Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zimní příprava

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Jak trénujeme v zimě? Chodite hrát, kdyz je to jen trochu mozne? Nebo pilujete techniku na platne, pripadne drivingu? A nebo jen taktickou vyzralost u tv?
 
Zimní příprava. Mám dva koníčky, rybaření a golf. Nikdy by mě nenapadlo, že s nimi přestanu, ani během roku.Moji aktivitu může ovlivnit pouze počasí, nikoliv roční období.
Vyhovují mi všechny extrémy, kdy slabší jedinci odpadají a překonávání překážek mi dodává energii pro další činnosti. Takže pojem "zimní příprava" v mém slovníku chybí.
Ale přípravu na ryby ani na golf nepodceňuji. Abych si koníčky užil, připravuji se, po celý rok. Využívám každé příležitosti. Konkrétně, když jdu na indoor turnaj, hraju pouze z podložky.
Venku je to opačně, každá rána z trávy je dobrá. Včera jsem byl na Nové Americe. Po celou zimu se tam hraje z normálních odpališť a na greeny s vlajkami, a to zdarma. Kvalita tomu odpovídá, ale je to lepší, než se válet doma. Dalších plnohodnotných 18 jamek je v Benátkách, tam už je to za pětikilo, ale i o víkendu. 
Znamená to tedy, že golf hraju po celý rok.
 
Zima je skvela na techniku. Clovek muze venovat delsi cas zmenam, na ktere by jinak tezko doslo neb by radeji chodil hrat ven.
 
Na takové to domácí žvýkání 
 

Přílohy

  • WP_20161113_001.jpg
    WP_20161113_001.jpg
    102,2 KB · Zobrazení: 718
no, mladej pokracuje v treninku v hale, plus pridavaji gymnastiku a postupem veku i vydrz, ja se obcas primotam k treninkum v hale a odpalim par micku ( ale nechci se moc ztrapnovat proti tem detem :D ), k tomu obcas driving....v praci mame simulator a zacne zimni liga, takze turnaje ve dvojicich (jsem myslela, ze to hodim na prcka a muze, neproslo mi to ), obcas dame Silherovice ( Rotschild, ne velke hriste, tam se hraje i ve snehu, ale treba dneska jsme to odpiskali, byla tady brutalni zima :( )....a jasne, televizni taktika je nejdulezitejsi :D

ovsem to, co ma doma Karlos, to zatim nemame...jen patovacku....a uz tak obcas trefujeme kde co :D ( njn, byt v panelaku :D )
 
Aloko: Prý "slabší jedinci odpadají"... :)) Co na tomto postupu je otrava, je to mytí holí. Samozřejmě, u Tebe je to jiné, ty míček trefíš vždy čistě, že se hůl země ani nedotkne, takže u Tebe to odpadá. Btw. to by mě doma žena už asi zabila, hrát golf a když nehraju golf - tak rybaření, no nevím, zkusím to navrhnout.

Karlos: To je parádní! Btw. připomnělo mi to historku jednoho kamaráda, který vyprávěl, jak někdo z jeho okolí měli první takový golfový simulátor snad někde v garáži nebo ve sklepě, nakreslené hřiště na stěně a hráli jamky. No a flajt při hře a dle švihu diskutoval, na kolik metrů to byla rána. :)

Zuziky: Přijde mi to na světě nespravedlivé. Já v práci řešil dva roky, abych mohl mít kafevar v kanclu a ty máš simulátor na firmě. :) Co mě vyjma toho zaujalo - golf trénink pro mladého obsahuje gymnatistku, nebo to řešíte bokem?

...btw. trénink v bytě apod: máte někdo zkušenost s míčky typu almost golf (http://www.almostgolf.com/)? Dle různých videí to vypadá dobře, lépe, než takové ty děravé plastové míčky

 
Zima je pro mne (už 2. golfová) utrpení...nikdy mi nepřišla zima tak dlouhá, jako od té doby co hraju (snažím se hrát) golf. Staršího syna vozím (začínají koncem listopadu) na indoor, mají individuální tréninky  - technika s trenérem, max. dva hráči najednou, odpaly do sítě. Jinak mají ještě hromadný trénink - fyzička, ale protože to máme opravdu už dost z ruky, jezdí jen na ty indivindi. Vloni remcal, moc se mu nechtělo, ale na jaře jako když to pohledal. Bylo to znát. Ráda bych, aby jezdil i mladší, hodně by mu to pomohlo, ale má ve stejné dny karate a cvičí na zkoušky, které má mít na jaře. No a mě to do sítě fakt nebaví...já k tomu potřebuju tu procházku, ty lidi ve flajtu...Takže já budu doufat, že bude sníh a nahoním fyzičku na běžkách.
 
Requo : no, on ten golfovy simulator je u nas v praci dost potreba, uz jen z podstaty veci :D 
a k te gymnastice, hlavni trener jim domluvil dvakrat tydne hodinu s trenerem, co trenuje male gymnastky, zacinaji v listopadu, loni jeli az do cervna a na te obratnosti tech "malych" to je fakt hodne znat, takze sice to zas je kapku dojizdeni navic, ale stoji to za to...
 
Zuziky: Přijde mi skvělé, když se k dětem přidá obecně atletika nebo gymnastiku, prostě když trenér dohlíží na to, aby se jeho svěřenec rozvíjel všeobecně. To je fajn.

Marta: Btw. pomohlo letos staršímu, když zjistil, že mu zimní trénink loni pomohl, aby lesot s radostí jezdil? Ptám se teď taky jako rodič. Nějak se mi těžko motivuje, když samotného mě trénink do sítě či do plátna na simu taky moc nebaví... :(
 
Requo řekl:
Marta: Btw. pomohlo letos staršímu, když zjistil, že mu zimní trénink loni pomohl, aby lesot s radostí jezdil? Ptám se teď taky jako rodič. Nějak se mi těžko motivuje, když samotného mě trénink do sítě či do plátna na simu taky moc nebaví... :(
Jj, viděl, posun, hrál mnohem lépe a má z dětské tour dva poháry. Ale pozor, synovi je 16 let a tréninky běžné bere vážně,  je takový uvědomělý :) Sám přiznal,  že vidí,  že ta zimní příprava měla smysl. Letos už ho nutit nemusím. ;-)
 
Marta: Tak to uznávám, že potom je tohle radost. No 16 let - to už se nejspíš výkonností může porovnávat s dospělými, tak to pak musí bavit, to je fajn.
 
Tenhle dárek pro děti asi nejvíce potěší jejich tatínka :D
 

Přílohy

  • 20161209_221653.jpg
    20161209_221653.jpg
    95,1 KB · Zobrazení: 293
  • 20161209_221203.jpg
    20161209_221203.jpg
    30,1 KB · Zobrazení: 299
  • 20161209_221127.jpg
    20161209_221127.jpg
    30 KB · Zobrazení: 337
Tom: To je děsná ptákovina. :-D To si vážně koupil? Chápu to správně, že ti ten pták vystřeluje míček zpátky? Btw. doufám, že to má atest PGA. :)

Mimochodem co takhle si dát společně pětiminutovou výzvu na měsíc? Tzn. téma, kde by si člověk dal nějaký závazek, který by denně alespoň pět minut trénoval a o výsledku hezky reportoval - tím dodal i odvahu ostatním. Představuji si to třeba tak, že si vyberu, že tenhle měsíc budu poctivě trénovat patování. Tzn. alespoň pět minut puttů denně, o čem napíšu denně/obden poctivě, jak mi to šlo. Dá se i doma a společné aktivity jsou zábavnější. :) Pokud se ještě někdo najdete, tak jdu do toho a samostatné téma založím. :)
 
Já se přidávám!
 
Dnes poctivých 10 minut na 9. greenu!:)

FullSizeRender-1.jpg
 
Tak já už mám taky zimní plán/cíl - alespoň 3x v měsíci hrát na plátně [emoji1]
 
Dnes 45 minut. Simulace naklonění greenu legem!
image.jpeg

image.jpeg
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Martine, parada. Btw. kdyz mas tenhle natahovaci koberec, na konci ten sklin k jamce ubere kolik z rany? Pul metru, metr?

Pridate se jeste nekdo k petiminutove vyzve, ze bych to zitra v samostatne diskusi zahajil. Zkracene prosincove pilotni kolo. jinak az v lednu...
 
Tezko rict, on ten koberec jezdi dost jinak nez greeny v Horehledech:). Ale myslim ze metr to bude. Zase to beru tak, ze tim eliminuji ty srabacky putty co k jamce nedojedou, tech hraju vetsinu:(.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom