě od simulátoru příchod na hřiště byla strašná rána a ztracené sebevědomí - přes zimu se tak nějak to na simu naučím, jen proto, abych zjistil a znovu si potvrdil, jak skutečnost a živá tráva je prostě úplně jiná, a jak rázem to lítá úplně jinak a jinak daleko a tak. Nic moc pocit - že jsem vlastně se nic nenaučil. Proto mě třeba už hra i trénink na simulátoru láká postupně méně. Asi to má co dělat i s tím, že se živím počítačem a nějak ten sim je taky vlastně comp. :( Sem tam - zábava s kamarády a při tom trénink švihu, tempa ok. Ale cíleně jít jen sám trénovat na sim, není v téhle životní fázi nic pro mě.
absolutně chápu, ve tvé situaci bych zimu také řešila jinak... :up:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom