Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zerogolf

Téma pro všedhny, kterým se zerogolf hůl dostala do ruky, aby ostatním sdíleli své první dojmy a pocity a poskytli tak vyjma jiného Otovi (@Zero Golf golf) užitečnou zpětnou vazbu. Klady, zápory, zaujalo...
 
Říjen a ZeroGolf v Hodkovičkách. Kontaktujte @Zero Golf (Ota Mareš)

Snímek obrazovky 2017-09-27 v 23.13.37.jpeg


Zájemci z jamky a organizace viz samostatná skupina na jamce: Zerogolf Klub
 
Já budu chodit ve středu nejraději od 17:00. Přidá se někdo?
 
Tak to bohužel není avizovanych 19h. :( Opravdu není možných alespoň 18h jako to má Yahoo na Zbraslavi?

Taky by mi vyhovovalo to vic, cim pozdeji, tim lepe. Co @Zero Golf?
 
Ahoj, ja zvladam kazdou druhou stredu, tak si dam s vama kdyztak obtrenink.
:)
 
My co sem chodíme převážně z mobilu se ztrácíme ve vláknech. Zero golf. O Zero golfu (ano vím, jsem analfabet sociálních síti a všech fór)

.... každopádně mezi posledními nevidím ten příspěvek, ze byla vyhlášena středa 18h na trénink a hledáme další dva nadšence, kteří si s námi půjdou zlepšit dovednosti :D

Přidá se někdo?
 
Ja klidně můžu i v šest. Kdyby to bylo v šest, tak může pravidelne se mnou chodit i @kristyna (má školku do pěti jednou za 14 dní). @Jirka75 by mohl s námi?
 
Prima, tak se tam dneska sejdeme.

Jednou za čtrnáct dní bych taky mohl. Co to obnáší, myslím co sebou

Asi se všecho dá zjistit na místě, čekáme, že dvě tři hole... dneska tam zajdu poprvé a zkusím všechno vyzjišťovat. :)
 
Zkusím popsat nějaké dojmy po první lekci, třeba to někomu pomůže... za moji ženu (oba jsme začátečníci s HCP 54).

Ona - velmi se jí líbilo, zpřesnilo jí to vedení hole v nápřahu (hlavně horní úvrať) a vyjasnila si pravděpodobného původce některých chyb (topování), na chipování super, dobré pro zlepšení cítění úderu... po lekci na drivingu na dlouhých ranách pocítila lehké zlepšení citu pro směr.

Za mě - místy krkolomné nepřirozené pohyby při nápřahu pro delší ránu, naopak na trénink chippování hodně super, tuším že to bude mít pozitivní dopad na cit pro míč a míření. Na drivingu po lekci jsem měl totálně rozhozený nápřah a trvalo mi 20-30míčů se srovnat, než jsem jakžtakž byl schopen odpalovat jako předtím. Zvláštní, zajímavé, faktem je, že jsem dost tvrdohlavej samorost dělající primárně všechno po svém a ideální proti radám trenéra, takže mě asi rozhodilo, že jsem něco udělal správně:)

Rozhodně nás to zaujalo oba, takže se těším na další lekci. A přišlo mi zajímavé, jak se různili bezprostřední reakce po lekci... pokud někoho zajímá a váhá, za nás oba doporučujeme ten kurz zkusit;-)
 
Mám za sebou tři lekce zerogolfu ve skupince po 4-5 lidech pod vedením a dohledem @Zero Golf (Oty) golf, v Hodkovičkách. Vždy hodina. Jak to probíhalo? První půlhodina nácvyk se zeroklackem, v podstatě:
  • x-krát dokončení pohybu od týčka dopředu pravou rukou, následně x krát levou, pak x-krát oběma
  • x-krát poloviční prošvih pouze pravou rukou, pak levou, oběma
  • x-krát tříčtvrteční švih oběma s důrazem na klidný prošvih a zakončení
  • cca 50x míčků čipování pomocí zerohole do sítě
  • následně buď trénink na čipping greenu nebo reálné odpálení míčků na drivingu
V průběhu tréninku Ota chodí kolem hráčů a v podstatě napravuje cokoli, co se mu nezdá. U mě má furt něco. Prostě ten pomalý pohyb mi moc nejde. Velký důraz je kladen spíše na pomalý pohyb a zakončení prošvihu tak, aby hůl byla ve správné pozici. Nedílnou součástí pravidelného tréninku je trénink doma, přiznám se, že to zvládám doma z počátku dvakrát denně, teď u zatím jednou denně, a držím. Moc zábavné to ale není. Nicméně na drill ideál.

Co si z toho zatím odnáším: dobrý dojem v pravidelnosti, nutí mě to trochu něco dělat. Druhý pocit - díky zeroholy se mi dobře představuje, co dělám špatně a vidím to, že prostě tu hůl zavírám, nebo otevírám a stejně tak to je i v reálu. Popravdě, je trochu depresivní, kdy vám je upraven postoj, něco malinko jinak a rázem vidíte, jak to s tím klackem zamává a jak rázem to hrajete špatně. Na tohle je to supr. No asi jak pro koho. Vyžaduje to docela pevnou vůli a to možná není nakonec pro každého. Mně se to líbí, baví - ale prostě 200 metrů drive s tím neodpálíte. :) Takže velké rány nemá smysl vůbec dávat, je to takové poučné. Za mě s praktickou zkušeností ok, docela mi tenhle styl skupinek sedí. Jo a ještě... bolí mě z toho ruka, svaly v dlani.

Hm, pochválil jsem vlastně celkově? Pokud to tak nevyznělo, tak jo, chválím! Za mě spokojenost. :-D
 
Mám to štěstí, ze s Otou mužu trénovat už delší dobu a se Zerem mě seznámil hned v začátcích, v době kdy cely systém vymýšlel(už to bude par let).. Zkusenosti mám se Zerem takové, že ze začátku mi pomohlo opravdu hodně při chipovani a během par hodin mě to nakoplo úplně jiným směrem a měl jsem z toho upřímnou, velkou radost - poprvé jsem poslal míček na green s backspinem, který se “kousal”, nadhera .... to jsem si dřív ani neuměl predstavit, ze bych se to mohl nekdy naučit :) S klasickým svihem mi to nejdřív nepomohlo, nechápal jsem jak přesně se Zerem pracovat a s Otou jsme se vidali jen dvakrát do roka - kemp na Kypru a v Česku, tak jsem neměl poblíž rádce, v te době ještě ani nebyly názorne webovky atd... Casem jsem tomu za pomoci Oty přicházel na kloub a první výsledek byl, ze jsem při plném švihu zasahoval míček shora (míč - zem - divot) , pak jsem začal chápat dráhu švihu, zahral jsem řízeně draw, fade, hook, slice(zatim hlavně teda na drivingu, když si to parkrat zkusím:) ), prodlouzily se mi rány a hlavně se zlepšila presnost ... Je toho hodně, co bych se chtěl naučit a baví mě na švihu pracovat... Když člověk Zero pochopí, tak si hodně usnadní cestu za zlepšenim. Taky jsem brzo pochopil, ze nestačí si Zero set jen koupit a nechat ho ležet, ale fakt na tom pracovat a výsledky se dostaví příjemně rychle:) Kdybych řekl, ze je to pro mě jednoznačně nejlepší golfová pomůcka, tak by to nebylo přesné, protože je to podle mě zároveň jednoznačně nejlepší systém výuky golfového švihu a chipovani...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom