Zdravím z Costa del Golf (Španělsko)

safracz

Nováček
Autor vlákna
7.7.2019
10
26
13
Jako nováček zda na fóru a vlastně i v golfu zdravím uživatele tohoto fóra!

Ke golfu jsem přičuchl až ve svých 35 letech na podzim 2018 tady ve Španělsku na Costa del Sol (Je zde v okolí přes 60 golfových hřišť, takže ráj pro všechny golfisty. ). Shodou okolností jsem poznal tady také žijícího Čecha - Jakuba, který před 15-20 lety hrával golf jako český profesionál, který hole prý nedržel v ruce 5 let a tak říká: "Tak já s tebou zase začnu hrát!" no a takhle to vlastně začalo...

Koupil jsem za 60€ z druhé ruky hole i s bagem Masters Golf a později přikoupil lepší putter TaylorMade OS Daytona SuperStroke a driver Srixon W-506.

Před týdnem jsem poprvé navštívil velký turnaj jako divák, jednalo se o Valderrama Masters a byl to velký zážitek, který ještě více přiživil moji vášeň pro tuto hru. Jedna perlička: Jakub mi povídá při sledování Sergio Garcia během Valderrama Masters, že proti němu hrál juniorský turnaj v Karlových Varech, ale že si ho Sergio asi pamatovat nebude :))

Aktuálně řeším problém jak na Zkoušku golfové způsobilosti/Zelenou kartu, a to především to, zda-li se registrovat zde ve Španělsku, a nebo teď v létě přiletět do ČR a udělat si papíry někde u nás. Chci totiž na podzim, případně na jaře 2020, zahrát nějaké turnaje... motivace je :)

Co se hraní na týče, zatím chodím na "budget" hřiště 9ky, a vše pěkně šlapu s holema na zádech :)

P.S. Pokud by někdo chtěl vyrazit na golf sem na Costa del Sol, napište PM, nebo pak třeba uděláme vlákno k tomu.

Tak tolik asi pro začátek!

Safracz

Jako nováček zda na fóru a vlastně i v golfu zdravím uživatele tohoto fóra!

Ke golfu jsem přičuchl až ve svých 35 letech na podzim 2018 tady ve Španělsku na Costa del Sol (Je zde v okolí přes 60 golfových hřišť, takže ráj pro všechny golfisty. ). Shodou okolností jsem poznal tady také žijícího Čecha - Jakuba, který před 15-20 lety hrával golf jako český profesionál, který hole prý nedržel v ruce 5 let a tak říká: "Tak já s tebou zase začnu hrát!" no a takhle to vlastně začalo...

Koupil jsem za 60€ z druhé ruky hole i s bagem Masters Golf a později přikoupil lepší putter TaylorMade OS Daytona SuperStroke a driver Srixon W-506.

Před týdnem jsem poprvé navštívil velký turnaj jako divák, jednalo se o Valderrama Masters a byl to velký zážitek, který ještě více přiživil moji vášeň pro tuto hru. Jedna perlička: Jakub mi povídá při sledování Sergio Garcia během Valderrama Masters, že proti němu hrál juniorský turnaj v Karlových Varech, ale že si ho Sergio asi pamatovat nebude :))

Aktuálně řeším problém jak na Zkoušku golfové způsobilosti/Zelenou kartu, a to především to, zda-li se registrovat zde ve Španělsku, a nebo teď v létě přiletět do ČR a udělat si papíry někde u nás. Chci totiž na podzim, případně na jaře 2020, zahrát nějaké turnaje... motivace je :)

Co se hraní na týče, zatím chodím na "budget" hřiště 9ky, a vše pěkně šlapu s holema na zádech :)

P.S. Pokud by někdo chtěl vyrazit na golf sem na Costa del Sol, napište PM, nebo pak třeba uděláme vlákno k tomu.

Tak tolik asi pro začátek!

Safracz
Tak tě vítám a pozdravuj Jakuba Danka, snad je v pořádku. ;-)

jan

Guru fóra
Tým 19.jamky
12.2.2016
2,680
1,836
123
Praha
Jméno
Honza
Jaj, mala zavost... tuto cast spanelska mam velmi rad.
Toz vitej u nas!

Jinak ve Spalensku nikdo zadnou kartu neresi, takze pokud uz si veris, tak muzes smele hrat a pohoda. Ale turnaj bez toho nejde... tipuji, ze CR bude vice ekonomicka varianta.

Ze bych kouknul na letenky? :)

PS: dobra a levna devitka na trening je Magna Golf.

safracz

Nováček
Autor vlákna
7.7.2019
10
26
13
Jaj, mala zavost... tuto cast spanelska mam velmi rad.
Toz vitej u nas!

Jinak ve Spalensku nikdo zadnou kartu neresi, takze pokud uz si veris, tak muzes smele hrat a pohoda. Ale turnaj bez toho nejde... tipuji, ze CR bude vice ekonomicka varianta.

Ze bych kouknul na letenky? :)

PS: dobra a levna devitka na trening je Magna Golf.
Ano, to máš pravdu, a také již chodím hrát na public hřiště a nikdo se na nic neptá, takže pohoda. Pak napíšu zde do fóra, kterou cestou jsem se vydal, zda-li přes českou, či španelskou golfovou federaci.

Jj Magna je hned skoro "za barákem", tam jsem byl hrát zatím asi 6x, a za 20€ úplná pohoda...jak řikáš.

Jinak La Resina (u Estepony) je dokonce ještě levnější, kde po 17:00 to stojí 15€ ;)

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: jan a mkopcak

safracz

Nováček
Autor vlákna
7.7.2019
10
26
13
Tak tě vítám a pozdravuj Jakuba Danka, snad je v pořádku. ;-)
Díky za přivítání Trenére! :)

Pozdravovat Jakuba budu díky! No a zítra to vypadá, že se snad konečně vyhrabeme spolu i někam na hřiště. Kdyžtak sem pak někem hodim info, jak nám to šlo :)

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: Trenér

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,348
3,821
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
@safracz: Vítej na Jamce, ať se ti tu líbí.

Ve Španělsku žiješ? Když je tam taková koncentrace hřišť, tak každý musí být golfista, nebo ne? :)

safracz

Nováček
Autor vlákna
7.7.2019
10
26
13
@safracz: Vítej na Jamce, ať se ti tu líbí.

Ve Španělsku žiješ? Když je tam taková koncentrace hřišť, tak každý musí být golfista, nebo ne? :)
Ahoj a díky za přivítání! Ano žiju zde trvale, kolem desítky hřišť, takže "ráj golfový to na pohled" :)

Nemám problém poradit a být nápomocen, pro zájemce o golfový výlet z ČR. Létá se sem Praha <> Malaga (3h letu)
Rovněž zajistím PGA kvalifikovaného profesionálního trenéra (v angličitině a trénuje v Magna Marbella).

Takjisto mohu doporučit před cestou sem objednat si tuhle kartu: http://golftwo4one.com/

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: requo a RobertSlajs

safracz

Nováček
Autor vlákna
7.7.2019
10
26
13
Chystáte se někdo teď v období říjen-březen vyrazit na golf sem na Costa del Sol?

WebGolf.cz