Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zavírání hřišť :(

JanKostalCZE

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Klub
Prague City Golf Vinoř
HI (HCP)
0,2
mame tu zase jedno smutnejsi tema.
co si myslite o zavirani hrist??
letos na jare se zavrela devitka Woodland na Nove Americe. Duvodem jsou samozrejme penize. V rozhovoru s majitelem jsem se docetl, ze jelikoz byla devitka tezka a kopcovita (coz je pravda), lide ji nechteli hrat a odehralo se tam jen 2,3% vsech her na NA. Maji tedy uz jen 18 jamek :(
 
K NA jsem slyšel spekulace, že na změnu půdy zpět na zemědělskou existuje tučná dotace a že vítr vane odtud. Ale je to jen klep z netu, realitu neznám.
Zavírání hřišť mě mrzí, obzvláště těch, kde jsem nehrál a tedy už ani hrát nebudu. Což je pořád ještě většina. Bohužel je to pravděpodobně ekonomická realita, nikdo to pro nás dotovat nebude pokud to nevydělá aspoň na svůj provoz.
 
Jelikož je NA další z nejbližších hřišť, tak už jsem leccos slyšela.  Prudký úbytek členů, finance... Nejsou to dobré zprávy a nechci víc rozepisovat. Je to tu veřejné forum a jsou to zvěsti "JPP". Ale dobré to asi není.
 
Nám hřiště pro změnu ustupuje stavbě  :( , a budou pokračovat.
 

Přílohy

  • Public starý.JPG
    Public starý.JPG
    67,9 KB · Zobrazení: 1.411
  • Public nový.JPG
    Public nový.JPG
    116,5 KB · Zobrazení: 1.393
to je na publicu??
 
co tam stavej?? dalsi hotel??
 
Teď aktuálně jsou tam dva rodinný a šest ubytovacích baráků, do půlky jamek 1 a 9 už jsou další značky od geodetů, ale zakládání nových jamek zatím neprobíhá, místo tam je.
 

Přílohy

  • Public.JPG
    Public.JPG
    82,1 KB · Zobrazení: 1.282
nevim, jestli je moudre, stavet baraky zrovna u publicu, kam muze kazdy :D
 
Ani mi nemluv, dneska taková lehoučká padesátimetrová topinka a byl jsem na terase metr od okna  :D , sítě nebo podobný srandy tam asi ani nebudou když chtěj stavět dál, takže nějakej úraz se asi vyskytne  :D
 
Mám z první ruky taky jednu Jobovku. Plánovaná 3. devítka na Zbraslavi nebude. Pozitivní je, že se plánuje plnohodnotná akademie, tam kde je driving.
 
proc nebude?? penize jsou az na prvnim miste??
 
Už takhle jsou hřiště poloprázdná. Ekonomicky je nesmysl stavět další...
 
V Praze a kolem poloprazdna rozhodne nejsou...
 
Určo nemám 100% přehled, ale znám poměrně dobře statistiky. Uznávám, že hřiště jako Hostivař, Hodkovičky a možná Motol mají hodně plno. Ale Zbraslav má dle mých informací průměrnou návštěvnost 40 hráčů denně. To já v Hořehledech mám víc...
 
No ono to bude i otazka ceny. Jakmile zajdu treba do Mstetic (pocitam taky jako prazske hriste) v hodinach, kdy akceptuji slevove vouchery nebo maji slevu vlastni, musim si teetime zamluvit 14 dni dopredu a rozhodne nepujdu ve dvou.
Asi to maji majitele proste dobre spocitane a vic se jim vyplati mit prazdne hriste nez zlevnit. Ja bych si kazdy tyden po praci nebo pred sel aspon jednou zahrat rad, ale odrazuje me cena. Verim, ze je nas takovych dost.
Pokud ma nekdo prazdne hriste v Praze, nebude to nedostakem hracu...
 
Ad Karlštejn: Popravdě přidaná hodnota třetí devítky v Čechách mi přijde dost zanedbatelná. Žádné hřiště neprovozuji, ale myslím, že efekt toho - mít tři devítky oproti dvěma devítkám je s ohledem na ziskovost versus náklady v nepoměru (mám tím na mysli, že náklady budou mnohem větší, než zisk z třetí devítky). Takže pokud skutečně třetí devítku hrají 3% hráčů, zrušil bych jí taky. 

Ad Zbraslav: Martine, nevím, parkrát jsem tam byl (letos i loni), a přijde mi, že tam bývá víc lidí, resp, furt se mi tam někdo plete. :) Nicméně, pokud na Zbraslavi bude funkční a schopná a pěkná akademie, bude to rozhodně ku prospěchu.
 
nevite nekdo, proc zavrely Trhovy stepanov?? opet penize??
 
Trhový Štěpánov potopila kombinace peněz a výkupu pozemků, hřiště stálo na asi 100 různých pozemcích:(
Z logiky věci chybí v ČR cca 100 000 golfistů, aby se hřiště rozumně uživila. Jasné, ta kolem Prahy jsou na tom asi trochu lépe. Ale tahle ekonomika je jasně daná...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom