Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zerogolf

jestli je šance, že by ze mě něco udělalo konsistentnějšího golfistu, sem s tím.
 
Jsem extrémně paličatej a švih si měním podle vlastního špatnýho uvážení :D, trenérský rady mě většinou víc rozhodí, než aby pomohly :cool:, ale kdyby to bylo v nějakým rozumným místě a termínu, stavil bych se na ukázku :)
 
ZeroGolf akce pro 19.jamku - Praha / Hodkovičky

S Otou Marešem jsem domluvil praktickou ukázku ZeroGolfu pro zájemce z řad 19.jamky. V Praze, v Hodkovičkách. Jen je potřeba doladit termín a to:

a) Hodí se mi ne 18.6. od 17:00 - 19:00+ (a mohu přijít)
b)
Hodí se mi ne 25.6. od 17:00 - 19:00+ (a mohu přijít)

Jiné termíny až případně později. Program: úvod, prezentace myšlenky Zerogolfu a jak používat produkt Zero set pří tréninku, interaktivní část, volná diskuze. Celé je to zdarma. Prosím však o účast jen pozitivně naladěné jedince, kteří si chtějí zerogolf vyzkoušet, zjistit, co a kdo za tím stojí a poskytnout i konstruktivní zpětnou vazbu Otovi a tomu, aby se mu jeho nápad podařilo prosadit do světa. :) Mně se to moc líbí. Je to na ty dvě hoďky, plus minus, následné posezení a diskuse vítána. :)

Dejte vědět prosím sem do vlákna, že se můžete zúčastnit a případně kterou neděli, tento pátek jeden z termínů vyberu dle větší účasti a pak dáme dohromady více info.


----

Já mohu obě neděle a dorazím.
 
Upraveno:
ZeroGolf akce pro 19.jamkou - Praha / Hodkovičky

S Otou Marešem jsem domluvil praktickou ukázku ZeroGolfu pro zájemce z řad 19.jamky. V Praze, v Hodkovičkách. Jen je potřeba doladit termín a to:

a) Hodí se mi ne 18.6. od 17:00 - 19:00+ (a mohu přijít)
b)
Hodí se mi ne 25.6. od 17:00 - 19:00+ (a mohu přijít)

Jiné termíny až případně později. Program: úvod, prezentace myšlenky Zerogolfu a jak používat produkt Zero set pří tréninku, interaktivní část, volná diskuze. Celé je to zdarma. Prosím však o účast jen pozitivně naladěné jedince, kteří si chtějí zerogolf vyzkoušet, zjisti, co za tím stojí a poskytnout i konstruktivní zpětnou vazbu Otovi a tomu, aby se mu jeho nápad podařilo prosadit do světa. :) Mně se to moc líbí. Je to na ty dvě hoďky, plus minus, následné posezení a diskuse vítána. :)

Dejte vědět prosím sem do vlákna, že se můžete zúčastnit a případně kterou neděli, tento pátek jeden z termínů vyberu dle větší účasti a pak dáme dohromady více info.


----

Já mohu obě neděle a dorazím.
Me to casove nevyjde, ale v nedeli 25. tu budu v shopu, tak se stavte :) po 19.hod se pridam :)
 
25.6. bych přišel
 
Sel bych hned, 25.6. Ok
Slysel jsem, ze Otas je peknej rizek :)
 
Upraveno:
Mě by se hodilo A, ale s B si taky nějak poradím (80%)
 
Včera proběhla předváděčka Zerogolfu pro 19.jamku. První. :) Nakonec nás bylo pět, @Yahuu, @jan, @Jirka75, @Jerry a já. Na chvilku i @JanKostalCZE. Skorem z původně plánovaných dvou hodin byly tři a ještě pak kafe. První hodina teorie, preze, v druhé části si každý z nás zerohůl vyzkoušel. No, co vám budu povídat, mně se to líbí. Psal jsme k tomu už dřív tady recenzi:

Tak abych získal osobní zkušenost, tak jsem včera se v Hodkovičkách za Otou podívat, na Zerohůl. Hm, může se tomu tak říkat? Snad se nebude Oto zlobit. Ota mi udělil "lekci", na co dát pozor a jak využívat. Pokusím se popsat své dojmy (jak to funguje, viz někde video nahoře): ze začátku to vůbec do ruky nesedělo, je to takové divné. Ale postupem času a uvědoměním si, že prostě tím daleko neodpálím a že to k tomu ani nemá sloužit, jsem přirozeně začal zpomalovat a mnohem víc se soustředit na pohyb rukama, jak přivádím hůl k míčku a co pak hlava hole dělá při procházení míčkem a po úderu. Díky nulovému loftu je to skutečně krásně vidět - prostě se to tím zjednoduší, to co se říká, jak má fungovat a jak ne. Vidíte to. A cítíte. Za mě pocitově určitě výborná tréninková pomůcka. Negativum - bolí mě z toho levá (přední ruka) mezi palcem a ukazovákem - asi známka, že něco normálně dělám blbě. Odpalujete jak do míčku, tak do takové gumové podložky, kdy správný kontakt je "indikován" typickým zvukem plesknutí. Jednoduché, použitelné, jasné.

S Otou jsem předběžně nastínili, že pro skupinku zájemců z 19 jamky, kdo bude mít chuť a čas, by k tomu naživo řekl víc, včetně praktické lekce, něco, jako já včera. Já se určitě rád znovu zúčastním, oslovilo mě to jako mírně pokročilého, konečně mi docvaklo, co mi říkali mnozí před tím a já nechápal, co že s tou holí vlastně mám udělat. :) Takže já do toho určitě půjdu a svůj zeroklacek si pořídím. (to je ještě horší označení, než zerohůl, jsem na sebe pyšný :). Příští týden snad dáme do kupy termín a skupinku.

Takže se jen teď napodruhé doplním. Pro mě supr. Jednoduché, člověk si krásně představí, co se po něm chce. Takže jakmile bude karbonová hůl, já do toho setu rád půjdu a vyzkouším od září tuhle tréninkovou metodu i celý set. Snad vyjdou na to penízky. Hranatý grip má hodně něco do sebe, je to představitelné a byť to ze začátku dle mého názoru budí nedůvěru, tak určitě stojí za to si to minimálně vyzkoušet. Snad se nebude Ota zlobit, když to řeknu za něj, ale chystá i skupinové kurzy, což finančně je mnohem zajímavější, než individuální hodina... ale co, Ota nám to řekně určitě sám, slíbil, že sem hodí i naše včerejší fotky a videa. Budu rád, když se ke mně pak na skupinovou výuku někdo přidá, když by se vytvořila skupinka 19.jamky, oooojéééé. :)

Tak a jsem zvědav na názory ostatních, každý z nás má jiný pohled, HCP, tak kluci, se s tím. :)
 
Upraveno:
Souhlasím. Pro mě to bylo velice poučné setkání. Přístup Oty Mareše-Komenskáho :p k tréninku je naprosto odlišný, než jsem byl zvyklý, ale připadá mi velice promyšlený a přitom logický a srozumitelný. Na Zero golfu vidím dvě hlavní výhody. Za prvé : Při nácviku švihu ti odbourá hned několik proměnných, který ti ho můžou rozbít při alespoň částečném zachování pocitu z úspěšnosti nebo neúspěšnosti jeho provedení. Za druhou výhodu považuji mobilitu. Plácat do gumy si můžeš prakticky všude a můžeš to vzít sebou i na negolfovou dovolenou. Od pořízení mě na první dojem trochu odradila pouze cena. Pokud by si někdo představoval, že tím, že si pořídí Zero golf, ušetří na trenérovi, tak se mýlí. Na druhou stranu pro toho, kdo je schopný a ochotný do vedeného tréninku investovat a má dost sebekázně tuto pomůcku opravdu pravidelně k domácímu tréninku využívat, je to zanedbatelná částka, která se podle mě vyplatí. Asi ne finančně, ale v tom smyslu, že se rychleji posune, tam kam se posunout chce ... takže vlastně i finančně, protože vyhraje víc míčků na turnajích :D:D:D:p
 
Po prvé jsem se s hokejkou setkal v zimě před Vánoci, bylo jasné co bude pod stromkem :) Nehraji golf kdoví jak dlouho a stále se v tom ještě plácám a vlastně stále se v tom určitě plácat budu.
Tím, že má člověk práci, která ho stojí spousty času, děti, rodinu, lítá kolem baráku, k tomu má každý jistě ještě nějaký ten další sportík jsem musel řešit možnost zašvihat si když mám právě chvilku času. Nemám moc čas chodit hrát golf přes týden, maximálně tak vyběhnout po práci občas na rychlou devítku. Driving 1-2 týdně, podle toho jak a kdy se zadaří.
Proto, když jsem uviděl reklamu na ZERO, chtěl jsem se setkat s novou "Otovou" metodou a přiznám se, ten kluk :) mě přesvědčil, že mi hokejka může pomoct a tak jsem vlastně začal. Do té doby jsem nedokázal pochopit pokyny od trenéra, který po mě něco stále chtěl, já jim nerozuměl. Teď už chápu všechny ty zevnitř - ven, otevřená - zavřená hlava atd. a učím se golf trochu jinak.

Ta hranatá "bestie" a "Oťas" mě učí cítit golf trochu jiným, pro mě ale velmi srozumitelným !! způsobem.
Večer 15 minut domácího tréninku mohu dát skoro vždy.

@requo na skupinku do Hodkoviček se hlásím s Tebou :p ( bude odznáček ? )
 

Přílohy

  • zero.jpg
    zero.jpg
    3,7 KB · Zobrazení: 388
Predne diky moc @requo za organizaci akce.
Bylo opravdu zajimave si to cele poslechnout a vyzkouset na zivo. Me osobne se zero hul libila od zacatku, neb ma v sobe dva genialni napady: hranaty grip a loft, umoznujici nacvik hrani "do mice - shora". Je opravdu skvele videt na zivot nekoho, kdo neco dela, vymyslel a snazi se to dale posouvat.

System treningu, ktery Ota ma vymysleny dava smysl. Je to alternativni cesta, kterym mnoha lidem muze dost pomoci. Ale to neni jen o te holi, nicmene o celkovem pristupu. Mene casu s trenerem a vice mensich a snadno srozumitelnych cviceni na doma.

Zero-hul na doma je ale ne o moc pratictejsi nez bezna hul - je to stejne dlouhe i to podobne vazi. Vyhodu vidim tedy hlavne v podlozce, ktera umoznuje mit nejakou spetnou vazbu. Dale pak to, ze je to hul, co clovek nepotrebuje v bagu, takze muze zustat doma ci kdekoliv. Aplikace je tez dobry napad, skoda, ze se neuziva jeste analyza toho zvuku na rozpoznani kvality impactu. To by byla pecka.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom